Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Twitterze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Twitterze

Dwuetapowy proces weryfikacji na Twitterze pomaga chronić Twoje konto, tak jak każda platforma społecznościowa, taka jak Facebook, WhatsApp, Instagram, LinkedIn i inne. Włączenie dwuetapowego procesu weryfikacji zapewnia bezpieczeństwo Twojego konta, proces weryfikacji jest sposobem na ochronę Twoich kont.

Zaoszczędź kłopotów związanych z włamywaniem się do konta i zakładaniem nowego, korzystając z procesu uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Gdy używasz tego procesu weryfikacji jako innego środka bezpieczeństwa, możesz uzyskać dostęp do konta tylko do momentu podania jednorazowego kodu PIN, który wysłał Ci Twitter za pośrednictwem aplikacji uwierzytelniającej lub wiadomości tekstowej (SMS).

Możesz użyć numeru telefonu i otrzymać jednorazowy kod PIN za pomocą wiadomości tekstowej lub możesz użyć aplikacji uwierzytelniającej lub klucza bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Twitterze

1. Otwórz aplikację Twitter na swoim urządzeniu z Androidem lub iPhonie i kliknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu ekranu.

2. W menu Twittera kliknij Ustawienia i prywatność. Po otwarciu strony kliknij Konto.

3. W sekcji Konto kliknij Bezpieczeństwo. Na następnej stronie kliknij „Uwierzytelnianie dwuskładnikowe”.

4. Wybierz metodę uwierzytelniania, wybierz między aplikacją Authenticator, kluczem bezpieczeństwa lub wiadomością tekstową (SMS).

5. W przypadku metody uwierzytelniania wiadomości SMS wprowadź swój numer telefonu i zweryfikuj go za pomocą kodu PIN wysłanego na telefon. Po zweryfikowaniu numeru telefonu możesz teraz używać go na swoim koncie na Twitterze.

Skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego dla konta na Twitterze ochroni Twoje konto i uniemożliwi nieautoryzowanym użytkownikom uzyskanie dostępu do Twojego konta. Jest to dwukierunkowa przepustka bezpieczeństwa umożliwiająca dostęp do konta — hasło do Twittera i kod uwierzytelniający.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie