Jak włączyć głośniki monitora

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć głośniki monitora

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której głośniki monitora po prostu nie działają prawidłowo? Zaufaj mi, byłem tam. Brak możliwości słuchania ulubionych utworów lub podcastów podczas pracy na komputerze może być dość frustrujący. Oto moje wskazówki, jak włączyć głośniki monitora.

Po pierwsze, pozwól, że powiem ci, że zazwyczaj dzieje się tak z powodu nieprawidłowo skonfigurowanych ustawień lub połączeń kablowych, które powodują, że głośnik monitora działa. Więc nie przejmuj się tym zbytnio! Dobrą wiadomością jest to, że proces włączania głośników monitora jest bardzo podobny do samodzielnego.

Jedyna różnica polega na rodzaju zastosowanego połączenia. Dodatkowe kable audio nie są potrzebne, gdy łączysz komputer z monitorem przez HDMI lub DisplayPort. Jeśli jednak używane są połączenia DVI lub VGA, wymagany będzie osobny kabel audio 3,5 mm.

Przejdźmy teraz do bardziej szczegółowych informacji i dowiedzmy się, jak możemy włączyć te nieznośne małe monitory, abyśmy mogli znowu zacząć grać!

Jak włączyć głośniki monitora

Aby włączyć głośniki monitora;

  1. Zacznij od podłączenia komputera do monitora za pomocą kabla HDMI, DVI, DisplayPort lub VGA
  2. Podłącz monitor do źródła zasilania i włącz go
  3. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz zalecaną rozdzielczość ekranu
  4. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę dźwięku na pasku zadań systemu Windows i wybierz urządzenia odtwarzające
  5. W zależności od kabla użytego do połączenia, wybierzesz nazwę swojego monitora (jeśli używany jest kabel HDMI lub DisplayPort) lub Głośniki (jeśli używany jest kabel DVI lub VGA)
  6. Jeśli lista urządzeń jest szara po kliknięciu prawym przyciskiem myszy nazwy monitora lub głośnika, kliknij Włączać
  7. Następnie kliknij Ustaw domyślne opcję ustawienia głośników monitora jako domyślnych głośników komputera
  8. Na koniec kliknij Skonfiguruj przycisk i wtedy Test żeby zobaczyć, czy działają
  9. Jeśli pojawi się monit, uruchom ponownie komputer; w przeciwnym razie zakończ operację, zamykając okno dialogowe.
🔥 Zalecana:  10 najbardziej pionierskich kobiet do obserwowania w biznesie 2022

Dlaczego warto kupić monitor z głośnikami?

Korzystanie z monitorów z głośnikami ma kilka zalet. Istotną zaletą jest to, że jest to tańsze niż zakup głośników zewnętrznych. Podczas gdy zakup monitora z wbudowanymi głośnikami będzie kosztował więcej niż zakup monitora bez, zakup monitora i zestawu głośników zewnętrznych będzie kosztować znacznie więcej.

Kolejną zaletą jest oszczędność miejsca i bałaganu. Jeśli masz małą przestrzeń roboczą, monitor z wbudowanymi głośnikami może być lepszy niż głośniki zewnętrzne, ponieważ mogą zajmować dużo miejsca i wymagają wielu kabli.

Jakich funkcji powinienem szukać w monitorze z głośnikami?

Kupując monitor z głośnikami, należy rozważyć zakup takiego z głośnikami o dużej mocy. Oznacza to większą moc i lepszą jakość dźwięku. Możesz także sprawdzić liczbę i rozmieszczenie głośników, ponieważ może to mieć wpływ na dźwięk.

Poza tym kryteria wyboru monitora z wbudowanymi głośnikami są takie same jak przy wyborze dowolnego monitora. Zwróć uwagę na preferowaną rozdzielczość, rozmiar ekranu i czas reakcji.

Czy głośniki monitorujące są tego warte?

Tak, głośniki monitorowe są tego warte. Wiele monitorów ma wbudowane głośniki, które generalnie brzmią dobrze. To, czy monitor z wbudowanymi głośnikami jest warty, zależy od tego, do czego potrzebujesz głośników.

Jeśli potrzebujesz głośników tylko do rozmów przez Skype lub Zoom, zajęć online, filmów itp., to niektóre głośniki monitorowe powinny wystarczyć. Jeśli jednak zależy Ci na jakości dźwięku i potrzebujesz doskonałej jakości dźwięku, z pewnością nie powinieneś liczyć na głośniki monitorowe.

Korzystanie z monitorów z wbudowanymi głośnikami ma kilka zalet. Po pierwsze, kosztuje mniej niż zakup głośników zewnętrznych.

Podczas gdy zakup monitora z wbudowanymi głośnikami kosztowałby więcej niż jeden bez wbudowanych głośników, zakup monitora i zestawu głośników zewnętrznych byłby jeszcze droższy.

Alternatywnie możesz kupić parę dobrych słuchawek, jeśli potrzebujesz doskonałej jakości dźwięku, ale nie masz budżetu na zewnętrzne głośniki.

🔥 Zalecana:  Jak ukryć wiadomości na iPhonie bez ich usuwania

Kolejną zaletą jest oszczędność miejsca. Jeśli pracujesz z ograniczoną przestrzenią, możesz wybrać monitor z wbudowanymi głośnikami, ponieważ głośniki zewnętrzne mogą zajmować sporo miejsca, ale możesz kupić głośnik Bluetooth.

Jeśli ostatecznie zdecydujesz się na monitor z wbudowanymi głośnikami, zalecamy upewnienie się, że są one wystarczająco łatwe w zarządzaniu, zanim się na to zdecydujesz.

Co to jest zintegrowana kamera internetowa?

Zintegrowana kamera internetowa to wbudowana kamera, zwykle instalowana w górnej części ekranu większości komputerów. Zintegrowana kamera internetowa zasadniczo działa podobnie do standardowej kamery wideo. Jest w stanie przesyłać strumieniowo sygnały wideo lub obrazu w czasie rzeczywistym. Jednak rozdzielczość jest znacznie niższa niż w aparacie ręcznym.

Jakich funkcji powinienem szukać w monitorze z głośnikami?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Czy mogę podłączyć zewnętrzne głośniki do mojego monitora?

Tak, możesz podłączyć głośniki do monitora, jeśli jest on wyposażony w porty audio do tego celu. Alternatywnie możesz podłączyć głośniki do kabla HDMI i podłączyć go do źródła dźwięku. Istnieje kilka różnych sposobów uzyskiwania dźwięku z monitora wymienionego powyżej.

Skąd mam wiedzieć, czy mój monitor firmy Dell ma kamerę?

Większość monitorów Dell ma zintegrowane kamery internetowe, które są zwykle instalowane nad ekranem monitora. Jeśli więc zastanawiasz się, czy Twój monitor firmy Dell jest wyposażony w kamerę, zwykle można ją znaleźć u góry ekranu.

Alternatywnie możesz uzyskać dostęp do menedżera urządzeń, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę Start w systemie Windows i klikając Urządzenia do przetwarzania obrazu, aby sprawdzić wbudowaną kamerę.