Jak włączyć grupy kart w Google Chrome, aby utrzymać porządek w przeglądarce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć grupy kart w Google Chrome, aby utrzymać porządek w przeglądarce

Google Chrome ma nową funkcję, grupy kart, które umożliwiają grupowanie kart, które piętrzą się w przeglądarce. Chociaż została wprowadzona w Chrome w maju 2020 r. Ta funkcja jest dostępna zarówno na Androidzie, jak i na komputerze.

Możesz przeglądać określone rzeczy w każdej grupie kart, co pomaga uporządkować i wyczyścić przeglądarkę. Korzystanie z grup kart Google Chrome umożliwia łatwe przełączanie się między różnymi stronami internetowymi.

Poprzednio przeglądanie w grupach nie było możliwe, co spowoduje dezorganizację strony przeglądania. Ale dzięki nowej funkcji Chrome możesz grupować wszystko, co chcesz robić w swoich przeglądarkach.

Od mediów społecznościowych po wyszukiwanie informacji i badanie tematu na karcie pieniędzy. Jeśli nie zaktualizowałeś przeglądarki Chrome, prawdopodobnie powinieneś to zrobić, ponieważ grupy kart są teraz dostępne domyślnie.

Styl grupowania Chrome to ciekawy sposób przeglądania sieci, dzięki kartom, które możesz uporządkować i łatwo nawigować. Włączanie grup kart na urządzeniu z Androidem to zupełnie inna sprawa niż na komputerze, ale nie jest to takie trudne, to tylko przeciągnij i upuść, masz to.

Jak włączyć kartę grupy na telefonie komórkowym

Aby móc włączyć kartę grupy w przeglądarce mobilnej Google Chrome, Twoja wersja Androida musi być 7 lub nowsza. I powinieneś zaktualizować przeglądarkę, jeśli nie robiłeś tego od bardzo dawna.

Zaktualizowany Chrome jest domyślnie wyposażony w grupy kart, co oznacza, że ​​nie musisz przechodzić do „flag Chrome”, aby go skonfigurować. Jeśli nie zaktualizowałeś przeglądarki, tutaj możesz włączyć grupy kart.

1. Otwórz przeglądarkę mobilną Chrome i dotknij paska adresu. A następnie skopiuj ten „chrome://flags” do paska adresu przeglądarki.

2. Flagi to wbudowane ustawienie Chrome, które pozwala dostosować przeglądarkę. Na stronie z flagami, która mówi „wyszukaj flagi”, wpisz „grupy”, a pojawi się lista flag.

🔥 Zalecana:  Zdjęcia i filmy nie ładują się na Messengerze? 8 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

3. Na flagach z napisem „Grupy kart”
— Umożliwia użytkownikom tworzenie grup w celu lepszego organizowania kart na telefonach. – Androida. Kliknij menu rozwijane i wybierz „Włączone”.

Zrób to samo dla „Kontynuacja grup kart” i „Ulepszenia interfejsu użytkownika grup kart”, aby lepiej zorganizować kartę grupy. Gdy to zrobisz, wystarczy ponownie uruchomić przeglądarkę Chrome — lub usunąć aplikację z menu minimalizacji i ponownie uruchomić aplikację.

Po ponownym uruchomieniu aplikacji Chrome zobaczysz w przeglądarce funkcję karty grupy. Teraz możesz porządkować i przeglądać zawartość w telefonie komórkowym. Jeśli chcesz uporządkować otwarte karty, możesz przytrzymać kartę i przeciągnąć ją do innej, aby utworzyć oddzielną grupę.

Jak rozgrupować i zamknąć grupy kart

Aby usunąć witrynę internetową z grup kart, naciśnij i przytrzymaj kartę i przeciągnij ją do obszaru „Usuń z grupy” u dołu grupy kart.

Aby zamknąć kartę w grupie, dotknij opcji zamknij (X) przycisk. Twoja karta zostanie wtedy usunięta z grupy.

