Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Google

Konto Google ma dwuetapowy proces weryfikacji, aby zabezpieczyć Twoje konto przed nieautoryzowanymi użytkownikami, nawet jeśli mają oni adres e-mail i hasło, a dostęp do Twojego konta będzie ograniczony. Google zalecił, aby użytkownicy korzystali z dwuetapowego procesu weryfikacji w celu zabezpieczenia swojego konta, a wkrótce 2FA stanie się domyślnym.

Weryfikacja dwuetapowa na koncie Google będzie wymagać podania na koncie numeru telefonu, jeśli wcześniej go nie podałeś.

Jeśli nie, musisz podać go podczas konfigurowania. Bez numeru telefonu nie możesz korzystać z weryfikacji dwuetapowej, chyba że użyjesz innej opcji.

Istnieją różne sposoby konfigurowania weryfikacji dwuetapowej na koncie Google, wystarczy wybrać ten, którego chcesz użyć. A jeśli ciągle zmieniasz telefon, nie zmieniaj numeru telefonu, chyba że musisz.

Nigdy nie zakładaj, że nie potrzebujesz zabezpieczeń swojego konta Google i dlaczego moje konto Google jest takie ważne, przestań, wszystko jest dla Ciebie ważne; zastanów się, dlaczego dana osoba w ogóle chciała dostać się na Twoje konto. Potrzebujesz dwuetapowego procesu weryfikacji, nie bądź ofiarą.

Zawsze wspominaliśmy, że jeśli chcesz silniejszego hasła — nie powinno to być tylko alfabet lub cyfry. Jeśli chcesz silniejszego hasła, użyj zarówno cyfr, alfabetu, jak i symboli, takich jak ten „[email protected]” Używanie tego rodzaju metody do tworzenia hasła do konta jest tym, czego nie powinieneś robić, y lub my

Jeśli nie pamiętasz złożonego hasła, możesz skorzystać z menedżera haseł. Użyj jednego z menedżerów haseł i przestań używać jednego hasła do całego konta, ludzie tracą swoje konta z powodu jednego hasła. Menedżer haseł pomoże zachować Twoje hasło i umożliwi Ci ich użycie w razie potrzeby.

Weryfikacja dwuetapowa Google bardziej przypomina podanie bezpiecznego kodu PIN, który należy do konkretnego konta, na przykład, jeśli jesteś pracownikiem; musisz podać swój identyfikator, aby przejść przez drzwi. Ten proces ma na celu uniknięcie problemów z bezpieczeństwem.

🔥 Zalecana:  Jak wypłacić pieniądze z Binance na konto bankowe (2023)

Czytaj więcej

Chroń swoje konto za pomocą weryfikacji dwuetapowej

Aby skonfigurować weryfikację dwuetapową Google, potrzebujesz telefonu z numerem telefonu komórkowego, który akceptuje SMS-y i połączenia głosowe. Możesz otrzymać potwierdzenie od Google lub użyć klucza bezpieczeństwa, możesz też wybrać jedną z różnych metod weryfikacji.

  • Korzystaj z podpowiedzi Google
  • Użyj kluczy bezpieczeństwa, aby zwiększyć ochronę przed phishingiem
  • Użyj uwierzytelniania Google lub innych aplikacji kodu weryfikacyjnego
  • Użyj kodu weryfikacyjnego z wiadomości tekstowej lub połączenia
  • Użyj kodów zapasowych

Korzystanie z podpowiedzi Google

Z różnych metod weryfikacji Google najbardziej zalecane jest używanie monitów jako drugiego kroku bezpieczeństwa.

Ponieważ jest łatwiejszy w użyciu niż kod weryfikacyjny. A dla tych, którzy używają numeru telefonu, aby uzyskać kod przez SMS-a lub połączenie, może to być świetny wybór, który pomoże chronić Cię przed hackami związanymi z zamianą karty SIM.

Aby zacząć korzystać z Potwierdzeń Google, potrzebujesz telefonu z Androidem lub iPhone’a z aplikacją Smart Lock, Gmailem lub dowolną aplikacją Google zalogowaną na Twoje konto Google na urządzeniu.

1. Otwórz swoje konto Google w internecie lub kliknij „zarządzać swoim kontem Google” z dowolnej aplikacji Google na Twoim urządzeniu.

2. Gdy znajdziesz się na swoim koncie, przejdź do „Bezpieczeństwo” i przewiń do sekcji „Logowanie się do Google”, a następnie kliknij „Weryfikacja dwuetapowa„, na następnej stronie dotknij „Rozpocznij”

3. Wprowadź ponownie hasło do konta Google i kliknij Kontynuować korzystać z podpowiedzi Google. Zobaczysz listę urządzeń, na których konto jest zalogowane, a następnie kliknij Kontynuować.

4. Na następnej stronie musisz dodać opcję zapasową na wypadek zmiany telefonu. Możesz wybrać między dodaniem numeru telefonu, aby uzyskać kod weryfikacyjny, a jednorazowym kodem zapasowym.

5. Na następnej stronie musisz zweryfikować numer telefonu, wprowadzając kod przesłany przez Google. A potem kliknij Zweryfikować. Google zapyta Cię, czy ufasz komputerowi, którego używasz, jeśli tak, kliknij pole wyboru i dotknij Potwierdzać aby zakończyć dwuetapowy proces weryfikacji.

🔥 Zalecana:  Jak zostać koordynatorem marketingu i pracować z domu

Po skonfigurowaniu monitu na koncie Google za każdym razem, gdy będziesz chciał zalogować się na innym urządzeniu, Google wyśle ​​monit na urządzenie, którego używasz do rejestracji w celu uzyskania dwuetapowej certyfikacji. Możesz albo;

  • Uzyskiwać Tak aby zezwolić na logowanie.
  • Uzyskiwać NIE aby zablokować logowanie.

Użyj kodu weryfikacyjnego z wiadomości SMS lub połączenia telefonicznego

1. Gdy znajdziesz się na swoim koncie, przejdź do „Bezpieczeństwo” i przewiń do sekcji „Logowanie się do Google”. Kliknij “Weryfikacja dwuetapowa„, na następnej stronie dotknij „Zaczynaj” i wybierz opcję, której chcesz użyć w procesie weryfikacji.

2. Wprowadź swój numer i wybierz, czy chcesz otrzymać kod weryfikacyjny za pomocą wiadomości głosowej czy SMS-owej. Następnie otrzymasz odpowiedź z kodem weryfikacyjnym z dowolną wybraną opcją. Następnie kliknij „Dalej”.

4. Na następnej stronie musisz zweryfikować numer telefonu, wprowadzając kod przesłany przez Google. A potem kliknij Zweryfikować. Google zapyta Cię, czy ufasz komputerowi, którego używasz, jeśli tak, kliknij pole wyboru i dotknij Potwierdzać aby zakończyć dwuetapowy proces weryfikacji.

Twoje konto Google będzie bezpieczne, gdy skonfigurujesz dla niego dwuetapowy proces weryfikacji. Za każdym razem, gdy chcesz zalogować się na swoje konto, musisz podać swoje hasło i wysłany jednorazowy kod PIN lub zaakceptować monit o uzyskanie dostępu do konta.

Skonfigurowanie tej funkcji sprawia, że ​​Twoje konto Google jest znacznie bezpieczniejsze niż wcześniej. Możesz skonfigurować weryfikację dwuetapową dla WhatsApp i Telegram.

Czytaj więcej

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie