Jak Venmo zarabia pieniądze? Oto 8 sposobów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak Venmo zarabia pieniądze? Oto 8 sposobów

Czy wiesz, że Venmo pochodzi od łacińskiego słowa , które oznacza „sprzedawać” – lub że był to kiedyś muzyczny start-up, w którym można było wysyłać SMS-y do zespołów, aby otrzymywać pliki MP3 pocztą elektroniczną?

Jednak te szczegóły, choć mogą być interesujące, nie będą przedmiotem dzisiejszej dyskusji. Zamiast tego przyjrzymy się innym stronom Venmo, które mogą zaoszczędzić spore sumy pieniędzy podczas dalszego korzystania z aplikacji.

Chociaż Venmo może wydawać się bezpłatną usługą, może być dość droga, jeśli nie rozumiesz, jak to działa jako firma. Jak dokładnie Venmo zarabia na swoich klientach? Dowiedzmy Się.

Co to jest Venmo?

Założona w 2009 roku przez Andrew Kortinę i Iqrama Magdona-Ismaila, Venmo jest wiodącą amerykańską aplikacją do płatności mobilnych. Pozwala osobom w wieku 18 lat i starszym przesyłać sobie nawzajem pieniądze za darmo. Możesz natychmiast przesyłać środki znajomym, rodzinie lub firmom za naciśnięciem jednego przycisku, bez żadnych kosztów transakcyjnych, bezpośrednio ze swojego konta Android czy smartfon Apple.

Venmo ma również zintegrowane funkcje społecznościowe. Na przykład użytkownicy mogą dodawać znajomych, którzy korzystają z aplikacji i zobaczyć (w zależności od ich ustawień prywatności) szczegóły ich transakcji, takie jak znaczniki czasu i opisy. Możesz także wymieniać emotikony na Venmo podczas dokonywania lub żądania płatności, co sprawia, że ​​proces płatności jest bardziej beztroski.

W połączeniu z przyjaznym dla użytkownika charakterem, element społecznościowy Venmo sprawił, że stał się on natychmiastowym hitem, zwłaszcza wśród młodszej populacji. Po serii przejęć w 2012 i 2013 roku PayPal przejął Venmo. To ma ponad 70 milionów użytkowników i przetwarza rocznie około 230 miliardów dolarów wolumenu płatności.

Jak działa Venmo?

Każdy, kto chce wysyłać lub odbierać pieniądze za pomocą Venmo, zaczyna od pobrania aplikacji Venmo. Po zarejestrowaniu możesz połączyć swoje nowe konto z kartą debetową, karta kredytowalub sprawdź konto i od razu zacznij dodawać znajomych i wymieniać pieniądze.

Chcesz trzymać gotówkę na swoim koncie Venmo jak portfel? Ty też możesz to zrobić! Ale to nie jest konieczne — wielu wymienia środki bezpośrednio z karty debetowej, karta kredytowalub konto bankowe.

Użytkownicy mogą również poprosić o kartę debetową Venmo. Po podłączeniu do aplikacji ludzie mogą kupować produkty i usługi zgodnie z oczekiwaniami rosnącej liczby firm akceptujących płatności Venmo.

Użytkownicy Venmo mogą również używać aplikacji do realizowania czeków po zweryfikowaniu swojej tożsamości, kupowania produktów za pomocą kodów QR w sklepie i otrzymywania wynagrodzenia poprzez bezpośrednią wpłatę na konto Venmo. Ponadto możesz kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoiny, Ethereum, Litecoiny i Bitcoin Cash. Niestety w tej chwili nie jest możliwe dokonywanie zakupów za pomocą kryptowaluty na koncie Venmo.

🔥 Zalecana:  Ponad 10 najlepszych aplikacji, takich jak Fetch Rewards (przewodnik 2023!)

Jak Venmo zarabia pieniądze?

Teraz wiemy trochę o Venmo, przyjrzyjmy się ośmiu sposobom, w jakie Venmo zarabia pieniądze. Pamiętaj o tych źródłach przychodów, gdy z tego korzystasz aplikacja do zarabiania pieniędzy. Następnie, niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy właścicielem firmy, możesz wykorzystać tę wiedzę, aby zmniejszyć niepotrzebne wydatki na Venmo.

1. Zakup kartą kredytową

Jak widzieliśmy, możesz wysyłać pieniądze, odbierać pieniądze i dokonywać standardowych płatności za pomocą Venmo bez żadnych kosztów. Zmienia się to jednak, gdy używasz karty kredytowej, a nie karty debetowej lub konta czekowego. W tych scenariuszach zapłaciłbyś 3% opłaty manipulacyjnej od transakcji.

Oznacza to, że wysłanie znajomemu 100 USD za pomocą karty kredytowej połączonej z kontem Venmo kosztowałoby 3 USD. To może nie wydawać się dużo, ale sumuje się z czasem.

2. Transakcje Pay-With-Venmo

Venmo oferuje ludziom szybki i łatwy sposób płacenia za produkty i usługi. Ale czy wiesz, że sprzedawca (tj. firma, od której kupujesz) musi uiścić opłatę za przetworzenie każdego zakupu?

Chociaż jest to bezpłatne dla użytkownika, Venmo obciąża sprzedawcę 1,9% ceny zakupu plus stałą opłatę w wysokości 0,10 USD za każdą transakcję. Na przykład, jeśli wydadzą 100 USD na towary z Home Depot, otrzymają z tego tylko 98 USD. Pozostałe 2 dolary trafiają do Venmo.

3. Przelewy natychmiastowe

Powiedzmy, że ktoś wysyła pieniądze na twoje konto Venmo, które chcesz przelać na swoje konto bankowe. Dzięki opcji Przelewu Natychmiastowego możesz to zrobić dokładnie i mieć dostęp do tych środków w ciągu 30 minut.

To błyskawicznie w porównaniu z 3-5 dniami roboczymi, które zwykle zajmuje! Płacisz za przywilej. Standardowe wypłaty nie kosztują ani grosza, ale Venmo pobiera 1,75% wszystkiego, co wysyłasz za pomocą przelewu błyskawicznego. Więc zapłacisz minimum 0,25 $ za przelew, ale nie więcej niż 25 $.

4. Oprocentowanie i opłaty kart kredytowych

Karty kredytowe to jedna z opcji, gdy potrzebujesz szybkiego dostępu do pieniędzy, których jeszcze nie masz. Kłopot pojawia się, gdy nie możesz spłacić pieniędzy i wpaść w ich notorycznie drogie stopy procentowe i opłaty za spóźnienie.

Nie inaczej jest w przypadku Venmo, które oferuje kwalifikującym się klientom karty kredytowe Visa i Visa Signature. W zależności od konta (roczna stopa oprocentowania (APR) dla tych kart może wynosić do 25,99%. Dotyczy to również zaliczek gotówkowych, ich opłat transakcyjnych i wszelkich kar, które poniesiesz po drodze. Innymi słowy, pomimo wielu korzyści, ryzykujesz płacenie przez nos, jeśli niewłaściwie obchodzisz się z kartą kredytową Venmo.

5. Opłaty za wypłatę

Ich karta debetowa to kolejny sposób, w jaki firma generuje przychody. Chociaż możesz otrzymać kartę za darmo i używać jej w sklepach bez żadnych opłat, niektóre rodzaje wypłat gotówki wiążą się z opłatą.

🔥 Zalecana:  Jak ubiegać się o kartę kredytową w Kanadzie: co musisz wiedzieć

Na przykład, jeśli bankomat, z którego wypłacasz pieniądze, nie znajduje się w sieci MoneyPass, zapłacisz 2,50 $ (obok tego, co właściciel bankomatu chce obciążyć). Nie ma opłaty, jeśli jest to „w sieci”. Użytkownicy Venmo płacą również 3 USD za wypłatę gotówki bez recepty w banku lub innej instytucji finansowej.

6. Program Cashback

Jedną z głównych zachęt do korzystania z kart debetowych lub kredytowych Venmo jest zwrot gotówki, który można zarobić, korzystając z niej w wybranych sklepach / sklepach i kwalifikujących się zakupach.

Każdy jest zwycięzcą. Użytkownicy otrzymują zwrot gotówki, sprzedawcy zwiększają sprzedaż, a Venmo generuje dodatkowe przychody. Więc jak Venmo zarabiać pieniądze? Współpracując z firmą o nazwie Dosh (platforma automatycznego zwrotu gotówki), która płaci jej prowizję za polecenie.

7. Opłaty za kryptowaluty

Venmo też zarabia pieniądze kiedy ludzie kupują i sprzedają kryptowaluty na platformie. Ma to formę opłaty transakcyjnej, która rośnie wraz z wielkością sprzedaży. Oto, ile użytkownicy płacą obecnie za sprzedaż/zakup:

  • Wszystko od 1 do 4,99 USD kosztuje 0,49 USD
  • Wszystko od 5 do 24,99 USD kosztuje 0,99 USD
  • Wszystko między 25 USD a 74,99 USD kosztuje 1,99 USD
  • Wszystko między 75 a 200 USD kosztuje 2,49 USD
  • Wszystko między 200,01 USD a 1000 USD wiąże się z opłatą w wysokości 1,80%.
  • Wszystko powyżej 1000 USD wiąże się z opłatą w wysokości 1,50%.

Zauważ jednak, że nie powiedzieliśmy „trzymaj”. Utrzymywanie kryptowaluty na Venmo jest bezpłatne. Płacisz tylko przy zakupie i sprzedaży.

8. Zrealizuj czek

Venmo umożliwia użytkownikom realizowanie czeków gotówkowych, jeśli mają kartę debetową Venmo, weryfikację adresu e-mail i włączenie funkcji wpłaty bezpośredniej. Ale kiedy już to zrobisz, zrealizowanie czeku w ten sposób zapewnia szybki dostęp do pieniędzy.

Niestety ta wygoda ma swoją cenę. Venmo pobiera znaczne 5% od wszystkich akceptowanych czeków oprócz list płac i odmian rządowych, za które pobiera 1%. Co więcej, nie spieniężą żadnego czeku o wartości mniejszej niż 5 dolarów. Maksymalna wartość, którą możesz spieniężyć w ciągu jednego dnia, to 5000 $, a maksymalna miesięczna to 15 000 $.

Ale czy Venmo jest bezpieczne?

Ogólnie rzecz biorąc, tak, Venmo jest bezpieczny w użyciu. Może się poszczycić ogromną bazą użytkowników liczącą ponad 70 milionów ludzi. Można bezpiecznie założyć, że liczby te byłyby uderzająco niższe, gdyby istniał fundamentalny problem z bezpieczeństwem!

Mówiąc dokładniej, Venmo chroni użytkowników przed nieautoryzowanymi transakcjami przy użyciu zaawansowanej technologii szyfrowania danych, która chroni informacje o koncie. Przechowuje również dane użytkowników na serwerach w bezpiecznych lokalizacjach i umożliwia ludziom wylogowanie się z telefonów, które mogli zgubić lub ukraść. Połącz te środki ostrożności z kodem PIN, który możesz skonfigurować, a Venmo powinno być bezpieczne. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników.

🔥 Zalecana:  Bayesowski sposób analizowania danych zawyżonych do zera – w kierunku sztucznej inteligencji

Jakie są zagrożenia związane z używaniem Venmo?

Zagrożenia wiążą się z obszarem aplikacji połączonych z Internetem, zwłaszcza tych związanych z transakcjami finansowymi. Niezależnie od tego, czy mówimy o Venmo, PayPal, Revolut czy innych podobnych aplikacjach, użytkownicy powinni wziąć pod uwagę wszystkie zagrożenia.

Główny pochodzi od hakerów. Teoretycznie ktoś ze złymi intencjami i odpowiednim zestawem umiejętności mógłby obejść zabezpieczenia, które ma Venmo.

Jeśli ktoś uzyskał dostęp do aplikacji, mógł przelać środki na inne konto bankowe i zmienić powiązany adres e-mail. W ten sposób użytkownik nigdy nie otrzymywał powiadomień o transakcjach, które informowałyby go, że coś jest nie tak.

Na szczęście kilka prostych strategii może pomóc uniknąć tego koszmarnego scenariusza. Zacznij od ograniczenia ilości pieniędzy, które przechowujesz na Venmo i używaj go tylko z zaufanymi przyjaciółmi i rodziną. Pomoże silny PIN/touch ID, podobnie jak ustawienie konta jako „prywatne”.

Jeśli to nie była wystarczająca zachęta do ograniczenia ilości gotówki na koncie Venmo, weź pod uwagę, że Venmo nie jest ubezpieczone przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), w przeciwieństwie do tradycyjnych banków amerykańskich. Oznacza to, że istnieje ryzyko, że nie odzyskasz pieniędzy, jeśli firma zbankrutuje lub w inny sposób straci Twoje pieniądze.

Zmniejszenie wydatków na Venmo

Ostatecznie najlepszym sposobem na zmniejszenie wydatków na Venmo jest zmniejszenie liczby używanych produktów płacących za Venmo.

Unikając karty kredytowej, wypłacając czeki w staromodny sposób, ignorując funkcję natychmiastowego przelewu i wypłacając tylko gotówkę z bankomatów w sieci MoneyPass, nie musisz wydawać ani grosza.

Jest to bardziej skomplikowane, jeśli prowadzisz firmę lub masz zgiełk boczny który akceptuje płatności Venmo. Jednak związane z tym opłaty są nieuniknione, więc jedyną opcją byłoby przejście na transakcje wyłącznie gotówkowe lub tańsze alternatywy elektroniczne.

Końcowe przemyślenia

Podczas gdy dziesiątki milionów Amerykanów używa dziś Venmo, założymy się, że tylko nieliczni znaliby odpowiedź na pytanie „jak Venmo zarabia pieniądze?” Cóż, teraz jesteś jednym z nielicznych znających się na rzeczy.

Nie tylko to, ale pamiętając o spostrzeżeniach z tego artykułu, mamy nadzieję, że będziesz także w stanie korzystać z aplikacji w sposób przyjazny dla budżetu, zachowując więcej własnych pieniędzy.

Powiązane lektury: