Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zabezpiecza Twoje konto na Instagramie przed nieautoryzowanymi użytkownikami, nawet jeśli mają Twoje hasło, po skonfigurowaniu uwierzytelniania dwuskładnikowego na Instagramie Twoje konto będzie bezpieczne.

Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego na Instagramie to świetny sposób na ochronę konta. Biorąc pod uwagę wszystkie oszustwa i włamania na Instagramie, możesz chcieć zabezpieczyć swoje konto na wszelkie możliwe sposoby.

Wiele kont na Instagramie zostało złamanych, a wszystkie ich dane osobowe zostały skradzione. Konto na Instagramie jest codziennie atakowane przez hakerów, a dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu chroń swoje konto i dodaj podwójne środki bezpieczeństwa do konta.

Aplikacje do komunikacji meta mają dwuetapowy proces weryfikacji, jeśli korzystasz z Facebooka, możesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swojego konta, a także dla WhatsApp.

Jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

1. Otwórz Instagram na urządzeniu z systemem Android lub iOS i kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu ekranu.

2. Kliknij hamburgera (trzy poziome linie) w prawym górnym rogu strony profilu.

3. W dolnej części menu kliknij „Ustawienia”. Na stronie ustawień kliknij „Bezpieczeństwo”.

4. Zobaczysz wszystkie opcje bezpieczeństwa, kliknij Uwierzytelnianie dwuskładnikowe aby skonfigurować go dla swojego konta.

5. Kliknij Zaczynaj i wybierz metodę weryfikacji. Wybierz pomiędzy użyciem aplikacji uwierzytelniającej lub wiadomości tekstowej (SMS).

6. Jeśli nie dodałeś wcześniej swojego numeru telefonu, musisz to zrobić. Wprowadź kod wysłany na Twój numer telefonu i kliknij „Dalej”, aby rozpocząć korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego na swoim koncie na Instagramie.

Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego na swoim koncie na Instagramie, w dowolnym momencie otrzymasz jednorazowy kod, aby zalogować się na swoje konto na Instagramie. Możesz użyć aplikacji uwierzytelniającej na Instagramie. Pobierz aplikację Google Authenticator lub Microsoft Authenticator.

🔥 Zalecana:  Jak TikTok czyta w twoich myślach: kompletny przewodnik

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie