Jak zablokować swoje konto Telegram

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zablokować swoje konto Telegram

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które ciągle martwią się, że ktoś wchodzi do twoich programów i przegląda twoje dane osobowe, lubisz blokować programy mobilne i komputerowe, a teraz szukasz sposobu, aby dowiedzieć się, jak zablokować Telegram. Ponieważ blokada telegramu pozwala chronić twoje dane osobowe i nikt poza tobą nie ma dostępu do twoich wiadomości telegramu.

Muszę przekazać dobrą wiadomość, że Telegram jest jedną z najlepszych platform do ochrony danych osobowych. Po prostu zablokuj telegram za pomocą bardzo prostych ustawień, których nauczymy Cię w tym artykule. W tym samouczku nauczymy Cię dwóch różnych sposobów blokowania Telegramu.

Pierwsza metoda

Blokowanie z blokadą na hasło

Gdy nie używasz aplikacji Telegram, Telegram sam się zablokuje. W ten sposób definiujesz numer lub odcisk palca dla swojego telegramu. Definiując to hasło za każdym razem, gdy aplikacja Telegram jest automatycznie blokowana, musisz użyć tego hasła, aby odblokować Telegram. W rezultacie ktoś, kto nie zna Twojego hasła, nie będzie mógł odblokować Telegramu i uzyskać dostępu do Twoich wiadomości.

Blokowanie za pomocą instrukcji blokady kodu dostępu krok po kroku

Na początek kliknij „Ustawienia”Następnie “Prywatność i Bezpieczeństwa”, w następnej części aktywuj„Kod dostępu Zamek”

Jeśli masz iPhone’a, możesz używać tylko cyfr jako hasła.

Ale jeśli Twój system to Android, możesz używać liter, cyfr lub kombinacji obu. Użyj „PIN”, jeśli chcesz używać cyfr i „Hasła”, jeśli chcesz używać cyfr.

NA smartfony z Androidemdomyślny “Odblokować z odciskiem palca” jest domyślnie włączone. Ta opcja jest przeznaczona dla smartfonów obsługujących czytnik linii papilarnych. Nie możesz zablokować oprogramowania Telegram za pomocą odcisku palca na telefonach komórkowych iPhone i iOS.

🔥 Zalecana:  Jak zmienić swój wiek na TikTok w 2023 roku

Teraz, jeśli chcesz określić, jak długo Telegram będzie zablokowany po braku aktywacji. Możesz dostosować czas blokady telegramu. W ten sposób, jeśli na przykład wybierzesz opcję godziny, Telegram zostanie zablokowany godzinę po tym, jak przestaniesz pracować.

Jak widać na poniższym obrazku. Szyfrowanie w Telegramie spowoduje nałożenie blokady iPhone’a na Twój program Telegram, który wymaga kodu lub odcisku palca, aby go odblokować.

Druga metoda

Telegram udostępnił Ci również opcję uwierzytelniania Tow Step lub weryfikacji dwuetapowej, dzięki czemu możesz chronić swoje ukochane informacje w dwóch krokach. W takim przypadku nawet sam Paul Dwarf nie może otworzyć twojego telegramu. Przy tym ustawieniu będziesz musiał wprowadzić inny kod dostępu za każdym razem, gdy chcesz korzystać z Telegramu, oprócz wysłania kodu z Telegramu na swój telefon komórkowy.

Weryfikacja dwuetapowa blokady telegramu

W sekcji Ustawienia kliknij Prywatność i bezpieczeństwo, następnie wybierz Weryfikacja dwuetapowa.

W następnym kroku wybierz Ustaw dodatkowe hasło. Teraz możesz wybrać swoje hasło.

Poniżej Telegram prosi o ponowne wprowadzenie hasła. Następnie Telegram poprosi o przypomnienie hasła. Wskazówka, że ​​jeśli zapomnisz hasła, zapamiętaj tę część na pierwszy rzut oka. Oczywiście nie musisz wypełniać tej sekcji.

Na koniec musisz podać swój adres e-mail. Jeśli zapomnisz hasła, ten e-mail pomoże Ci odzyskać hasło. Pamiętaj, że ten krok jest bardzo, bardzo ważny. Jeśli zapomnisz hasła, ten krok pomoże Ci odzyskać hasło. Więc pamiętaj, aby podać swój adres e-mail w tym momencie.

Blokowanie telegramu dla okien

Kliknij „Ustawienia”. W Ustawieniach wybierz Zaawansowane, a następnie kliknij Włącz lokalny kod dostępu.

Wprowadź hasło i kliknij przycisk Zapisz.

Aby wyłączyć hasło w Telegramie Windows, wystarczy przejść do ustawień programu, a następnie w sekcji Zaawansowane kliknąć Wyłącz.

Wniosek

Jak widzieliście w tym samouczku, blokowanie telegramu nie jest trudnym zadaniem. To ustawienie uzupełni bezpieczeństwo twoich informacji w Telegramie.