Jak wykonać kopię zapasową czatów i multimediów WhatsApp

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wykonać kopię zapasową czatów i multimediów WhatsApp

Tworzenie kopii zapasowych czatów WhatsApp umożliwia przeglądanie poprzedniego czatu i multimediów po zmianie telefonu. Możesz wykonać kopię zapasową historii czatów i multimediów w WhatsApp na Dysku Google i Apple iCloud.

Jeśli nie masz konta Google, możesz je utworzyć tutaj i połączyć je z WhatsApp, aby umożliwić tworzenie kopii zapasowych czatów i multimediów na Dysku. W przypadku urządzeń Apple musisz utworzyć konto Apple, aby móc tworzyć kopie zapasowe wiadomości i multimediów.

WhatsApp umożliwia tworzenie kopii zapasowych informacji i czatów WhatsApp codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Ty decydujesz, kiedy chcesz wykonać kopię zapasową czatów WhatsApp.

Funkcja tworzenia kopii zapasowych czatu umożliwia przywrócenie czatów po zmianie telefonu lub ponownej instalacji WhatsApp. Wszystkie Twoje wiadomości, zdjęcia, filmy i pliki będą dostępne. Możesz także zarządzać pamięcią WhatsApp za pomocą nowego narzędzia do zarządzania.

Tworzenie kopii zapasowych czatów w WhatsApp nie chroni automatycznie Twoich multimediów i czatu na Dysku Google, musisz to zrobić samodzielnie. Użyj silnego hasła do swojego konta Google, aby uniemożliwić nieautoryzowany dostęp.

Czytaj więcej

Jak wykonać kopię zapasową czatów na WhatsApp

Gdy utworzysz kopię zapasową czatów i multimediów na Dysku Google lub Apple iCloud, możesz je przywrócić po ponownej instalacji WhatsApp na swoim urządzeniu. Twoja kopia zapasowa zostanie również zapisana wewnętrznie na twoim urządzeniu.

1. Otwórz WhatsApp i dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu, a następnie kliknij „Ustawienia” na urządzeniu z Androidem. Kliknij „Ustawienia” w prawym dolnym rogu iPhone’a lub iPada.

2. Na stronie ustawień kliknij „Czaty”, a następnie „Kopia zapasowa czatu”, a otworzy się nowa strona. Stąd skonfigurujesz sposób tworzenia kopii zapasowych czatów i multimediów WhatsApp.

3. Kliknij „Kopia zapasowa na Dysku Google” lub „Kopia zapasowa na iCloud” i wybierz, kiedy chcesz tworzyć kopie zapasowe czatów i multimediów. Możesz wybrać, codziennie, co tydzień, co miesiąc lub tylko po dotknięciu kopii zapasowej.

🔥 Zalecana:  Jak pisać posty na blogu Jaspera (moich 7 najlepszych wskazówek)

4. Stuknij konto Google, na którym chcesz wykonać kopię zapasową czatów. Konto Google służy do przywracania kopii zapasowej.

5. Wybierz sieć, w której chcesz utworzyć kopię zapasową czatu. Możesz wybrać między Wi-Fi lub Wi-Fi i komórkową. Jeśli chcesz, możesz dołączyć filmy do kopii zapasowej.

Włącz kompleksowe szyfrowanie kopii zapasowej WhatsApp

1. Na stronie Kopia zapasowa czatu dotknij „Kompleksowa szyfrowana kopia zapasowa”, a następnie kliknij „Włącz” i ustaw hasło.

2. Stuknij w „Utwórz hasło” lub użyj 64-cyfrowego klucza szyfrującego. Zalecamy utworzenie hasła.

3. Wprowadź hasło, wpisz ponownie, aby potwierdzić, i dotknij opcji Utwórz, aby skonfigurować hasło szyfrowania dla kopii zapasowej.

4. Po pomyślnym skonfigurowaniu kopii zapasowej czatów i multimediów WhatsApp kopia zapasowa rozpocznie się codziennie, co tydzień lub co miesiąc, w zależności od wybranej opcji.

5. Po skonfigurowaniu konta Google, szyfrowania i sieci do tworzenia kopii zapasowych dotknij przycisku „Utwórz kopię zapasową”.

Cały Twój czat będzie na Twoim Dysku Google lub koncie iCloud i możesz je przywrócić, jeśli zmienisz telefon lub ponownie zainstalujesz WhatsApp na telefonie.

Czytaj więcej

Jak przywrócić czaty na WhatsApp

Przywrócenie czatu i multimediów WhatsApp jest dość proste, jeśli masz kopię zapasową swoich czatów i multimediów, możesz przywrócić wszystko tak, jak było wcześniej. Podczas ponownej instalacji WhatsApp otrzymasz dalsze instrukcje dotyczące przywracania czatów.

1. Aby przywrócić czaty WhatsApp na nowym telefonie, najpierw zaloguj się na swoje konto Google lub Apple ID na swoim urządzeniu, zanim spróbujesz przywrócić czaty.

2. Otwórz WhatsApp i wpisz swój numer telefonu, aby otrzymać sześciocyfrowy kod. Po potwierdzeniu numeru telefonu WhatsApp zacznie szukać kopii zapasowej na Twoim koncie Dysk i iCloud.

3. Po znalezieniu kopii zapasowej WhatsApp poprosi o przywrócenie z Twojego konta Google Drive lub Apple iCloud. Stuknij w PRZYWRÓĆ, aby rozpocząć przywracanie kopii zapasowej do nowego telefonu.

🔥 Zalecana:  Ktoś zablokował mnie w Signal Messenger [See How I Found Out]

Musisz wybrać konto e-mail lub można utworzyć kopię zapasową z pamięci wewnętrznej telefonu, jeśli zostanie znaleziona.

Przeczytaj także

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie