Jak zabłysnąć na Instagramie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zabłysnąć na Instagramie?

Mając konto firmowe, dla wielu marketerów i influencerów najważniejsze jest publikowanie wpisów wirusowych. Staje się wirusowy i widziany przez tysiące osób docelowych Przeglądarka Instagrama jest ostatecznym celem wielu ludzi. Publikowanie wirusowych postów pomaga osiągnąć cele marketingowe; czymkolwiek są, od świadomości marki po zwiększenie sprzedaży.

Wyznaczając sobie cel, jakim jest opublikowanie wpisu wirusowego, pierwszym pytaniem, które się pojawia, jest to, jakie rodzaje treści stają się wirusowe? A jak publikować wirusowe posty na Instagramie?

Najważniejsze jest, aby mieć wysoki wskaźnik zaangażowania. Jeśli chcesz stać się wirusowym na Instagramie, potrzebujesz dużego zaangażowania i potrzebujesz tego szybko. Oznacza to robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby zwiększyć zaangażowanie Twoich treści natychmiast po ich opublikowaniu. Pomysł polega na tym, że początkowe zaangażowanie może popchnąć Twój post na Instagram Explore Page.

Ale dlaczego chcesz być na stronie Eksploruj? Ponieważ jest to najlepsze miejsce na Instagramie, aby Twoje treści trafiły do ​​jeszcze większej liczby odbiorców niż ta, którą już masz!

Jak wskaźnik zaangażowania wpływa na to, że Twoje posty stają się wirusowe?

Gdy opublikujesz post, Instagram pokaże go ograniczonej liczbie obserwujących. Sprawdzając liczbę polubień, komentarzy i wyświetleń, jakie otrzyma Twój post, Instagram oblicza współczynnik zaangażowania Twoich postów, aby sprawdzić, czy są one interesujące dla odbiorców, czy nie.

Gdy Twoje treści uzyskają wystarczające zaangażowanie, Instagram automatycznie pokaże Twoje przyszłe posty większej liczbie użytkowników. Przy odrobinie szczęścia i wystarczającego zaangażowania Twoje posty mogą pojawić się również na stronie eksploracji.

Jak sprawić, by post stał się wirusowy na Instagramie

Chociaż nie ma dokładnego wzorca, który zapewniałby, że Twoje posty staną się wirusowe, istnieje ogólna zasada, której możesz przestrzegać podczas publikowania posta. Tutaj porozmawiamy o niektórych z tych zasad, które pomogą Ci stać się wirusowym na Instagramie.

  • Poznaj swoich odbiorców: kluczowym elementem, dzięki któremu Twoje posty będą wirusowe, jest publikowanie treści najbardziej odpowiednich dla docelowych odbiorców. Wirusowe posty, które przyciągają niewłaściwych odbiorców, mają niewielki wpływ na Twoje cele.
  • Udostępniaj wysokiej jakości treści: jak zawsze na każdej platformie marketingowej treść ma znaczenie. Wysokiej jakości treści gwarantują wysokie zaangażowanie, a Twoje posty zobaczy więcej osób.
  • Właściwe wezwanie do działania: dobre wezwanie do działania doprowadzi do większego zaangażowania. Możesz nawet poprosić obserwujących o udostępnienie Twoich treści.
  • Rozważ publikowanie we właściwym czasie: nawet wysokiej jakości posty z przydatną treścią nie staną się wirusowe, jeśli nie weźmiesz pod uwagę czasu, w którym większość użytkowników jest online.
🔥 Zalecana:  Jak napisać scenę pogrzebową (Ostateczny przewodnik + 20 przykładów)

Oprócz tych zasad istnieją inne sposoby na sprawienie, by Twoje posty stały się wirusowe; jednym z nich są grupy zaangażowania na Instagramie. Ta grupa składa się z kont o podobnej treści. Ideą tych grup jest to, że użytkownicy pomagają sobie nawzajem w rozpowszechnianiu wirusów, zwiększając wskaźnik zaangażowania swoich postów.