Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku

Wiele kont na Facebooku zostało złamanych, a ludzie są usuwani z ich kont. Włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego na koncie na Facebooku ochroni Twoje konto przed intruzami, nawet jeśli dana osoba zna Twój adres e-mail i hasło, nie będzie mogła uzyskać do nich dostępu. Dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu Facebooka Twoje konto może być w pełni chronione.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest dostępne dla wszystkich aplikacji, które chcą chronić interesy i konta swoich użytkowników, bez 2FA nieupoważniona osoba może łatwo uzyskać dostęp do czyjegoś konta.

Ale dzięki włączeniu procesu uwierzytelniania dwuskładnikowego możesz temu zapobiec. Jeśli nie chcesz ponownie korzystać z Facebooka, możesz usunąć swoje konto i nie zapomnij pobrać informacji z Facebooka, a oto jak skonfigurować 2FA dla swojego konta.

Jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe Facebooka na telefonie komórkowym

1. Otwórz aplikację Facebook i kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu ekranu na telefonie z Androidem. W przypadku iPhone’a kliknij poziomą linię w prawym dolnym rogu ekranu.

2. W zakładce zejdź w dół i kliknij Ustawienia i Prywatacy, a następnie „Ustawienia”. Jeśli używasz aplikacji Lite, przewiń w dół i kliknij Ustawienia.

3. W ustawieniach Facebooka przewiń w dół do Bezpieczeństwo sekcję i kliknij Bezpieczeństwo i logowanie.

4. Na stronie bezpieczeństwa kliknij Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego i wybierz metodę weryfikacji. Wybierz aplikację Authenticator lub swój numer telefonu i kliknij Kontynuuj.

5. Jeśli masz więcej niż jeden numer telefonu na koncie, będziesz musiał wybrać numer, którego chcesz użyć i kliknąć kontynuuj. Wprowadź sześciocyfrowy kod przesłany na Twój numer telefonu i kliknij Kontynuować. Wprowadź swoje hasło i kliknij Kontynuować aby rozpocząć korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego Facebooka.

Czytaj więcej

Jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe Facebooka w Internecie

1. Na Facebooku Web kliknij ikonę strzałki w dół w prawym górnym rogu ekranu. Kliknij Ustawienia & Prywatnośći dotknij Ustawienialub przejdź do facebook.com/settings.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 10 000 w tydzień – 9 realistycznych pomysłów do wypróbowania

2. Na stronie ustawień kliknij na Bezpieczeństwo i logowanie sekcji, przewiń w dół i dotknij Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego.

3. Na stronie Uwierzytelnianie dwuskładnikowe będziesz musiał wybrać metodę bezpieczeństwa, możesz użyć aplikacji uwierzytelniającej, wiadomości tekstowej (SMS) lub klucza bezpieczeństwa do konta.

4. Aby użyć wiadomości tekstowej (SMS) w celu otrzymania kodu uwierzytelniającego na swoim urządzeniu, musisz wybrać dowolny numer telefonu powiązany z kontem.

5. Wybierz numer telefonu, którego chcesz użyć i kliknij Kontynuować. Wprowadź sześciocyfrowy kod przesłany na numer telefonu i kliknij Kontynuować. Wprowadź swoje hasło i kliknij Kontynuować aby rozpocząć korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego Facebooka.

Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego na Facebooku na swoim koncie będziesz potrzebować hasła, adresu e-mail i jednorazowego kodu PIN, aby uzyskać dostęp do konta. Dzięki temu tylko Ty możesz się zalogować i nikt inny.

Czytaj więcej

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie