Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na Androidzie, iPhonie, Samsungu i LG

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na Androidzie, iPhonie, Samsungu i LG

Czytanie książki, oglądanie wspaniałych zdjęć i oglądanie filmów z telefonu może być świetną zabawą. Czy wiesz, co jest jeszcze bardziej zabawne? Pokaż je na dużym ekranie! Oprócz wyświetlania zawartości mniejszego urządzenia na większym ekranie, funkcja Screen Mirroring umożliwia użytkownikom bezprzewodowe wyświetlanie zawartości telefonu na innym ekranie, co jest wykorzystywane w prezentacjach, spotkaniach lub w innych sytuacjach, w których potrzebna jest liczna publiczność do śledzenia treści. Coś ważnego.

Jednak kilku użytkowników zgłasza, że ​​​​ta funkcja ich przeraża, ponieważ przypadkowo włącza się w niezręcznych momentach. Czy występuje ten sam problem? Co zrobić, jeśli chcesz wyłączyć tę funkcję, ale nie wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj więcej, ponieważ szczegółowo omawiamy, jak wyłączyć dublowanie ekranu na różnych urządzeniach.

Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na Androidzie

Aby uniknąć kłopotliwego przesyłania ekranu telefonu do telewizora na dole lub do współpracowników, musisz wyłączyć funkcję dublowania ekranu. Jeśli używasz telefonu z Androidem, oto sztuczka:

Większość telefonów z Androidem ma włączoną opcję SCREEN MIRRORING lub SCREEN CASTING funkcja umożliwiająca wyświetlanie zawartości telefonu na innych urządzeniach za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Tylko rozwiń ukryte szybkie linki na ekranie telefonu przesuwając palcem z północy na południe i wśród szybkich łączy, znajdziesz ikona ekranizacji który wygląda jak pudełko z logo Wi-Fi w lewym dolnym rogu pudełka.

Możesz także uzyskać dostęp do tej funkcji poprzez USTAWIENIA telefonu. Jest to ta sama ikona, którą widzisz na górze ekranu dowolnego filmu na YouTube, która wygląda jak pudełko z logo Wi-Fi w środku.

NA lokalizowanie tej ikonydotknij go raz, aby rozpocząć skanowanie w poszukiwaniu dostępnych urządzeń. Dotknij go jeszcze raz do ZATRZYMYWAĆ SIĘ poszukiwanie. Dzięki temu telefon nie będzie połączony z żadnym pobliskim urządzeniem.

Aby go całkowicie WYŁĄCZYĆ, przesuń suwak SCREEN MIRRORING lub SCREEN CASTING w lewo do pozycji WYŁ. W ten sposób tylko Ty możesz włączyć tę funkcję w przyszłości.

Przeczytaj także: Jak usunąć wodę z telefonu z ryżem lub bez

Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na iPhonie (Airplay)

Airplay jest używany na iPhone’ach do przesyłania strumieniowego lub tworzenia kopii lustrzanej ekranu telefonu na inne urządzenia. Chociaż jedynym sposobem na powstrzymanie Airplay przed tworzeniem kopii lustrzanej ekranu na iPhone’ach jest WYŁĄCZENIE, metoda ta różni się znacznie od wyłączania kopii lustrzanej ekranu na smartfonach z Androidem.

Dla starszych wersji IOS i urządzeń;

Stuknij ekran główny, kliknij „Ikona ustawień i przewiń w dół. ZlokalizujOgólny kartę i kliknij na nią. Gdy na karcie zostaną wyświetlone opcje, przewiń w dół, aby zlokalizować „dostępność‘. Przewiń w dół i znajdź „dostęp z przewodnikiem” patka. Klikając kartę dostępu z przewodnikiem, zauważysz, że „Wyświetlacz lustrzany” opcja z suwakiem przed nim. Przesuń wyświetlacz lustrzany w lewo, aby całkowicie go wyłączyć.

🔥 Zalecana:  Jak powiedzieć żonie, że straciłeś wszystkie pieniądze grając na giełdzie, ponieważ masz uszkodzony mózg

W przypadku nowszych wersji systemu IOS i urządzeń

Stuknij w ‘Ikona ustawień’ na ekranie głównym i przewiń w dół. Kiedy zobaczysz ‘Ogólny’ kliknij na nią i przewiń do „Airplay i Handoff”. Jeśli na niego klikniesz, zobaczysz „Automatycznie odtwarzaj na telewizorachzakładka. Kliknij go, aby zobaczyć trzy opcje, a mianowicie: Nigdy, ZapytaćI Automatyczny. Jeśli chcesz całkowicie WYŁĄCZYĆ dublowanie ekranu, kliknij na Nigdy.

Przeczytaj także: Jak odtwarzać muzykę przez mikrofon w grach

Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring w telewizorze Samsung

Udostępnianie treści z telefonu na telewizorze Smart Samsung może być zabawne dzięki aplikacji Samsung SmartThings. Aby wyłączyć tę funkcję, wybierz swój telefon i otwórz aplikację SmartThings. Ponieważ ta aplikacja łączy telewizor z telefonem i innymi urządzeniami, wybierz Inteligentny widok Opcja ze strony głównej. Zobaczysz przed nim suwak; po prostu przesuń tę opcję w lewo aby wyłączyć udostępnianie ekranu między telefonem a telewizorem.

Alternatywnie możesz również odłożyć ‘Pozwolenie na udostępnianie’ między telefonem a telewizorem Samsung. Aby odłożyć, wybierz NIE gdy zostaniesz poproszony o zezwolenie na udostępnianie. Innym sposobem wyłączenia udostępniania ekranu jest rozłącz połączenie sieciowe między telefonem a telewizorem w aplikacji SmartThings. Aby to zrobić, otwórz Udostępnianie ekranu od Przewodnik po połączeniach I wybierz NIE. Jeśli chcesz, możesz też odinstaluj aplikację SmartThings.

Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring w telewizorze LG

The LG ThinQ to dedykowana platforma LG do łączenia i udostępniania telewizji za pomocą inteligentnego telewizora LG. W przypadku telewizorów LG proces jest dość prosty. Otwórz aplikację i iść prosto do Udostępnianie ekranu. Na karcie Udostępnianie ekranu wybierz podłączone urządzenie(s), z którego chcesz wyłączyć udostępnianie ekranu. Wybierz Rozłączyć się kartę, aby zakończyć proces.

Alternatywnie możesz odinstaluj aplikację LG ThinQ z telefonu, aby anulować wszystkie aktywne ustawienia udostępniania ekranu między telefonem a dowolnym urządzeniem.

Przeczytaj także: Jak usunąć wodę z portu ładowania telefonu

Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring w telewizorze Sony

Naciskać DOM na telewizorze Sony Smart TV. Na stronie głównej wybierz APLIKACJE. Przewiń, aż zobaczysz ODBICIE EKRANU patka. Na tej karcie masz możliwość włączenia lub wyłączenia tej funkcji. Aby go wyłączyć, wybierz Wyłączyć.

Smart Connect to platforma Sony, na której odbywa się każde połączenie umożliwiające udostępnianie ekranu. W przypadku telewizorów Sony wystarczy wyłączyć the „Tryb kopii lustrzanej ekranu” z aplikacji Smart Connect. Podobnie jak w przypadku każdego innego telewizora wymienionego powyżej, możesz także odinstalować aplikację, aby anulować jakąkolwiek możliwość udostępniania ekranu.

Co to jest Screen Mirroring na moim telefonie?

Screen Mirroring to technologia, która pozwala małym urządzeniom z systemem Android, Windows lub Apple wyświetlać zawartość na ekranie telewizora lub projektora. Urządzenia biorące udział w procesie tworzenia kopii lustrzanej ekranu będą używać połączenia bezprzewodowego do łączenia.

🔥 Zalecana:  Jaka jest dobra pensja dla osoby samotnej? (Aktualizacja 2023)

Możesz odzwierciedlać zawartość multimedialną, taką jak osobiste zdjęcia, muzykę, filmy i gry, dzięki funkcji dublowania ekranu. Możesz także kopiować treści z Internetu lub aplikacji, takich jak Netflix lub YouTube.

Jak wyłączyć Smart View na Samsungu

Jeśli chcesz wyłączyć dublowanie ekranu w telefonie Samsung, wyłącz jego funkcję inteligentnego widoku. Aby to zrobić, wykonaj poniższą procedurę:

 • KROK 1: Iść do “Ustawienia
 • KROK 2: Kliknij “Aplikacje
 • KROK 3: Stuknij w trzy kropki w górnym rogu, aby wyświetlić „więcej możliwości” taca
 • KROK 4: Szukaj “Inteligentny widok” i dotknij go, aby go otworzyć
 • KROK 5: Wybierać “Wymuszone zatrzymanie

Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na iPadzie

Wykonaj poniższe czynności, aby wyłączyć dublowanie ekranu na iPadzie.

 • Otwarty “Centrum Kontroli” na iPadzie
 • Wybierz “Odbicie lustrzane ekranu” opcja
 • Wybierać “Zatrzymaj dublowanie ekranu

Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na iPhonie 11

Wykonaj następujące kroki, aby wyłączyć funkcję dublowania ekranu w telefonie iPhone 11:

 • KROK 1: Otworzyć “Centrum Kontroli”. Aby to zrobić na iPhonie 11, przesuń palcem w górę od dołu ekranu
 • KROK 2: Wybierać “Odbicie lustrzane ekranu
 • KROK 3: Kliknij opcję, która mówi „Zatrzymaj dublowanie ekranu

Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na iPhonie 12

Wykonaj następujące kroki, jeśli chcesz wyłączyć dublowanie ekranu na swoim iPhonie 12:

 • KROK 1: Otworzyć “Centrum Kontroli”. Aby to zrobić na iPhonie 12, przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu
 • KROK 2: Stuknij w „Odbicie lustrzane ekranu” opcja
 • KROK 3: Kliknij “Zatrzymaj dublowanie ekranu

Jak ominąć blokadę ekranu lustrzanego

Aby zapobiec piractwu, istnieją ograniczenia ochrony treści cyfrowych o wysokiej przepustowości (HDCP), które mogą utrudniać wyświetlanie zawartości multimediów na ekranie.

Jeśli chcesz ominąć ograniczenia treści nałożone przez konfiguracje HDCP, możesz użyć pliku Rozdzielacz HDMI. Jeśli urządzenia, które chcesz podłączyć, mają wejścia HDMI, możesz użyć rozdzielacza HDMI, aby połączyć je razem za pomocą kabla HDMI.

Z drugiej strony, jeśli twoje urządzenie nie ma portu HDMI, możesz użyć karta przechwytywania wideo. Umożliwi to ominięcie blokady ekranu lustrzanego, jeśli urządzenie ma porty USB.

Jak powstrzymać kogoś przed tworzeniem kopii lustrzanej Twojego telefonu

Jeśli chcesz uniemożliwić komuś tworzenie kopii lustrzanej Twojego telefonu, powinieneś uniemożliwić tej osobie zdalny dostęp do niego. Jeśli jednak uważasz, że ktoś ma dostęp do kopii lustrzanej Twojego telefonu, możesz skorzystać z tych wskazówek, aby to zatrzymać.

 1. Nie instaluj aplikacji spoza Sklepu Play
 2. Zastosuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe do każdej możliwej aktywności online
 3. Zainstaluj niezawodny program antywirusowy
 4. Możesz otrzymywać wiadomości zawierające linki phishingowe. Staraj się nie otwierać żadnych linków otrzymanych z podejrzanych źródeł
 5. Zawsze aktualizuj system operacyjny telefonu i zainstalowane na nim aplikacje
 6. Miej czas, aby zawsze sprawdzać zabezpieczenia swoich kont i zmieniać je od czasu do czasu
🔥 Zalecana:  Jak znaleźć filmy na żywo na Instagramie (2 sposoby, aby się dowiedzieć)

Skąd mam wiedzieć, czy Screen Mirroring jest WYŁĄCZONY?

Czasami mogłeś wyłączyć funkcję dublowania ekranu w telefonie bez Twojej intencji. Postępuj zgodnie z poniższą procedurą, aby się dowiedzieć.

na iPhonie:

 • KROK 1: Otworzyć “Centrum Kontroli
 • KROK 2: Znaleźć “Odbicie lustrzane ekranu” opcja
 • KROK 3: Stuknij w to, a będziesz mógł zobaczyć, czy jest jakieś urządzenie odzwierciedlające twój ekran. Jeśli nie, oznacza to, że funkcja dublowania ekranu musiała być wyłączona.

Jeśli używasz Androida

 • KROK 1: Spójrz na “Zrzut ekranu” Lub “Inteligentny widok” w panelu szybkich łączy na ekranie głównym
 • KROK 2: Stuknij w to, aby zobaczyć, czy są jakieś podłączone urządzenia pokazane do dublowania ekranu. Jeśli tak nie jest, oznacza to, że funkcja dublowania ekranu musiała być WYŁĄCZONA.

Jak sprawdzić, czy Twój telefon obsługuje funkcję Screen Mirroring

Aby sprawdzić, czy Twój telefon obsługuje kopię lustrzaną ekranu, wykonaj tę procedurę.

na iPhonie:

 • KROK 1: Otwarty “Centrum Kontroli” na Twoim iPhonie
 • KROK 2: Stuknij w „Odbicie lustrzane ekranu”, aby sprawdzić, czy telefon wyświetla kopię lustrzaną ekranu na dowolnym urządzeniu

Na Androidzie:

 • KROK 1: Otwórz panel Szybkie ustawienia, przesuwając palcem od góry urządzenia z systemem Android.
 • KROK 2: Znajdź i wybierz przycisk „Emisja ekranu”. Zobaczysz listę urządzeń Chromecast w Twojej sieci.

Czytaj także: Czy FBI obserwuje mój telefon?