Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania [Toshiba, Dell, Acer, HP, Lenovo, Asus, MacBook]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania [Toshiba, Dell, Acer, HP, Lenovo, Asus, MacBook]

Jeśli przycisk zasilania laptopa jest całkowicie uszkodzony, możesz być skłonny nauczyć się włączać laptopa bez przycisku zasilania. Te wskazówki z pewnością sprawią, że uruchomienie laptopa, nawet jeśli nie możesz tymczasowo lub na stałe obejść uszkodzenia, przebiegnie tak płynnie, jak to tylko możliwe.

Wielu, którzy uczą wskazówek, jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania, poleci procesy, które wymagają całkowitego otwarcia obudowy laptopa, i chociaż my zalecamy ten proces, pokażemy Ci, jak to zrobić nawet bez otwierania pokrywy, a w niektórych przypadkach, jak włączyć laptopa z klawiaturą.

Notatka:

Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania [From the Motherboard]

 • Otwórz obudowę laptopa I zlokalizuj port, do którego podłączony jest kabel taśmowy przycisku zasilania >> powinieneś teraz odłącz przycisk zasilania.
 • Weź mały przewód i zewrzyj 1. i 3. styk w porcie przycisku zasilania. Jeśli to nie zadziała na twoim laptopie, możesz to zrobić jednocześnie zewrzeć wszystkie piny. Nie powoduje to żadnych uszkodzeń, więc nie powinieneś się martwić. Jeśli poprawnie wykonasz zwarcie, laptop powinien uruchomić się w mgnieniu oka.

Teraz otwieranie laptopa za każdym razem lub zwarcie za każdym razem może prowadzić do długotrwałych problemów ze sprzętem, zwłaszcza jeśli jest to komputer, którego nie chcesz się pozbyć, więc w międzyczasie, przed naprawą przycisku zasilania, nie to inne sposoby bezpiecznego uruchamiania komputera bez przycisku zasilania.

Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania [With Lid]

Po zamknięciu laptopa i uruchomieniu go zalecamy sprawdzenie systemu BIOS i poszukanie opcji o nazwie „Włącz podczas otwierania pokrywy”. Jest to opcja, którą większość laptopów ma tylko wtedy, gdy komputer jest uśpiony, więc chcielibyśmy dostosować ustawienia nawet wtedy, gdy komputer jest WYŁĄCZONY.

Jeśli nie chcesz korzystać z tej opcji, zalecamy pozostawienie komputera włączonego na czas nieokreślony i usypianie go, gdy nie jest używany, poprzez zamknięcie pokrywy i naciśnięcie klawisza Enter po otwarciu laptopa, aby go włączyć.

Przeczytaj także: Najlepsze laptopy do gier i programowania

Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania [With Wall Socket or Extension]

Jeśli używasz A Dell, HP, laptop ASUS, Lenovo, Acer, a nawet Toshiba, to jedna z opcji, którą warto wypróbować. To całkiem fajne rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie chcą zwierać swoich laptopów, aby je włączyć.

Znajdź kabel łączący przycisk zasilania z płytą główną >> odłącz i pozostaw ten kabel odłączony >> teraz wyjąć baterię z laptopa I podłącz laptopa do gniazdka >> to powinien go WŁĄCZYĆ >> jeśli laptop jest włączony, włóż baterię z powrotem do laptopa, odłącz ją od gniazdka, jeśli chceszi powinno być dobrze.

Uwaga: w przypadku niektórych laptopów może być konieczne wejście do systemu BIOS w celu ustawienia włączania laptopa po wykryciu prądu przemiennego.

Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania [With Keyboard]

W tym procesie musisz dostosować niektóre ustawienia w systemie BIOS. Jeśli system jest już włączony i w pełni sprawny, wykonaj następujące kroki:

Wchodzić Ustawienia w Menu startowe >> Aktualizacja i bezpieczeństwo >> z opcji po lewej wybierz Powrót do zdrowia >> z otwartej zakładki wybierz Ustawienia zaawansowane >> Zrestartuj teraz >> z wyskakującego okienka wybierz Rozwiązywanie problemów >> Zaawansowane opcje >> Zarządzanie energią Lub Zarządzanie ACPI zakładka >> naciśnij Wchodzić >> szukać Włączanie za pomocą klawiatury Lub Budzenie na klawiaturze >> Kliknij przycisk (+) lub (–). aby włączyć lub wyłączyć opcję >> wybierz klucz, którego chcesz użyć do zasilania laptopa >> Ratować I Wyjście.

Czytaj także: Najlepsze tanie laptopy dla uczniów szkół średnich

Jeśli postępowałeś zgodnie z instrukcjami i jeśli ustawienia są obsługiwane przez twój laptop, powinieneś być teraz w stanie WŁĄCZYĆ laptopa za pomocą wybranego klawisza po zamknięciu systemu.

Jak automatycznie włączyć komputer bez naciskania przycisku zasilania

Aby automatycznie WŁĄCZYĆ komputer bez naciskania przycisku zasilania, można edytować ustawienia systemu BIOS, aby umożliwić „wybudzanie przy otwartej pokrywie”, „włączanie przy otwartej pokrywie”, „włączanie przy zasilaniu”, „włączanie po utracie zasilania”, „wybudzanie na klawiaturze”, „włączanie za pomocą klawiatury” lub dowolne inne opcje dostępne dla Twojego modelu laptopa i najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Aby to zrobić:

 1. Wyłącz laptopa i włącz go ponownie
 2. Następnie dotknij Usuwać Lub F2 klawisz po wyświetleniu ekranu startowego
 3. Przenieś do Zaawansowany Lub Zaawansowane ustawienia opcję na ekranie za pomocą klawiszy strzałek, a następnie stuknij Wchodzić
 4. Idź do Zarządzanie energią Lub Zarządzanie ACPI opcję i stuknij Wchodzić
 5. Następnie przejdź do dostępnych opcji zasilania i dotknij + Lub aby zmienić wartość na Włączony
 6. Zapisz zmiany za pomocą F10 i wyjdź
 7. Poczekaj, aż laptop uruchomi się ponownie, wyłącz go, a następnie przetestuj ustawienia, dotykając dowolnego klawisza na klawiaturze laptopa lub zewnętrznej

Opcja 2

Podobnie jak w przypadku pierwszej opcji, możesz także edytować ustawienia BIOS-u, aby włączyć funkcję „wake on LAN”. Aby to zrobić:

 1. Naciśnij klawisze Windows i X klawisze jednocześnie i wybierz Menadżer urządzeń z wyskakujących opcji
 2. Kliknij strzałkę obok Karty sieciowe i zlokalizuj swoją kartę sieciową
 3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i dotknij Nieruchomości
 4. Idź do Zarządzanie energią kartę i stuknij Zezwól temu urządzeniu na wybudzenie komputera
 5. Idź do Zaawansowany kartę i włącz Obudź się na magicznej paczce
 6. Umożliwi to korzystanie z połączenia LAN i obsługiwanego routera lub aplikacji sieciowej na innym urządzeniu w sieci w celu włączenia laptopa

Opcja 3

Włącz laptopa zgodnie z harmonogramem, wykonując następujące czynności:

 1. Wyłącz laptopa i włącz go ponownie
 2. Następnie dotknij Usuwać Lub F2 klawisz po wyświetleniu ekranu startowego
 3. Przenieś do Zaawansowany Lub Zaawansowane ustawienia opcję na ekranie za pomocą klawiszy strzałek, a następnie stuknij Wchodzić
 4. Idź do Zarządzanie energią Lub Zarządzanie ACPI opcję i stuknij Wchodzić
 5. Wybierać Włączenie zasilania BIOSdostosuj ustawienia czasu zgodnie z potrzebami i dotknij F10 zapisać)
 6. Przejdź do Wznów przez alarm/włączenie przez RTC/automatyczny czas włączenia/włączenie BIOS opcję lub coś podobnego, stuknij + Lub aby zmienić wartość na Włączonyi ustaw żądaną godzinę, o której laptop ma się automatycznie WŁĄCZAĆ każdego dnia
 7. Zapisz zmiany za pomocą F10 i wyjdź
 8. Poczekaj, aż laptop uruchomi się ponownie
🔥 Zalecana:  Jak anulować e-przelewy w Kanadzie (RBC, TD, Scotiabank, BMO, CIBC)

Jak wyłączyć laptopa bez przycisku zasilania

Aby wyłączyć laptopa bez przycisku zasilania, dotknij klawisza Windows na klawiaturze lub dotknij ikony na pasku zadań. Następnie stuknij ikonę zasilania lub Moc w wyskakującym menu, a na koniec stuknij Zamknięcie.

Opcja 2

Stuknij Windows i X jednocześnie, wybierz lub zatrzymaj kursor na Wyłącz lub Wyloguj się z menu, a następnie stuknij Zamknięcie.

Opcja 3

Stuknij w klawisz kontrolny, altI del klawisze jednocześnie, kliknij ikonę zasilania w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz Zamknięcie.

Opcja 4

Zamknij wszystkie otwarte zadania i aplikacje, a następnie stuknij ikonę Alt I F4 klawisze jednocześnie, otwórz menu rozwijane na wyświetlonej stronie i wybierz Zamknięcie.

Opcja 5

Ustaw laptop tak, aby wyłączał się po zamknięciu pokrywy. Aby to zrobić:

 1. Stuknij klawisz Windows lub ikonę na pasku zadań
 2. Kliknij ikonę ustawień lub wyszukaj Ustawienia i uruchom go
 3. Uzyskiwać System >> Zasilanie i uśpieniea następnie wybierz Dodatkowe ustawienia zasilania w prawym górnym rogu
 4. Wybierać Wybierz, co robi zamknięcie pokrywy po lewej stronie ekranu
 5. Dostosuj odpowiednio ustawienia
 6. Po edycji stuknij Zapisz zmiany u dołu ekranu

Jak wyłączyć laptopa HP za pomocą klawiatury

Aby zamknąć laptopa HP za pomocą klawiatury, możesz użyć skrótów, takich jak „Okna + X‘, ‘Alt + F4‘, I ‘Ctrl + Alt + Del‘.

 1. Stuknij Windows i X klawisze jednocześnie i stuknij u wyciągnąć Zamknij lub Wyloguj się menu. Następnie dotknij u ponownie zamknąć, R zrestartować, S spać, I wylogować się i H hibernować.
 2. Stuknij Windows i D klawisze jednocześnie, aby zamknąć wszystkie okna, a następnie zrób to samo z alt I F4 Klucze. Za pomocą klawiszy strzałek wybierz Zamknięcie i stuknij Wchodzić.
 3. Stuknij w klawisz kontrolny, altI del klawisze jednocześnie, kliknij ikonę zasilania w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz Zamknięcie.

Opcja 2

Użyj polecenia „zamknij”:

 1. Stuknij klawisz Windows, aby otworzyć Początek
 2. Wpisz PowerShell/Wiersz polecenia/Uruchom okno i stuknij Wchodzić Wystrzelić
 3. Następnie wpisz wyłączenie/e i stuknij Wchodzić aby wyłączyć laptopa
 4. Możesz także skorzystać z tzw wyłączenie / r polecenie ponownego uruchomienia
 5. Alternatywnie, podczas korzystania z PowerShell, możesz również użyć Zatrzymaj komputer I Restart komputera polecenia

Jak uruchomić laptopa HP bez przycisku zasilania

Aby uruchomić laptopa HP bez przycisku zasilania:

 1. Upewnij się, że laptop jest prawidłowo wyłączony, nie jest podłączony i ma trochę czasu pracy na baterii podczas tego procesu. Pamiętaj też o wyjęciu baterii
 2. Użyj odpowiednich narzędzi, aby zdjąć tylną część laptopa, klawiaturę i podpórkę pod ręce, aby uzyskać dostęp do płyty głównej
 3. Ostrożnie wyjmij również płytę główną, upewniając się, że wszystkie połączenia są bezpieczne
 4. Ostrożnie odłącz złącza przycisku zasilania. Pod spodem będzie około 3 do 6 pinów
 5. Następnie za pomocą śrubokręta lub dowolnego przewodnika zewrzyj pierwszy i trzeci pin lub połącz je drutem
 6. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować zewrzeć pozostałe piny
 7. Spowoduje to natychmiastowe włączenie laptopa

Ta metoda powinna być zarezerwowana na wypadek, gdy wymienione powyżej poprawki nie działają lub nie możesz uzyskać dostępu do ustawień BIOS-u. Najlepiej jest również mieć trochę wiedzy, jak to zrobić, zanim zaczniesz.

Oto kilka innych metod włączania laptopa bez przycisku zasilania:

Mniejszy przycisk

Najczęściej przycisk zasilania, który widzisz, to tylko plastikowy przycisk zakrywający rzeczywisty przycisk, który wykonuje pracę. Jeśli plastikowy przycisk nie spełnia swojego zadania, po prostu go zdejmij. Możesz użyć odpowiednich narzędzi, aby zdjąć plastikowy przycisk, a następnie wcisnąć właściwy mniejszy przycisk pod spodem. Ta metoda pozwala uniknąć konieczności zabawy z płytą główną.

Bateria zegara

Jest to szybsza metoda w porównaniu do metody płyty głównej wspomnianej powyżej.

 1. Zdejmij tył laptopa za pomocą odpowiednich narzędzi i wyjmij z niego baterię
 2. Wyjmij lub odłącz kabel baterii i baterię zegara/akumulator CMOS od płyty głównej
 3. Ponowne włożenie baterii spowoduje WŁĄCZENIE laptopa

Odłącz przycisk zasilania

Jeśli nie chcesz powodować zwarcia w laptopie, aby go włączyć, możesz spróbować wykonać następujące czynności:

 1. Wyjmij baterię z laptopa i odłącz go od zasilania
 2. Odłącz kabel łączący płytę główną i przycisk zasilania
 3. Laptop włączy się teraz po ponownym podłączeniu
 4. Najlepiej podłączyć go przed wymianą baterii

Jak włączyć laptopa Lenovo bez przycisku zasilania

Aby włączyć laptopa Lenovo bez przycisku zasilania, możesz użyć szpilki lub otwartego spinacza do papieru, aby nacisnąć przycisk Novo z boku laptopa Lenovo. Wykonaj następujące kroki:

 1. Po otwarciu laptopa zmierz 6,9 cm po jego lewej stronie – od lewego rogu do tyłu
 2. Powinieneś zobaczyć otwór o średnicy 1 mm (oznaczony jako „przycisk Novo” na schemacie funkcji)
 3. Użyj otwartego spinacza do papieru lub szpilki, aby nacisnąć przycisk. To powinno włączyć laptopa

Niestety przycisk Novo nie jest dostępny w każdym modelu. Widać to głównie w modelach Idea. Należy jednak pamiętać, że wszystkie inne wymienione powyżej poprawki będą działać na większości laptopów z systemem Windows, więc warto je wypróbować.

Doker

Możesz także użyć stacji dokującej do zasilania laptopa Lenovo. Stacje dokujące są wyposażone we własne wyłączniki zasilania i nie muszą polegać na wyłączniku zasilania laptopa. Tak więc podłączenie laptopa do stacji dokującej spowoduje jego włączenie.

Jak włączyć laptopa Dell bez przycisku zasilania

Aby WŁĄCZYĆ laptopa firmy Dell bez przycisku zasilania, można włączyć go w trybie przywracania systemu BIOS za pomocą klawisz kontrolny I wyjście Klucze.

 1. Podłącz zasilacz do gniazdka ściennego
 2. Naciśnij i przytrzymaj klawisz kontrolny I wyjście klawisze jednocześnie i podłącz laptopa w tym samym czasie
 3. Kiedy się włączy, zwolnij klawisze
 4. Laptop uruchomi się teraz w trybie przywracania systemu BIOS. Zwróć uwagę na opcje wyświetlane na ekranie, ponieważ różnią się one w zależności od modelu.
 5. Wybierz TYLKO opcję wyjścia z BIOS-u i ponownego uruchomienia laptopa. W przeciwnym razie możesz spowodować jego zresetowanie i rozwinięcie większej liczby problemów
 6. Jeśli zrobisz to dobrze, twój laptop powinien uruchomić się normalnie
🔥 Zalecana:  Jak usunąć film TikTok w 2023 roku (krok po kroku)

Możesz także wypróbować niektóre inne poprawki wymienione wcześniej. Większość z nich będzie działać na każdym laptopie z systemem Windows.

Jak włączyć laptopa Acer bez przycisku zasilania

Aby WŁĄCZYĆ laptopa Acer bez przycisku zasilania, możesz spróbować ręcznie podłączyć mikroukłady między baterią a źródłem zasilania, wykonując następujące czynności:

 1. Upewnij się, że laptop nie jest podłączony i że podczas tego procesu pozostało trochę czasu pracy na baterii. Pamiętaj też o wyjęciu baterii
 2. Użyj odpowiednich narzędzi, aby zdjąć tylną część laptopa, klawiaturę i podpórkę pod ręce, aby uzyskać dostęp do płyty głównej
 3. Zlokalizuj mikroczipy łączące baterię i źródło zasilania
 4. Ostrożnie ściśnij je śrubokrętem, drutem lub innym przewodnikiem

Alternatywnie możesz wypróbować inne poprawki wymienione wcześniej.

Jak włączyć laptopa Asus bez przycisku zasilania

Aby włączyć laptopa Asus bez przycisku zasilania, możesz spróbować wykonać zwarcie, wykonując następujące czynności:

 1. Upewnij się, że laptop jest prawidłowo wyłączony, nie jest podłączony i ma trochę czasu pracy na baterii podczas tego procesu. Pamiętaj też o wyjęciu baterii
 2. Użyj odpowiednich narzędzi, aby zdjąć tylną część laptopa, klawiaturę i podpórkę pod ręce, aby uzyskać dostęp do płyty głównej
 3. Ostrożnie wyjmij również płytę główną, upewniając się, że wszystkie połączenia są bezpieczne
 4. Ostrożnie odłącz złącza przycisku zasilania. Pod spodem będzie około 3 do 6 pinów
 5. Następnie za pomocą śrubokręta lub dowolnego przewodnika zewrzyj pierwszy i trzeci pin lub połącz je drutem
 6. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować zewrzeć pozostałe piny
 7. Spowoduje to natychmiastowe włączenie laptopa

Ta metoda jest najlepsza, gdy masz niewielką wiedzę na temat płyty głównej laptopa. W przeciwnym razie możesz zanieść laptopa do technika lub wypróbować niektóre z wcześniejszych opcji.

Jak włączyć MacBooka Pro bez przycisku zasilania

Aby WŁĄCZYĆ MacBooka Pro bez przycisku zasilania, naciśnij i przytrzymaj klawisz kontrolny + Inny + Usuwać klawisze razem, aż się włączy. Nowsze modele MacBooka Pro – 2016 – technicznie nie są wyposażone w przyciski zasilania. Zamiast tego mają identyfikatory dotykowe i po prostu włączają się po podniesieniu pokrywy. Tak więc, jeśli masz nowszy model MacBooka Pro, możesz po prostu podnieść pokrywę, aby go włączyć.

Oto kilka innych sposobów włączania MacBooka Pro bez przycisku zasilania:

Bateria

Możesz także spróbować wyjąć i wymienić baterię, aby WŁĄCZYĆ MacBooka Pro. Aby to zrobić:

 1. Ostrożnie odkręć śruby z tyłu i zdejmij małą obudowę
 2. Użyj plastikowego narzędzia lub palców, aby wyjąć baterię
 3. Odczekaj dziesięć sekund, a następnie ponownie podłącz akumulator
 4. Wymień dolną obudowę i śruby
 5. Następnie podłącz go do zasilania
 6. Powinien się normalnie włączyć

Harmonogram włączania

Jeśli chcesz uniknąć utknięcia bez metody ponownego WŁĄCZENIA MacBooka, możesz ustawić go tak, aby włączał harmonogram. Aby to zrobić:

 1. Iść do Menu Apple >> Preferencje systemowe >> Serwer energii
 2. Uzyskiwać Harmonogram w prawym dolnym rogu
 3. Ustaw harmonogram, zaznaczając pole obok Uruchomienie lub wybudzenie. Możesz zdecydować się na ustawienie dziennego lub określonego harmonogramu
 4. Możesz także zaznaczyć pole poniżej, aby zaplanować czas uśpienia, ponownego uruchomienia lub wyłączenia
 5. Po edycji kliknij OK
 6. Upewnij się, że laptop jest podłączony do zasilania, aby umożliwić funkcję harmonogramu

Używanie Internetu

MacBooka można włączyć zdalnie za pomocą funkcji Wake on LAN. Aby to zrobić:

 1. Podłącz komputer Mac do sieci
 2. Iść do Menu Apple >> Preferencje systemowe >> Serwer energii
 3. Zaznacz pole obok Obudź, aby uzyskać dostęp do sieci/Obudź, aby uzyskać dostęp do sieci Wi-Fi
 4. Powrót do Preferencje systemu okno
 5. Wybierać Sieć >>Wi-Fi i zanotuj swój adres IP
 6. Na telefonie pobierz i zainstaluj palec i połączyć się z tą samą siecią co Mac
 7. Uruchom aplikację i dotknij przycisku odświeżania w prawym górnym rogu, aby zeskanować
 8. Znajdź adres IP komputera Mac i nadaj mu nazwę
 9. Następnie przewiń w dół i kliknij Obudź się w Lan
 10. Aby przetestować tę funkcję, uśpij Maca i poczekaj kilka sekund
 11. Otwórz aplikację na telefonie i znajdź nazwę adresu IP komputera Mac
 12. Kliknij Obudź się w sieci LAN, a Twój Mac się obudzi
 13. Oprócz Fing możesz korzystać z innych aplikacji, takich jak Mocha WOL, iNet WOL i NetStatus

Jak włączyć laptopa Toshiba bez przycisku zasilania

Aby włączyć laptopa Toshiba bez przycisku zasilania, spróbuj zewrzeć styki pod złączami przycisku zasilania, wykonując następujące czynności:

 1. Upewnij się, że laptop jest prawidłowo wyłączony, nie jest podłączony i ma trochę czasu pracy na baterii podczas tego procesu. Pamiętaj też o wyjęciu baterii
 2. Użyj odpowiednich narzędzi, aby zdjąć tylną część laptopa, klawiaturę i podpórkę pod ręce, aby uzyskać dostęp do płyty głównej
 3. Ostrożnie wyjmij również płytę główną, upewniając się, że wszystkie połączenia są bezpieczne
 4. Ostrożnie odłącz złącza przycisku zasilania. Pod spodem będzie około 3 do 6 pinów
 5. Następnie za pomocą śrubokręta dowolnego przewodu zewrzyj pierwszy i trzeci pin lub połącz je drutem
 6. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować zewrzeć pozostałe piny
 7. Spowoduje to natychmiastowe włączenie laptopa

Możesz także wypróbować dowolną z wyżej wymienionych alternatyw.

Jak włączyć laptopa Samsung bez przycisku zasilania

Wykonaj następujące kroki, aby włączyć laptopa Samsung bez przycisku zasilania za pomocą baterii zegara:

 1. Zdejmij tył laptopa za pomocą odpowiednich narzędzi i wyjmij z niego baterię
 2. Wyjmij lub odłącz kabel baterii i baterię zegara/akumulator CMOS od płyty głównej
 3. Ponowne włożenie baterii spowoduje WŁĄCZENIE laptopa
🔥 Zalecana:  Kiedy umiera hype na NFT – w stronę sztucznej inteligencji

Jeśli wydaje się to zbyt skomplikowane lub nie działa, możesz wypróbować inne wymienione powyżej opcje, aby WŁĄCZYĆ laptopa Samsung.

Przycisk zasilania laptopa HP nie działa? Poprawki robocze i obejścia

Aby naprawić niedziałający przycisk zasilania laptopa HP, należy najpierw rozwiązać problem z baterią, aby potwierdzić, czy problem pochodzi z baterii, czy z przycisku zasilania. Następnie sprawdź, czy bateria działa, wkładając ją do podobnego laptopa. Upewnij się, że bateria jest naładowana, a następnie spróbuj włączyć laptopa – jeśli się włączy, bateria jest w porządku. Alternatywnie możesz wyjąć baterię, podłączyć laptopa do gniazdka ściennego i włączyć go jak zwykle – jeśli się włączy, bateria jest wadliwa lub uszkodzona i należy ją po prostu wymienić na nową.

Oto kilka innych poprawek i sposobów rozwiązywania problemów do wypróbowania:

Jeśli masz podłączone do laptopa urządzenia zewnętrzne, takie jak klawiatura lub mysz, spróbuj je odłączyć przed włączeniem laptopa. Mogą powodować awarię sprzętu, która uniemożliwia działanie przycisku zasilania.

 1. Upewnij się, że Twój laptop naładował się przez chwilę. Następnie przy wyłączonym laptopie odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne, w tym ładowarkę
 2. Spróbuj go włączyć – jeśli się włączy, musisz dowiedzieć się, które urządzenie powoduje awarię
 3. Aby to zrobić, ponownie wyłącz laptopa i podłącz urządzenia jeden po drugim, aby zobaczyć, który z nich blokuje jego włączenie

Twardy reset

Jeśli żadna z powyższych poprawek nie działa, możesz spróbować twardego resetu, aby pozbyć się usterki. Aby to zrobić:

 1. Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne oraz ładowarkę i akumulator
 2. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 30 sekund
 3. Podłącz ponownie ładowarkę i podłącz ją do gniazdka ściennego
 4. Spróbuj włączyć laptopa. Jeśli twardy reset zadziała, laptop powinien się włączyć
 5. Na koniec włóż baterię z powrotem

Wymień przycisk zasilania

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz otrzymać zamiennik przycisku zasilania na amazon za około 10 USD lub 20 USD. Jeśli masz trochę wiedzy technicznej, możesz spróbować samodzielnie naprawić nowy przycisk. W przeciwnym razie możesz również udać się do najbliższego certyfikowanego centrum serwisowego HP, aby umożliwić profesjonalistom wymianę przycisku zasilania.

Przeczytaj także: Jak ponownie uruchomić urządzenie mobilne bez przycisku zasilania

Połączenie przycisku zasilania z płytą główną — jak się połączyć

Aby podłączyć przycisk zasilania do płyty głównej, najpierw zwróć uwagę na następujące oznaczenia;

 1. MOC SW – Steruje przyciskiem zasilania
 2. RESET SW – Steruje przyciskiem restartu
 3. DIODA ZASILANIA – Włącza lampkę wskazującą, kiedy system jest włączony lub wyłączony
 4. Dioda dysku twardego – Steruje wskaźnikiem dysku twardego
 5. HD AUDIO/GŁOŚNIK – Złącze mikrofonu i słuchawek
 6. KABEL USB – Ze złącza USB

Wykonaj następujące kroki, aby nawiązać połączenie:

 1. Korzystając z instrukcji obsługi płyty głównej lub fizycznie sprawdzając płytę główną, zlokalizuj nagłówek panelu przedniego
 2. Następnie znajdź styki włącznika zasilania. Mogą być oznakowane +PW-
 3. Zdobądź kable rozruchowe zasilania. Zwykle znajdują się na przednim panelu obudowy komputera
 4. Podłącz zworkę włącznika zasilania do styków włącznika zasilania
 5. Zwróć uwagę na oznaczenia biegunowości i upewnij się, że zworka dodatnia została podłączona do styku dodatniego, a zworka ujemna do styku ujemnego

Możesz także obejrzeć ten film, aby uzyskać lepsze i bardziej praktyczne wyjaśnienie:

Jak ominąć przycisk zasilania na komputerze stacjonarnym

Wykonaj poniższe czynności, aby ominąć przycisk zasilania na komputerze. Możesz także obejrzeć ten film:

 1. Zwróć uwagę na powyższe oznaczenia
 2. Znajdź kabel wyłącznika zasilania oznaczony etykietą PRZEŁĄCZNIK ZASILANIA podłączony do płyty głównej i delikatnie go odłącz
 3. WŁĄCZ przełącznik zasilania
 4. Znajdź jakiś drut miedziany lub dowolny przewodnik i użyj go do ostrożnego połączenia lub zwarcia styków
 5. Odłącz przewód lub przewód natychmiast po zauważeniu obracających się wentylatorów
 6. Komputer włączy się normalnie
 7. Powtórz krok 3, aby go ponownie WYŁĄCZYĆ

Alternatywnie możesz wykonać poniższe czynności i obejrzeć ten film, aby przycisk resetowania działał jak przycisk zasilania:

 1. Wykonaj kroki 1 i 2 powyżej
 2. Znajdź kabel przełącznika resetowania oznaczony etykietą RESET SW podłączony do płyty głównej i również delikatnie go odłącz
 3. Następnie podłącz kabel przełącznika resetowania do styków przełącznika zasilania
 4. Spowoduje to, że przycisk resetowania włączy komputer

Wniosek

W tym artykule wyjaśniono wiele różnych sposobów włączania laptopa bez przycisku zasilania. Jeśli przycisk zasilania na Twoim laptopie jest uszkodzony lub wadliwy, możesz na nas polegać, jeśli chodzi o naprawę, od technicznej po prostą. Zapraszamy do wybrania trucizny i zabrania się do pracy.

Czytaj także: Najlepsze laptopy z kartą graficzną Nvidia