Jak uzyskać więcej stron indeksowanych przez Google (19 łatwych wskazówek i technik)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak uzyskać więcej stron indeksowanych przez Google (19 łatwych wskazówek i technik)

Nauczenie się, jak uzyskać więcej stron indeksowanych przez Google, jest mądrą decyzją, ponieważ pomaga Twojej witrynie w rankingu w wyszukiwarkach i zachęca ludzi do odwiedzania Twojej witryny.

Większy ruch oznacza większą sprzedaż, subskrybentów i większe szanse na zbudowanie udanej strony internetowej.

Jeśli Twoje strony nie zostaną zindeksowane przez Google (lub jakąkolwiek wyszukiwarkę), będziesz faktycznie niewidoczny i nikt nie zobaczy Twoich treści.

Dlatego pozyskiwanie ruchu organicznego z wyszukiwarek jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić jako właściciel witryny.

Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawić, by Twoje strony były indeksowane przez Google i inne wyszukiwarki, aby czerpać z nich korzyści.

Weźmy się za to.

Czym dokładnie jest indeks Google?

Indeks Google to baza danych zawierająca informacje i strony internetowe, której Google używa do przechowywania informacji o innych witrynach internetowych.

To prawie jak biblioteka lub indeks do książki — to lista informacji, które stale się zmieniają wraz z nowymi danymi i aktualizacjami.

Jeśli Google zaindeksuje całą Twoją witrynę i odkryje treści wysokiej jakości, istnieje duża szansa, że ​​roboty wyszukiwarek umieści ją w indeksie Google.

Gdy przeszukujesz Google z zapytaniem lub prośbą, otrzymujesz listę stron do wyboru; pochodzi to z indeksu Google (dane) i jest tym, co uznają za najbardziej odpowiednie dla Twojego zapytania.

Dlaczego potrzebujesz Google do indeksowania swojej witryny?

Musisz mieć zaindeksowane strony, jeśli chcesz zwiększyć ruch.

Zaindeksowanie większej liczby stron w Twojej witrynie spowoduje, że więcej nowych stron pojawi się w wynikach wyszukiwania w Google, gdy ludzie wyszukują słowa kluczowe związane z Twoją treścią.

Jak wspomniano powyżej, ruch organiczny jest bezpłatny i jest jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie odwiedzających do Twojej witryny.

Zachęca również do linków przychodzących z innych witryn, podnosi autorytet Twojej domeny i zwiększa popularność Twojej witryny.

19 technik, dzięki którym Google zaindeksuje więcej stron

Teraz, gdy już wiesz, czym jest indeks Google i jak pomaga Twojej witrynie pojawiać się w wynikach wyszukiwania, przyjrzyjmy się niektórym technikom i strategiom, których możesz użyć, aby Google zaindeksował więcej Twoich stron.

Poniższe 19 wskazówek i technik pomoże robotom wyszukiwarek zaindeksować wszystkie Twoje strony i powiedzieć Google, że masz wiarygodne strony, które warto zaindeksować.

Tutaj są.

1. Prześlij mapę witryny XML

Mapa witryny XML to plik, który informuje Google o stronach Twojej witryny oraz o sposobie ich połączenia.

Ułatwia robotom wyszukiwarek przeszukiwanie Twojej witryny bez polegania wyłącznie na wewnętrznych linkach.

XML (eXtensible Markup Language) to plik czytelny dla botów i ludzi, który zawiera listę treści w Twojej witrynie.

Można go aktualizować i pomaga wyszukiwarkom indeksować Twoją witrynę.

Dodanie ich jest dość łatwe, a jeśli używasz WordPressa, możesz użyć wtyczki, aby jeszcze bardziej to uprościć.

Oto 3 wtyczki, które prześlą mapę witryny.

  1. Mapa serwisu BestWebSoft: Ta wtyczka ułatwia właścicielom witryn automatyczne indeksowanie nowych stron poprzez dodanie mapy witryny XML do bloga WordPress.

    Działa ze stronami, postami i niestandardowymi adresami URL.

  2. Wtyczka Yoast SEO: Jedna z najpopularniejszych wtyczek SEO.

    Zdecydowanie powinieneś go używać do przesyłania mapy witryny i wielu innych funkcji SEO.

  3. Wszystko w jednym SEO: Kolejna świetna wtyczka SEO z wieloma funkcjami pomagającymi pozycjonować ważne strony.

    Dodanie mapy witryny za pomocą wtyczki jest łatwe i odbywa się automatycznie.

Boczna wskazówka: Po utworzeniu mapy witryny XML możesz przesłać ją do Google Search Console (patrz technika poniżej).

2.

Użyj Google Search Console

Konsola wyszukiwania Google

Google Search Console (kiedyś nazywane narzędziami Google dla webmasterów) to bezpłatne narzędzie udostępniane przez Google, które pozwala monitorować SEO i stan witryny.

Na przykład możesz monitorować wyniki wyszukiwania Google, zaindeksowane strony, różne wskaźniki witryny itp.

Jednak niektóre z głównych celów korzystania z Google Search Console (GSC) to przesyłanie i testowanie map witryn XML oraz sprawdzanie uszkodzonych linków i błędów, które mogą uniemożliwiać indeksowanie odpowiednich stron.

Google Search Console to narzędzie, które musisz mieć, jeśli chcesz zaindeksować wszystkie strony na swoim blogu lub przynajmniej większość z nich.

Google Search Console wysyła również powiadomienia o błędach indeksowania na Twój adres e-mail i umożliwia zażądanie indeksowania wszystkich nowo utworzonych lub zaktualizowanych stron.

Możesz także mieć wiele witryn na tym samym koncie Google.

3.

Używanie pliku Robots.txt do usuwania blokad indeksowania

Indeksowanie przez Google jest zazwyczaj prostym procesem, o ile Twoja witryna nie blokuje żadnych prób indeksowania linków wewnętrznych, plików lub głównych stron internetowych.

Jednym z popularnych ustawień, które uniemożliwia wyszukiwarce indeksowanie Twoich stron, jest plik Robots.txt.

W niektórych przypadkach Twój dostawca usług hostingowych może domyślnie ustawić Googlebota klienta użytkownika na „nie zezwalaj”.

Zablokuje to jednak wyszukiwarce Google możliwość indeksowania Twojej witryny.

Aby sprawdzić, czy Twoja witryna to robi, możesz wyszukać w pasku wyszukiwania przeglądarki następujące elementy:

Twojadomena.com/robots.txt

Jeśli wyświetla coś takiego jak poniżej, jest w porządku:

Jeśli jednak otrzymasz następującą lub podobną informację zwrotną dla swojej witryny, skontaktuj się ze swoim dostawcą usług hostingowych i poproś o zmianę tego:

Jak widać na powyższym obrazku, agent użytkownika (Googlebot) jest ustawiony na blokowanie.

Uruchom wyszukiwanie i sprawdź, czy właśnie to blokuje wyświetlanie prawidłowych stron w wynikach wyszukiwania Google.

Możesz również dowiedzieć się, czy plik Robots.txt blokuje wyszukiwarkę z poziomu Google Search Console.

Narzędzie do sprawdzania adresów URL w obszarze konsoli wyszukiwania oznaczy wszelkie błędy uniemożliwiające wyświetlanie stron w indeksie Google.

4.

Linki wewnętrzne

linki wewnętrzne

Linki wewnętrzne mają kluczowe znaczenie dla doświadczenia użytkownika i SEO.

Google będzie śledzić Twoje wewnętrzne linki, szukając dobrej struktury witryny i dowodów na wartość linków do Twoich ważnych stron.

Dodając linki wewnętrzne, upewnij się, że prowadzą one do najbardziej odpowiednich stron w Twojej witrynie i że nie dodałeś zbyt wielu linków wewnętrznych na stronie.

Pomoże to zaindeksować Twoją witrynę i poinformuje wyszukiwarkę o najbardziej wiarygodnych stronach w Twojej witrynie.

Sprawdź nasz post z odpowiedzią „Ile wewnętrznych linków na stronę jest najlepszych?” aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Kiedy wewnętrznie łączysz tematycznie z tematem posta na blogu, z którego łączysz, Google może łatwiej indeksować, ufać i wyświetlać Twoje strony internetowe w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych.

5.

Usuń znaczniki NoIndex

Nie każda strona w Twojej witrynie musi być indeksowana.

Na przykład strony pobierania, kategorii i podziękowania są często ustawione jako NoIndex.

Czasami jednak możesz mieć tagi NoIndex dla postów, o których nie wiesz.

W rezultacie uniemożliwi to wyszukiwarce wyświetlanie posta na blogu w wynikach wyszukiwania.

Możesz przeprowadzać audyty witryn, korzystać z wtyczek lub korzystać z Google Search Console, aby sprawdzać strony internetowe z tagami NoIndex.

Gdy je znajdziesz, usuń je i poproś o ponowne zindeksowanie z poziomu konsoli wyszukiwania.

6.

Twórz wysokiej jakości linki zwrotne

Posiadanie wysokiej jakości linków zwrotnych z witryn autorytetów pomoże również w umieszczeniu Twoich stron w indeksie Google.

Ponadto linki zwrotne z zaufanych witryn sprawią, że Twoje strony będą miały wyższą pozycję w rankingu i z czasem poprawią wynik DA Twojej witryny.

Dzięki wyższemu wynikowi DA i zaufanemu autorytetowi Twoje nowe posty na blogu będą pojawiać się znacznie szybciej w indeksie Google i będą zapewniać większą wartość linków do linków wewnętrznych.

7.

Usuń tagi nofollow

Jeśli masz jakieś linki wewnętrzne Nofollow lub zewnętrzne linki przychodzące z tagiem Nofollow, może to wpływać na wyświetlanie treści w wynikach wyszukiwania.

Tagi Nofollow są przydatne w przypadku linków afiliacyjnych, ale zazwyczaj chcesz usunąć tagi Nofollow, zwłaszcza w przypadku linków wewnętrznych.

Przejrzyj swoje linki za pomocą konsoli wyszukiwania i usuń tag Nofollow dla tych, którzy go nie potrzebują.

Możesz także przeglądać łącza w swojej witrynie, odwiedzając stronę, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając Wyświetl źródło.

8.

Utwórz mapę witryny z treścią

zawartość mapy witryny

Mapa witryny XML jest doskonała dla SEO, ale czy wiesz, że mapa witryny z treścią jest również korzystna dla szybszego indeksowania Twojej witryny przez Google?

Mapa witryny z treścią to zazwyczaj lista HTML stron wyświetlanych dla czytelnika w celu znalezienia treści w Twojej witrynie.

Wtyczki mogą sprawić, że dodawanie ich będzie prostym procesem i są one aktualizowane za każdym razem, gdy tworzysz nową stronę lub post na blogu.

Mapa witryny z treścią zwykle prowadzi do linków ze stopki Twojej witryny i daje Google inną drogę do indeksowania Twojej witryny, co, miejmy nadzieję, spowoduje, że Twoje strony zostaną wymienione w indeksie Google.

To jak mapa wszystkich linków wewnętrznych.

9.

Sprawdź tagi kanoniczne

znaczniki kanoniczne

Tag kanoniczny informuje indeks Google, że istnieje inna ważna strona, która powinna zostać zindeksowana zamiast tej.

Więc nawet jeśli wyszukiwarka nie może zlokalizować strony alternatywnej, nadal nie zaindeksuje strony z tagiem canonical.

Możesz sprawdzić tagi kanoniczne za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów URL w Google Search Console.

Narzędzie do sprawdzania adresów URL pokaże, ile stron w Twojej witrynie ma tag kanoniczny.

Wprowadź adres URL witryny w narzędziu, naciśnij klawisz Enter, a rozpocznie się przeszukiwanie indeksu Google.

Narzędzie do sprawdzania adresów URL wyświetli komunikat ostrzegawczy informujący o wszelkich tagach kanonicznych.

10.

Twórz wysokiej jakości treści

Jakość treści

Tworzenie wysokiej jakości treści to kolejny sposób na szybsze indeksowanie Twojej witryny przez Google.

Strony, które Google chce wyświetlać w wynikach wyszukiwania, to strony o najwyższej jakości i treści informacyjnej dla czytelników.

Jeśli tworzysz wysokiej jakości treści, naturalnie otrzymasz lepszej jakości linki zwrotne, udostępnienia i komentarze, w wyniku czego Twoja strona będzie wyświetlać się wyżej w wynikach wyszukiwania.

profesjonalna wskazówka: Sprawdź, czy nie masz zduplikowanych treści w swojej witrynie, ponieważ może to również uniemożliwić wyszukiwarkom indeksowanie Twojej witryny.

Skorzystaj z paska wyszukiwania w swojej witrynie, aby wyszukać zduplikowane tytuły lub słowa kluczowe, na które kierujesz reklamy; jeśli znajdziesz, zaktualizuj post i poproś o ponowne zindeksowanie adresu URL.

11.

Wykorzystaj statystyki w treści (użyj HARO)

Dodawanie statystyk do treści to świetny sposób na zachęcenie większej liczby osób do udostępniania i umieszczania linków do Twojej witryny.

HARO (Help a Reporter Out) to bezpłatna platforma, która pomaga reporterom (dziennikarzom) znaleźć przydatne statystyki do ich artykułów.

Jeśli wybiorą Twoją statystykę, wrócą do źródła, często ze strony internetowej o wysokim autorytecie.

Więcej linków zwrotnych z tego typu witryn powie Google, że jesteś zaufanym źródłem, co spowoduje szybsze indeksowanie Twoich stron.

12.

Zachęcaj czytelników do udostępniania Twoich treści w mediach społecznościowych

udostępniać w mediach społecznościowych

Zachęć swoich czytelników do udostępniania treści w mediach społecznościowych.

Chociaż nie ma bezpośredniego czynnika rankingowego, media społecznościowe pomagają w SEO.

Na początek może pomóc zwiększyć zawartość Twojej witryny, a nawet zwiększyć ruch w zupełnie nowej witrynie.

Ponadto może dodawać więcej linków zwrotnych i budować zaufanie, co może mieć dobry wpływ na zaufanie do Twojej witryny, którą Google rozpozna z czasem i szybciej zaindeksuje strony w Twojej witrynie.

13.

Używaj słów kluczowych o niskiej konkurencji

Następna wskazówka to prosty, ale skuteczny sposób na indeksowanie stron internetowych.

Zamiast kierować reklamy na słowa kluczowe o wysokiej konkurencji w celu tworzenia treści, należy rozważyć kierowanie na słowa o niskiej konkurencji.

Będziesz miał o wiele większą szansę na indeksowanie dla słowa kluczowego, które ma niewielką pozycję w rankingu lub nie ma go wcale, niż szukanie kolosalnego słowa kluczowego, dla którego wiele renomowanych witryn już się na nie sklasyfikowało.

Użyj narzędzi takich jak RankIQ (sprawdź naszą recenzję RankIQ), Ahrefs i Ubersuggest, aby znaleźć słowa kluczowe o niskim ukierunkowaniu.

Wszystko, co wtedy robisz, to tworzenie treści i powinieneś zauważyć, że Twoje strony internetowe są indeksowane znacznie łatwiej i szybciej.

14.

Prześlij do katalogów internetowych w celu szybszego indeksowania stron

Możesz szybciej zaindeksować swoje strony internetowe, przesyłając swoją witrynę do zaufanych katalogów internetowych.

Kluczem jest tylko korzystanie z katalogów o wysokiej randze i autorytecie.

Na przykład poniższa lista zawiera kilka zaufanych katalogów, które warto wziąć pod uwagę:

  • BOTW (najlepsze w sieci)

  • Blogarama

  • Miejsca Binga

  • Profil Firmy w Google

  • Skowyt

  • Przemówił

  • Alltop

Jeśli dodasz swój kanał RSS i witrynę do powyższych witryn, zawartość zostanie automatycznie zaktualizowana, a ponieważ korzystasz tylko z witryn o wysokim DA i zaufanych witryn, powinno to pomóc w indeksowaniu stron.

15.

Gościnny blog na stronach autorytetów

Wspomniałem powyżej, jak wysokiej jakości linki zwrotne do Twojej własnej witryny mogą poprawić Twoje zaufanie, wynik DA i rankingi w Google.

Gdy poprawisz swoje rankingi, Google zazwyczaj szybciej zaindeksuje Twoją witrynę.

Świetnym sposobem na uzyskanie większej liczby linków zwrotnych o wysokim autorytecie i cennego soku z linków do Twojej witryny jest publikowanie postów gościnnych na innych witrynach autorytatywnych.

Zamieść swoje pomysły na posty w witrynach z wysokim wynikiem DA związanych z Twoją niszą.

Jeśli uda Ci się uzyskać post na jednej z tych zaufanych witryn, będziesz mieć potężny link zwrotny, który pomoże Ci zaindeksować Twoje strony.

16.

Korzystaj z kanałów RSS (nadal działają)

Nadal warto korzystać z kanałów RSS, mimo że ich popularność spadła.

Dzięki kanałowi RSS możesz informować czytelników o swoich treściach, gdy subskrybują Twój kanał za pośrednictwem czytnika kanałów.

Nadal jest wielu ludzi, którzy nie lubią mediów społecznościowych i nie chcą ujawniać swoich adresów e-mail właścicielom witryn, więc dla nich subskrypcja kanału RSS (Really Simple Syndication) to świetny sposób na bycie na bieżąco bez martwiąc się o prywatność lub obawy związane ze spamem.

Możesz dodać swój kanał do Feedburner (należącego do Google), a za każdym razem, gdy zaktualizujesz treść swojego bloga, Feedburner powiadomi Google, że Twoje treści są gotowe do przeszukania i zindeksowania przez roboty.

17.

Korzystaj z piramid treści

Silosowanie treści jest nadal skuteczne, ale czy wiesz, że wielu doświadczonych marketerów i ekspertów SEO używa teraz zamiast tego piramid treści?

Jest to podobne do silosowania, ponieważ tworzysz centra słów kluczowych zawierające treść; jednak różnica polega na tym, że możesz utworzyć link do innej grupy słów kluczowych, jeśli jest ona częściowo powiązana.

Załóżmy na przykład, że bloger zastosował podejście silosowe do stworzenia treści dla bloga poświęconego urządzeniom kuchennym.

W takim przypadku struktura silosu będzie zawierała tylko grupę, powiedzmy, „srebrnych tosterów”.

Jeśli jednak używają klastrów piramid, mogą połączyć się ze „srebrnymi kotłami” w innym klastrze.

Jak to pomaga w indeksowaniu?

Pomaga w indeksowaniu, ponieważ zapewnia robotom wyszukującym łatwą ścieżkę do łączenia się z Twoimi treściami.

Chociaż umieszczanie treści w silosach jest nadal pomocne w indeksowaniu treści, piramidy oferują lepsze rozwiązanie, ponieważ w stosownych przypadkach łączą się z innymi tematami.

Struktura piramidy zapewnia lepsze wrażenia użytkownika, więcej ścieżek linków dla robotów wyszukujących i ogólnie większą szansę na zaindeksowanie stron.

Piramida zaczyna się od twoich najlepszych stron (ważnych) i prowadzi do powiązanych stron, takich jak piramida.

18.

Popraw czas ładowania strony

Google zaindeksuje więcej Twoich stron, jeśli czas ładowania mieści się w określonym zakresie.

Jeśli masz dużo zasobów, CSS, JavaScript i niezoptymalizowane obrazy, Twoja witryna będzie powolna i powolna, wpływając na rankingi SEO i indeksowanie.

Zminimalizuj zasoby za pomocą wtyczki takiej jak WP Total Cache i zoptymalizuj swoje obrazy przed opublikowaniem ich na swoim blogu.

Możesz także dodać kilka innych poprawek za pomocą wtyczek optymalizacyjnych, które pomogą robotom wyszukiwarek przejść przez Twoją witrynę.

Jeśli nie wykonasz powyższego, budżet na indeksowanie zostanie wykorzystany, zanim Google zdąży zaindeksować wszystkie Twoje strony, co spowoduje, że Twoja witryna nie będzie indeksowana tak często, jak chcesz.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak przyspieszyć działanie witryny:

  • Jeśli używasz WordPressa, upewnij się, że Twój motyw jest gotowy do SEO, szybko się ładuje i reaguje na urządzenia mobilne

  • Zoptymalizuj obrazy za pomocą wtyczki lub narzędzi do optymalizacji obrazu online

  • Użyj wtyczki optymalizacyjnej, takiej jak WP Rocket, WP Total Cache, lub zapytaj swojego usługodawcę hostingowego o wszelkie dostępne funkcje optymalizacji i buforowanie zawarte w Twoim hostingu

  • Regularnie sprawdzaj swój wynik szybkości strony za pomocą Pingdom, GT Metrix i Google Insights.

  • Nie używaj zbyt wielu wtyczek

19.

Pinguj swoją witrynę w celu zwiększenia indeksu

Nadal powinieneś pingować swoją witrynę (zwłaszcza jeśli korzystasz z RSS i katalogów internetowych).

Spowoduje to powiadomienie katalogów i witryn z kanałami o zaktualizowanej zawartości.

To prosty proces:

Odwiedź Pingomatic.com, wprowadź nazwę witryny, stronę główną i kanał RSS, a następnie naciśnij przycisk Wyślij pingi.

Otóż ​​to; właśnie wysłałeś polecenie ping do swojej witryny, co pomoże w indeksowaniu.

Jak sprawdzić, czy Twoje strony są indeksowane

Istnieje kilka metod sprawdzania, które strony są indeksowane przez Google.

Dwa z nich wymagają prostego przeszukania witryny w Google za pomocą 2 poleceń, podczas gdy pozostałe korzystają z raportu zasięgu Google Search Console i Google Analytics.

Zacznijmy od najprostszych metod.

Przejdź do Google i wyszukaj następujące (pojedynczo):

Na przykład, jeśli Twoja witryna to CNN, wyszukaj „site:cnn.com” lub „site:cnn.com/witryna e-commerce”.

Spowoduje to wyświetlenie listy stron zaindeksowanych w wyszukiwarce Google, jak poniżej:

Innym sposobem sprawdzenia jest skorzystanie z Google Analytics.

Dodaj swoją witrynę do narzędzia do śledzenia wydajności sieci, a po zalogowaniu zobaczysz dane dotyczące ruchu w Twojej witrynie.

Jeśli zauważysz znaczny ruch na jakichkolwiek stronach z Google, będziesz wiedział, że strona musi zostać zindeksowana.

Możesz jednak również skorzystać z raportu zasięgu Google Search Console, aby się upewnić.

Zaloguj się do GSC (Search Console) i wybierz opcję Zasięg w sekcji indeksu narzędzia.

W sekcji Zasięg zostanie wyświetlone pole informujące, ile zindeksowanych stron znajduje się w Twojej witrynie.

Jak skłonić Google do zaindeksowania mojej nowej witryny?

Aby nowa witryna została zaindeksowana w Google, należy wykonać następujące czynności:

Jak zmusić Google do ponownego indeksowania mojej witryny?

Możesz poprosić o indeksowanie zaktualizowanych lub nowych treści w Google Search Console.

Znajdź narzędzie do sprawdzania adresów URL, wklej pełny adres URL w pasku wyszukiwania i naciśnij enter.

Po minucie lub dwóch powinieneś otrzymać wiadomość podobną do poniższej:

Ponownie, jeśli używasz mapy witryny XML, możesz to zrobić dla swoich stron, postów lub całej witryny.

Innym sposobem, aby Google ponownie zindeksował Twoją witrynę, jest skupienie się na zewnętrznych i wewnętrznych linkach zwrotnych.

Jak uniknąć deindeksacji

Indeksowanie przez Google ma kluczowe znaczenie dla właścicieli witryn, ale czasami ludzie przesadzają lub stosują taktykę czarnego kapelusza, która spowoduje, że zostaniesz usunięty z indeksu.

Poniżej znajduje się lista rzeczy, których należy unikać, jeśli nie chcesz zostać zdeindeksowany:

  • Zepsute połączenia

  • Duplikat treści

  • Upychanie słów kluczowych
  • Linki do spamu

  • Strony niskiej jakości z niewielką zawartością lub bez treści

  • Zbyt wiele linków wewnętrznych na stronie

  • Linki zewnętrzne z witryn PBN

  • Zbyt wiele błędów

Ostatnie przemyślenia na temat indeksowania przez wyszukiwarki

Zaindeksowanie witryny jest niezbędne z wielu powodów i miejmy nadzieję, że porady, techniki i wskazówki wymienione tutaj pomogą ci.

Najważniejszą rzeczą, aby Twoje strony zostały zaindeksowane, jest zarejestrowanie się i zgłoszenie praw do witryny (usługi) w Google Search Console.

Po tym wszystkim chodzi o upewnienie się, że nie masz błędów technicznych, linków spamowych ani treści niskiej jakości.

Tak długo, jak będziesz przestrzegać zasad, słuchać sugestii Google w Search Console i stosować się do rad zawartych w tym artykule, strony Twojej witryny powinny zacząć być indeksowane dość szybko.

Korzystaj z jak największej liczby technik i wskazówek i nie wykluczaj korzystania z kanałów RSS lub katalogów internetowych, ponieważ są one nadal przydatne do indeksowania.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć czyjś Instagram ze Snapchata