Jak wyłączyć błąd wykrycia wilgoci w Samsungach S7, S8, S9, S10 i S21

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wyłączyć błąd wykrycia wilgoci w Samsungach S7, S8, S9, S10 i S21

Jeśli korzystasz z najnowszych wersji urządzeń z serii Samsung Galaxy S, A i Note, prawdopodobnie wystąpił błąd „wykryto wilgoć w porcie USB”. Jeśli tak, istnieje kilka sposobów na wyłączenie błędu wykrycia wilgoci, które znajdziesz w tym artykule.

Większość zaawansowanych urządzeń Samsung, zwłaszcza nowsze wersje serii Galaxy S, A i Note, ma teraz stopień ochrony IP68 (ochrona przed wnikaniem). Oznacza to, że urządzenie jest odporne na cząsteczki kurzu i jest wodoodporne do głębokości 1,5 metra przez 30 minut.

Czy „wykryto wilgoć” w Samsungu to błąd?

Komunikat o wykryciu wilgoci jest w mniejszym stopniu błędem, a bardziej funkcją zabezpieczającą urządzenie Samsung. Inteligentny czujnik wykrywania wilgoci zatrzymuje ładowanie urządzenia natychmiast po wykryciu wilgoci lub płynu w porcie ładowania kabla i urządzenia. Pojawienie się błędu wykrycia wilgoci niekoniecznie oznacza, że ​​urządzenie Samsung miało bezpośredni kontakt z wodą lub płynem.

Czasami błąd ładowania może być spowodowany zmianą atmosfery lub bardzo wilgotną atmosferą. Pocenie się może również wywołać błąd wykrycia wilgoci, zwłaszcza w obszarze o klimacie umiarkowanym lub wilgotnym. Brud w porcie USB lub kablu telefonu Samsung może również powodować problemy z ładowaniem. Sami otrzymaliśmy komunikat o wykryciu wilgoci, gdy w porcie ładowania jest brud.

Urządzenia o stopniu ochrony IP68 lub Ingressive Protection oznaczają, że producent zastosował wodoszczelne kleje, uszczelki, siatkowe maskownice głośników oraz uszczelki do zabezpieczenia przycisków, portów i innych części urządzenia narażonych na działanie wody i powietrza. Wszyscy wiemy, że woda i elektryczność nie pasują do siebie. Na przykład mokry lub wilgotny port ładowania w urządzeniu Samsung może spowodować zwarcie, uszkodzenie urządzenia i uczynienie go bezużytecznym.

W nowszych modelach, takich jak Samsung Galaxy S10, Galaxy Note 10 i Galaxy S20, zawsze znajdziesz wskazówki, jak wyłączyć problem „wykryto wilgoć” na ekranie, gdy pojawi się ostrzeżenie.

Dlaczego w urządzeniu pojawia się błąd „wykryto wilgoć” — możliwe przyczyny:

 • W gnieździe ładowania lub kablu znajdują się pozostałości wilgoci lub płynu albo są one mokre.
 • W porcie USB gromadzi się kurz.
 • Port ładowania został uszkodzony w wyniku nieostrożnego użytkowania, korozji lub konsekwentnego używania niekompatybilnych akcesoriów do ładowania.
🔥 Zalecana:  Jak bezpiecznie przechowywać i chronić swoje aktywa kryptowalutowe

Jak wyłączyć wilgoć wykrytą na urządzeniu Samsung, pozbywając się wilgoci

Oto kilka rozwiązań, które można zastosować, gdy urządzenia wyświetlają błąd wykrycia wilgoci.

 • Użyj miękkiej, suchej, czystej szmatki, aby delikatnie wytrzeć telefon Samsung i potrząśnij nim, trzymając port ładowania w dół, skierowany w stronę ziemi. Następnie pozostaw je otwarte lub umieść na chwilę pod wentylatorem, aby wilgoć mogła odparować.
 • Użyj gumowej lub plastikowej wykałaczki, owiń ją bibułką lub miękkim bawełnianym wacikiem i wyczyść zawilgocony port USB, delikatnie przesuwając go wewnątrz portu.
 • Spróbuj przepłukać port ładowania wodą destylowaną, alkoholem lub benzyną i wytrzyj paskiem ręcznika papierowego. Alkohol do wycierania odparowuje bardzo szybko, więc nie będziesz musiał długo czekać.
 • Włóż wacik nasączony alkoholem do portu USB i poruszaj nim, a następnie pozostaw telefon na kilka minut, aby wyschnął.
 • Weź suszarkę i wdmuchuj do portu ładowania pod różnymi kątami łagodne gorące powietrze z umiarkowaną lub małą prędkością. Rób to przez kilka minut, aby upewnić się, że wilgoć wyschnie.
 • Wdmuchnij sprężone powietrze pod niskim ciśnieniem do portu USB.
 • Możesz także użyć słynnego cytatu „włóż to do ryżu”. Jest w tym trochę prawdy. Ryż ma właściwości higroskopijne, dzięki czemu pochłania wilgoć z otoczenia i wilgotność względną. Możesz wyłączyć wykrytą wilgoć, wkładając telefon do torby z ryżem i pozostawiając go na kilka godzin. Ziarna ryżu wchłoną całą wilgoć z urządzenia. Jeśli jednak Twój telefon zamoczy się w wodzie morskiej, nie wkładaj go od razu do ryżu, ponieważ spowoduje to lepkość ziaren ryżu. Zamiast tego wypłucz i wytrzyj urządzenie czystą i świeżą wodą przed włożeniem go do środka.
 • Lepszym pochłaniaczem wilgoci niż ryż jest żel krzemionkowy. Możesz więc wypróbować swoje urządzenie w słoiku z żelem krzemionkowym, aby uzyskać lepsze wyniki.
 • Inną alternatywą jest wypróbowanie pęsety. Weź pęsetę i delikatnie potrzyj plastikową część, która przytrzymuje zaciski ładowania, aby usunąć brud lub korozję blokującą styki.
 • Na koniec sprawdź, czy styk kabla ładującego USB nie jest mokry.

Alternatywne sposoby wyłączenia błędu wykrycia wilgoci – krok po kroku

Jeśli błąd wykrycia wilgoci nadal występuje po wypróbowaniu powyższych rozwiązań i nadal nie możesz naładować urządzenia Samsung, spróbuj wykonać następujące czynności:

🔥 Zalecana:  Sekcja 230 Meta okazuje się równie bezużyteczna jak „P” w psychologii

Użyj ładowarki bezprzewodowej:

Spróbuj użyć ładowarki bezprzewodowej, aby telefon nie rozładował się, dopóki nie wyłączysz wykrywania wilgoci w telefonie.

Wyłącz urządzenie:

Wyłącz urządzenie i podłącz kabel ładujący. Twoje urządzenie zacznie się ładować.

Wymuś zatrzymanie systemu Android:

Otwórz swoje urządzenie Ustawienia i wpisz „Androida‘w opcji szukaj. Następnie kliknij Androida aby otworzyć stronę informacji o aplikacji i stuknij Wymuszone zatrzymanie opcja. Następnie spróbuj naładować urządzenie.

Wyłączanie szybkiego ładowania:

Wyłączenie szybkiego ładowania może wyłączyć ostrzeżenie o wykryciu wilgoci na urządzeniu. Czynności, które należy wykonać, aby przejść do ustawienia, różnią się w zależności od wersji oprogramowania.

 1. Iść do Ustawienia >> Konserwacja urządzenia >> Bateria >> Ikona z trzema kropkami >> Ustawienia zaawansowane >> Szybkie ładowanie i WYŁĄCZ go.
 2. Iść do Ustawienia >> Pielęgnacja urządzenia >> Bateria >> Ładowanie i wyłącz Szybkie ładowanie.
 3. Wylogowywanie się z konta Samsung:

Chociaż nie jest to bardzo popularne rozwiązanie, wylogowanie się z konta Samsung może wyłączyć wilgoć wykrytą na urządzeniu. Iść do Ustawienia, uzyskiwać Konta i kopie zapasowe oraz przewiń, aby znaleźć Zarządzaj kontami. Twoje konto Samsung powinno znajdować się poniżej. Dotknij go i wybierz Usuń konto.

Wyczyść partycję cache:

Możesz spróbować wyczyścić partycję pamięci podręcznej na swoim urządzeniu w trybie odzyskiwania.

Uruchom w trybie awaryjnym:

Uruchamianie w trybie awaryjnym to opcja rozruchu, która uruchamia telefon w trybie diagnostycznym zamiast normalnego trybu działania. Na przykład, jeśli wkrótce po zainstalowaniu aplikacji innej firmy zacznie pojawiać się komunikat o błędzie „wykryto wilgoć”, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta aplikacja jest przyczyną błędu związanego z wykrytą wilgocią. Uruchom ponownie urządzenie w trybie awaryjnym i podłącz pin ładowania. Jeśli pomyślnie wyłączysz wykrytą wilgoć, oznacza to, że przyczyną jest aplikacja. Ponieważ tryb awaryjny jest narzędziem do rozwiązywania problemów, możesz odinstalować podejrzane aplikacje i naprawić błąd.

Alternatywne sposoby ładowania telefonu Samsung, jeśli port ładowania przestanie działać:

 • Najpierw spróbuj użyć innego kabla USB typu C do naładowania urządzenia. W ten sposób wyeliminujesz możliwość uszkodzenia portu USB. Jeśli błąd wykrycia wilgoci zniknął, oznacza to, że należy wymienić kabel ładujący.
 • Aby naprawić uszkodzony port ładowania, musisz odwiedzić najbliższy Samsung Care. Istnieją jednak inne sposoby wymienione poniżej, które powinieneś najpierw wypróbować.
🔥 Zalecana:  Nowy BLOOM w AI? Dlaczego model BLOOM może zmienić zasady gry — w stronę sztucznej inteligencji

Przeczytaj także: Jak usunąć wodę z portu ładowania telefonu

Oto lista wszystkich urządzeń Samsung z certyfikatem IP68

 • Seria Galaxy S: Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus, Galaxy S9 i Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus, Galaxy S20, Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra, Galaxy S21+ i Galaxy S21 Ultra, Galaxy S22 i Galaxy S22 Ultra.
 • Seria Galaxy A: Galaxy A03 Core, Galaxy A12, Galaxy A22 i Galaxy A22 5G, Galaxy A30, Galaxy A32, Galaxy A50, Galaxy A52 i Galaxy A52s 5G, Galaxy A70, Galaxy A72, Galaxy A8 i Galaxy A8 Plus, Galaxy A80.
 • Seria Galaxy Note: Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy Note 10, Note 10 Plus i Galaxy Note10+ 5G, Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra 5G.
 • Seria Galaxy Tab: Galaxy Tab A, Galaxy Tab Active 2, Galaxy Tab Active Pro, Galaxy Tab S7+ (LTE), Galaxy Tab S6 Lite (Wi-Fi), Galaxy Tab S6 (LTE).
 • Seria Galaxy Flip & Fold: Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3.

Godne uwagi wyjątki: Samsung Galaxy S10 5G ma stopień ochrony IP69. Natomiast pierwsza edycja Galaxy Fold i Z Flip nie ma oceny IP.

Mam nadzieję, że powyższe rozwiązania pomogą wyłączyć wilgoć wykrytą na urządzeniu Samsung. Jeśli jednak błąd nadal nie został naprawiony, nawet po wypróbowaniu wszystkich powyższych wskazówek, skontaktuj się z nami wsparcie Samsunga lub odwiedź najbliższy punkt serwisowy.