Jak wymusić zatrzymanie aplikacji na urządzeniu z Androidem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wymusić zatrzymanie aplikacji na urządzeniu z Androidem

Czy kiedykolwiek napotkałeś aplikację na Androida, która nie chce się zamknąć? Dzięki temu aplikacja działa w tle, niektóre aplikacje na Androida mają tendencję do nieprawidłowego działania, gdy zdecydujesz się opuścić aplikację. Aplikacja nie zamknie się tak, jak zwykle — chyba że wymusisz zamknięcie aplikacji za pomocą ustawień telefonu.

Są chwile, kiedy aplikacja odmawia zamknięcia i nadal będzie działać w tle — co może ostatecznie skrócić żywotność baterii.

Aplikacje działające w tle zużywają baterię, dlatego musisz wymusić zamknięcie aplikacji, których nie używasz w innych, aby oszczędzać baterię smartfona. Aby rozwiązać taki problem na Androidzie, musisz wymusić zatrzymanie aplikacji w ustawieniach aplikacji na Androida.

Prawdopodobnie istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć zamknąć aplikację na urządzeniu z Androidem, zwykle jest to denerwujące, gdy aplikacja nie działa zgodnie z wyjątkami.

Gdy aplikacja odmawia zamknięcia w normalny sposób, możesz rozważyć wymuszenie zatrzymania takiej aplikacji, a jest to dość łatwe. Na większości urządzeń z systemem Android wymuszenie zamknięcia aplikacji można wykonać w następujących krokach.

Czytaj więcej

Wymuś zamknięcie aplikacji na Androida z poziomu ustawień telefonu

Wymuszone zatrzymanie aplikacji nie powoduje ich usunięcia. Wyjątek stanowi jedynie zatrzymanie działania aplikacji w tle. Zwykle aplikacja na smartfonie powinna zachowywać się normalnie, ale jeśli tak się nie dzieje, możesz wymusić zatrzymanie aplikacji.

1. Aby wymusić zamknięcie aplikacji na Androidzie, przejdź do Ustawień na urządzeniu z Androidem, przewiń w dół, a następnie kliknij „Aplikacje i powiadomienia”. W przypadku innego producenta Androida kliknij „Zarządzanie aplikacjami”, a następnie „Ustawienia aplikacji”.”.

2. Na stronie ustawień aplikacji możesz wyszukiwać aplikacje i gry. Stuknij aplikację, której działanie w tle chcesz wymusić.

3. Otwórz aplikację, którą chcesz wymusić zatrzymanie, i kliknij przycisk Wymuś zatrzymanie w prawym dolnym rogu ekranu.

🔥 Zalecana:  Jak czytać średnie artykuły za darmo (5 prawdziwych metod)

Wymuś zamknięcie aplikacji na Androida z szuflady aplikacji

1. Znajdź aplikację, którą chcesz wymusić zatrzymanie i przytrzymaj ją, aby wyświetlić opcję aplikacji. Wybierz Informacje o aplikacji i otworzą się ustawienia aplikacji.

2. Kliknij Wymuszone zatrzymanie aby uniemożliwić działanie aplikacji w tle w prawym dolnym rogu ekranu.

Sposób uzyskiwania dostępu do informacji o aplikacji może się różnić w zależności od różnych producentów smartfonów i różnych wersji. Aby łatwo wymusić zatrzymanie aplikacji, użyj drugiej metody, po prostu dotknij i przytrzymaj, a następnie kliknij Informacje o aplikacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie