Jak wykonać kopię zapasową iPhone’a na iCloud i komputer

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wykonać kopię zapasową iPhone’a na iCloud i komputer

Nawet jeśli brakuje Twojego iPhone’a, nadal możesz odzyskać wszystkie swoje dane, jeśli utworzysz kopię zapasową iPhone’a na komputerze lub iCloud. Tworzenie kopii zapasowej iPhone’a na iCloud pozwoli Ci zaoszczędzić wiele stresu i możesz postrzegać to jako kolejny bezpieczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dokumentu.

Zanim zaktualizujesz iPhone’a lub iPada do najnowszej wersji systemu operacyjnego, musisz wykonać kopię zapasową danych. Istnieją tylko dwa sposoby tworzenia kopii zapasowej iPhone’a: ​​za pośrednictwem Apple iCloud, komputera Mac lub komputera z systemem Windows. Zanim zaczniesz tworzyć kopię zapasową iPhone’a na komputerze Mac, oto, co musisz wiedzieć przed wybraniem metody tworzenia kopii zapasowej.

Czytaj więcej

Wybór metody tworzenia kopii zapasowej

Tworzenie kopii zapasowej urządzenia na iCloud jest dość proste, ale może nie być dla osób, które mają więcej niż 5 GB danych na swoim iPhonie. Więc jeśli masz dużo plików, możesz zacząć od subskrypcji iCloud za 0,99 USD miesięcznie z 50 GB przestrzeni dyskowej.

Jeśli używasz komputera do tworzenia kopii zapasowych iPhone’a, możesz zaoszczędzić do 100 GB bez wydawania ani grosza na subskrypcję. Ale zależy to również od tego, czego chcesz, ponieważ jeśli używasz iCloud do tworzenia kopii zapasowych iPhone’a, możesz go uzyskać w dowolnym miejscu i czasie. Oto jak wykonać kopię zapasową iPhone’a na iCloud i komputer.

Wykonaj kopię zapasową iPhone’a na iCloud

Zanim wykonasz kopię zapasową urządzenia, musisz podłączyć iPhone’a do sieci Wi-Fi.

1. Przejdź do Ustawień, dotknij swojego profilu [your name,] i otwórz iCloud. Stuknij w Kopia zapasowa iCloud, aby ją włączyć.

2. Aby wykonać ręczną kopię zapasową, dotknij Utwórz kopię zapasową teraz. Podłącz urządzenie do źródła zasilania i upewnij się, że w iCloud jest wystarczająco dużo miejsca na kopię zapasową.

🔥 Zalecana:  Jak zrobić Yodę, farmera, Godzillę i Jedi w Little Alchemy (kompletny przewodnik)

iCloud codziennie automatycznie tworzy kopię zapasową iPhone’a, gdy jest on podłączony do zasilania, Wi-Fi i zablokowany.

Gdy zalogujesz się do iCloud, otrzymasz bezpłatnie 5 GB przestrzeni dyskowej iCloud. Jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni dyskowej iCloud, możesz kupić więcej ze swojego iPhone’a lub iPada.

Aby wyświetlić kopie zapasowe iCloud

Przejdź do Ustawień, dotknij swojego profilu [your name,] i otwórz iCloud > Zarządzaj pamięcią masową > Kopie zapasowe.

Utwórz kopię zapasową iPhone’a na komputerze Mac

1. Na komputerze Mac otwórz Findera, jeśli używasz systemu macOS Catalina 10.15 lub nowszego. W systemie macOS Mojave lub starszym użyj iTunes do wykonania kopii zapasowej iPhone’a [follow the Windows PC step below.]

2. Podłącz iPhone’a do komputera Mac za pomocą kabla ładującego i Zaufaj komputerowi, gdy powiadomienie zostanie wyświetlone na Twoim iPhonie.

3. Kliknij Ogólne u góry okna Findera. W obszarze Kopie zapasowe wybierz „Szyfruj lokalną kopię zapasową”, aby zaszyfrować kopie zapasowe.

4. Wybierz „Utwórz kopię zapasową wszystkich danych z iPhone’a na tym Macu” i dotknij Utwórz kopię zapasową teraz.

Czytaj więcej

Utwórz kopię zapasową iPhone’a na komputerze z systemem Windows (iTunes)

1. Na komputerze z systemem Windows otwórz aplikację iTunes, jeśli jeszcze jej nie pobrałeś, możesz to zrobić zrób to teraz.

2. Podłącz iPhone’a do komputera za pomocą kabla ładującego. Wybierz na iPhonie Zaufanie aby zaufać komputerowi i wprowadź hasło.

3. Kliknij ikonę iPhone’a w lewym górnym rogu okna iTunes, a następnie stuknij w Podsumowanie.

4. Aby zaszyfrować kopie zapasowe, wybierz „Szyfruj lokalną kopię zapasową” w obszarze Kopie zapasowe i kliknij Utwórz kopię zapasową teraz.

Aby wyświetlić kopie zapasowe na komputerze

Wybierz polecenie menu Edycja > Preferencje, a następnie kliknij opcję Urządzenia. Zaszyfrowane kopie zapasowe mają ikonę kłódki na liście kopii zapasowych.

Jeśli zaszyfrowałeś któryś ze swoich plików, musisz znać hasło, jeśli to możliwe, zapisz hasło, do którego nikt nie może uzyskać dostępu. Ponieważ nie ma innego sposobu na odzyskanie kopii zapasowych iTunes.

🔥 Zalecana:  Ta sieć blokuje zaszyfrowany ruch DNS — jak to naprawić

Teraz wiesz, jak wykonać kopię zapasową iPhone’a na iCloud i na komputerze [Mac and Windows]. Po utworzeniu kopii zapasowej iPhone’a możesz przywrócić kopię zapasową iPhone’a na nowym urządzeniu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie