Jak włączyć weryfikację dwuetapową w WhatsApp

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć weryfikację dwuetapową w WhatsApp

Włączenie weryfikacji dwuetapowej w WhatsApp dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do Twojego konta. Tworzysz unikalny kod dostępu, który jest wymagany do uzyskania dostępu do konta. Włączenie weryfikacji dwuetapowej jest zalecane w przypadku platform społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram.

Oto przewodnik krok po kroku, jak włączyć weryfikację dwuetapową w WhatsApp.

Skonfiguruj weryfikację dwuetapową WhatsApp

1. Otwórz WhatsApp na swoim urządzeniu i kliknij „Ustawienia” w prawym dolnym rogu dla iPhone’a oraz trzy kropki w prawym górnym rogu dla Androida.

2. Stuknij w „Ustawienia”, a następnie kliknij w „Konto”. Z listy wybierz „Weryfikacja dwuetapowa”.

3. Kliknij „Włącz”, aby skonfigurować weryfikację dwuetapową. Na następnej stronie musisz wprowadzić unikalny sześciocyfrowy kod dostępu. Ponownie wprowadza sześciocyfrowy kod, aby go potwierdzić.

4. Możesz dodać swój adres e-mail i potwierdzić go na następnej stronie, ale jest to opcjonalne.

WhatsApp zaleca dodanie adresu e-mail, aby umożliwić zresetowanie hasła 2FA. Jeśli nie dodasz adresu e-mail i zapomnisz kodu PIN, będziesz musiał poczekać 7 dni, zanim będzie można zresetować hasło.

Czytaj więcej

Zarządzaj ustawieniami weryfikacji dwuetapowej

Po włączeniu weryfikacji dwuetapowej dla WhatsApp możesz ją wyłączyć, zmienić hasło, dodać lub zmienić adres e-mail.

Wyłącz weryfikację dwuetapową:

Otwórz WhatsApp na swoim urządzeniu i kliknij „Ustawienia” w prawym dolnym rogu dla iPhone’a oraz trzy kropki w prawym górnym rogu dla Androida i dotknij „Ustawienia”. Stuknij w „Konto” > „Weryfikacja dwuetapowa”, a następnie „Wyłącz”.

Zmień kod PIN weryfikacji dwuetapowej

Na swoim urządzeniu i kliknij „Ustawienia” w prawym dolnym rogu dla iPhone’a oraz trzy kropki w prawym górnym rogu dla Androida i dotknij „Ustawienia”. Stuknij w „Konto” > „Weryfikacja dwuetapowa”, a następnie „Zmień PIN”.

Zmień adres e-mail

Na swoim urządzeniu i kliknij „Ustawienia” w prawym dolnym rogu dla iPhone’a oraz trzy kropki w prawym górnym rogu dla Androida i dotknij „Ustawienia”. Stuknij w „Konto” > „Weryfikacja dwuetapowa”, a następnie „Zmień adres e-mail”.

🔥 Zalecana:  Czy Trader Joe's przejmuje Apple Pay? [See Answer]

Przeczytaj także

Dodaj adres e-mail

Na swoim urządzeniu i kliknij „Ustawienia” w prawym dolnym rogu dla iPhone’a oraz trzy kropki w prawym górnym rogu dla Androida i dotknij „Ustawienia”. Stuknij w „Konto” > „Weryfikacja dwuetapowa”, a następnie „Dodaj adres e-mail”.

To wszystko, skończyłeś konfigurować weryfikację dwuetapową dla WhatsApp. WhatsApp od czasu do czasu poprosi Cię o wprowadzenie sześciocyfrowego kodu. Cóż, w ten sposób zawsze będziesz pamiętać swój kod PIN.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie