Jak zaktualizować iPhone’a i iPada do najnowszej wersji iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zaktualizować iPhone’a i iPada do najnowszej wersji iOS

Apple zwykle co roku wydaje jedną dużą aktualizację dla iPhone’a i iPada, a stamtąd wydawana jest tylko niewielka aktualizacja. Nowa główna aktualizacja i dodatkowa aktualizacja zawierają nowe funkcje, naprawiają błędy i wprowadzają ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa. Oto jak zaktualizować iPhone’a lub iPada do najnowszej wersji.

Możesz rozpocząć pobieranie nowej wersji iOS i iPadOS już dziś lub możesz skonfigurować iPhone’a tak, aby automatycznie aktualizował wszystko, co jest dostępne w nowej wersji iOS. Dzięki nowym funkcjom, które umożliwiają oglądanie filmów w trybie „obraz po obrazie” i dodawanie widżetów do ekranu głównego, czeka na Ciebie jeszcze więcej.

Aktualizacja oprogramowania ulepsza również inne aplikacje i pozwala ustawić aplikację jako aplikację domyślną. Oto jak bezprzewodowo zaktualizować iPhone’a i iPada do najnowszej wersji iOS lub iPadOS.

ZOBACZ TEŻ

Utwórz kopię zapasową swojego iPhone’a

Podczas aktualizowania wersji iPhone’a konieczne będzie utworzenie kopii zapasowej urządzenia w usłudze iCloud lub na komputerze, aby mieć kopię ważnych informacji.

Zanim cokolwiek zrobisz na iPhonie, powinieneś rozważyć utworzenie kopii zapasowej iPhone’a, nawet jeśli nic nie pójdzie nie tak, musisz być gotowy, aby uniknąć utraty danych, których nie możesz odzyskać.

Aby zaktualizować iPhone’a do nowej aktualizacji iOS lub iPadOS, musisz podłączyć telefon, połączyć się z siecią Wi-Fi i mieć wystarczającą ilość miejsca.

CZYTAJ TEŻ

Zaktualizuj wersję iPhone’a i iPada za pomocą aplikacji Ustawienia

Pobieranie i instalowanie najnowszej wersji systemu iOS zajmuje trochę czasu i nie możesz w tym czasie korzystać z urządzenia.

1. Otwórz aplikację Ustawienia na urządzeniu iPhone lub iPad i przejdź do Ogólny strona.

2. Stuknij w Aktualizacja oprogramowania. Zobaczysz informacje o najnowszej aktualizacji iOS lub iPadOS.

3. Stuknij w Ściągnij i zainstaluj a następnie wprowadź kod PIN blokady ekranu iPhone’a lub iPada Zgadzać się do Regulaminu. Po pobraniu aktualizacji możesz stuknąć Później lub „Zainstaluj teraz”.

🔥 Zalecana:  Teraz wszystko, czego potrzebujesz, to Twoja twarz do płatności

PRZECZYTAJ TEŻ

Automatycznie aktualizuj iPhone’a i iPada OS

Jeśli nie włączyłeś automatycznych aktualizacji podczas pierwszej konfiguracji iPhone’a, wykonaj następujące czynności.

1. Otwórz aplikację Ustawienia na urządzeniu iPhone lub iPad i przejdź do sekcji Ogólne strona.

2. Na stronie Aktualizacja oprogramowania dotknij opcji Aktualizacje automatyczne i włącz opcję Pobierz aktualizacje systemu iOS i Zainstaluj aktualizacje systemu iOS.

Gdy aktualizacja jest dostępna, iPhone pobiera i instaluje aktualizację podczas ładowania i połączenia z Wi-Fi.

ZOBACZ TAKŻE

Zaktualizuj wersje iPhone’a i iPada za pomocą komputera

Możesz zaktualizować iPhone’a i iPada za pomocą komputera Mac lub Windows. Na komputerze Mac z systemem macOS 10.15 lub nowszym otwórz Finder. W systemie Windows lub Mac z systemem macOS 10.14 lub starszym otwórz iTunes.

1. Podłącz iPhone’a lub iPada do komputera. Jeśli korzystasz z komputera, otwórz iTunes. Na komputerze Mac otwórz Znalazca.

2. Jeśli jeszcze na to nie zezwoliłeś, zezwól komputerowi na zaufanie do iPhone’a lub iPada.

3. Clizać Ogólny W Znalazca. W iTunes kliknij Biblioteka, a następnie kliknij ikona iPhone’a po lewej stronie paska narzędzi. Następnie dotknij Podsumowanie.

4. Kliknij Sprawdź aktualizacje a jeśli dostępna jest aktualizacja, kliknij Pobierz i zaktualizuj i wpisz hasło do komputera, jeśli zostaniesz o to poproszony. Upewnij się, że Twój iPhone lub iPad nie rozłącza się.

Po zaktualizowaniu iPhone’a i iPada za pomocą komputera Mac lub Windows możesz przejść do ustawień iPhone’a i sprawdzić, czy wersja została pomyślnie zaktualizowana.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie