Jak zainstalować system Windows 10 na nowym komputerze bez systemu operacyjnego (z dysku i USB)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zainstalować system Windows 10 na nowym komputerze bez systemu operacyjnego (z dysku i USB)

Kilka miesięcy temu musiałem kupić nowy laptop, ponieważ mój stary się zepsuł. Po otrzymaniu go zdałem sobie sprawę, że nie jest on wyposażony w system Windows 10, więc musiałem go zainstalować samodzielnie. Proces był trochę skomplikowany i na pewno popełniłem kilka błędów, ale byłem w stanie to zrobić.

Aby upewnić się, że nie popełnisz tych samych błędów, a także, aby proces instalacji był jak najbardziej bezproblemowy, przygotowałem przewodnik krok po kroku, jak zainstalować system Windows 10 na nowym komputerze bez systemu operacyjnego. Cieszyć się!

Jak zainstalować system Windows 10 na nowym komputerze bez systemu operacyjnego – krok po kroku

Aby zainstalować system Windows 10 na nowym komputerze bez systemu operacyjnego, będziesz potrzebować dysku instalacyjnego systemu Windows 10 lub dysku flash/USB. Po uzyskaniu potrzebnego systemu operacyjnego wykonaj następujące kroki, aby zainstalować system Windows 10.

 1. Krok pierwszy: Włóż instalacyjny dysk CD lub USB z systemem Windows 10 do komputera.
 • Krok drugi: Uruchom ponownie komputer. Aby to zrobić, przejdź do ikony Start. Kliknij ikonę zasilania i kliknij uruchom ponownie.
 • Krok trzeci: Po ponownym uruchomieniu komputera będziesz chciał otworzyć stronę BIOS. Oto jak możesz to zrobić. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać DEL Lub F2 klawisze na twojej klawiaturze.
 • Krok czwarty: Po otwarciu strony BIOS znajdź sekcję „Rozruch” lub „Kolejność rozruchu”. Kliknij Uruchom.
 • Krok piąty: Będziesz teraz miał do czynienia z kilkoma opcjami. Musisz wybrać urządzenie, z którego chcesz uruchomić komputer. Wybierz nośnik instalacyjny, z którym zdecydowałeś się skorzystać. Może to być płyta CD, dysk flash USB itp.
 • Krok szósty: Zapisz ustawienia biosu, naciskając odpowiedni klawisz na klawiaturze. Po naciśnięciu klawisza „zapisz i wyjdź” komputer automatycznie uruchomi się ponownie.
🔥 Zalecana:  9 etapów podróży klienta i dlaczego są one ważne

Po ponownym uruchomieniu może być konieczne naciśnięcie klawisza „Enter” w celu potwierdzenia zmian. W takim razie możesz ruszać!

Wskazówki dotyczące maksymalnego wykorzystania możliwości nowego systemu operacyjnego

Więc teraz, gdy zainstalowałeś swój nowy system operacyjny, jest tak wiele funkcji i sprytnych sztuczek, które możesz z nim zrobić. Ale na początek pokażemy Ci tylko kilka.

Zoptymalizowane wyszukiwanie systemu Windows

Jeśli zdasz sobie sprawę, że wyszukiwanie rzeczy na laptopie trwa zbyt długo, możesz zoptymalizować wyszukiwanie, aby było szybsze. Otwórz ustawienia komputera, przejdź do wyszukiwania, a następnie „przeszukaj system Windows”. Ustaw ustawienia wyszukiwania na „klasyczne” zamiast ulepszonych. Dzięki rozszerzonej opcji indeksujesz cały komputer. To zużywa energię i może być marnowaniem czasu rzeczywistego. Przechodząc na wersję klasyczną, możesz ograniczyć pracę, spędzać mniej czasu i oszczędzać więcej energii.

Uporządkuj swój wyświetlacz

Brudny wyświetlacz może być dość rozpraszający. Na szczęście możesz pozbyć się całego tego bałaganu, po prostu wybierając okno, które lubisz i potrząsając nim na ekranie. Spowoduje to zminimalizowanie wszystkich innych okien. Twój wyświetlacz jest teraz wyraźny! Aby przywrócić inne okna, po prostu powtórz ten sam proces.

Skrót do głównego panelu sterowania systemu Windows

Specjaliści IT lub inni użytkownicy, którzy chcieliby uzyskać dostęp do wszystkich paneli sterowania z jednego folderu, docenią możliwości, jakie daje utworzenie skrótu do głównego panelu sterowania systemu Windows. Aby to włączyć, utwórz nowy folder na pulpicie i zmień jego nazwę za pomocą poniższego kodu.

Kliknij dwukrotnie i baw się dobrze!

Dostosuj wiersz polecenia

Jeśli masz na to ochotę, możesz zmienić elementy sterujące, czcionkę, układ, kolory i kursor w wierszu poleceń komputera. Otwórz wiersz polecenia i kliknij prawym przyciskiem myszy górny pasek. Kliknij „Właściwości” i baw się personalizując swoje wrażenia!

🔥 Zalecana:  Animowanie postępów i wariantów Covid-19 w czasie – Ku sztucznej inteligencji

Tryb ciemny i jasny

W systemie Windows 10 masz kontrolę nad tym, jakie motywy kolorystyczne chcesz mieć na swoim komputerze. Aby zmienić motyw, otwórz ustawienia, przejdź do personalizacji, a następnie otwórz „kolory”. W tej sekcji możesz przełączać się między trybem jasnym i ciemnym, w zależności od preferencji. Jakiekolwiek ustawienie wybierzesz, wpłynie na menu Start, pasek zadań, centrum akcji, Eksplorator plików, menu ustawień itp.

Najlepsze specyfikacje laptopów i komputerów stacjonarnych do uruchamiania systemu Windows 10

Aby móc skutecznie uruchomić system Windows 10 na komputerze, musi on mieć te specyfikacje.

 • Procesor: 1 gigaherc (GHz) lub szybszy procesor lub SoC
 • RAM: 1 gigabajt (GB) dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej
 • Miejsce na dysku twardym: 16 GB dla 32-bitowego systemu operacyjnego 20 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego
 • Karta graficzna: DirectX 9 lub nowsza ze sterownikiem WDDM 1.0
 • Wyświetlacz: 1024 x 600 lub wyższy

Oczywiście warunkiem koniecznym jest posiadanie połączenia z Internetem. Rentowne konto Microsoft jest również koniecznością.

Przeczytaj także: Dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika na iPhone’ach i laptopach z systemem Windows 10? Najlepsze poprawki

Jak ponownie zainstalować system Windows 10 bez utraty danych lub programów?

Jeśli chcesz ponownie zainstalować system Windows 10, ale nie chcesz stracić żadnych plików, nie martw się. Po prostu postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku.

 1. Krok pierwszy: Otwórz ustawienia komputera i kliknij „Aktualizacja i zabezpieczenia”.
 • Krok drugi: po lewej stronie ekranu zobaczysz opcję „Odzyskiwanie”. Kliknij na to.
 • Krok trzeci: Wybierz „Zresetuj ten komputer” i kliknij „Rozpocznij”.
 • Krok czwarty: Zobaczysz wyskakujące okienko. Pamiętaj, aby wybrać opcję „Zachowaj moje pliki”, aby zachować wszystkie istniejące dane.
 • Krok piąty: Jeśli obecnie używasz starej wersji systemu Windows, pojawi się komunikat ostrzegawczy. Po prostu kliknij „Dalej”.
 • Krok szósty: W następnym interfejsie wybierz ikonę „Resetuj”. Komputer uruchomi się ponownie i ponownie zainstaluje system Windows 10.
🔥 Zalecana:  Jak mogę zmienić ikonę aplikacji Instagram?

Ile kosztuje instalacja systemu Windows 10 na laptopie?

Uzyskanie aktualizacji do systemu Windows 10 będzie kosztować 120 USD za system Windows 10 Home od Microsoftui 200 USD za Windows 10 Pro. Jeśli będziesz musiał skorzystać z usług kogoś, kto zainstaluje go również dla Ciebie, możesz potrzebować około 40-60 USD, w zależności od tego, czego od nich potrzebujesz.

Czy ponowna instalacja systemu Windows kosztuje?

Nie. Istnieje możliwość ponownej instalacji systemu Windows 10 w dowolnym momencie. Ten proces również nie wymaga klucza produktu. Aktywacja będzie automatyczna i nie będziesz musiał za nią nic płacić.