Jak zabezpieczyć hasłem plik PDF

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zabezpieczyć hasłem plik PDF

Plik PDF jest jednym z najpopularniejszych formatów do czytania dokumentu na urządzeniu, jest to plik, który działa na wszystkich obsługiwanych urządzeniach.

Zastąpił wiele tradycyjnych sposobów czytania dokumentów, a pisarze i autorzy zajmujący się wolnym czasem używają go do przeniesienia swoich książek i kursów na format cyfrowy, zamiast drukowania wielu kopii.

Zakładając, że kupiłeś jedną z kopii cyfrowych i chciałbyś ją zabezpieczyć hasłem, jak byś to zrobił – cóż, pokażemy ci, jak zabezpieczyć hasłem plik PDF.

Niestety większość urządzeń nie ma wbudowanej funkcji chroniącej plik PDF hasłem, dlatego do zabezpieczenia pliku PDF będziemy używać aplikacji innej firmy lub bezpłatnej usługi online.

Jeśli hasło chroni dokument, nikt nie będzie mógł uzyskać do niego dostępu i tylko osoba znająca hasło będzie mogła go otworzyć. Jeśli więc wysyłasz ważny plik, zalecamy zaszyfrowanie pliku PDF za pomocą hasła.

Istnieją różne sposoby szyfrowania plików PDF, a ten przewodnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zabezpieczania plików PDF hasłem. Jak więc zaszyfrować plik PDF za pomocą systemu Android, iOS, Windows i Mac? Istnieje wiele sposobów zabezpieczenia pliku PDF hasłem, możesz użyć aplikacji lub usługi online.

Korzystanie z Eksploratora plików Es

Możesz zaszyfrować plik PDF za pomocą Eksploratora plików Es. Eksplorator plików Es to aplikacja do zarządzania plikami dla systemu Android, która oferuje najbardziej unikalne funkcje, jakimi może pochwalić się menedżer plików. Eksplorator plików Es to narzędzie do ochrony hasłem pliku PDF.

1. Jeśli nie zainstalowałeś aplikacji, możesz to zrobić teraz — pobierz aplikację z Softonica. I otwórz aplikację Eksplorator plików Es, przejdź do dokumentu lub pliku PDF, który chcesz zabezpieczyć hasłem.

Wybierz szyfrowanie

2. Po obejrzeniu pliku PDF, który chcesz zabezpieczyć hasłem, dotknij długo dokumentu i kliknij więcej; tam zobaczysz listę menu, kliknij Szyfruj i wpisz hasło do swojego pliku PDF.

Wpisz hasło

3. Możesz wysłać hasło e-mailem do swojej skrzynki odbiorczej, a nawet zaszyfrować nazwę pliku PDF, aby nikt nie mógł go zmienić.

🔥 Zalecana:  Recenzja Uber Driver Canada: Jak zostać kierowcą Uber

4. Po wpisaniu hasła kliknij OK a plik PDF będzie chroniony hasłem. Gdy chcesz otworzyć plik PDF, zostaniesz poproszony o wpisanie hasła.

Ochrona hasłem za pomocą narzędzi PDF

PDF Utils ma wiele funkcji umożliwiających scalanie, zmianę kolejności, dzielenie, wyodrębnianie, usuwanie i szyfrowanie dowolnego pliku PDF. Wszyscy jesteśmy w części szyfrującej z prostym blokowaniem. Istnieją dwa sposoby zabezpieczenia pliku PDF w Utils; the właściciel I hasło użytkownika.

Jeśli dokument jest zaszyfrowany hasłem właściciela, użytkownicy nie mogą kopiować ani drukować dokumentu. Jeśli dokument jest zaszyfrowany hasłem użytkownika, każdy może otworzyć plik PDF, jeśli zna hasło.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zabezpieczyć hasłem plik PDF za pomocą narzędzi PDF, po prostu pobierać i zainstaluj aplikację ze sklepu Google Play, aby rozpocząć proces.

1. Po zakończeniu instalacji otwórz aplikację, a zobaczysz listę dostępnych opcji.

Kliknij ochronę hasłem

2. Przejdź do ochrony hasłem i wybierz plik, który chcesz zaszyfrować, a następnie wpisz swoje hasło dla właściciela i hasła użytkownika. Możesz zdecydować się na użycie jednego lub obu.

3. Aby uniknąć nieporozumień, wprowadź to samo hasło na obu i zapisz zmiany.

Wprowadź hasło dla jednego lub obu

4. Po zabezpieczeniu hasłem pliku PDF nikt nie będzie mógł go otworzyć, chyba że ma hasło. Dzięki zaszyfrowanemu plikowi PDF możesz teraz cieszyć się prywatnością swojego dokumentu.

Ochrona hasłem za pomocą programu Adobe Acrobat online

Dzięki oprogramowaniu Acrobat możesz zabezpieczyć plik PDF hasłem, ale jest ono dostarczane z przepustką subskrypcyjną i jest dostępne tylko dla użytkowników komputerów stacjonarnych.

Możesz łatwo zabezpieczyć hasłem plik PDF na dowolnym urządzeniu za pomocą Adobe Acrobat online, to nie jest aplikacja. Można to zrobić tylko na stronie ochrony hasłem programu Adobe Acrobat. Zabezpiecz pliki PDF hasłem za pomocą strony szyfrowania programu Acrobat.

1. Aby rozpocząć, musisz udać się do nich strona ochrony hasłem w preferowanej przeglądarce i kliknij na Wybierz plik przycisk, aby wybrać plik PDF.

Adobe Acrobat Online

2. Po wybraniu preferowanego pliku PDF utwórz hasło do pliku PDF i wpisz ponownie, aby potwierdzić. A następnie kliknij Ustaw hasło do pliku PDF.

🔥 Zalecana:  Instacart Shopper Review 2023: Jak zarabiać dzięki Instacart

3. Twój plik PDF jest teraz chroniony hasłem, możesz teraz pobrać go z serwera Adobe i zapisać na lokalnym komputerze lub telefonie komórkowym.

Przeczytaj także

Za pomocą smallpdf

Jeśli chcesz zaszyfrować jednorazowy dokument PDF i nie chcesz pobierać żadnej aplikacji ani oprogramowania, możesz skorzystać z usługi online, takiej jak Smallpdf, aby zabezpieczyć dokument hasłem.

1. Aby użyć Smallpdf do zabezpieczenia pliku PDF hasłem, przejdź do ich strona ochrony hasłema następnie przeciągnij i upuść plik PDF, który chcesz zaszyfrować, do przybornika.

Ochrona hasłem za pomocą Smallpdf

2. Po umieszczeniu pliku PDF w przyborniku wprowadź hasło, którego chcesz użyć do zabezpieczenia dokumentu i kliknij Szyfruj PDF. Po zaszyfrowaniu możesz pobrać zaszyfrowany plik PDF.

A co z macOS-em

Szyfrowanie dokumentu PDF jest bardzo proste na komputerze z systemem macOS. Możesz użyć wbudowanej aplikacji Podgląd, aby zabezpieczyć plik PDF. Aplikacja może zabezpieczyć hasłem dowolny dokument PDF za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

1. Aby rozpocząć, znajdź plik PDF, który chcesz zaszyfrować, otwórz go za pomocą aplikacji podglądu na komputery Mac i kliknij kartę Plik na pasku menu.

2. Po kliknięciu karty Plik pojawi się menu rozwijane, a następnie wybierz plik Eksport opcję z listy, a pojawi się wyskakujące okienko.

Kliknij opcję Eksportuj z listy rozwijanej Plik

3. Zaznacz pole przed Szyfruj i pojawi się miejsce, w którym należy wpisać nowe hasło. Po potwierdzeniu hasła kliknij przycisk Ratować przycisk, aby zapisać nowy zaszyfrowany plik PDF.

Wprowadź hasło i kliknij Zapisz

Po zapisaniu pliku nie będzie to miało wpływu na stary plik PDF. Tylko zmodyfikowany plik PDF będzie chroniony hasłem. Jeśli szyfrowanie powiodło się, pojawi się monit o podanie hasła, jeśli chcesz go otworzyć.

Czy zapomnieliśmy Adobe Acrobat

Nie, nie zrobiliśmy tego. Pomyśleliśmy tyle, aby rozmowa o programie Acrobat trwała, ponieważ możesz łatwo zaszyfrować swój plik PDF online za pomocą programu Adobe Acrobat, dlaczego nadal chcesz go zdobyć.

Funkcja ochrony hasłem programu Adobe Acrobat jest dostępna tylko w planie Pro. Jeśli chcesz ją zdobyć, musisz wykupić subskrypcję lub rozpocząć bezpłatny okres próbny.

🔥 Zalecana:  Przegląd Mediavine i raport o dochodach – Jak rozwinąłem swojego bloga do ponad 8000 $ miesięcznie

Nadal możesz go mieć dzięki 7-dniowemu bezpłatnemu okresowi próbnemu. Jeśli pobierzesz bezpłatną wersję próbną programu Adobe Acrobat Pro, będziesz mógł korzystać z ochrony hasłem dla dowolnych dokumentów.

1. Przejdź do Strona bezpłatnej wersji próbnej programu Adobe Acrobat Pro DC i kliknij przycisk „Rozpocznij”. Jeśli nie masz jeszcze konta Adobe Creative Cloud, musisz się zarejestrować. Wpisz swój adres e-mail w polu.

2. Wybierz metodę płatności, aby firma Adobe mogła wystawić rachunek po okresie próbnym. Możesz anulować w dowolnym momencie.

3. Po potwierdzeniu kliknij Zaczynaj i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać i zainstalować program Adobe Acrobat Pro DC.

4. Po zainstalowaniu programu Acrobat możesz otworzyć dowolny plik PDF, aby go zaszyfrować. Zanim będziesz mógł korzystać z oprogramowania, upewnij się, że jesteś zalogowany.

5. Otwórz plik PDF, który chcesz zabezpieczyć i kliknij menu Plik na karcie, a następnie wybierz Chroń za pomocą hasła.

6. W nowym oknie wybierz ustawienia hasła. Możesz zabezpieczyć plik PDF hasłem, aby ograniczyć użytkownikom możliwość edytowania pliku, lub wymagać hasła, gdy plik jest otwarty. Wpisz preferowane hasło i kliknij Zastosuj.

Notatka: Jeśli chcesz tylko użyć programu Adobe Acrobat do zabezpieczenia pliku PDF hasłem, pamiętaj o anulowaniu przed zakończeniem 7-dniowego okresu próbnego.

Jeśli tworzysz hasło do swojego dokumentu, upewnij się, że wpadłeś na właściwy pomysł, aby utworzyć hasło, które będzie bardzo trudne dla innych, nie dla ciebie. Na początek upewnij się, że używasz kombinacji wielkich i małych liter.

Jeśli martwisz się, że zapomnisz hasła, zawsze możesz skorzystać z menedżera haseł, takiego jak LastPass i Dashlane. I upewnij się, że nie używasz hasła, którego używasz do innych usług, jeśli wysyłasz je do kogoś innego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie