Jak zainwestować 300 000 – ponad 10 realistycznych metod do wypróbowania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zainwestować 300 000 – ponad 10 realistycznych metod do wypróbowania

Więc masz 300 000 $ i zastanawiasz się: jak, u licha, zainwestować tego typu pieniądze?

Zastanawianie się, jak zainwestować 300 000 $, nie jest łatwym zadaniem. W końcu jest to ogromna suma pieniędzy.

Wspaniałą wiadomością jest jednak to, że obecnie istnieje tak wiele różnych pomysłów na inwestowanie, z którymi możesz się zapoznać. A niektóre są świetne do pasywnego dochodu, podczas gdy inne są bardziej praktyczne.

Jeśli jesteś gotowy, aby przyjrzeć się sposobom zainwestowania 300 000, to jest post dla Ciebie.

Zanurzmy się!

Najlepsze sposoby na zainwestowanie 300 tys

Jeśli chcesz zarabiać na autopilocie, niektóre z pomysłów na pasywne inwestowanie w tym poście są tym, od czego powinieneś zacząć.

W przeciwieństwie do tego, niektóre pomysły na zainwestowanie 300 000 USD obejmują kupowanie firm, dzięki czemu możesz zamienić i tak już dochodowy poboczny zgiełk w strumień dochodów.

Niezależnie od przypadku, chodzi o to, aby twoje pieniądze pracowały dla ciebie, aby twoje bogactwo generowało więcej bogactwa!

1. Nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości to klasyczny sposób na zainwestowanie 300 000 USD, zwłaszcza jeśli korzystasz z platform do inwestowania w nieruchomości i inwestujesz w wiele nieruchomości.

NieruchomościMogul to jeden z przykładów popularnej firmy zajmującej się finansowaniem społecznościowym, za pomocą której można zainwestować 300 000 USD. Specjalizuje się w transakcjach dotyczących nieruchomości komercyjnych w całych Stanach Zjednoczonych.

Dzięki RealtyMogul możesz wybrać konkretne nieruchomości, w które chcesz zainwestować, spośród opcji takich jak:

 • Domy wielorodzinne
 • Budynki przemysłowe
 • Biura
 • Przechowywanie
 • Projekty mieszkaniowe

Każda inwestycja ma inne minimum inwestycyjne, docelowy kapitał własny i docelowy okres wstrzymania.

Fajne jest to, że wiele nieruchomości RealtyMogul ma docelowe okresy utrzymywania tylko przez kilka lat, co oznacza, że ​​starają się generować poważne zyski w krótkim czasie.

Minimalna kwota inwestycji wynosi 5000 USD, a opłaty za zarządzanie wynoszą od 1% do 1,25% rocznie.

RealtyMogul ma również REIT-y, w które możesz inwestować, czyli kolekcje nieruchomości. Istnieje REIT dochodowy i wzrostowy, więc możesz skupić się na tym, co jest odpowiednie dla Twoich celów inwestycyjnych.

Ale RealtyMogul to tylko jeden przykład popularnej firmy inwestującej w nieruchomości, za pomocą której można zainwestować 300 000 USD.

Jeśli chcesz niższych minimów inwestycyjnych, Zbiórka pieniędzy pozwala inwestować w nieruchomości generujące dochód za jedyne 10 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz korzystać z różnych firm, aby dodawać nieruchomości do swojego portfela bez konieczności zostania właścicielem.

Dowiedz się więcej o RealtyMogul I Zbiórka pieniędzy!

2. Akcje i fundusze ETF

Jednym z prostszych sposobów zainwestowania 300 000 USD jest inwestowanie w akcje i fundusze giełdowe (ETF).

Jest to podstawa budowania bogactwa dla wielu ludzi. A jeśli chcesz codziennie inwestować i zarabiać pieniądze, inwestowanie w akcje takie jak akcje wypłacające dywidendę i fundusze ETF jest na wyciągnięcie ręki.

I byłbyś zdumiony, jak potęga czasu i odsetek składanych może zrobić dla twoich 300 000 $.

Na przykład, jeśli założymy roczną stopę zwrotu na poziomie 7%, Twoje jajo oszczędnościowe o wartości 300 000 $ może zamienić się w ponad 1 milion $ w ciągu 20 lat:

Zakłada to również, że nie wnosisz żadnych dodatkowych składek. Ale jeśli zainwestujesz w mieszankę akcji wzrostowych i funduszy dywidendowych, możesz przynajmniej reinwestować swój dochód z dywidendy w więcej akcji.

Najważniejsze jest inwestowanie w akcje, a fundusze ETF to jeden z najlepszych sposobów na zainwestowanie 300 000 $, jeśli chcesz zachować prostotę i trzymać się planu gry.

Możesz prawdopodobnie zacząć inwestować, otwierając rachunek inwestycyjny w swoim banku. Istnieje również wielu brokerów bez prowizji, z których możesz skorzystać.

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z usług takich jak Motley Głupiec który pomaga dostarczać rekomendacje dotyczące akcji i przeprowadzać badania, aby pomóc inwestorom w nauce. Możesz również zdecydować się na rozmowę z doradcą finansowym w swoim banku.

To, w jakie akcje i fundusze ETF zdecydujesz się zainwestować, zależy od Ciebie i zawsze powinieneś przeprowadzić rozeznanie lub skonsultować się z profesjonalistą finansowym.

Jednak w przypadku inwestowania 300 000 USD akcje i fundusze ETF są oczywistym wyborem.

3. Robo-Doradcy

Jeśli podoba Ci się pomysł inwestowania w fundusze ETF i akcje, ale potrzebujesz pomocy, zawsze możesz rozważyć skorzystanie z usług robo-doradcy.

🔥 Zalecana:  Czy Twój telefon ładuje się szybciej w trybie niskiego zużycia energii?

Robo-doradcy są podobni do planistów finansowych, z tą różnicą, że wykorzystują technologię do inwestowania w aktywa, które odpowiadają Twoim celom inwestycyjnym i poziomowi tolerancji na ryzyko.

Ludzie lubią robo-doradców, ponieważ działają na autopilocie i często są bardzo nisko opłacani.

Doskonalenie jest przykładem wiodącego robo-doradcy i zdecydowanie jest to opłacalny sposób na zainwestowanie 300 000 dolarów.

Ten robo-doradca ma dziewięć różnych strategii portfelowych do inwestowania pieniędzyw tym opcje takie jak:

 • Podstawowy portfel ETF firmy Betterment (niski koszt i globalna dywersyfikacja)
 • Innowacyjne technologie ETF
 • Wpływ klimatu
 • Inwestowanie odpowiedzialne społecznie
 • Dochód docelowy (dla mniejszego ryzyka i bardziej stabilnego dochodu)

Odpowiadasz na kwestionariusz, aby pomóc Betettement wybrać dla Ciebie odpowiednie inwestycje.

Wymagane jest finansowanie w wysokości 0 USD, więc nie musisz inwestować całego 300 000 USD, aby rozpocząć.

Jeśli chodzi o ceny, Betterment ma dwa poziomy:

 • Inwestycje cyfrowe (od 0 do 99 999 USD): Płać 0,25% rocznie.
 • Inwestowanie premium (ponad 100 000 $): Płać 0,40% rocznie i uzyskaj dostęp do ludzkich doradców finansowych.

Fakt, że możesz uzyskać dostęp do ludzkiego doradcy finansowego dzięki Premium Investing, jest zaletą.

Betterment automatycznie ponownie równoważy Twój portfel i wykorzystuje strategie, takie jak zbieranie strat podatkowych, aby zmaksymalizować zyski.

Jeśli chcesz całkowicie pasywnej opcji inwestowania 300 000, robo-doradcy mogą być właściwym wyborem.

Dowiedz się więcej o inwestowaniu z Betterment!

4. Małe firmy

Innym sposobem zainwestowania 300 000 USD jest pomoc w finansowaniu małych firm, które potrzebują kapitału, aby się rozwijać.

Jest to strategia, która może potencjalnie podwoić twoje pieniądze, w zależności od tego, jak udany jest finansowany przez ciebie biznes i warunków, na które zgadzasz się, aby pożyczyć im kapitał.

Pierwsza droga polegałaby na przyjęciu większej roli inwestora typu venture capital oraz samodzielnym wyszukiwaniu i finansowaniu start-upów lub rentownych firm.

Jeśli jednak nie masz sieci przedsiębiorców i innych funduszy VC, do których możesz się zwrócić, znalezienie okazji do inwestowania może być trudne.

Alternatywnie możesz skorzystać z firm takich jak główny które umożliwiają inwestowanie w już dochodowe małe firmy.

Mainvest ma minimum inwestycyjne 100 USD. Platforma wyróżnia odnoszące sukcesy małe firmy, które potrzebują dodatkowego kapitału, aby nadal się rozwijać.

Przykłady firm, które można znaleźć na Mainvest, obejmują:

 • Piekarnie
 • Browary
 • Kawiarnie
 • Ciężarówki z jedzeniem
 • Restauracje

Każda oferta ma docelowy zwrot, wymagania dotyczące finansowania i ramy czasowe.

Ponadto Mainvest akceptuje tylko około 5% kandydatów biznesowych, więc tylko najbardziej obiecujące firmy przechodzą przez listę.

Inwestowanie w małe firmy jest nadal bardziej ryzykowne w porównaniu z wieloma pomysłami biznesowymi. Ale jeśli inwestujesz 300 000 lub więcej, nadal jest to opłacalna opcja.

Dowiedz się więcej o inwestowaniu z Mainvest!

5. Biznes internetowy

Jeśli czujesz się trochę przedsiębiorczy, Zawsze możesz kupić małą firmę jako sposób na zainwestowanie 300 tys.

Ludzie robią to cały czas i inwestują w już dochodowe sklepy e-commerce, blogi i inne firmy internetowe.

A jest to łatwiejsze niż myślisz.

Na przykład rynki takie jak Flippa mają wiele dochodowych firm internetowych i blogów, które można kupić. Oferty wahają się od 100 USD do 1 miliona USD lub więcej, ale 300 000 USD może zapewnić Ci bardzo dochodowy biznes online.

Firmy internetowe, takie jak blogi, często sprzedają za 25-40-krotność swoich średnich miesięcznych przychodów z ostatnich 6 lub 12 miesięcy.

Więc z inwestycją 300.000 dolarów, prawdopodobnie możesz kupić firmę, która generuje 12 000 USD miesięcznie na wysokim poziomie i 7500 USD miesięcznie na niskim poziomie.

O wartości witryny decyduje wiele czynników, takich jak sezonowość, trend wzrostu ruchu i ryzyko.

Moim zdaniem powinieneś także mieć doświadczenie w rozwijaniu strony internetowej lub firm internetowych przed zakupem.

Ale w przypadku mniej tradycyjnej metody inwestowania 300 000, możesz rozważyć zakup firmy online, czy to bloga, czy sklepu internetowego.

6. Kryptowaluty

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak zainwestować 300 000 USD, zawsze możesz rozważyć kryptowaluty jako alternatywną klasę aktywów.

Inwestowanie w kryptowaluty stało się modne w ciągu ostatnich kilku lat. W rzeczywistości Bitcoin jest najlepiej działającym aktywem ostatniej dekady.

🔥 Zalecana:  Instagram nie wysyła kodu SMS? Oto jak to naprawić

A niesamowite w świecie kryptowalut i zdecentralizowanych finansów (DeFi) jest teraz to, że masz tak wiele opcji inwestowania i pasywnego dochodu.

Na przykład możesz zachować prostotę i inwestować w dziesiątki różnych kryptowalut, korzystając z giełd takich jak Baza monet.

Coinbase potrzebuje tylko 2 USD, aby rozpocząć handel kryptowalutami. Pozwala także obstawiać kryptowaluty, aby zarobić do 5% RRSO.

Alternatywnie możesz użyć kont kryptograficznych od firm takich jak Nexo i zarabiaj 15% RRSO lub nawet więcej na niektórych monetach.

Na przykład niedawno zdeponowałem Cardano o wartości około 500 USD, które kupiłem na Coinbase, na moje konto Nexo.

Teraz moje Cardano zarabia około 8% RRSO i płaci mi dzienne odsetki na moje konto Nexo.

To tylko przykłady tego, jak możesz inwestować w dochód jako miły pasywny zarobek.

Oczywiście to, jaką część swojego portfela zainwestujesz w kryptowaluty, zależy od Ciebie. Ale to ekscytująca klasa aktywów i potencjalny sposób na zainwestowanie 300 000 USD.

7. Wynajem nieruchomości

Finansowanie społecznościowe na rynku nieruchomości pomaga dodawać do portfela dochody z nieruchomości bez konieczności samodzielnego posiadania nieruchomości i zarządzania nią.

Ale jeśli nie masz nic przeciwko zajmowaniu się najemcami i naprawami, zawsze możesz zainwestować 300 000 $ w wynajmowany lokal i stworzyć dla siebie nowe źródło dochodów.

Wielu młodych dorosłych i par też to robi, kupując bliźniak i wynajmując piwnicę najemcy, aby pomóc w pokryciu kredytu hipotecznego.

Ten rodzaj „hakowania domów” jest popularną strategią. A w wielu obszarach o niskich kosztach utrzymania (LCOL) 300 000 USD to więcej niż wystarcza, aby wpłacić zaliczkę na dupleks i poważnie zaszkodzić jego spłacie.

Oczywiście minusem kupowania nieruchomości za 300 000 $ jest to, że musisz nią zarządzać. Oznacza to płacenie podatków i radzenie sobie z najemcami.

Ale jeśli chcesz aktywa z potencjałem do wzrostu wartości i generowania przepływów pieniężnych, możesz rozważyć wejście do gry w wynajem.

8. Inwestycje alternatywne

Innym unikalnym sposobem zainwestowania 300 000 USD jest inwestowanie w różne alternatywne aktywa.

Obecnie skupiam się na kryptowalutach. Jest jednak tak wiele innych opcji do zbadania.

Przykłady popularnych aktywów alternatywnych, w które ludzie inwestują, to m.in:

Możesz inwestować w te aktywa samodzielnie lub za pośrednictwem firm, które się w nich specjalizują.

Na przykład firmy takie jak Alt pozwalają inwestować w ponad 75 alternatywnych aktywów na koncie IRA, w tym kryptowaluty, pola uprawne, dobre wino i dzieła sztuki.

Alto faktycznie współpracuje z wieloma alternatywnymi opcjami inwestycyjnymi wymienionymi powyżej. Pozwala jednak skorzystać z kont z ulgami podatkowymi, takich jak Tradycyjny lub Roth IRA.

Aktywa alternatywne mogą być bardziej ryzykownym sposobem zainwestowania 300 000 USD, ponieważ te aktywa są zazwyczaj niepłynne, co oznacza, że ​​trudniej je sprzedać, jeśli potrzebujesz gotówki.

Jednak alternatywne platformy inwestycyjne pomagają zmniejszyć to ryzyko, ponieważ wiele z nich ma własny rynek, na którym można sprzedawać akcje innym inwestorom.

Lubimy Alt do alternatywnego inwestowania, ale istnieje wiele sposobów, w jakie możesz zacząć bawić się w tego rodzaju rzeczy.

9. Inwestycje dłużne

Jeszcze jeden pomysł na zainwestowanie 300 tys. to inwestycja w dług, a nie kapitał własny.

Ludzie robią to cały czas, inwestując w nieruchomości.

Na przykład firmy takie jak Parter pozwalają finansować projekty deweloperskie już od 10 USD.

W zamian zarabiasz odsetki od pożyczki. Według parteru, platforma zwracała średnio około 10,5% rocznie.

Oczywiście inwestowanie w długi wiąże się z ryzykiem, ponieważ pożyczkobiorcy mogą i nie wywiązują się z zobowiązań. W takich przypadkach jest bardzo mało prawdopodobne, aby inwestorzy odzyskali swoje pieniądze.

Jednakże, ponieważ Parter ma tylko minimum 10 USD, inwestorzy mogą łagodzić ryzyko, finansując wiele pożyczek. W ten sposób pojedyncza niewypłacalność nie wyczerpuje Twojego portfela.

Nadal powinieneś rozważyć ryzyko związane z każdym pomysłem inwestycyjnym i przeprowadzić badania. Ale być może część z 300 000 dolarów inwestycji może zostać przeznaczona na pomysł, taki jak zadłużenie na rynku nieruchomości.

10. Fundusze indeksowe

Jedną ze strategii inwestowania 300 000 USD, choć bardziej nudną, jest inwestowanie w fundusze indeksowe.

Fundusz indeksowy to fundusz inwestycyjny lub fundusz giełdowy, który obejmuje akcje pasujące do indeksu bazowego.

Na przykład możesz inwestować w fundusze indeksowe, które odzwierciedlają S&P500 lub fundusze indeksowe firm takich jak Vanguard.

🔥 Zalecana:  Co to jest RRIF i jak działa?

Fundusze indeksowe zazwyczaj pobierają opłaty w wysokości około 0,20%, co często jest wartością wyższą niż ścisłe fundusze ETF.

Jednak opłaty te są nadal niższe niż w przypadku wielu aktywnie zarządzanych funduszy lub funduszy wspólnego inwestowania, więc jest to dobry środek w świecie inwestycji.

11. Wycofanie się z geo-arbitrażu

Ostatnim i nieco nieszablonowym pomysłem na zainwestowanie 300 000 jest wykorzystanie go do sfinansowania emerytury.

W wielu krajach 300 000 dolarów to za mało, aby przejść na emeryturę. Jednak ta suma pieniędzy wystarczy, aby przejść na emeryturę w krajach o bardzo niskich kosztach utrzymania.

I nawet jeśli nie wystarczy przejść na pełną emeryturę, wielu zwolenników FIRE, czyli niezależności finansowej i wcześniejszej emerytury, promuje idee takie jak Barista FIRE.

Z Barista FIRE zasadniczo oszczędzasz przyzwoite jajko, które inwestujesz. Następnie pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, na przykład jako barista, aby pokryć część swoich miesięcznych wydatków.

Więc z 300.000 dolarów, możesz zrobić sobie stałą lub dłuższą przerwę w pracy i przez jakiś czas mieszkać gdzie indziej.

Mieszkałem w Kolumbii przez kilka miesięcy, kiedy zaczynałem pisać jako wolny strzelec, i była to jedna z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjąłem.

Oczywiście musisz przeprowadzić badania i stworzyć ścisły budżet na swoje 300 000 $, aby matematyka się sprawdziła.

Ale w zależności od twoich miesięcznych wydatków i wszelkich dodatkowych źródeł dochodów, które stworzysz, 300 000 może oznaczać częściową lub pełną emeryturę w niektórych częściach świata.

Dodatkowe czytanie — najlepsze oferty pracy online, które codziennie płacą.

Wskazówki dotyczące inwestowania 300 000 USD

Teraz, gdy wiesz, co zrobić z 300 000, oto kilka wskazówek, o których możesz pamiętać przy dokonywaniu wyborów.

 1. Porozmawiaj z profesjonalistą: W przypadku dużych sum, takich jak 300 000 $, warto porozmawiać z profesjonalistą finansowym. Nie bój się szukać doradcy finansowego lub doradcy finansowego. Lub przynajmniej poszukaj internetowych robo-doradców lub firm, które oferują dostosowane porady finansowe, jeśli się zgubisz.
 2. Urozmaicać: Kolejną wskazówką jest dywersyfikacja inwestycji, aby nie wkładać wszystkich jaj do jednego koszyka. Może to oznaczać inwestowanie w akcje z M1kupując kryptowaluty i bawiąc się nieruchomościami NieruchomościMogul.
 3. Czytaj dalej: Znajomość finansów wymaga czasu i wysiłku. Cały czas pojawiają się nowe możliwości, więc wyrób sobie nawyk czytania wiadomości o finansach i inwestowaniu lub klasycznych książek o inwestowaniu.

Dodatkowe czytanie – jak zamienić 10 tys. w 100 tys.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę zainwestować 300 000 $ w nieruchomości?

Istnieje kilka sposobów na zainwestowanie 300 000 USD w nieruchomości. Proste opcje obejmują inwestowanie w firmy inwestujące w nieruchomości, takie jak Zbiórka pieniędzy lub RealtyMogul. Ale w niektórych obszarach możesz również kupić bliźniak lub lokal na wynajem i wynająć go najemcom, aby stworzyć nowe źródło dochodu.

Czy mogę przejść na emeryturę za 300 000?

300 000 dolarów oszczędności zwykle nie wystarcza na emeryturę w niektórych krajach o wysokich kosztach utrzymania, ale wszystko zależy od Twoich miesięcznych wydatków. Jeśli jesteś oszczędny i nie masz nikogo na utrzymaniu, to może wystarczyć. Możesz także rozważyć arbitraż geograficzny i osiedlić się w innym kraju lub obszarze, w którym masz znacznie większą siłę nabywczą ze swoją walutą.

Dodatkowe czytanie – jak szybko zamienić 10 tys. w 20 tys.

Końcowe przemyślenia

Mam nadzieję, że ten przewodnik na temat inwestowania 300 tys.

Szczerze mówiąc, w dzisiejszych czasach dzięki technologii jest tak wiele okazji do inwestowania, więc skorzystaj z niektórych!

I, jak wspomniano, nigdy nie wahaj się zasięgnąć porady finansowej u profesjonalisty i wykonaj należytą staranność!

Dziękuje za przeczytanie!

Szukasz więcej pomysłów na budowanie bogactwa? Wymeldować się: