Jak wybrać najlepszy monitor do projektowania graficznego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wybrać najlepszy monitor do projektowania graficznego

Wybór najlepszego monitora to coś więcej niż znalezienie odpowiednich specyfikacji. Istnieją monitory zaprojektowane specjalnie do różnych rzeczy, takich jak gry, projektowanie graficzne lub oglądanie filmów.

W dzisiejszym artykule skupimy się na znalezieniu najlepszych monitorów do projektowania graficznego. Projektanci graficzni nie są zainteresowani wysoką częstotliwością odświeżania w celu uzyskania płynniejszego obrazu. Jako grafik musisz skupić się na wyborze monitora o dużej dokładności odwzorowania kolorów.

Oto kilka innych ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze monitora, który zaspokoi Twoje potrzeby w zakresie projektowania graficznego.

Rezolucja

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu możemy wybierać pomiędzy różnymi rozdzielczościami i znaleźć najlepszy monitor, który będzie odpowiadał naszym preferencjom.

W tej chwili najlepsza rozdzielczość dla monitora to 8K, ale są one stosunkowo nowe na rynku, przez co są bardzo drogie. Realistycznie lepiej będzie kupić monitor 4K o najwyższej dostępnej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Tego typu monitory mają czterokrotnie więcej pikseli niż 1080p (Full HD).

Wybór najlepszej rozdzielczości będzie miał ogromny wpływ na Twoją pracę jako grafika. Najlepszym rozwiązaniem jest (WQHD) o proporcji pikseli 2560 x 1440 pikseli, inaczej znanej jako 1440p.

Jednak koszt monitora znacznie wzrośnie, wybierając lepszą rozdzielczość.

Wybierz najlepszy panel

Najważniejszą rzeczą, na której powinieneś się skupić, jest dokładność kolorów. Jak wspomnieliśmy wcześniej, technologia panelu określa przeznaczenie monitora. Dlatego musisz wybrać monitor z panelem Advanced High-performance In-Plane Switching (AH-IPS).

Wybrany monitor powinien być w stanie przeprowadzać częste kalibracje kolorów i pokrywać co najmniej 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB.

Wybierając PS-panel, unikniesz niepożądanych odcieni ciemnej szarości i światła, które mogą zepsuć kolorystykę Twojego projektu. Ponadto panele PS zapewniają solidną wierność kolorów i jasność podczas oglądania pod innym kątem.

Rozmiar ekranu

Rozmiar ma znaczenie. Dlatego na przykład w UFC istnieją różne kategorie, a sławni mężczyźni i znane zawodniczki MMA rywalizują w kategoriach słomkowej, lekkiej, muszej i ciężkiej. Jeśli chodzi o monitory, istnieją również różne kategorie dotyczące rozmiaru ekranu.

Musisz więc wybrać rozmiar, który odpowiada Twoim preferencjom, a nie rozmiar, który ktoś ci powie, że jest najlepszy. Czasami rozmiar Twojego wyświetlacza jest ograniczony ze względu na przestrzeń biurową, ale nadal możesz znaleźć coś, co będzie dla Ciebie dobre.

Najbardziej preferowany rozmiar przez innych grafików to od 27 do 32 cali. Rozmiar zwiększy koszt monitora. Jeśli masz ograniczony budżet, najlepiej będzie wybrać monitor o mniejszym rozmiarze, ale wybierając odpowiedni panel.

Znajomości

Jako grafik zapewne już wiesz, jak ważne są złącza zewnętrzne. Musisz wybrać monitor, który ma wiele różnych opcji połączeń, takich jak HDMI, podwójne porty DVI lub DisplayPort 1.2.

Kolejną ważną rzeczą do rozważenia jest to, czy komputer będzie w stanie obsłużyć monitor. Możesz potrzebować monitora UHD (4K) o wysokiej rozdzielczości, ale Twoja karta graficzna może nie mieć wydajności wymaganej do zasilania monitora.

Ergonomia

Monitory mają różne kształty i rozmiary. Większość ludzi nie bierze pod uwagę znaczenia ergonomii, mimo że spędzają przed komputerem połowę dnia.

Musisz wybrać wygodne krzesło i monitor, który można regulować na wysokość lub taki, który można obracać, aby uzyskać optymalny kąt widzenia. Niektórzy projektanci wolą monitor, który pozwala obrócić ekran o 90 stopni, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do twoich preferencji.

Wygoda to najlepszy sposób na zminimalizowanie stresu i uniknięcie poczucia przytłoczenia po długich godzinach pracy.

Oto niektóre z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego monitora dla grafików. Jak wspomnieliśmy wcześniej, chodzi o coś więcej niż porównywanie wydajności między różnymi monitorami. Niektóre z nich służą do grania, oglądania filmów lub optymalizacji obrazu. Innymi słowy, Twój monitor może być idealny do grania w szybkie gry, ale ma słabą dokładność kolorów do projektowania graficznego.

Najlepsze monitory do projektowania graficznego

Szukasz monitora do projektowania graficznego z doskonałym odwzorowaniem kolorów i mocą obliczeniową? Oto moje obecnie najlepsze monitory do projektowania graficznego!

Zakrzywiony monitor MSI Optix G27CQ4

Kluczowe cechy

 • 27-calowy, nieoślepiający ekran Full HD 2K
 • Zakrzywiony monitor do gier
 • Rozdzielczość 2560×1440
 • Ekran o przekątnej 27 cali
 • Częstotliwość odświeżania 165 Hz
🔥 Zalecana:  Jak rozwiązać problem z brakiem kodu weryfikacyjnego na Twitterze

Monitor MSI OPTIX G27CQ4 jest popularny wśród graczy i profesjonalistów ze względu na 27-calową technologię WQHD i rozdzielczość 2560×1440. Na pierwszy rzut oka mogą one nic nie dawać, ale ten zestaw funkcji sprawia, że ​​G27CQ4 może wyświetlać większe obszary robocze w porównaniu z innymi ekranami FHD. Innymi słowy, przy tym samym rozmiarze będziesz mógł zobaczyć więcej szczegółowych treści na każdej stronie.

Jest technologia Anti-Flicker, która eliminuje niebieskie światło. To światło nie jest widoczne ani zauważalne podczas gry. Jednak wpływa na oczy po kilku godzinach przed ekranem. Szerszy niż kiedykolwiek monitor ma 178 stopni, co w połączeniu z zakrzywionym kształtem zapewnia niezrównane wrażenia podczas pracy.

Ponadto monitor ma szeroką gamę opcji połączeń, w tym Displayport, HDMI, USB i USB C. Jest zgodny ze standardem VESA, więc nie musisz kupować akcesorium, jeśli myślisz o dodaniu go do monitora. Posiada również wyjście pomocnicze dla sygnałów audio.

Jest to doskonały monitor do użytku biznesowego oraz tych, którzy kochają szybkie gry lub gry, które wymagają dużo ruchu na ekranie podczas grania. Dzięki częstotliwości odświeżania 165 Hz i czasowi reakcji 1 ms uzyskasz krystalicznie czyste wrażenia podczas pracy w każdej sytuacji.

Monitor komputerowy SAMSUNG CJ890 Ultrawide

Kluczowe cechy

 • 49-calowy ultrapanoramiczny ekran
 • Stojak z regulacją wysokości
 • Rozdzielczość QHD 3840×1080
 • Częstotliwość odświeżania 144 Hz
 • Zakrzywiony monitor

Samsung CJ890 to superszeroki monitor do gier, biznesu i multimediów. Jest również idealny dla profesjonalistów, którzy zazwyczaj mają kilka uruchomionych jednocześnie aplikacji i pracują na dwóch ekranach. W przypadku modelu 32:9 irytujące wewnętrzne krawędzie panelu są wyeliminowane w porównaniu z dwoma osobnymi ekranami Full HD.

Szybka częstotliwość klatek 144 Hertz synchronizuje się z kartami graficznymi (AMD) działającymi za pośrednictwem technologii Freesync. Jeśli chodzi o gry, Samsung CJ890 pozostawia mieszane wrażenie. Z jednej strony gry działają płynnie i bez błędów obrazu, nawet przy wysokich częstotliwościach odświeżania do 144 Hz.

Jednak w przypadku strzelanek i gier akcji utrzymanie widoku całej sceny może być trudne ze względu na szeroki ekran. Podczas projektowania grafiki musisz stale poruszać oczami, aby mieć oko na całą grę lub ekran. Ale krzywizna monitora pomaga zachować widok na całe 49 cali.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, ogromny panel Samsung CJ890 zapewnia naturalne odwzorowanie kolorów. Podoba mi się również wysoka jasność monitora, ostrość i bogaty kontrast. Ostrość obrazu jest na poziomie, który zapewniają monitory 4K. Jednak zależność kąta widzenia jest tylko średnia ze względu na zakrzywiony wyświetlacz.

Samsung CJ890 ma jeden interfejs HDMI i jeden interfejs DisplayPort. Dostępne są również trzy porty USB-C do elastycznego podłączania komputerów, myszy, klawiatur i innych urządzeń peryferyjnych. Jednak jego wyższa liczba klatek na sekundę, do 144 Hz, jest dostępna tylko na wejściu DisplayPort wraz z synchronizacją Freesync.

SAMSUNG SJ55W ultraszeroki monitor do gier

Kluczowe cechy

 • Szeroki quad wysokiej rozdzielczości
 • Rozdzielczość 3440x1440p
 • 34-calowy ekran
 • Częstotliwość odświeżania 75 Hz i czas reakcji 4 ms

Samsung S34J55 to 34-calowy monitor najlepszy pod względem produktywności w stosunkowo przystępnej cenie. Po pierwsze, jest to Ultra Wide z rozdzielczością WQHD 3440 x 1440. Panel jest typu VA i jest reaktywny.

Ten monitor jest wyposażony w technologię AMD Free Sync, która zapewnia lepszą adaptacyjną synchronizację, redukując migotanie ekranu i opóźnienia wejścia. W połączeniu ze współczynnikiem proporcji 21:9 sprawia to, że idealnie nadaje się do wielozadaniowości lub grania bez utraty ani jednego szczegółu, ponieważ nie jest ani za mały, ani za szeroki.

Jest to idealne rozwiązanie do pracy na dwóch monitorach z potężnymi funkcjami dzielonego wyświetlania do wielozadaniowości: PBP/PIP i wbudowanym, łatwym w użyciu oprogramowaniem do dzielonego wyświetlania. Ponadto AMD Freesync pomaga zsynchronizować częstotliwość odświeżania karty graficznej i pomaga monitorowi panoramicznemu zmniejszyć rozrywanie i zacinanie się obrazu.

Co więcej, możesz podłączyć różne źródła wejściowe przez porty HDMI i Display Port. Smukły panel i elegancka metalowa ramka w kształcie litery Y zapewniają jakość i styl w miejscu pracy lub w domu.

Pamiętaj, że jest to płaski ekran; panel nie jest zakrzywiony. Jednak gdy jesteś z przodu, wszystkie części monitora są wyświetlane poprawnie; kolory, jasność i kontrast pozostają względnie jednolite. Ekran oferuje tylko 75 Hz, ale wielu użytkownikom udało się sprawić, by działał z częstotliwością 90 Hz za pomocą kilku manipulacji związanych z przetaktowywaniem.

🔥 Zalecana:  Bitget Copy Trading: Jak to działa?

Scepter C275W-1920RN Zakrzywiony 27-calowy monitor

Kluczowe cechy

 • Zakrzywiony i BEZ KRAWĘDZI monitor LED
 • Rozdzielczość Full HD 1920×1080
 • Częstotliwość odświeżania 75 Hz
 • Porty HDMI i VGA
 • Wbudowane głośniki

Dzięki temu zakrzywionemu monitorowi Scepter zapewnia fanom gier przystępną cenę i wydajność. Oprócz technologii AMD Freesync poprawiającej jakość obrazu, monitor można regulować dla większego komfortu podczas korzystania z komputera.

Jako zakrzywiony monitor 1500R pomaga użytkownikom jeszcze bardziej zanurzyć się w grach lub filmach online. Ponadto posiada funkcję zapobiegającą migotaniu, która zapobiega sporadycznemu miganiu podświetlenia monitora, zapobiegając przerywaniu sesji grania.

W połączeniu z rozdzielczością 1080p Full HD i AMD Freesync, monitor zapewnia doskonałą jakość obrazu i stabilizuje częstotliwość odświeżania, aby zredukować rozrywanie ekranu. Pomimo ceny poniżej 200 USD, monitor Scepter jest prawdziwie wszechstronny. Wszystkie aplikacje mogą działać z najwyższymi ustawieniami grafiki i efektów, jeśli pulpit jest odpowiedni. Ponadto bezramkowa ramka pozwala użytkownikowi cieszyć się grafiką o wysokiej wierności, którą może wyświetlać monitor.

Jednak dzięki konfigurowalnym ustawieniom ten monitor jest doskonałym wyborem dla profesjonalistów. Ponadto wyświetlacz można przechylać w pionie o 15 stopni w górę i w dół, dzięki czemu gra jest jeszcze bardziej komfortowa.

Niestandardowe ustawienia ekranu pozwalają graczom wybierać między strzelanką z perspektywy pierwszej osoby a trybem gry strategicznej czasu rzeczywistego, co oznacza więcej opcji poprawiających wydajność w grze. Swoboda konfiguracji jest zapewniona dzięki wielu dostępnym połączeniom. Ponadto monitor spełnia standardy Video Electronics Standards Association (VESA) dotyczące montażu na ścianie.

C275W to monitor do bardzo konkurencyjnych gier, projektowania grafiki i innych profesjonalnych zastosowań, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiele opcji dostosowywania, które mogą jeszcze bardziej poprawić i tak już wysoką jakość obrazu.

Najlepsze monitory 4K do projektowania graficznego

Szukasz najlepszych monitorów 4K do edycji obrazu, edycji wideo i projektowania graficznego z szeroką przestrzenią kolorów? Sprawdź te modele!

Monitor BenQ PD3205U 4K

Kluczowe cechy

 • 32-calowy monitor
 • Ekran UHD 4K HDR IPS
 • 99% sRGB i Rec.709
 • Orientacja pionowa lub pozioma
 • Wbudowane głośniki

BenQ dodaje nowy punkt odniesienia do swojej linii monitorów z monitorem PD3205U. Dzięki 32-calowemu ekranowi, panelowi IPS i rozdzielczości 4K / Ultra HD wynoszącej 3840 x 2160 pikseli, jako grafik nie możesz prosić o więcej.

Jeśli chodzi o parametry techniczne urządzenia, PD3205U ma częstotliwość odświeżania 60 Hz, czas reakcji 5 ms, jasność 250 cd / m² i współczynnik kontrastu 1000:1. Ponadto jego kąty widzenia sięgają 178 stopni.

BenQ PD3205U jest również kompatybilny z technologią AMD FreeSync. Ponadto jest również wyposażony w technologię Low Blue Light (LBL) zmniejszającą emisję niebieskiego światła i spełnia standard HDR10.

PD3205U posiada podstawkę o regulowanej wysokości (do 110mm) oraz możliwość obracania ekranu w trybie pionowym lub poziomym w zależności od potrzeb.

Jeśli chodzi o łączność, urządzenie oferuje porty HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 oraz USB-C (z funkcją ładowania do 90 W). Dostępny jest również koncentrator z trzema portami USB 3.2, gniazdem słuchawkowym i przełącznikiem KVM do korzystania z tej samej klawiatury i myszy na kilku komputerach.

Przeczytaj także: Czy czas reakcji 2 ms jest dobry w grach

Monitor ASUS PA279CV ProArt 27″ 4K

Kluczowe cechy

 • Monitor HDR IPS UHD 3840 x 2160
 • Pochylanie, obracanie, obracanie i regulacja wysokości
 • Standard kolorów 100% sRGB
 • Wiele połączeń (USB, DisplayPort, HDMI)
 • Zgodność z AdaptiveSync
 • Technologia bez migotania

Monitor z serii Asus PA279CV ProArt ma 27-calowy panel UHD i zapewnia jakość wyświetlania monitorów Asus. Trzeba przyznać, że wyświetla tylko sRGB/Rec. 709, ale powinieneś wiedzieć, że pomimo posiadania panelu UHD kosztuje tylko mniej niż 500 USD.

27-calowy ekran Asusa PA279CV w proporcjach 16:9 wyświetla w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, a więc jego rozdzielczość to 163 dpi. Jego format 16:9 jest bardziej zorientowany na świat wideo, ponieważ jest nieco szerszy. Jest to ekran „Retina” lub „4K”, a jego powłoka antyrefleksyjna jest raczej dyskretna, więc piksele są prawie niewidoczne.

Ma czterokrotnie większą gęstość pikseli w porównaniu z wyświetlaczami Full HD o podobnym formacie. W ten sposób masz nienaganną precyzję w edycji zdjęć lub filmów. Dzięki większej przestrzeni roboczej możesz także wykonywać kilka zadań jednocześnie.

PA279CV oferuje 100% sRGB, 100% Rec. 709 i DCI-P3 do reprodukcji bogatych, realistycznych kolorów. Dzięki delcie mniejszej niż 2 kolory są ostre i niezawodne, zapewniając skrupulatną pracę i większą płynność w ich gradacji. Dokładność wyników wynika z Verified Factory Calibration firmy Calman.

🔥 Zalecana:  Wealthfront Canada: Platformy inwestycyjne, takie jak Wealthfront w Kanadzie

Funkcja ProArt Preset umożliwia szybkie dostosowanie poziomów kolorów w wielu trybach. Z drugiej strony monitor ProArt PA279CV gwarantuje dokładne wyświetlanie w skali szarości zgodne ze standardem DICOM Part 14.

Funkcjonalność ProArt Palette zwiększa możliwości dostosowywania poprzez dostosowanie kilku parametrów, takich jak odcień, temperatura lub kolory gamma. Wszystkie te ustawienia są łatwo dostępne za pośrednictwem intuicyjnych menu ekranowych. Wreszcie, funkcja QuickFit Virtual Scale nakłada przezroczystą siatkę na zawartość, aby pomóc Ci wyrównać wszystkie elementy Twojego dzieła.

Liczne złącza monitora (DisplayPort, HDMI, USB) ułatwiają łączność z większością urządzeń multimedialnych. Ponadto Twoje transfery są szybkie i bezpieczne dzięki wbudowanemu portowi USB-C. Monitor działa również jako koncentrator rozszerzeń po podłączeniu do portu USB-C.

Asus wdrożył technologie Ultra-Low Blue Light i Flicker-Free, aby zapobiec zmęczeniu oczu. Pierwszy oferuje cztery filtry, dostępne z menu, chroniące oczy przed szkodliwymi emisjami światła niebieskiego. Drugi zapewnia wygodniejsze oglądanie, ograniczając migotanie ekranu.

Najlepsze niedrogie monitory do projektowania grafiki

Ile wynosi twój budżet? 200 dolarów? 300 dolarów? A może poniżej 500 dolarów? W takim razie sprawdź te modele:

Monitor gamingowy Samsung Odyssey z serii G3

Kluczowe cechy

 • 24-calowy ekran FHD
 • Rozdzielczość 1080p
 • Kompatybilny ze standardem VESA
 • Czas reakcji 1ms
 • Częstotliwość odświeżania 144 Hz

Monitor graficzny Samsung Odyssey 1080p full HD to jeden z najlepszych monitorów do projektowania graficznego, jaki można dostać w przystępnej cenie. Ponadto kupujący mogą wybierać pomiędzy płaskimi lub zakrzywionymi panelami w rozdzielczości Full HD.

Monitor jest dostępny z płaskim lub zakrzywionym panelem. Technologia AMD FreeSync zmniejsza rozrywanie ekranu, opóźnienia wejściowe i zacinanie się, pozostawiając znacznie płynniejsze działanie na ekranie. Ponadto możesz obracać, pochylać lub uzyskać idealny widok dla siebie.

Dzięki G35T nie musisz się martwić o słabe działanie oprogramowania z dużymi plikami. Jest lekki (9,9 funta) i umożliwia łatwe przenoszenie i obsługę. Jest wyposażony w porty HDMI, VGA i USB, do których można podłączyć różne urządzenia elektroniczne. Możesz także podłączyć dwa monitory, aby uzyskać podwójny wyświetlacz podczas pracy.

System oświetlenia LED zapewnia ultra-kolorowy widok zapewniający przyjemne wrażenia. Ponadto ma 3-stronną konstrukcję bez obramowania, która zapewnia większy wyświetlacz.

Przeczytaj także: Najtańsze monitory 120 Hz do gier PS5 i Xbox Series X

Monitor ViewSonic OMNI VX2768

Kluczowe cechy

 • Monitor do gier 2K
 • Rozmiar ekranu 27 cali
 • Rozdzielczość ekranu 1440p
 • Technologia pielęgnacji oczu
 • FreeSync Premium

ViewSonic VX2768-2KP-MHD to monitor IPS do użytku profesjonalnego, gier i rozrywki. Jeden z najlepszych monitorów do projektowania graficznego poniżej 300 USD, ma częstotliwość odświeżania 144 Hz, czas reakcji 1 ms i AMD FreeSync Premium. Ponadto ten monitor eliminuje zacinanie się i rozrywanie ekranu, zapewniając lepszą rozgrywkę w szybkim tempie.

Ma rozdzielczość ekranu 2560x1440p. Czas reakcji 1 ms zapewnia płynne wyświetlanie ekranu w szybkich scenach akcji. Ponadto panel IPS zapewnia oszałamiające widoki na ekranie z ostrymi kolorami niezależnie od kąta patrzenia.

Ekran jest również wyposażony w filtr światła niebieskiego, który zmniejsza wpływ światła ekranu na oczy, zapewniając komfort przez cały dzień. Ponadto panel IPS zapewnia fantastyczny widok bez względu na widok. Możesz podłączyć urządzenia, takie jak laptopy, komputery PC, komputery Mac, tablety, telefony komórkowe i konsole przez porty HDMI i Display.

Tył monitora jest zintegrowany z 2 wbudowanymi głośnikami o mocy 2 W. Do monitora dołączony jest kabel zasilający, kabel HDMI oraz monitor LCD.

Ostatnia aktualizacja 04.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.