Jak wyczyścić komputer, aby działał szybciej Windows 10 i 11

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wyczyścić komputer, aby działał szybciej Windows 10 i 11

Zbyt często użytkownicy komputerów narzekają na to, ile czasu zajmuje ich komputerowi uruchomienie, załadowanie aplikacji lub strony internetowej. Dla innych zamrażanie lub awarie aplikacji to codzienność. Wiele z tych problemów może być spowodowanych pamięcią RAM i dyskami twardymi, które są używane do granic możliwości, podczas gdy niektóre komputery mają zupełnie inne powody, dla których działają wolno.

To prowadzi nas do głównego pytania: dlaczego system Windows 10 działa tak wolno? Istnieje kilka powodów, dla których może wystąpić ten problem. W tym artykule przyjrzymy się typowym winowajcom wolno działającego komputera z systemem Windows 10. Następnie przyjrzymy się, jak wyczyścić komputer, aby działał szybciej w systemie Windows 10.

Jak wyczyścić komputer, aby działał szybciej Windows 10 i 11 – 4 najlepsze wskazówki

Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące czyszczenia komputera w celu szybszego działania systemu Windows 10 i 11. Jedna lub więcej z nich może okazać się pomocna:

Wskazówka 1: Wyczyść dysk twardy

Pierwszym sposobem oczyszczenia komputera w celu szybszego działania systemu Windows 10 i 11 jest wyczyszczenie dysku twardego. Jeśli twój dysk twardy jest pełen niepotrzebnych plików, mogą one być częścią tego, co spowalnia twój komputer. System Windows 10 ma skuteczne narzędzie do sortowania pamięci o nazwie Storage Sense. Monitoruje pamięć i regularnie usuwa niepotrzebne pliki. Aby uzyskać dostęp do czujnika pamięci:

 • Idź do swojego Ustawienia wyszukując go w polu wyszukiwania.
 • Pod Systemprzewiń w dół menu po lewej stronie, aby Składowanie. Tam możesz włączać i wyłączać funkcję Storage Sense. Możesz także zobaczyć swoje przydziały miejsca, począwszy od aplikacji i funkcji, a skończywszy na plikach tymczasowych. Na koniec możesz wybrać, co chcesz usunąć w każdej kategorii.

Możesz dostosować funkcję Storage Sense i wybrać, jak często ma usuwać pliki; codziennie, co tydzień, co miesiąc lub gdy wyczerpie się miejsce na dane.

Możesz także użyć funkcji Storage Sense do przenoszenia plików z komputera do magazynu w chmurze Microsoft OneDrive, jeśli nie były one otwierane przez określony czas (codziennie, co dwa tygodnie itd.).

Storage Sense może również usuwać poprzednie wersje systemu Windows, które zainstalowałeś. Przewiń w dół ekranu i wybierz „Usuń poprzednią wersję systemu Windows”. Storage Sense usunie stare wersje systemu Windows w ciągu 10 dni. Niestety, oznacza to, że nie będziesz mógł powrócić do starszej wersji systemu Windows, jeśli zdecydujesz się na to.

Wskazówka 2: Wyczyść rejestr

W systemie Windows rejestr śledzi i przechowuje informacje, ustawienia i inne wartości dotyczące sprzętu i programów zainstalowanych w systemie operacyjnym.

Informacje o programach, takie jak miejsce ich przechowywania, używane przez nie biblioteki DLL (biblioteka DLL to biblioteka zawierająca funkcje i dane, z których może korzystać więcej niż jeden program), typy plików otwieranych przez program i inne rzeczy.

Podczas odinstalowywania programu jego ustawienia i informacje nie są usuwane z Rejestru. W rezultacie kopie zapasowe rejestru są przestarzałe i niepotrzebne, co prowadzi do spowolnienia systemu.

Aby wyczyścić rejestr, musisz użyć narzędzia do czyszczenia rejestru. Możesz pobrać darmowe narzędzie do czyszczenia rejestru, takie jak ACleaner. Automatycznie tworzy kopię zapasową rejestru i udostępnia listę wszystkich błędów. Jednak dla pewności zaleca się samodzielne wykonanie kopii zapasowej rejestru. Aby to zrobić, otwórz rejestr, wyszukując go w pliku Początek menu.

Następnie uruchom program i kliknij Plik w lewym górnym rogu, gdy się otworzy. Następnie kliknij Eksport. Okno pokaże, gdzie zostanie zapisany eksport, wprowadzone imię i zakres eksportu. Wybierz zakres eksportu Wszystkoa następnie kliknij Ratować.

Po wykonaniu tej czynności możesz przystąpić do czyszczenia rejestru.

Wskazówka 3: Usuwanie programów typu bloatware

Adware i bloatware są znane z zajmowania zasobów systemowych, spowalniając komputer. Naprawienie tego może pomóc w oczyszczeniu komputera w celu szybszego działania systemu Windows 10 i 11. Mogły zostać zainstalowane podczas pobierania oprogramowania innej firmy lub nawet przez producenta. Możesz użyć programu Windows Defender lub dowolnego oprogramowania chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem, takiego jak AVG lub McAfee, do przeprowadzenia głębokiego skanowania w celu oczyszczenia komputera i przyspieszenia jego działania.

Porada 4: Przyspieszenie buforowania dysku

Uważamy, że powinieneś zwrócić uwagę na swój haczyk, jeśli chcesz wyczyścić komputer, aby działał szybciej Windows 10 i 11. Podobnie jak twoje urządzenia mobilne, twój Windows 10 regularnie przechowuje dane w pamięci podręcznej, aby mógł później szybko uzyskać do nich dostęp.

Jednak czas potrzebny na uzyskanie dostępu do danych w pamięci podręcznej zależy od szybkości dysku twardego komputera. Przyspieszenie buforowania dysku przyniosłoby większe korzyści, jeśli masz dysk twardy zamiast dysku SSD. Używając GotowyBoost możesz nakazać systemowi Windows przechowywanie i pobieranie danych z pamięci podręcznej z dysku flash USB, co przyspiesza działanie systemu Windows.

Upewnij się, że masz dysk flash USB obsługujący standard USB 2.0 lub nowszy. Im szybszy dysk flash, tym szybszy wzrost wydajności komputera. W celu uzyskania optymalnej wydajności zaleca się poszukiwanie dysku flash, który jest co najmniej dwukrotnie większy od pamięci RAM komputera. Aby użyć funkcji ReadyBoost:

 • Podłącz dysk flash do komputera i zlokalizuj go, otwierając plik Przeglądarka plików. Następnie otwórz Ten komputer, i powinieneś zlokalizować dysk flash według jego nazwy.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk flash, kliknij Nieruchomości, i otwórz GotowyBoost patka.
 • Pojawi się menu z pytaniem, czy chcesz użyć dysku flash jako pamięci podręcznej i zalecającym rozmiar pamięci podręcznej. Możesz zmienić rozmiar lub pozostawić bez zmian.
 • Następnie wybierz Poświęć to urządzenie ReadyBoostkliknij Zastosuj, a następnie kliknij OK.
 • Jeśli zobaczysz komunikat typu „Ta wiadomość nie może być użyta do ReadyBoost”, oznacza to, że pendrive nie spełnia wymagań funkcji ReadyBoost, więc trzeba będzie użyć nowego.
🔥 Zalecana:  Jak radzić sobie z brakiem równowagi finansowej w związkach

ReadyBoost zaczyna wypełniać pamięć flash plikami pamięci podręcznej podczas korzystania z komputera, więc może to potrwać kilka dni, w zależności od tego, jak często korzystasz z komputera.

Jednak powinieneś zacząć zauważać znaczny wzrost wydajności podczas korzystania z komputera. Najlepiej byłoby, gdybyś używał ReadyBoost tylko z dyskami twardymi HDD. Jeśli używasz dysku SSD, możesz narażać go na ryzyko podczas korzystania z funkcji ReadyBoost.

Wskazówka 5: Wyłączanie animacji i efektów wizualnych

Windows 11 ma ciekawe funkcje graficzne, takie jak płynne animacje, akrylowe rozmycie i przezroczyste elementy interfejsu użytkownika. Ale te funkcje są dostępne kosztem wydajności komputera, zwłaszcza przy ograniczonej karcie graficznej. Aby skupić się na wydajności, wyłącz dodatkowe animacje i pozwól komputerowi skupić się na wydajności.

Iść do Ustawienia i przejdź do Personalizacja na lewej szybie. W sekcji wyłącz Efekty przezroczystości, następnie przejdź do Dostępność w lewym okienku menu. Pod Dostępność, przewiń w dół do Efekty wizualne i wyłącz Efekty przezroczystości I Efekty animacji.

Następnie naciśnij klawisz Windows i wyszukaj Wyświetl zaawansowane ustawienia systemu. Otwórz go i kliknij Ustawienia pod Wydajność. Pod Efekty wizualne zakładka, wybierz Dostosuj do najlepszej wydajności i kliknij na OK.

Porada 6: Wyłączanie zabezpieczeń opartych na wirtualizacji (dla graczy)

Zabezpieczenia oparte na wirtualizacji, VBS, to nowa funkcja zabezpieczeń w systemie operacyjnym Windows 11 zaprojektowana w celu ochrony komputera przed niebezpiecznymi kodami, złymi sterownikami i złośliwym oprogramowaniem. Jest częścią HVCI (Hypervisor Enforced Code Integrity). Ten system bezpieczeństwa chroni procesy trybu jądra systemu Windows, wewnętrzną część systemu operacyjnego, przed złośliwymi lub nieautentycznymi kodami.

W niektórych ostatnich raportach stwierdzono, że ta funkcja zabezpieczeń spowodowała spadek wydajności gier o 5% do 25%. Microsoft sugeruje nawet opcję wysyłki niektórych komputerów do gier z wyłączonym HVCI, jeśli kupujący sobie tego życzy.

Aby wyłączyć VBS, wyszukaj Izolacja rdzenia w twoim menu startowym. Następnie otwórz go i wyłącz Integralność pamięci przełącznik. Powinieneś zauważyć, że po tym twój komputer działa szybciej.

Jak wyczyścić komputer, aby działał szybciej Windows 10 za pomocą cmd

Możesz użyć wiersza polecenia, aby wykonać szybsze czyszczenie dysku i optymalizację komputera. Oto kilka sposobów, jak to zrobić.

Opcja 1: Dostosowanie rozmiaru pamięci wirtualnej w celu zwiększenia szybkości komputera

Możesz dostosować rozmiar i lokalizację pamięci wirtualnej komputera, aby zwiększyć szybkość. Najpierw uruchom wiersz polecenia, wyszukując go w pliku Początek menu lub naciskając Klawisz Windows + R, wpisując „cmd” w polu wyszukiwania i naciskając enter. Po uruchomieniu wiersza polecenia wpisz polecenie system komputerowy wmic, gdzie name=”%computername%” ustaw AutomaticManagedPagefile=False aby wyłączyć zarządzanie rozmiarem.

Następnie ustaw minimalny i maksymalny rozmiar pliku strony. Na przykład, jeśli chcesz mieć co najmniej 4 GB i maksymalnie 8 GB na podstawowym dysku twardym, wpisz polecenie w następujący sposób: zestaw plików stronicowania wmic, gdzie nazwa=” C:\pagefile.sys” ustawiony Rozmiar początkowy = 4096, Maksymalny rozmiar = 8192. To powinno oczyścić komputer i przyspieszyć działanie systemu Windows 10.

Opcja 2: Odinstalowanie programów, których nigdy nie używasz z cmd

Aplikacje innych firm, które nie są często używane, mogą znacząco wpłynąć na wydajność komputera, ponieważ zajmują miejsce i działają w tle. Można to łatwo zrobić za pomocą wiersza polecenia. To powinno skutecznie oczyścić komputer, aby działał szybciej Windows 10 i 11.

 • Uruchom wiersz polecenia jako administrator, jak wyjaśniłem powyżej.
 • W wierszu polecenia wpisz polecenie wmic i naciśnij Wchodzić.
 • Następnie wpisz polecenie nazwa produktu wmic, i naciśnij Wchodzić. To polecenie wyświetla listę zainstalowanych programów.
 • Aby odinstalować dowolne, użyj polecenia produkt wmic, gdzie name = „nazwa programu” wywołaj dezinstalację. Zastąpić Nazwa programu z nazwą programu wybranego z listy.
 • Po wyświetleniu komunikatu „Odinstaluj () (T/N)?” pojawia się linia, wpisz Y wykonać polecenie.

Opcja 3: Wyczyść dysk twardy za pomocą narzędzia Oczyszczanie dysku za pomocą polecenia cmd

System Windows 10 ma wiele doskonałych funkcji, w tym wbudowanego menedżera dysków, którego można użyć do oczyszczenia komputera w celu szybszego działania systemu Windows 10 i 11. Możesz uruchomić to bezpośrednio z wiersza polecenia:

 • Uruchom wiersz polecenia jako administrator, jak powyżej, i wpisz polecenie cleanmgr.exe /sageset:liczba gdzie liczba oznacza określoną liczbę folderów, które chcesz wyczyścić. Może to być dowolny zakres od od 0 do 65535. Naciskać Wchodzić.
 • Uruchom aplikację Oczyszczanie dysku ze swojego menu startowe, a kiedy pojawi się ustawienie, sprawdź kategorie plików, które chcesz wyczyścić.
 • Wróć do wiersza polecenia i wpisz ponownie clean.exe /saget:liczba polecenie jak poprzednio, z taką samą liczbą folderów, jak określono w poprzednim poleceniu. Naciskać Wchodzić i poczekaj na zakończenie procesu.
  Ten proces powinien pomóc w oczyszczeniu komputera, aby system Windows 10 działał szybciej.
🔥 Zalecana:  Jak łatwo usunąć symbol kłódki z wiadomości tekstowych

Dlaczego system Windows 10 działa tak wolno? Powoduje

 • Za dużo programów działających w tle: Najczęstszą przyczyną powolnego działania systemu Windows 10 jest otwieranie zbyt wielu aplikacji w tle. Ogranicza to wydajność innych niezbędnych programów, które muszą zostać uruchomione. Użytkownicy, którzy mają ten problem, od czasu do czasu doświadczają opóźnień systemu, zawieszania się lub awarii aplikacji. Ładowanie stron zajmie wieczność, a programy o wysokich parametrach graficznych mogą w ogóle się nie ładować.
 • Uszkodzony dysk twardy: Wirusy są niebezpieczne dla wydajności komputera. Podczas działania może zużywać znaczną ilość pamięci komputera. Kiedy wirusy zajmują więcej miejsca, zmniejsza się ilość pamięci pozostawionej dla legalnych programów komputerowych. Powoduje to bardzo niską wydajność podczas próby otwarcia aplikacji lub strony internetowej.
 • Przegrzanie: Każdy komputer ma procesor, a aby procesor działał na optymalnym poziomie, ważna jest wentylacja. Dlatego każdy komputer ma wentylator, który utrzymuje ten procesor w pracy. Jednak gdy wentylator przestaje działać lub gdy komputer jest używany w mniej wentylowanym środowisku, procesor ten jest pozbawiony odpowiedniej wentylacji. To kolejny powód, dla którego system Windows 10 działa tak wolno.
 • Nieaktualna wersja systemu Windows: Najlepszą praktyką dla zdrowia komputera jest regularne instalowanie aktualizacji. Te aktualizacje są używane przez programistów, aby upewnić się, że każdy komputer działa dobrze. Jeśli jednak aktualizacje nie zostaną zainstalowane w odpowiednim czasie, funkcje komputera będą niespójne. Niektórzy użytkownicy, którzy pytali „dlaczego system Windows 10 działa tak wolno?” stwierdzili, że to prawda.
 • Za mało pamięci: Gdy w telefonie komórkowym jest za mało miejsca, opóźnia się i radzi zwolnić trochę miejsca, to samo dotyczy ogólnie komputerów. Używanie znacznej ilości miejsca na dysku twardym zmniejsza ilość pamięci potrzebnej do uruchamiania innych programów niezbędnych do utrzymania działania komputera. Zwykle otrzymasz powiadomienie o małej ilości miejsca na dysku.
 • Komputer działa od dłuższego czasu: Chociaż zdarza się to rzadko, komputer może po prostu potrzebować odpoczynku. Jeśli pracujesz na komputerze przez wiele godzin bez przerwy, ma to wpływ na sprzęt komputerowy. Procesor, wentylator i inne części komputera mogą zacząć działać nieprawidłowo.

Przeczytaj także: Jak przetaktować procesor i pamięć RAM laptopa w systemie Windows 10

Twój komputer działa wolno? Wskazówki dotyczące przyspieszenia systemu Windows 10 i 11 na komputerach Dell i HP

Opcja 1: Uruchom ponownie komputer

Kiedy ostatnio restartowałeś komputer? Prawdą jest, że aby szybko wznowić pracę od miejsca, w którym ją przerwano, niektórzy ludzie po prostu „uśpią” swoje komputery. Jeśli jednak robisz to od kilku tygodni, nadszedł czas, aby ponownie uruchomić komputer (Mac, Dell, HP lub dowolnej innej marki).

Zapisz swoje dokumenty i wszelkie inne otwarte zadania, a następnie wyłącz komputer. Daje to procesorowi czas na zakończenie wszystkich uruchomionych procesów i rozpoczęcie od nowa. Pozostaw go w tym stanie na jakiś czas przed ponownym uruchomieniem komputera. To powinno rozwiązać problem.

Opcja 2: Wykonaj pełne skanowanie, aby usunąć wirusy

Ponieważ wirusy mogą spowolnić działanie komputera, należy natychmiast usunąć z niego wszelkie złośliwe pliki lub oprogramowanie. Rozpocznij pełne skanowanie komputera, aby zidentyfikować i usunąć wszelkie wirusy, pobranie programu antywirusowego lub skorzystanie z usługi Windows Defender pomaga to zrobić szybko.

Przeczytaj także: Jak zaktualizować sterowniki GPU w systemie Windows 10

Opcja 3: zakończ niepotrzebne procesy w tle

Jednym z łatwych sposobów naprawienia powolnego działania komputera jest wyłączenie niepotrzebnych aplikacji działających w tle.

Dla użytkowników komputerów Mac,

 • Otwórz nowe okno i kliknij Aplikacje po lewej stronie okien
 • Kliknij na Narzędzia teczka
 • Zlokalizuj Aplikacja do monitorowania aktywności i kliknij go dwukrotnie

Spowoduje to otwarcie listy uruchomionych aplikacji, w której można zamknąć nieużywane programy

Dla użytkowników okien,

 • Typ Menadżer zadań w pasku wyszukiwania systemu Windows
 • Gdy zostanie wyświetlona lista uruchomionych aplikacji, kliknij prawym przyciskiem myszy na programie, który chcesz zakończyć
 • Wybierać Zakończ zadanie

Opcja 4: Zaktualizuj system operacyjny

Dla użytkowników komputerów Mac na wybierać . Następnie wybierz aby sprawdzić, czy jest aktualizacja. Jeśli istnieje, kliknij kartę, aby zainstalować aktualizację.

W przypadku użytkowników systemu Windows wybierz i kliknij . Następnie wybierz opcja, która doprowadzi Cię do patka. Kliknij tę kartę, aby aktualizacje systemu Windows.

Przeczytaj także: Jak zwiększyć liczbę klatek na sekundę na laptopach z systemem Windows 10

Opcja 5: Zwolnij trochę pamięci

Wiąże się to z usunięciem przestarzałych plików i dokumentów z komputera. Gdy zwolnisz więcej miejsca, inne ważne programy komputerowe będą miały więcej miejsca na oddychanie.

Opcja 6: Zmiana ustawień zasilania

Jeśli używasz komputera w trybie „Oszczędzanie energii”, będzie działać powoli. Jednak plan energetyczny jest dostępny w systemie Windows 10 i miał na celu zmniejszenie wydajności komputera w celu zaoszczędzenia energii baterii, więc zmiana z „Oszczędzanie energii” Do “To, co najlepsze wydajność” Lub “Zrównoważony” może znacznie zwiększyć wydajność komputera. Niektóre komputery stacjonarne mają również plan oszczędzania energii.

Aby zmienić te ustawienia w systemie Windows 10, kliknij ikonę baterii na pasku zadań i ustaw wskaźnik na „Lepsza wydajność” Lub “To, co najlepsze wydajność”. Możesz również zmienić te ustawienia w swoim Panel sterowania. Dotyczy to zarówno użytkowników systemu Windows 10, jak i użytkowników innych niż Windows 10. Aby uzyskać dostęp do Panel sterowania, wykonaj te proste kroki:

 • Szukaj Panel sterowania w polu wyszukiwania Menu startowe który pojawia się po naciśnięciu klawisza Windows.
 • W Panel sterowaniawybierać Sprzęt i dźwięk a następnie wybierz Opcje mocy. Istnieją dwie główne opcje, Zrównoważony (zalecane) I Oszczędzanie energii. Możesz dokonać wyboru tutaj. W zależności od trybu komputera, możesz zobaczyć inne plany energetyczne tutaj.
  Poniżej znajduje się również strzałka, która pokazuje dodatkowe ustawienie mocy; Wysoka wydajność. Ten tryb zużywa więcej energii w celu znacznego zwiększenia wydajności. Wreszcie, Zrównoważony znajduje środkową granicę między dobrą wydajnością przy umiarkowanym zużyciu energii. W tym samym czasie, Oszczędzanie energii stara się zapewnić jak największą żywotność baterii. Zmiana tych ustawień powinna przyspieszyć działanie systemu Windows 10.
🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na budowaniu zestawów LEGO (12 legalnych sposobów)

Opcja 7: Wyłączanie aplikacji uruchamianych podczas uruchamiania

Liczba aplikacji uruchamianych podczas uruchamiania komputera i działających w tle często spowalnia działanie komputera. W większości przypadków są to programy, których nigdy nie używasz, ale domyślnie uruchamiają się podczas uruchamiania. Aby zmienić ich ustawienia, uruchom Menadżer zadań na twoim komputerze:

 • Początek Menadżer zadań naciskając Ctrl + Alt + Del. Pojawi się menu szybkiego dostępu, w którym możesz wybrać Menadżer zadań od dołu listy. Alternatywnie możesz wyszukać Menedżera zadań w polu wyszukiwania po otwarciu Początek menu.
 • W Menadżer zadań, kliknij strzałkę u dołu ekranu, aby wyświetlić więcej szczegółów. Daje to bardziej szczegółowy widok niż tylko pokazywanie aktualnie uruchomionych aplikacji. Obejmuje to wydajność, historię aplikacji, usługi i procesy w tle.
 • Idź do Uruchomienie Aby zobaczyć programy uruchamiane podczas uruchamiania, czy są włączone czy wyłączone, oraz ich wpływ na uruchamianie, czyli liczbę zużywanych przez nie zasobów. Tutaj możesz wybrać dowolną osobę, której nie uważasz za potrzebną, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłączyć. Nie zatrzymuje to całkowicie działania programu; zatrzymuje go przed uruchomieniem podczas uruchamiania. Oczywiście zawsze możesz wrócić do tej sekcji Menedżera zadań, aby przywrócić ustawienia.

Jeśli nie masz pewności co do aplikacji, którą chcesz zamknąć, możesz zweryfikować jej działanie i autentyczność, klikając oprogramowanie prawym przyciskiem myszy i wybierając Nieruchomości.

Daje to informacje o nim, takie jak jego lokalizacja na dysku twardym, jego podpis cyfrowy, rozmiar pliku i podpis cyfrowy. Podpis cyfrowy jest jak cyfrowy klucz używany do weryfikacji ważności i autentyczności produktu.

Następnie, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, możesz otworzyć lokalizację pliku i kliknąć Szukaj w Internecie, który otworzy linki do stron z informacjami o tym oprogramowaniu lub usłudze.

Powinny one pomóc w oczyszczeniu komputera i przyspieszeniu działania systemu Windows 10.

Opcja 8: WYŁĄCZ porady i wskazówki dotyczące systemu Windows

System Windows może zaoferować kilka pomocnych wskazówek za każdym razem, gdy korzystasz z komputera. Jednak te wskazówki są często niepotrzebne i spowalniają komputer, ponieważ system operacyjny musi śledzić Twoje działania, aby przedstawiać sugestie.

Aby WYŁĄCZYĆ porady i wskazówki dotyczące systemu Windows, otwórz Ustawienia szukając go w Początek menu. Dalej, otwórz Systemy i przewiń w dół do Powiadomienia i akcje na lewym oknie. Wyłącz powiadomienia, a Twój komputer powinien teraz zacząć działać z większą prędkością.

Jak wyczyścić komputer, aby działał szybciej Windows 10 – podsumowanie

Istnieje kilka sposobów oczyszczenia wolno działającego komputera. Sprawdź te szybkie i łatwe sposoby, aby to zrobić.

 • Usuń stare pliki i odinstaluj nieużywane aplikacje
 • Zaktualizuj pamięć RAM
 • Uruchom czyszczenie dysku
 • Odkurz otwory wentylacyjne, aby usunąć kurz z procesora
 • Uruchom ponownie komputer przynajmniej raz w tygodniu
 • Zapisuj zdjęcia i filmy na dysku zewnętrznym
 • Skanuj swój komputer w poszukiwaniu wirusów raz w miesiącu