Jak wykonać zrzut ekranu na komputerze Mac (i naprawić, jeśli nie działa)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wykonać zrzut ekranu na komputerze Mac (i naprawić, jeśli nie działa)

Przy coraz większym wykorzystaniu sieci społecznościowych robienie zrzutów ekranu jest nieuniknioną częścią. Czasami jednak zastanawiamy się, jak wykonać zrzut ekranu na komputerze Mac. Istnieje wiele różnych sposobów robienia zrzutów ekranu na komputerze Mac. W tym samouczku nauczymy Cię, jak zrobić zrzut ekranu w systemie macOS Mojave.

Jak wykonać zrzut ekranu na komputerze Mac?

Jeśli chcesz robić zrzuty ekranu, otwórz stronę, na której chcesz zrobić zrzut ekranu, a następnie postępuj zgodnie z tymi instrukcjami. Istnieją dwa główne sposoby wykonania zrzutu ekranu na Macbooku i to samo dotyczy Macbooka Air i Macbooka Pro. Jeśli szukasz lepszego narzędzia do edycji zrzutów ekranu, możesz użyć Canva lub dowolnego innego edytora zdjęć na swoim Macbooku. Jeśli informacje na zrzutach ekranu wymagają środków bezpieczeństwa, spróbuj użyć a hasło do ochrony plików ZIP zawierające niezbędne informacje. W ten sposób upewnisz się, że nikt nie zakradnie się do Twojej pracy bez pozwolenia.

Naciśnij Command + Shift + 3 (dla całego ekranu)

Zobaczysz małe okno z obrazem tego, co robisz zrzut ekranu. Jeśli nie chcesz używać skrótu klawiaturowego, możesz również kliknąć przycisk Zrzut ekranu na klawiaturze, jeśli taka istnieje.

 • Kliknij małą miniaturę w prawym dolnym rogu ekranu.

Jeśli klikniesz miniaturę, masz możliwość jej edycji i zapisania. To, czego zwykle używam, jest wyraźnie widoczne na tym zdjęciu. Możesz narysować na nim różne kształty. Jest świetny do drobnych edycji, pisania tekstów, kadrowania i rysowania kształtów, nie więcej. Jeśli chcesz edytować zrzuty ekranu, powinieneś użyć innych narzędzi.

Możesz udostępnić zrzut ekranu bezpośrednio stąd na swój e-mail, Airdrop lub inne miejsca.

🔥 Zalecana:  Czym jest trafność tematyczna w SEO? (I jak to osiągnąć)

Jeśli klikniesz Gotowe w prawym górnym rogu, zostanie to zapisane na pulpicie. Jeśli anulujesz edycję, utracisz dostęp do zrzutu ekranu i wykonaj go ponownie.

Otóż ​​to! Teraz zrobiłeś zrzut ekranu na komputerze Mac.

Naciśnij Command + Shift + 4 (dla części ekranu)

Jeśli nie chcesz robić zrzutu ekranu całego ekranu, naciśnij Shift, Command i 4 razem.

 1. Naciśnij Command + Shift + 4 (wszystko razem)
 2. Pojawi się mały okrąg
 3. Przeciągnij okrąg od prawej do lewej lub od lewej do prawej
 4. Spróbuj wybrać żądaną część ekranu
 5. Zwolnij to
 6. Teraz możesz zobaczyć zrzut ekranu na pulpicie

Przy tak wielu programach do robienia zrzutów ekranu dostępnych na rynku początkujący użytkownicy mogą mieć trudności z ustaleniem, który z nich jest najlepszy. Jednakże! Nie martw się już tym, ponieważ zebraliśmy wszystkie Twoje odpowiedzi w jednym artykule. Ale jeśli te nie działają z jakiegokolwiek powodu, istnieją inne alternatywy, takie jak EaseUS RecExpertsktóry okazał się skuteczny w systemach operacyjnych Windows i Apple!

Jak naprawić niedziałający zrzut ekranu komputera Mac?

Oto kilka metod naprawy, jeśli zrzuty ekranu MacBooka nie działają. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie elementy.

Upewnij się, że trzymasz wszystkie trzy przyciski razem

Czasami zdarza się, że naciskasz przyciski jeden po drugim, co nie działa w przypadku zrzutów ekranu. Aby zrobić zrzut ekranu z MacBooka, należy przytrzymać wszystkie trzy przyciski razem.

Uruchom ponownie MacBooka

Jeśli masz pewność, że trzymasz wszystkie trzy przyciski razem, a nadal nie działa, lepiej zrestartuj urządzenie i spróbuj ponownie.

Upewnij się, że przyciski działają dobrze

Czasami występuje problem z przyciskami, więc aby upewnić się, że działają dobrze, lepiej używać ich podczas pisania w programie Microsoft Word.

Sprawdź skróty klawiaturowe

Czasami istnieje inny skrót do robienia zrzutów ekranu na MacBooku. Aby sprawdzić skróty, wykonaj następujące kroki:

 • Przejdź do Ustawień
 • Przejdź do Klawiatura
 • Wybierz Skróty z menu
 • Upewnij się, że używasz tych samych poleceń
🔥 Zalecana:  Jak zostać niezależnym pisarzem dla początkujących w 2023 r

Użyj Snagita

Lepszym sposobem robienia zrzutów ekranu lub nagrywania ekranów jest Snagit. Jest to jedno z najlepszych narzędzi do robienia zrzutów ekranu. Możesz łatwo wyszukać go w Internecie i zainstalować na swoim MacBooku.

Podsumować

Istnieją dwa główne sposoby wykonania zrzutu ekranu na Macbooku i to samo dotyczy Macbooka Air i Macbooka Pro. Jeśli szukasz lepszego narzędzia do edycji zrzutów ekranu, możesz użyć Canva lub dowolnego innego edytora zdjęć na swoim Macbooku.