Jak wyłączyć zgłaszanie śmieci na iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wyłączyć zgłaszanie śmieci na iPhonie

W urządzeniach Apple iOS 16 i nowszych firma Apple dodała funkcję zgłaszania wiadomości SMS i MMS odebranych jako śmieci w aplikacji iMessages. Dla mnie, podobnie jak dla większości innych użytkowników, funkcja Zgłoś śmieci sama w sobie jest śmieciem. To musi być najbardziej niepotrzebna i frustrująca funkcja w iOS 16. Zakłóca komfort użytkowania, ponieważ pojawia się, gdy trzeba usunąć wiadomość.

Tak więc każdy użytkownik urządzenia Apple, którego dotyczy problem, chce wiedzieć, jak wyłączyć niechciane raporty na iPhonie. Ale czy to w ogóle możliwe?

Co to jest Zgłoś śmieci na iPhonie iMessages

Zgłoś spam to funkcja na urządzeniach Apple, która pozwala zgłosić wiadomość, którą uznasz za spam, nękanie lub po prostu śmieci pod każdym względem.

Ta funkcja ma na celu rozszerzenie Zgłoś śmieci funkcje w wiadomościach. Na przykład wcześniej pozwalało to tylko na zgłaszanie treści iMessage z niebieskimi bąbelkami. Ale możesz teraz używać tej funkcji do zgłaszania wiadomości jako śmieci.

Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację Wiadomości Apple na iPadzie lub iPhonie, aby zgłosić odebrane wiadomości jako śmieci.

Teraz otwórz wiadomość od nadawcy, którego chcesz zgłosić. Następnie dotknij Zgłoś śmieci w niebieskim tekście pod wiadomością.

Następnie dotknij Usuń i zgłoś śmieci z wyskakującego okienka, aby potwierdzić akcję i gotowe.

Ta przydatna funkcja pomaga trzymać niechciane wiadomości z daleka. Ale wszyscy wiemy, co dzieje się po usunięciu wiadomości. Najpierw wyskakujące okienko prosi o zgłoszenie wiadomości jako śmieci. Następnie pojawia się dodatkowy komunikat „Nie zgłaszaj jako śmieci”.

I to nie wszystko!

Funkcja Zgłoś śmieci zawsze pojawia się pod każdą wiadomością, nad opcją Usuń. Tak więc wiele osób miało wiadomości błędnie zgłaszane jako śmieci, gdy wszystko, co chcieli zrobić, to usunąć wiadomość. Na przykład wielu użytkowników iPhone’a zgłosiło swoje banki, operatora komórkowego i zamknięte do Apple z powodu tej funkcji. Tak więc dla dotkniętych użytkowników iPhone’a jest to wysokość.

🔥 Zalecana:  Napisy Peacock TV nie działają? Zobacz, jak to naprawić

Dlatego wielu uważało, że problem powinien być rozwiązany za pomocą kilku dotknięć, aby wyłączyć tę funkcję. To prowadzi nas do następnego pytania, czy możesz wyłączyć Zgłoś śmieci na iPhonie?

Czy możesz wyłączyć zgłaszanie śmieci na iPhonie?

Niestety w momencie pisania tego tekstu nie ma opcji wyłączenia wiadomości-śmieci w iMessage. Dlatego wielu użytkowników Apple wciąż szuka sposobu na wyłączenie niechcianych raportów w iMessage na iPhonie.

Możesz jednak powiadomić Apple o swoich przemyśleniach za pomocą Strona opinii Apple.

Mamy nadzieję, że Apple posłucha i umożliwi wyłączenie Zgłoś śmieci w nowszych wersjach.

Na razie, gdy zgłosisz wiadomość jako śmieci lub spam, wiadomość zostanie wysłana do Apple, a iOS trwale usunie wiadomość z Twojego iPhone’a. Ale to nie powstrzyma nadawcy przed wysyłaniem Ci wiadomości.

Ale jeśli chcesz, możesz zablokować numer nadawcy, aby przestać otrzymywać od niego wiadomości.

Jak nie zgłaszać wiadomości jako śmieci

Na razie sugeruję, abyś pamiętał, że ten błąd, który stał się funkcją, zawsze się czai. Dlatego zawsze, gdy chcesz usunąć wiadomość, bądź wystarczająco ostrożny, aby wybrać odpowiednią opcję, aby nie dotknąć przycisku Zgłoś zamiast przycisku Usuń.

Kolejną wskazówką jest zablokowanie nadawcy SMS-a, aby nie trzeba było cały czas usuwać jego wiadomości. Pokazałem ci wcześniej, jak blokować wiadomości tekstowe i ogólnie zatrzymywać wiadomości spamowe. To powinno na razie wystarczyć, podczas gdy mamy nadzieję, że Apple przyjrzy się temu problemowi.

Jeśli chodzi o numery, które omyłkowo zgłosiłeś jako śmieci, nie martw się; Apple robi coś tylko wtedy, gdy na konkretnego użytkownika wysłano tysiące raportów.