Jak włączyć weryfikację dwuetapową LinkedIn

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć weryfikację dwuetapową LinkedIn

Dwuetapowy proces weryfikacji LinkedIn pomaga użytkownikom zabezpieczyć ich konta poprzez dodanie dodatkowej warstwy zabezpieczeń. Wiele platform społecznościowych również przyjęło to podejście w celu ochrony konta użytkownika i zaleca się stosowanie dwuetapowego procesu weryfikacji w celu ochrony konta LinkedIn.

Ponieważ LinkedIn pomaga łączyć Cię z biznesem i współpracownikami, nie chcesz, aby ktoś wszedł i zepsuł to, co zbudowałeś na platformie.

Zanim będziesz mógł skonfigurować proces weryfikacji dwuetapowej na LinkedIn dla swojego konta, musisz dodać swój numer telefonu.

Skonfiguruj weryfikację dwuetapową dla LinkedIn

1. Otwórz aplikację LinkedIn na telefonie iPhone lub urządzeniu z systemem Android i kliknij swój profil w lewym górnym rogu ekranu.

2. Po otwarciu menu kliknij „Ustawienia” w sekcji profilu. Na nowej stronie kliknij „Zaloguj się i zabezpiecz”. Możesz tutaj dodać swój numer telefonu, klikając „Numery telefonów”.

3. Zejdź na dół i kliknij „Weryfikacja dwuetapowa” na następnej stronie kliknij „Konfiguruj” i ustaw weryfikację dwuetapową za pomocą numeru telefonu lub aplikacji Authenticator.

4. Wybierz metodę weryfikacji, której chcesz użyć, i kliknij przycisk Kontynuuj. W przypadku wiadomości tekstowej (SMS) wprowadź hasło LinkedIn i dotknij „Wyślij kod” po dodaniu numeru telefonu.

5. Wprowadź kod weryfikacyjny i kliknij „Zweryfikuj”, aby włączyć weryfikację dwuetapową dla LinkedIn.

Czytaj więcej

Włącz weryfikację dwuetapową w LinkedIn Web

1. Otwórz LinkedIn na swoim komputerze, zaloguj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i kliknij Ja w górnym panelu nawigacyjnym. Z menu stuknij w Ustawienia i prywatność.

2. Na stronie ustawień pod Logowanie i bezpieczeństwo kliknij Weryfikacja dwuetapowa i wybierz metodę weryfikacji, której chcesz użyć, i kliknij kontynuuj.

3. W przypadku wiadomości tekstowej (SMS) wprowadź hasło LinkedIn i dotknij „Wyślij kod” po dodaniu numeru telefonu.

4. Wprowadź kod weryfikacyjny i kliknij „Zweryfikuj”, aby włączyć weryfikację dwuetapową dla LinkedIn.

🔥 Zalecana:  Jak korzystać z ChatGPT, aby poprawić swoje umiejętności rozwiązywania problemów

Po włączeniu weryfikacji dwuetapowej na koncie LinkedIn nie będzie można zalogować się za pomocą samej nazwy użytkownika i hasła.

Będziesz także potrzebować jednorazowego kodu PIN, który zostanie wysłany na Twój numer telefonu. Lub użyj kodu z aplikacji Authenticator.

Jeśli zamiast tego zdecydujesz się użyć aplikacji uwierzytelniającej, będziesz musiał pobrać aplikację Google lub Microsoft Authentication.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie