Jak wyznaczać cele blogów: 5 kroków do inteligentnego planowania celów dla blogerów (+ przykłady rzeczywistych celów blogów)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wyznaczać cele blogów: 5 kroków do inteligentnego planowania celów dla blogerów (+ przykłady rzeczywistych celów blogów)

Jeśli jesteś gotowy, aby przenieść swojego bloga na wyższy poziom, musisz ustawić rzeczywistość cele bloga aby cię tam zabrać.

Chcesz tworzyć więcej niż dochód w niepełnym wymiarze godzin i jesteś zmęczony stosunkowo niskim ruchem. Możesz nawet doświadczać trendu wstecznego — spadku ruchu, subskrybentów poczty e-mail, obserwujących w mediach społecznościowych i dochodów.

Czy jesteś gotowy, aby odwrócić sytuację? Czy chcesz przejść od przeciętności do boomu?

Pamiętam, kiedy zdecydowałam się rzucić pracę i zacząć inwestować w bloga na pełny etat. To było przerażające i zmieniające życie, ale czułem się też pewnie, ponieważ byłem gotowy na spryt cele blogowania.

Jeśli jesteś gotowy, aby wrzucić wszystko na wyższy bieg, najlepszą rzeczą, jakiej możesz użyć, są cele SMART na blogu, które cię tam zaprowadzą. Niezależnie od tego, czy zaczynasz blogować po raz pierwszy, czy poważniej traktujesz istniejącą witrynę, cele bloga wyznaczają jasny kierunek, dzięki czemu wiesz, jakie kroki należy podjąć, aby odnieść sukces.

Nie wiesz, jakie są cele SMART bloga? Poświęcę trochę czasu, żeby je dla ciebie rozłożyć I podają praktyczne, wykonalne kroki (w tym przykłady rzeczywistych celów blogów), które możesz wdrożyć, aby przenieść swojego bloga na wyższy poziom.

Jak wyznaczać cele bloga: 5 prostych kroków do planowania celów dla blogerów (+ przykłady rzeczywistych celów bloga)

 1. Znaczenie ustalania celów bloga (dzisiaj)
 2. Blogowanie SMART dla skutecznego planowania celów
 3. Krok 1: Ustaw konkretne cele bloga (+ prawdziwe przykłady)
 4. Krok 2: Wybierz mierzalne cele
 5. Krok 3: Wybierz osiągalne cele blogowania
 6. Krok 4: Zdecyduj o odpowiednich celach dla swojego bloga
 7. Krok 5: Określone w czasie cele bloga pozwolą Ci być na bieżąco

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).


Chcesz mój darmowy szablon biznesplanu bloga?

Pobierz mój darmowy szablon biznesplanu bloga w formacie Google Doc i PDF (to pomogło mi zbudować sześciocyfrowego bloga) i już dziś dotrzyj do ponad 500 000 czytelników miesięcznie.

“*” Oznacza pole wymagane


Znaczenie ustalania celów bloga (dzisiaj)

Ale najpierw, dlaczego jestem tak pewien, że cele bloga są niezbędne do osiągnięcia sukcesu na Twoim blogu? Cóż, jeśli wolisz oglądać niż czytać – tutaj mówię o tym, jak wyznaczyć cele blogowe, które zapewnią ci długoterminowy sukces na twoim blogu.

Ponieważ bez celów na Twoim blogu, to tak, jakby kapitan statku wypływał, nie mając pojęcia, dokąd zmierza.

Mogą mieć wspaniały statek, być w stanie nawigować według gwiazd i mieć doskonałą załogę, ale bez celu będą na zawsze zagubieni na morzu.

Innymi słowy, możesz pracować w świetnej niszy blogowej z talentem do pisania, ale bez celów będziesz miał trudności z awansem.

Będziesz parał się marketingiem e-mailowym, przejdziesz na chwilę do mediów społecznościowych, napiszesz post lub dwa na blogu, a na koniec zeskanujesz kilka artykułów SEO.

Jasne, to wszystko są ważne części blogowania, ale bez kierunku to dużo puchu bez rezultatów.

Przejście od występu w niepełnym wymiarze godzin do niezwykłego blogowania w pełnym wymiarze godzin wymaga siedzenia i naprawdę dopracowania tego, czego chcesz od swojego bloga I zdecydować, jakie kroki należy podjąć, aby się tam dostać.

To jest dokładnie to, co tutaj robimy.

Blogowanie SMART dla efektywnego planowania celów blogów

Gotowy, aby rozpocząć ustalanie celów blogowania? Poprowadzę Cię krok po kroku przez cele SMART, abyś mógł zastosować je w praktyce na swoim blogu.

Jakie są cele SMART bloga?

Blogowanie SMART to akronim oznaczający:

 • Specjalne cele
 • Mierzalne cele
 • Osiągalne cele
 • Odpowiednie cele
 • Cele określone w czasie

Korzystanie ze schematu wyznaczania celów SMART w ćwiczeniach planowania celów wyznaczy ci drogę do upewnienia się, że zajmujesz pozycję umożliwiającą osiągnięcie długoterminowego sukcesu.

Jak ustawić cele bloga w 5 prostych krokach (+ prawdziwe cele blogowania i przykłady)

A teraz bez dalszej zwłoki omówimy, jak (i ​​dlaczego) wyznaczać cele blogowania, które pomogą Ci odblokować znaczący rozwój Twojego bloga w nadchodzących miesiącach.

Krok 1: Ustaw konkretne cele bloga (+ prawdziwe przykłady do wykorzystania)

Jakie są Twoje cele związane z blogiem? Co tak naprawdę chcesz poprawić?

Rozważ użycie niektórych z tych prawdziwych przykładów celów bloga:

 • Ile pieniędzy chcesz zarabiać na swoim blogu?
 • Jakie masz cele ruchu?
 • Jak często chcesz publikować na swoim blogu?
 • Jak bardzo chcesz zwiększyć swoją obecność w mediach społecznościowych?
 • Jak chciałbyś, aby wyglądała Twoja lista subskrybentów poczty e-mail?
 • Jaka jest Twoja strategia SEO? Jak dobrze radzisz sobie dzisiaj z ruchem SEO?
 • Ile masz linków zwrotnych prowadzących do Twojego bloga?

Zamiast po prostu mówić „Chcę zarabiać więcej” lub „Chcę więcej ruchu”, określ cele swojego bloga bardziej szczegółowo. Ile dziennego lub miesięcznego ruchu chcesz przyciągnąć? Liczysz na 100 osób dziennie? 1000 osób dziennie? 10 000 osób dziennie?

Jakie są Twoje rzeczywiste cele związane z dochodami z bloga? Ile musisz zarabiać, aby być pełnoetatowym blogerem? Jaka jest różnica między tym, co zarabiasz teraz na swoim blogu, a tym, czego potrzebujesz lub chcesz zarabiać?

🔥 Zalecana:  17 witryn takich jak PrizeRebel, które płacą gotówką w 2023 r

Jak często obecnie publikujesz nowe posty na blogu? Jak często chcesz publikować nowe treści na swoim blogu?

Użyjmy hipotetycznego zestawu konkretnych przykładów celów blogów, których można użyć:

 • Publikuj nowe treści na blogu raz w tygodniu
 • Rozwijaj się do 25 000 odwiedzających miesięcznie
 • 40 000 $ rocznego dochodu z bloga
 • 10 000 subskrybentów e-maili
 • Podwójna liczba obserwujących w mediach społecznościowych
 • Popraw rankingi SEO dla wszystkich treści
 • Zwiększ uprawnienia domeny

Być może nie są to dokładne cele Twojego bloga, ale wykorzystamy je jako punkt odniesienia w całym przewodniku, abyś mógł zobaczyć, jak cele SMART blogowania działają w praktyce.

Krok 2: Wybierz mierzalne cele

Kolejnym ważnym krokiem w blogowaniu SMART jest wybór celów, które są .

Wiele celów bloga, które stworzyliśmy powyżej, jest łatwych do zmierzenia.

Dowiesz się, czy publikujesz nowe treści, ilu odwiedzasz i czy Twoje dochody rosną. Możesz jeszcze bardziej ułatwić mierzenie, dzieląc te cele na mniejsze etapy. To właściwie główny cel wyznaczania celów — podzielenie ich na wykonalne kroki postępu.

Podziel cele blogowania, aby lepiej mierzyć sukces

Spójrzmy na cel dochodowy. Chcesz zarabiać 40 000 rocznie, ale można to podzielić na miesiące lub nawet dni, aby lepiej zrozumieć, ile musisz zarobić.

 • To 3333 dolary miesięcznie
 • lub 109 USD dziennie

Pamiętaj jednak, że możesz nie osiągać swoich dziennych celów w zakresie dochodów, gdy tylko zaczniesz. Teraz możesz zarobić 50 USD dziennie, a do końca roku 200 USD dziennie.

Możesz stopniowo zwiększać swój cel dochodowy w ciągu dnia lub miesiąca, aby osiągnąć poziom 40 000 USD.

Twoimi własnymi celami na blogu mogą być:

 • 60 dolarów dziennie we wrześniu
 • 80 dolarów dziennie w październiku
 • 100 dolarów dziennie w listopadzie

To samo dotyczy odwiedzających, których przyciągasz do swojego bloga.

Załóżmy, że miesięcznie odwiedza Cię 5000 osób. Ustawianie celów ruchu według miesięcy ma sens, ponieważ prawdopodobnie nie przeskoczysz od razu z 5 000 do 25 000. Możesz chcieć powiedzieć:

 • 6000 odwiedzających w marcu
 • 8000 odwiedzających w kwietniu
 • 15 000 odwiedzających w maju

… i tak dalej, aż konsekwentnie osiągniesz ten znak 25 000.

Kolejną rzeczą, którą należy zrozumieć, jeśli chodzi o blogowanie, jest to, że z biegiem czasu nabierzesz rozpędu.

Trudno jest pokonać początkową przeszkodę w postaci niewielkiej liczby odwiedzających i niskich dochodów. Prawdopodobnie będzie ci trudniej przejść od 0 do 5 000 odwiedzających miesięcznie niż od 10 000 do 20 000 odwiedzających miesięcznie.

Uzyskaj odpowiednie narzędzia do mierzenia celów blogowania

Narzędzia do blogowania mogą pomóc Ci śledzić swoje cele i mierzyć, jak dobrze Ci się to udaje. Niektóre z moich ulubionych narzędzi do blogowania dla tych wskaźników to:

 • Google Analytics: Google Analytics śledzi niezliczone dane, w tym odwiedzających, oglądaną zawartość, źródła ruchu, nowych i powracających użytkowników i wiele innych.
 • Zestaw witryn przez Google: to bezpłatne narzędzie jest wtyczką WordPress, która umożliwia połączenie Twojego bloga WordPress z pakietem narzędzi internetowych Google, w tym Analytics, Search Console, AdSense i Speed. Oznacza to, że możesz przeglądać wszystkie istotne dane dotyczące wyników Twojego bloga, bez konieczności opuszczania pulpitu nawigacyjnego WordPress.
 • Yoast SEO: Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) jest ważną częścią dobrej strategii blogowania i Yoast SEO to bezpłatna wtyczka WordPress, która pomoże Ci określić, czy Twoje posty na blogu są przyjazne dla SEO. To narzędzie pomoże Ci pisać lepsze nagłówki i metaopisy, a także doradzi, jak długi powinien być Twój post, jak często powinieneś używać słowa kluczowego (lub wyrażenia kluczowego) i ile linków powinieneś użyć. Wypróbuj też moje narzędzie do generowania tytułów blogów.
 • Ahrefy: Ahrefs to kolejne niesamowite narzędzie do blogowania, które może pomóc Twojemu blogowi w realizacji celów SEO. Dzięki szczegółowym danym o konkurentach w Twojej niszy, wskazówkom i analizom dotyczącym optymalizacji witryny oraz badaniu słów kluczowych, to narzędzie ma duże znaczenie. Posiada również bezpłatne narzędzie do sprawdzania linków zwrotnych, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak dobrze radzi sobie Twoja witryna pod względem autorytetu domeny.
 • ConvertKit, AweberLub Mailchimp: Ci z was, którzy są zainteresowani powiększeniem listy subskrybentów poczty e-mail, skorzystają z dowolnego z tych narzędzi do marketingu e-mailowego. Pomagają śledzić subskrybentów poczty e-mail i oferują szczegółowe analizy dotyczące Twoich wyników. Osobiście polecam ConvertKit dla blogerów na różnych etapach rozwoju, ponieważ niedawno wprowadzili solidny darmowy plan. Możesz sprawdzić moją recenzję tych trzech narzędzi i zdecydować, które z nich najlepiej sprawdzi się na Twoim blogu.

Skorzystaj z Mojego bezpłatnego narzędzia do badania słów kluczowych

Wypróbuj moje Narzędzie propozycji słów kluczowych oparte na sztucznej inteligencji, aby uzyskać dziesiątki popartych badaniami pomysłów na słowa kluczowe i tematy do napisania na swoim blogu już dziś.


Krok 3: Wybierz osiągalne cele blogowania

A oznacza .

Wszyscy lubimy pomysł strzelania do gwiazd, ale przy wyborze celów blogowania musi być element rzeczywistości. Będziesz pierwszą osobą, która poczuje się jak porażka, gdy nie będziesz w stanie osiągnąć nieosiągalnych celów.

Twarda, szczera prawda jest taka, że ​​blogowanie wymaga czasu i wysiłku. Ciężka praca, którą dziś włożyłeś, może przynieść rzeczywiste korzyści dopiero po kilku miesiącach lub latach.

Nie zajmujesz od razu pierwszego miejsca w trudnej wyszukiwarce Google pierwszego dnia publikacji artykułu.

Prawdopodobnie nie będziesz mieć miliona obserwujących w mediach społecznościowych po pierwszym, drugim lub dwudziestym poście. Nie zarobisz tysięcy dolarów na marketingu afiliacyjnym po opublikowaniu dwóch lub trzech postów na blogu.

Posiadanie udanego bloga oznacza konsekwentne wykonywanie ciężkiej pracy dzień po dniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku. Oznacza to również wyznaczanie osiągalnych celów bloga.

🔥 Zalecana:  Survey Junkie Review: Czy spełnia oczekiwania?

Wiesz, że jednym z istotnych celów Twojego bloga jest chęć większej liczby odwiedzających, prawda?

Jeśli obecnie Twój blog odwiedza miesięcznie 1000 osób, jest bardzo mało prawdopodobne, że uda Ci się dotrzeć do 500 000 gości w krótkim czasie. Jeśli obecnie masz 50 subskrybentów poczty e-mail, prawdopodobnie nie będziesz mieć 10 000 subskrybentów w przyszłym miesiącu.

Jeśli zarabiasz teraz 10 dolarów dziennie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie nie zostaniesz milionerem.

Jak sprawdzić, czy cele Twojego bloga są osiągalne

Skąd wiesz, czy Twoje cele blogowe są osiągalne? To świetne pytanie, a odpowiedź nie będzie wyglądać tak samo dla każdego blogera.

Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas ustalania celów SMART jest sporządzenie spisu tego, gdzie jesteś teraz. Korzystając z naszej listy celów blogów z wcześniejszej części tego przewodnika, zadaj sobie serię pytań, takich jak:

 • Ilu odwiedzających miesięcznie przyciągasz?
 • Jaki jest twój obecny roczny dochód?
 • Ile osób jest zapisanych na Twoją listę e-mailową?
 • Ilu obserwujących w mediach społecznościowych masz teraz?
 • Jaką liczbę linków zwrotnych ma obecnie Twój blog?
 • Jak często publikujesz treści?
 • Ile stron/postów wymaga aktualizacji SEO?

Kolejnym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, jak daleko zaszedłeś, odkąd zacząłeś blogować.

Analizuj dni, miesiące lub lata danych, które masz na temat swojego bloga.

Jakie trendy widzisz? Czy obserwujesz stały wzrost liczby odwiedzających, zysków i subskrybentów poczty e-mail? Czy zdarzały się sytuacje, w których ruch był większy niż teraz? Jeśli tak, co się działo, kiedy odnosiłeś większe sukcesy? Pisałeś więcej? Promować więcej?

Po skompilowaniu tych danych wyobraź sobie, co może być możliwe dla Twojego bloga.

 • Jeśli obecnie publikujesz średnio jeden post na blogu, czy jesteś w stanie publikować cztery razy w miesiącu?
 • Czy naprawdę masz czas, energię i zasoby, aby publikować tak często?
 • Jeśli twoje życie nie pozwala ci tak często publikować postów, czy jesteś gotów zrezygnować z czegoś innego, aby mieć ten czas?

Jeśli jednym z celów twojego bloga jest zarabianie 40 000 $ rocznie, ale zarabiasz bardzo mało na blogu, prawdopodobnie nie jest to realistyczny cel, chyba że dokonasz poważnych zmian na swoim blogu. Być może nadszedł czas, aby ocenić, dlaczego nie zarabiasz pieniędzy.

Czy masz dużą liczbę odwiedzających, ale bardzo mały zysk? Możliwe, że przyciągasz odwiedzających, ale nie przynoszą oni żadnych zysków.

Być może nie masz wystarczających źródeł dochodu na swoim blogu lub Twoje treści nie są napisane w sposób, który przekłada się na sprzedaż.

Nadszedł czas, aby być ze sobą szczerym w kwestii tego, co działa, a co nie działa na Twoim blogu. To także czas, aby naprawdę ocenić, ile czasu chcesz zainwestować w swojego bloga.

Jeśli jesteś w stanie spędzić tylko jedną lub dwie godziny miesięcznie na blogowaniu, prawdopodobnie nie zauważysz ogromnej poprawy. W rzeczywistości Twój blog prawdopodobnie nigdy nie nabierze rozpędu, jeśli nie możesz lub nie chcesz zainwestować w niego ciężkiej pracy i czasu.

Krok 4: Zdecyduj o odpowiednich celach dla swojego bloga (ustalanie celów)

Czwarta część akronimu blogowania SMART to R, co oznacza . Co to znaczy wybrać odpowiednie cele blogowania? Oznacza to wybór celów, które mają sens dla Twojego bloga.

Nie wybieraj swoich celów na podstawie tego, co robią inni ludzie, wybierz swoje cele na podstawie tego, co działa dla Ciebie i Twojego bloga.

Na przykład jednym z naszych wyimaginowanych celów jest podwojenie liczby obserwujących w mediach społecznościowych.

Media społecznościowe Móc być naprawdę pomocnym sposobem na zwiększenie ruchu na Twoim blogu, ale może też być kolosalnym rozczarowaniem. Samo posiadanie obserwujących w mediach społecznościowych nie oznacza, że ​​zwiększasz ruch na swoim blogu.

Wiele platform mediów społecznościowych celowo ogranicza liczbę osób, które widzą linki zewnętrzne. Możesz więc publikować linki do swojego bloga na Twitterze lub Facebooku, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że widzi je ograniczona liczba obserwujących.

Jeśli jesteś guru mediów społecznościowych i wiesz, jak pracować z tymi algorytmami, wybór zwiększenia obecności w mediach społecznościowych jako celu może być naprawdę pomocnym narzędziem.

ALE…

Jeśli poświęcasz dużo czasu i wysiłku na platformy mediów społecznościowych i nie przyciągasz ruchu do swojego bloga, prawdopodobnie nadszedł czas, aby to zahamować i wykorzystać swój cenny czas na coś bardziej satysfakcjonującego.

Krok 5: Określone w czasie cele bloga pozwolą Ci być na bieżąco

Ostatnim celem blogowania SMART jest T jak .

Posiadanie własnego biznesu blogowego daje dużo wolności osobistej.

Możesz wybrać swój harmonogram, to, o czym chcesz pisać i miejsce pracy… możesz blogować w domu, w parku lub w lokalnej kawiarni. Możesz nawet podróżować po świecie i kontynuować blogowanie.

Rozpoczęcie działalności blogowej oznacza RÓWNIEŻ, że musisz być swoim własnym szefem.

Wyznaczaj sobie terminy, tak jak gdybyś pracował dla szefa. Gdybyś miał pracę w korporacji, twój szef nie powiedziałby: „Śmiało, przynieś mi ten raport, kiedy tylko masz czas i masz na to ochotę”.

Zamiast tego powiedzieliby: „Twój termin upływa w piątek o 15:00”.

Aby odnieść sukces jako bloger, musisz ustanowić ten sam rodzaj dyscypliny. Nikt nie będzie Cię zmuszał do pracy nad swoim blogiem. Inicjatywa zaczyna się i kończy na Tobie.

Wykorzystaj skuteczne nawyki, aby skutecznie osiągnąć swoje cele

Moim zdaniem nie można osiągnąć celów SMART bez stosowania inteligentnych nawyków. Możesz chcieć, aby Twój blog odwiedzał 25 000 miesięcznie, ale co zamierzasz zrobić, aby tak się stało? Cele są wspaniałe, ale jak je osiągnąć?

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 10 dolarów dziennie (15 najlepszych metod na rok 2023!)

Cele to miejsca docelowe, ale mądre nawyki to pojazd, który cię tam zaprowadzi.

Na przykład wiesz, że musisz tworzyć i promować treści, aby przyciągnąć ruch.

Ale czy rzeczywiście celowo poświęcasz na to czas? Organizujesz swój tydzień, więc ty wiedzieć będziesz miał czas na pracę nad swoim blogiem, czy próbujesz losowo dopasować go do swojego nadmiernie zabieganego życia?

Jeśli nie blokujesz się fizycznie co najmniej kilka godzin tygodniowo na pracę nad swoim blogiem, nie osiągniesz upragnionych osiągnięć.

Możesz odnosić sporadyczne sukcesy, ale nie zobaczysz stałego, ciągłego sukcesu, którego potrzebujesz, aby być pełnoetatowym blogerem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu tych nawyków, mój eBook Nawyki odnoszących sukcesy blogerów nauczy cię jak.

Omówię trzy nawyki, które każdy bloger może zacząć stosować i czerpać z nich korzyści. To nie jest niszowe, więc możesz zastosować te koncepcje do dowolnego bloga.

Nawyki, którymi podzielę się w mojej książce, nie przyniosą natychmiastowych rezultatów. Nie zobaczysz eksplozji odwiedzających, ponieważ stosowałeś inteligentne nawyki przez tydzień.

Jeśli chcesz ich używać przez sześć miesięcy do roku, to ty będzie zobaczyć prawdziwy wzrost i postęp. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu tych inteligentnych nawyków zauważysz znaczny wzrost liczby czytelników, subskrybentów i zysków.

Skorzystaj z pomocnego narzędzia do planowania blogów

Nie martw się, jeśli nadal nie jesteś pewien, czy możesz trzymać się tych mądrych nawyków, mam dla Ciebie inne źródło informacji: bezpłatny planer blogów do wydrukowania. Wyznaczanie terminów jest znacznie łatwiejsze, gdy każdy krok masz zapisany w terminarzu.

Mój pakiet planowania bloga obejmuje:

 • Monity burzy mózgów dotyczące tematów blogów w tym mnóstwo świetnych pomysłów na posty na blogu, o których można napisać
 • Lista kontrolna badania słów kluczowychktóra pomaga w SEO i zapewnia, że ​​Twoje treści są odpowiednie dla czytelników
 • Lista kontrolna SEO. Czy stosujesz wszystkie najlepsze praktyki SEO w każdym poście? Nadanie priorytetu SEO przy pierwszej publikacji oznacza mniej pracy w przyszłości
 • Lista kontrolna promocji aby pomóc zaplanować, gdzie i jak często będziesz promować zawartość swojego bloga
 • Kalendarz treści do wizualnego planowania postów na blogu aby zobaczyć, kiedy napiszesz i opublikujesz nowe treści
 • Lista rzeczy do zrobienia z tygodniowymi terminami oraz przykłady zadań, które należy wykonać, aby blogowanie odniosło większy sukces

Już dziś możesz bezpłatnie pobrać mój pakiet zasobów do planowania.

Czy jesteś gotowy do ustawienia prawo Cele blogowania dzisiaj?

Jak się teraz czujesz? Czy czujesz się napompowany? Czy jesteś gotowy, aby podbić świat i wybić go z parku za pomocą swojego bloga?

Mam nadzieję, że ten przewodnik dotyczący wyznaczania celów SMART blogowania zainspiruje Cię do wyznaczenia (znaczących) nowych celów dla Twojego bloga — i chcę być częścią Twojej podróży tutaj.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym blogerem, czy blogujesz na boku od lat, decyzja o rozpoczęciu blogowania w pełnym wymiarze godzin jest zarówno ekscytująca, jak i onieśmielająca.

Cele blogowania to ważny krok na drodze do zostania pełnoetatowym blogerem, ale pamiętaj, że Twoje wyniki są indywidualne.

Jeden bloger może osiągnąć większy sukces niż inny, nawet jeśli obaj stosują cele SMART i ciężko pracują.

Jeśli szukasz jeszcze więcej informacji o tym, jak zostać odnoszącym sukcesy blogerem, zawsze kieruję moich gości do mojego ostatecznego przewodnika: Jak założyć bloga.

Wielu z was założyło już swojego bloga, ale ten post jest pełen najlepszych i najbardziej aktualnych informacji, jakie posiadam, o tym, jak prowadzić odnoszący sukcesy biznes blogowy. Nie musisz być zupełnie nowym blogerem, aby dowiedzieć się czegoś nowego, co pomoże rozwinąć Twój blogowy biznes.

Co z tobą?

Jakie są najważniejsze sukcesy lub porażki, których doświadczyłeś jako bloger? Co powstrzymuje Cię przed przejściem na pełny etat jako bloger? Czy czujesz się teraz gotowy? Czy próbowałeś celów SMART blogowania na swoim blogu? Czy to się udało?

Zostaw swoje komentarze poniżej. Chciałbym usłyszeć o twoich doświadczeniach!


Chcesz mój darmowy szablon biznesplanu bloga?

Pobierz mój darmowy szablon biznesplanu bloga w formacie Google Doc i PDF (to pomogło mi zbudować sześciocyfrowego bloga) i już dziś dotrzyj do ponad 500 000 czytelników miesięcznie.

“*” Oznacza pole wymagane