Lub z zakładki grupy kliknij (^) a następnie stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu po (+) symbol i kliknij „Usuń karty z grupy”. Wybierz zakładkę i kliknij Usuń.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz całkowicie usunąć kartę grupy, kliknij przełącznik kart w prawym górnym rogu przeglądarki, aby uzyskać dostęp do wszystkich grup. Stuknij w (X) aby trwale zamknąć grupę lub przesuń kartę w lewo lub w prawo, aby usunąć.

Jak włączyć kartę grupy na pulpicie

Jeśli chcesz włączyć grupy kart dla Chrome na swoim laptopie lub komputerze stacjonarnym, możesz go nigdzie nie widzieć, aby go włączyć.

Ponieważ funkcja jest już włączona. Jak więc możesz go użyć? Aby użyć karty grupy na komputerze stacjonarnym, przeciągnij i upuść kartę na inną kartę, aby ją zgrupować.

Na urządzeniach z Androidem możesz grupować karty i oznaczać je niestandardową nazwą, ale nie możesz ustawić określonego koloru dla grupy. Po zgrupowaniu kart można je przenosić i zmieniać kolejność na pasku kart.

🔥 Zalecana:  7 najlepszych gier, takich jak Dark Souls na Androida i iOS [Free and Paid]

1. Aby rozpocząć grupowanie kart na laptopie lub komputerze stacjonarnym, musisz najpierw otworzyć wszystkie swoje ulubione witryny, a następnie kliknąć kartę prawym przyciskiem myszy i wybrać „Dodaj do nowej grupy” z menu kontekstowego.

2. Po kliknięciu dodaj do nowej grupy obok karty pojawi się małe kolorowe kółko. Od tego momentu możesz rozpocząć dostosowywanie i dodawanie kart do grup. Po kliknięciu kolorowego koła menu grupy kart pokaże, że możesz teraz oznaczyć grupę i wybrać kolor.

3. Gdy otworzysz nową kartę i chcesz dodać ich do grupy, kliknij kartę prawym przyciskiem myszy i kliknij „Dodaj do grupy”, a następnie wybierz grupę, do której chcesz je dodać (jeśli utworzyłeś więcej niż jedną Grupa). Wszystkie karty w tej samej grupie zostaną podkreślone wybranym kolorem.

Dodawanie zakładek

Jeśli utworzyłeś już grupę kart i chcesz dodać nową kartę do istniejącej grupy, kliknij etykietę grupy i kliknij „Nowa karta w grupie”, a pojawi się ona obok innych kart w grupie.

Aby dodać kartę już otwartą w przeglądarce do istniejącej grupy, kliknij kartę prawym przyciskiem myszy i kliknij “Dodaj do istniejącej grupy”, a następnie wybierz dowolną grupę, do której chcesz ją dodać. Możesz też przeciągnąć i upuścić kartę do istniejącej grupy kart.

Rozgrupuj i usuń karty

Jeśli chcesz usunąć określoną kartę w grupie, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz „Usuń z grupy”. Możesz także przeciągnąć kartę z grupy i upuścić ją jako samodzielną kartę.

Aby rozgrupować lub zamknąć wszystko w wcześniej utworzonej grupie zakładek, kliknij nazwę grupy, a następnie kliknij „Rozgrupuj” lub „Zamknij grupę” w menu wyświetlania.

Grupy zakładek to miejsca, w których można uporządkować naszą ulubioną stronę internetową. Korzystanie z grup kart pomoże Ci zachować przejrzystość przeglądarki i oddzielić pracę od zabawy. Dzięki temu możesz skupić się na ważnym zadaniu i robić rzeczy łatwiej. Korzystanie z grup kart umożliwia również łatwe przechodzenie z jednej grupy do drugiej.

🔥 Zalecana:  Fundusze Hexa o wartości 20,5 miliona dolarów wspierają tworzenie obiektów 3D w oparciu o sztuczną inteligencję dla VR i AR

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie