Jak wydłużyć żywotność baterii telefonu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wydłużyć żywotność baterii telefonu

Bateria twojego smartfona albo nie jest zdolna, albo coś innego, a przez większość czasu producent telefonów prawie nie używa baterii o dużej mocy.

Myślę, że nie ma jeszcze lepszej baterii — która wytrzyma tyle czasu, ile chcesz, chociaż niektóre nowe telefony wciąż działają. Możesz użyć power banku do podtrzymania baterii telefonu.

Najnowszy smartfon nigdy nie wytrzyma tygodnia, bez względu na to, jak mocna jest bateria — z powodu dużego, jasnego ekranu — wraz z Wi-Fi, Bluetooth, GPS i 4G, a teraz pojawiła się 5G.

Postępując zgodnie z naszym przewodnikiem i wprowadzając kilka zmian w ustawieniach telefonu, a nawet rozszerzając sposób korzystania z telefonu, powinieneś być w stanie wydłużyć żywotność baterii.

1. Zobacz, co zmniejsza zużycie baterii

Przejdź do ustawień w dół do karty baterii, aby zobaczyć zorganizowane zestawienie tego, co zużywa baterię telefonu.

Twoje aplikacje będą wyświetlane na malejącej liście użycia i zużycia baterii.

Jeśli zobaczysz aplikację, której używasz lub której nigdy nie używasz, będziesz chciał ją odinstalować lub zatrzymać działanie aplikacji funkcji w tle.

2. Włącz tryby oszczędzania baterii

Włącz tryb oszczędzania baterii w telefonie. Możesz znaleźć tryb oszczędzania baterii w ustawieniach telefonu, tryb oszczędzania jest wbudowaną funkcją dostępną dla wszystkich smartfonów.

Włączenie trybu oszczędzania baterii zarządza telefonem w innym aspekcie, takim jak zmniejszenie ustawienia limitu czasu ekranu, wyłączenie animacji na ekranie i wyłączenie wibracji, zapobieganie aktualizowaniu aplikacji w tle, przyciemnienie ekranu.

Domyślnie ten tryb włącza się, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20 procent, ale możesz ustawić go tak, aby włączał się przy dowolnym poziomie naładowania baterii.

Niektóre nowe wersje smartfonów mają tryby ultra oszczędzania energii. Te funkcje wyłączają wszystko oprócz tych niezbędnych do wykonywania połączeń telefonicznych i wysyłania wiadomości tekstowych.

🔥 Zalecana:  Jak ukryć swoje urodziny na Facebooku

3. Skróć czas wygaszania ekranu telefonu

Skróć czas oczekiwania na ekranie, możesz to zrobić, przesuwając powiadomienie telefonu dwa razy lub raz w przypadku.

Możesz go znaleźć na dole, przesuwając palcem w górę w jakimś smartfonie, w menu ustawień wyświetlacza telefonu, znajdź opcję oznaczoną „Przekroczenie limitu czasu ekranu”, „Uśpij” lub coś podobnego.

Skróć czas wygaszania ekranu, rozważ skrócenie go do 30 do 15 sekund, jeśli tak.

Zmniejsz jasność i wyłącz automatyczną jasność. To oczywiste, ale będziesz zaskoczony, jak bardzo ten jeden pomaga poprawić żywotność baterii.

4. Nie pozostawiaj aplikacji działających w tle

Nie pozostawiaj aplikacji działającej w tle, wyłącz aplikacje, które nie są przydatne, aby oszczędzać baterię.

Zabijając aplikacje, których nie używasz — możesz zmniejszyć obciążenie procesora i zużycie energii.

Aby wyłączyć aplikację, której nie używasz, przejdź do Ustawień, przejdź do opcji Aplikacje lub Aplikacje i powiadomienia; zobaczysz listę uruchomionych aplikacji.

Stuknij w każdy z nich, aby zobaczyć, do czego służą; możesz wymusić zatrzymanie dowolnej aplikacji, której nie potrzebujesz, działającej w tle.

Usuń niepotrzebne widżety ekranu głównego i animowaną tapetę. To, że są nieaktywne na ekranie głównym, nie oznacza, że ​​nie zużywają energii.

Dotyczy to widżetów, które aktualizują status w tle, ale nie wyrzucają wszystkiego, ponieważ częścią tego, co sprawia, że ​​smartfon jest świetny, są dostosowania ekranu głównego; po prostu usuń te, których nie używasz.

6. Wyłącz połączenia, które nie są używane

Wyłącz połączenia, które nie są używane, jednym z największych wysysaczy baterii są aplikacje korzystające z GPS, Wi-Fi i danych mobilnych do monitorowania Twojej lokalizacji.

Jako użytkownik możesz odebrać takim aplikacjom dostęp do usług lokalizacyjnych lub ustawić poziomy (w Androidzie), aby określić, ile energii zużywają.

Przejdź do Ustawienia, Lokalizacja, możesz wybrać Wysoka dokładność, gdy jej potrzebujesz, lub Oszczędzanie baterii, gdy nie potrzebujesz.

🔥 Zalecana:  Jakie są zalety i wady sztucznej inteligencji w pisaniu?

Nie przejmuj się, której aplikacji zezwalasz za każdym razem na korzystanie z GPS i Wi-Fi.

Zezwolenie aplikacjom na integrację z lokalizacją, aparatem lub kartą SD może być wygodne, ale najczęściej niepotrzebne.

Przyznanie aplikacji zbyt wielu uprawnień i nigdy ich nie używanie spowoduje wyczerpanie baterii bez żadnych korzyści, więc wyłączaj ją, gdy nie jest używana.

Wyłącz Wi-Fi, gdy nie jest używane

To samo dotyczy łączności Bluetooth, gdy nie jest używana — radio Wi-Fi wyczerpuje baterię.

Wyłącz Bluetootha

Wyłącz Bluetooth, gdy nie jest używany, bez względu na to, jak bardzo lubisz używać Bluetooth z zestawem głośnomówiącym, głośnikiem bezprzewodowym lub monitorem aktywności, dodatkowe radio nasłuchuje sygnałów ze świata zewnętrznego. W ten sposób możesz zaoszczędzić godzinę lub więcej czasu pracy baterii telefonu.

7. Zaktualizuj swoje aplikacje

Aplikacje na Androida są często aktualizowane, aby zużywać mniej energii baterii i nie zużywać energii, więc upewnij się, że Twoje aplikacje są aktualne.

Nawet jeśli musisz skonfigurować telefon do automatycznych aktualizacji przez Wi-Fi lub sieć operatora.

Odsłonięte mity dotyczące oszczędzania baterii, oto wskazówki dotyczące oszczędzania baterii, mam nadzieję, że to pomoże, udostępnij, aby uratować komuś żywotność baterii.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie