Jak używać laptopa jako monitora dla PS4

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak używać laptopa jako monitora dla PS4

PlayStation 4 to niezwykle popularna konsola do gier, a dla większości graczy, którzy grają na niej w gry wideo, telewizor z dużym ekranem jest idealnym monitorem. Niezależnie od tego mogą istnieć różne powody, dla których możesz zdecydować, jak używać laptopa jako monitora do PS4. Na przykład Twój zwykły monitor może być zły i wymagać naprawy lub z innego powodu niedostępny. W takich sytuacjach może się okazać, że Twój laptop stanowi odpowiednią alternatywę, dzięki czemu nie będziesz musiał rezygnować z grania w swoje ulubione gry.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i zastanawiasz się, jak używać laptopa jako monitora dla PS4, mamy dla Ciebie wsparcie. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku.

Będziemy badać dwie metody:

 • Karta przechwytywania wideo
 • Pilot

Przeczytaj także: Jak podłączyć przewodowy i bezprzewodowy kontroler PS4 do laptopa

Jak używać laptopa jako monitora dla PS4 – Video Capture Card

Ta pierwsza technika polega na podłączeniu laptopa do PS4 za pomocą karty przechwytującej wideo. Karta przechwytywania wideo to urządzenie służące do przechwytywania lub nagrywania wyjściowego sygnału audio do podłączonego komputera. Aby to zadziałało, będziesz potrzebować karty przechwytywania wideo, kabla połączeniowego S-Video, kabla USB i połączenia internetowego.

Powinieneś skorzystać z wysokiej jakości karty przechwytującej wideo.

 • Krok 1: Włącz udostępnianie plików w ustawieniach sieci na konsoli PS4.
 • Krok 2: Podłącz kartę przechwytywania wideo do laptopa za pomocą kabla USB. Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie do instalacji. Kroki instalacji są łatwe i proste.
 • Krok 3: Podłącz kartę przechwytywania wideo do PS4 za pomocą kabla połączeniowego S-Video. HDMI-OUT należy podłączyć do PS4, a HDMI-IN do karty przechwytywania wideo.
 • Krok 4: Uruchom zainstalowane oprogramowanie karty przechwytywania wideo na swoim laptopie. Wyświetli twoje PS4, a ty jesteś na najlepszej drodze do cieszenia się grami, używając laptopa jako monitora.
🔥 Zalecana:  Jak zarobić 50 000 $ miesięcznie – 8 realistycznych pomysłów do wypróbowania!

Przeczytaj także: Najlepsze laptopy do gier i programowania

Jak używać laptopa jako monitora do PS4 – gra zdalna

Alternatywnie możesz zdecydować się na grę zdalną, niedogodnością byłby zakup urządzenia Video Capture Card. Gra zdalna to funkcja firmy Sony, która umożliwia graczom posiadającym konsole PlayStation przesyłanie obrazu i dźwięku do innego urządzenia, takiego jak PS Portable, PS Vita, telefony Xperia, aw tym przypadku także do laptopa — z systemem Windows lub Mac.

Aby skorzystać z Gry zdalnej w celu połączenia laptopa z PS4, potrzebujesz kabla USB, konta PlayStation Network, kontrolera DualShock 4 i połączenia internetowego. Twoja konsola PS4 musi zostać zaktualizowana do najnowszej wersji. Wykonaj poniższe czynności:

 • Krok 1: Pobierz aplikację Remote Play ze strony internetowej PlayStation Remote Play na swojego laptopa.
 • Krok 2: Włącz opcję „Aktywny jako podstawowy PS4” w ustawieniach zarządzania kontem konsoli.
 • Krok 3: Następnie włącz „Gra zdalna” w ustawieniach połączenia Gry zdalnej na PS4.
 • Krok 4: Aktywuj tryb odpoczynku na konsoli. w Ustawienia oszczędzania energii >> Ustaw funkcje dostępne w trybie spoczynku, włącz „Włączanie PS4 z sieci” opcja.
 • Krok 5: Możesz teraz przystąpić do dostosowywania ustawień w aplikacji Remote Play pobranej na laptopa. W opcji Ustawienia możesz dostosować rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę do tego, co zapewni równowagę między specyfikacjami laptopa a przyjemną rozgrywką.
 • Krok 6: Podłącz kontroler DualShock 4 PS4 do laptopa przez port USB. Alternatywnie możesz podłączyć go bezprzewodowo, parując go z komputerem. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk PS i przycisk Udostępnij przez kilka sekund, aż lampka na kontrolerze zacznie migać. Następnie łączysz się kablem USB lub adapterem z laptopem i trzymasz jeszcze kilka sekund, aby się sparował.
 • Krok 7: Wróć do aplikacji Remote Play na swoim laptopie i zaloguj się na swoje konto PlayStation Network. Twoja aplikacja Remote Play automatycznie wykryje Twoją konsolę PS4 i czas zacząć grać!
🔥 Zalecana:  Ktoś użył mojej karty kredytowej online. Czy mogę go śledzić?

Cóż, teraz wiesz, jak używać laptopa jako monitora do konsoli PS4. Cieszymy się, że byliśmy pomocni. Obie omówione metody działają równie dobrze, a wybór należy do Ciebie, w zależności od tego, która będzie dla Ciebie wygodniejsza.

Przeczytaj także: Najlepszy monitor 4K do gier konsolowych na PS4 i PS5