Jak wyłączyć AirPlay na iPhonie i odłączyć AppleTV

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wyłączyć AirPlay na iPhonie i odłączyć AppleTV

Od czasu wprowadzenia funkcji Airplay przez firmę Apple w 2010 roku, stała się ona jednym z najwygodniejszych sposobów udostępniania multimediów na urządzeniach z systemem iOS i innych kompatybilnych systemach.

Z biegiem lat został znacznie ulepszony, z lepszym buforowaniem, przesyłaniem strumieniowym do głośników i różnymi poziomami kontroli za pośrednictwem aplikacji domowej, Centrum sterowania lub Siri. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak wyłączyć Airplay na iPhonie i innych urządzeniach.

Co to jest AirPlay na iPhonie?

Funkcja AirPlay umożliwia urządzeniom Apple, takim jak Twój iPhone, udostępnianie multimediów, takich jak muzyka, obrazy i wideo, innym kompatybilnym urządzeniom, takim jak telewizory, monitory i iPady. Jest to funkcja dla trybów podwójnego ekranu i działa tak długo, jak długo urządzenia są podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej; Wi-Fi, Bluetooth lub router internetowy za pomocą kabla Ethernet. AirPlay może również wykrywać urządzenia, jeśli używasz Apple AirPort Express jako routera bezprzewodowego, łącząc w ten sposób wszystkie urządzenia Apple bez dalszej konfiguracji lub dodatkowego wyposażenia.

Czasami Twoje urządzenie może automatycznie łączyć się z urządzeniami Airplay, z którymi łączyłeś się wcześniej, co może być lekką irytacją. Aby więc odłączyć się od urządzeń Airplay i upewnić się, że telefon nie przesyła strumieniowo multimediów przez inne urządzenia, oto rozwiązanie krok po kroku, jak wyłączyć AirPlay na iPhonie i odłączyć się od urządzeń Apple TV.

Istnieje niewielka różnica między Screen Mirroring a AirPlay. Chociaż oba korzystają z połączeń bezprzewodowych, w Screen Mirroring urządzenie, z którego przesyłasz (na przykład iPad lub iPhone) pobiera to, co jest wyświetlane na ekranie urządzenia, kompresuje je do strumienia wideo, a następnie wysyła do odbiorcy urządzenia (na przykład Apple TV) przez połączenie sieciowe, które wyświetla je na telewizorze, projektorze itp.

🔥 Zalecana:  Czy aplikacja gotówkowa o wartości 750 USD jest prawdziwa czy fałszywa?

Z drugiej strony AirPlay pobiera adres internetowy dowolnego wideo lub muzyki, którą przesyłasz strumieniowo, i wysyła je do urządzenia odbierającego, aby mogło je odtworzyć. Następnie wszelkie działania związane z odtwarzaniem wykonywane na urządzeniu są replikowane na urządzeniu odbierającym.

Ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że funkcja Screen Mirroring podwaja ilość danych przesyłanych przez sieć Wi-Fi, ponieważ dane są najpierw pobierane na urządzenie. Twoje urządzenie następnie przepakowuje dane i wysyła je z powrotem przez Wi-Fi do AppleTV lub projektora, który następnie je odtwarza, w zasadzie dwukrotnie obsługując ten sam typ danych.

Jednak AirPlay pobiera wideo bezpośrednio ze źródła do AppleTV, tym samym pobierając i przesyłając dane tylko raz.

Jak wyłączyć AirPlay na iPhonie 11, 12 i 12 Pro Max:

Na iPhonie 11, 12, 13 lub nowszym

 • Aby wyłączyć AirPlay, otwórz plik Centrum Kontroli przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu.
 • Wybierz ikona Airplay, który wygląda jak telewizor z trójkątem pod prostokątem lub Odbicie lustrzane ekranu widżet, a następnie dotknij jednego z nich Zatrzymaj tworzenie kopii lustrzanych Lub Zatrzymaj odtwarzanie. Jeśli ikona jest niebieska, a obok niej wyświetlana jest nazwa podłączonego urządzenia, oznacza to, że urządzenie jest połączone.

Na starszych telefonach iPhone przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć Centrum Kontrolia następnie wykonaj podobne czynności.

Jak wyłączyć AirPlay na iPadzie:

W systemie iOS 12, 13 lub nowszym

 • Najpierw otwórz swój Centrum Kontroli przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu. I stuknij dublowanie ekranu, następnie stuknij Zatrzymaj tworzenie kopii lustrzanej.
 • Możesz dotknąć AirPlay opcję w aplikacji, aby ją WYŁĄCZYĆ.

Jak wyłączyć AirPlay na komputerze Mac:

 • Aby wyłączyć AirPlay na komputerze Mac, kliknij na Odbicie lustrzane ikonę z górnego paska menu. Ikona TV oznacza prostokąt z trójkątem na dole.
 • Kiedy Odbicie lustrzane otworzy się menu, kliknij Wyłącz dublowanie.
🔥 Zalecana:  Snapchat Spotlight: co to jest + jak korzystać z Spotlight w 2023 roku

jeśli Odbicie lustrzane znak się nie wyświetla, kliknij na Jabłko ikonę z paska menu, kliknij Preferencje systemui wtedy Wyświetlacze. Następnie w lewym dolnym rogu zaznacz wyświetlone pole Pokaż opcje dublowania na pasku menu, jeśli są dostępne.

Jak usunąć urządzenie z listy AirPlay i odłączyć Apple TV:

 • Otworzyć Zdalny aplikacja, stuknij Urządzeniai wtedy Edytować. Następnie dotknij czerwonego kółka po prawej stronie urządzenia, które chcesz usunąć, i wybierz Rozparuj.

Jeśli nie masz aplikacji Remote, możesz ją pobrać ze sklepu Apple Store.

Jak wyłączyć Airplay na Vizio Smart TV:

 • wciśnij V lub przycisk Home na pilocie telewizora VIZIO do SmartCast Home. Następnie wybierz Dodatki menu u góry ekranu. Następnie przejdź do opcji AirPlay i upewnij się WYŁĄCZONY jest zaznaczona.

Jak wyłączyć wyświetlacz komputera Mac podczas tworzenia kopii lustrzanej

 • Podłącz komputer Mac do zewnętrznego monitora lub telewizora i upewnij się, że jest włączony.
 • Kliknij na Jabłko menu ikon, a następnie Preferencje systemu.
 • Wybierać Wyświetlacze i kliknij na Układ patka.
 • Upewnij się, że Wyświetlacze lustrzane pole wyboru jest odznaczone.

Naciśnięcie Ctrl + Shift + Eject wyłączy wyświetlacze, ale pozostawi aktywny komputer.

Jak zatrzymać dublowanie ekranu na komputerze Mac

Aby WYŁĄCZYĆ dublowanie ekranu na komputerze Mac, kliknij przycisk Jabłko menu ikon, a następnie Preferencje systemu. Następnie wybierz Odbicie lustrzane, następnie kliknij Wyłącz dublowanie.

Przeczytaj także: Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring

Jak trwale wyłączyć funkcję dublowania ekranu

Nie można usunąć ani odinstalować AirPlay na urządzeniach z systemem iOS. Możesz go tylko WYŁĄCZYĆ lub WŁĄCZYĆ. To najbliżej, co możesz dostać. Aby wyłączyć to ustawienie na dłuższy czas:

 • Otwórz swoje urządzenie Ustawienia i stuknij Ogólny.
 • Uzyskiwać AirPlay i Handoff z rozwijanego menu, które się pojawi.
 • Wybierać AirPlay do telewizorów automatycznie. Powinny pojawić się trzy opcje; Automatyczne, Zapytaj i Nigdy. Wybierz Nigdy, aby zatrzymać AirPlay.
🔥 Zalecana:  10 sposobów na zostanie twórcą treści i zarabianie ponad 100 USD/godz

Jednak na urządzeniach z Androidem mają funkcję o nazwie Screen Casting lub Casting, która działa prawie tak, jak działa AirPlay.

 • Gdy przesuniesz palcem do szybkiego menu urządzenia, ikona Screencast powinna być widoczna wśród szybkich opcji lub w ustawieniach urządzenia.
 • Kiedy go zobaczysz, przesuń ikonę do pozycji OFF, aby ją wyłączyć. To zależy od typu urządzenia z Androidem.

Jak korzystać z iOS 10 AirPlay bez dublowania?

W nowszych wersjach iOS, takich jak iOS 10, aby używać urządzenia podczas przesyłania, przesuń palcem w górę, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania, które w nowszych wersjach iOS składa się z dwóch części. Następnie przesuń ponownie w prawo, a zobaczysz strzałkę w dół w oknie u dołu ekranu. Stuknij go i wybierz opcję Apple TV, która się pojawi. Teraz możesz korzystać z AirPlay bez tworzenia kopii lustrzanej ekranu.