Jak wyłączyć tryb jazdy na iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wyłączyć tryb jazdy na iPhonie

iPhone’y bardzo ewoluowały w ostatnim czasie, a wraz z pojawieniem się iOS 16 z wieloma nowymi i niesamowitymi funkcjami, nie wiadomo, co przyniosą przyszłe aktualizacje iOS. Podczas gdy niektórzy już zapoznają się z nowo dodanymi funkcjami, inni wciąż utknęli, próbując je rozgryźć, a reszta nawet nie wie, że istnieją.

Pytania o to, jak korzystać z niektórych z tych nowych funkcji, krążyły wokół. Jednym z nich jest wyłączenie trybu jazdy na iPhone’ach. Jeśli jeszcze nie znasz odpowiedzi na to pytanie, masz szczęście. Ten artykuł odpowiada na pytanie, a nawet ma coś dla użytkowników Androida.

Jak włączyć tryb jazdy na iPhonie

Aby włączyć tryb samochodowy w telefonie iPhone iOS 15, przejdź do Ustawienia >> Ostrość >> Jazda i włącz go. Alternatywnie możesz włączyć lub wyłączyć tryb samochodowy na iPhonie, przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do centrum sterowania. Następnie naciśnij i przytrzymaj Centrum przycisk i wybierz Napędowy aby go włączyć – stuknij go ponownie, aby go wyłączyć.

Ta sama metoda działa w systemie iOS 16, ale jeśli dostosowałeś ekran blokady do ustawiania ostrości podczas kierowania, możesz nacisnąć i przytrzymać ekran blokady i przesunąć palcem w prawo lub w lewo, aby wybrać ekran blokady dostosowany do ustawiania ostrości podczas kierowania. Ta czynność spowoduje jego włączenie i możesz go wyłączyć, przełączając się na inny ekran blokady.

Aby dostosować ekran blokady do trybu samochodowego w telefonie iPhone iOS 16;

 1. Iść do Ustawienia >> Ostrość >> Jazda
 2. Pod Dostosuj ekrany sekcja, stuknij Wybierać pod ekranem, który chcesz dostosować (możesz także dostosować ekran swojego zegarka Apple)
 3. Możesz utworzyć nowy ekran, dotykając Galeria pod Utwórz nowy ekran blokady lub wybierz spośród istniejących
 4. Po dostosowaniu możesz po prostu przełączyć się na ekran blokady trybu jazdy, aby go włączyć
 5. Aby go wyłączyć, spróbuj odblokować telefon i kliknij Nie jadę aby go wyłączyć
 6. Innym sposobem wyłączenia jest dotknięcie Napędowy ikonę u dołu ekranu blokady, a następnie stuknij Napędowy ponownie, aby go wyłączyć

Możesz także dostosować ustawienia trybu jazdy na iPhonie. Na przykład możesz wybrać, aby włączał się automatycznie w zależności od ruchu, po podłączeniu do Bluetooth samochodu, po podłączeniu do CarPlay lub ręcznie. Możesz także wybrać, czyje powiadomienia i połączenia przychodzą, ustawić automatyczną odpowiedź i do kogo je wysłać.

Aby ustawić automatyczną odpowiedź i do kogo ją wysłać, przejdź do Ustawienia >> Fokus >> Jazda >> Automatyczna odpowiedź. Możesz wybrać wiadomość domyślną lub wpisać swoją. Ponadto możesz wybrać Ostatnie, UlubioneLub Wszystkie kontakty do wysyłania automatycznych odpowiedzi.

Aby dostosować dozwolone powiadomienia, wróć do Napędowy stronę i stuknij Ludzie pod Dozwolone powiadomienia. Następnie stuknij znak plus, aby dodać osoby, których powiadomienia mogą przychodzić w trybie samochodowym i stuknij Połączenia od pod Zezwól także aby zezwolić na połączenia z obu Wszyscy, UlubioneLub Wszystkie kontakty w trybie jazdy.

🔥 Zalecana:  New Canada Dental Benefit 2023: Jak uzyskać bezpłatną opiekę dentystyczną

Pomyśl o trybie jazdy jako o trybie „Nie przeszkadzać” przeznaczonym specjalnie do prowadzenia pojazdu. Jest to część nowej funkcji „Focus” w iPhonie, która pozwala użytkownikom dostosować tryb „Nie przeszkadzać” do różnych celów.

Najlepsze sposoby na wyłączenie trybu samochodowego na iPhonie iOS 12, 11, 10, 8

Aby wyłączyć tryb samochodowy na iPhonie iOS 12 i 11;

 1. Iść do Ustawienia >> Nie przeszkadzać
 2. Przewiń w dół i dotknij Aktywuj pod Nie przeszkadzaj podczas jazdy
 3. Wybierać Ręcznie
 4. Powinieneś teraz zobaczyć ikonę samochodu w swoim centrum sterowania
 5. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu telefonu, aby uzyskać dostęp do centrum sterowania i dotknij ikony samochodu, aby go wyłączyć lub włączyć

Jeśli po wykonaniu powyższych kroków nie widzisz ikony samochodu w centrum sterowania, musisz ją dodać samodzielnie. Aby to zrobić;

 1. Iść do Ustawienia >> Centrum sterowania >> Dostosuj elementy sterujące
 2. Stuknij znak plus obok Nie przeszkadzaj podczas jazdy
 3. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu telefonu, aby uzyskać dostęp do centrum sterowania; ikona powinna już tam być
 4. Powinieneś to zauważyć, jeśli wybrałeś Automatycznie zamiast Ręcznie, jak wyjaśniono w powyższych krokach, ta metoda tylko tymczasowo wyłączy tryb samochodowy – jeśli telefon wykryje ruch podczas jazdy, automatycznie go ponownie WŁĄCZY. A jeśli wybierzesz Po podłączeniu do samochodowego Bluetooth zamiast tego zostanie odpowiednio WŁĄCZONY.

NOTATKA: Tryb samochodowy na iPhonie jest dostępny tylko na iOS 11 i nowszych.

Użyj funkcji Driving Focus na swoim iPhonie, aby skoncentrować się na drodze

Tryb jazdy lub tryb jazdy na iPhonie to funkcja koncentracji, która pomaga w pełni skoncentrować się na drodze — pozostawiając wyciszone połączenia, SMS-y i inne powiadomienia na później. Ta funkcja jest dostępna w systemie iOS 15 i nowszych. Po włączeniu i prawidłowym skonfigurowaniu wycisza wszystkie powiadomienia zgodnie z Twoimi preferencjami i pozwala poprosić Siri o przeczytanie odpowiedzi. Ponadto możesz zezwolić na połączenia / SMS-y od niektórych osób, zezwolić na powtarzające się połączenia lub wyciszyć wszystkie powiadomienia.

Ponadto funkcja skupienia się na prowadzeniu pojazdu może wysyłać automatyczne odpowiedzi w Twoim imieniu. Możesz użyć domyślnej automatycznej odpowiedzi lub wpisać preferowaną wiadomość. Pozwala także wybrać, do kogo wysłać automatyczną odpowiedź.

Aby włączyć i dostosować ustawienia skupienia się na prowadzeniu pojazdu;

 1. Iść do Ustawienia >> Ostrość
 2. Stuknij znak plus w prawym górnym rogu ekranu
 3. Wybierać Napędowy >> Dostosuj ostrość

Możesz także udostępnić stan skupienia w aplikacjach — oznacza to, że możesz zezwolić aplikacjom na udostępnianie informacji o wyciszeniu powiadomień podczas korzystania z funkcji skupienia się na jeździe lub dowolnego innego profilu skupienia. Jeśli więc ktoś chciał się z Tobą skontaktować za pośrednictwem jednej z aplikacji, którym zezwoliłeś na udostępnianie statusu skupienia, poinformuje tę osobę, że Twoje powiadomienia są wyciszone, a Ty otrzymasz je później.

🔥 Zalecana:  Jak zdecydować, gdzie w Meksyku produkować

Aby udostępnić swój stan skupienia, przejdź do Ustawienia >> Ostrość >> Stan skupienia i włącz Napędowy.

Czy powinienem wyłączyć tryb jazdy?

Powinieneś wyłączyć tryb samochodowy, jeśli rzadko prowadzisz samochód lub zwykle jesteś pasażerem. Skupienie się na drodze przed samochodem może być korzystne dla kierowcy i pasażera, ale jest to konieczne tylko dla kierowcy. Jako pasażer lub osoba, która rzadko prowadzi samochód, nie musisz włączać go automatycznie — możesz włączyć go ręcznie, aby podczas jazdy móc go włączyć samodzielnie.

Jako ktoś, kto jeździ bardzo często, wskazane jest, aby włączał się automatycznie, więc nie zawsze musisz go włączać samodzielnie.

Równoważne funkcje trybu jazdy na urządzeniach z systemem Android

Jednym z najlepszych i najpopularniejszych odpowiedników systemu iOS dla urządzeń z systemem Android jest tryb jazdy Asystenta Google. Ta funkcja ułatwia pisanie SMS-ów i wykonywanie połączeń, więc nie spędzasz zbyt wiele czasu na telefonie podczas jazdy. Dzieli również całą muzykę razem i sprawia, że ​​​​przyciski są większe/bardziej widoczne.

Może również czytać Ci SMS-y i informować, kto dzwoni, więc nie będziesz odbierać telefonu, gdy nie będziesz tego potrzebować. Możesz także dodać skrót do trybu samochodowego do ekranu głównego. Po włączeniu trybu samochodowego na stronie głównej zostaną wyświetlone następujące skróty;

 1. Pasek wyszukiwania do wyszukiwania miejsca docelowego
 2. Widżet „Zadzwoń”.
 3. Widżet „Wyślij wiadomość”.
 4. Widżet multimedialny
 5. Asystent Google
 6. Szuflada aplikacji

Jeśli otworzysz szufladę aplikacji, zobaczysz, że możesz także wykonać połączenie, wysłać wiadomość lub uzyskać dostęp do multimediów z tej strony. Zobaczysz także aplikacje przyjazne dla kierowców, które otwierają się w prostszej wersji samych siebie.

Aby znaleźć i dostosować tryb jazdy Asystenta Google;

 1. Iść do Ustawienia
 2. Przewiń w dół i wybierz Google
 3. Przewiń ponownie w dół i wybierz Ustawienia aplikacji Google > Wyszukiwanie, Asystent i głos > Asystent Google
 4. Przewiń w dół i wybierz Transport
 5. Przewiń ponownie i wybierz Tryb jazdy
 6. Tutaj możesz wybrać sposób aktywacji trybu jazdy; możesz wybrać, aby była włączona Podczas nawigacji w Mapach Google, Po podłączeniu do Bluetooth samochoduLub Po wykryciu jazdy. Możesz także wybrać tzw Wykrywanie „OK Google”. opcja; tryb samochodowy zostanie włączony, gdy powiesz „Hej, Google, jedźmy”.
 7. Zalecamy włączenie Podczas nawigacji w Mapach Google opcja i dowolne z dwóch pozostałych.
 8. Jeśli wybierzesz ostatnią opcję, możesz również wybrać dla niej Zapytaj przed uruchomieniem w przypadkach, gdy to nie ty prowadzisz – ta opcja jest dostępna również dla drugiej opcji
 9. Na tej stronie możesz również włączyć Zezwalaj na połączenia przychodzące podczas jazdy I Uzyskaj pomoc dotyczącą wiadomości podczas jazdy aby umożliwić Asystentowi Google odczytywanie Twoich wiadomości
 10. Aby tryb samochodowy nie włączał się automatycznie, wyłącz go Podczas nawigacji w Mapach Googlewybierać Nic nie robić dla opcji „Po podłączeniu do Bluetooth samochodu” i „Po wykryciu jazdy” i włącz Wykrywanie „OK Google”. opcja
🔥 Zalecana:  Analiza błędów dla modeli uczenia maszynowego – w kierunku sztucznej inteligencji

Niektóre inne odpowiedniki trybu jazdy dla urządzeń z systemem Android obejmują;

 1. Automatyczne wiązanie

To może być lepsza opcja, jeśli jesteś fanem staromodnych aplikacji ze starszymi standardami interfejsu użytkownika. Choć może na to nie wyglądać, AutoMate to świetny zamiennik Androida Auto. Oferuje prosty wygląd z zakładkami u dołu do nawigacji, telefonu, strony głównej, multimediów i skrótów. Należy jednak pamiętać, że ma pewne błędy i jest mało prawdopodobne, aby był aktualizowany.

AutoZen można postrzegać jako nowoczesną wersję AutoMate, z podobnym układem, lepszym interfejsem użytkownika i większą liczbą funkcji. Oferuje dedykowany panel powiadomień, opcje automatycznej odpowiedzi, szerszą gamę obsługiwanych aplikacji oraz dedykowane aplikacje do pogody i spotkań w kalendarzu.

Przechodząc do unikalnej opcji, Drivemode poszedł w innym kierunku dzięki interfejsowi użytkownika i funkcjonalności. Zamiast kart, przycisków czy widżetów Drivemode umożliwia kierowcom bezpieczny i łatwy dostęp do najważniejszych funkcji ich telefonów za pomocą prostego machnięcia lub nawigacji głosowej. Przyzwyczajenie się do aplikacji może zająć trochę czasu, ale jeśli możesz się do niej przyzwyczaić, może to być dla Ciebie lepsza opcja.

To nie jest opcja aplikacji, ale już wbudowana funkcja Androida. Jeśli masz nowoczesne urządzenie z Androidem, prawdopodobnie już zorientowałeś się, że możesz podzielić ekran na dwie części dla dwóch różnych aplikacji. W ten sposób możesz sprawić, że Twój telefon będzie bardziej przyjazny dla kierowcy, mając z jednej strony Mapy Google, a z drugiej preferowany odtwarzacz muzyki. Ta funkcja działa zarówno w trybie pionowym, jak i poziomym.

 • Tryb aplikacji Android Auto/Android Auto

Tryb aplikacji Android Auto umożliwia wyświetlanie interfejsu smartfona na ekranie dotykowym deski rozdzielczej samochodu. Ta opcja jest dostępna tylko dla kompatybilnych pojazdów. Jeśli Twój samochód jest niekompatybilny, możesz używać standardowego Androida Auto z ekranem telefonu.

Wniosek

Teraz, gdy jesteś trochę bardziej zaznajomiony z trybem jazdy na iPhonie, możesz go używać do ochrony siebie i koncentrowania się na drodze. Możesz także edukować znajomych, rodzinę i współpracowników, jak używać i wyłączać tryb samochodowy na iPhonie.