Jak uzyskać przewodowy dostęp do Internetu w innym pokoju

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak uzyskać przewodowy dostęp do Internetu w innym pokoju

W świecie tak cywilizowanym jak ten, w którym żyjemy, może się wydawać, że nie jest łatwo uzasadnić, dlaczego ktoś chciałby mieć przewodowy dostęp do Internetu w innym pokoju w swoim domu. W końcu można łatwo zdecydować się na bezprzewodowe połączenie z Internetem przez WIFI.

Jednak pomimo wygody, jaką oferuje Wi-Fi, może nie być najlepszą formą dystrybucji Internetu w Twoim domu. Na przykład, jeśli Twój dom ma wiele ścian i przeszkód między Tobą a routerem WIFI, możesz doznać znacznej utraty sygnału.

Z tego powodu połączenie przewodowe może być dla Ciebie najlepsze. W tym artykule znajdziesz kilka przewodników, które mogą ułatwić proces instalacji przewodowego Internetu.

Jak uzyskać przewodowy dostęp do Internetu w innym pokoju — główne dostępne opcje

Istnieją trzy sposoby uzyskania przewodowego dostępu do Internetu w innym pokoju w domu:

Metoda 1: Prowadzenie kabli Ethernet

Najłatwiejszym sposobem uzyskania przewodowego dostępu do Internetu w innym pomieszczeniu w domu jest poprowadzenie kabli Ethernet z routera do urządzeń w innych pokojach. Chociaż ta metoda jest prosta, prowadzenie kabli Ethernet może być stresujące.

Ponadto posiadanie przewodów w całym miejscu sprawi, że Twój dom będzie wyglądał na bałagan. Aby zapobiec bałaganowi, możesz poprowadzić je za meblami lub przykleić taśmą wzdłuż listew przypodłogowych.

Metoda 2: Korzystanie z adapterów Powerline

Jeśli nie chcesz zajmować się plątaniną przewodów, możesz użyć adapterów Powerline. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć adaptery Powerline do gniazdek elektrycznych, a będą one wykorzystywać istniejące linie elektryczne w Twoim domu do przesyłania danych.

Metoda 3: Korzystanie z MoCA (Multimedia przez kabel koncentryczny)

To jakby połączenie dwóch wcześniej wspomnianych metod. Obejmuje okablowanie, które zostało już poprowadzone przez dom.

Jak poprowadzić kabel Ethernet przez ściany — przewodnik krok po kroku

Oto jak uzyskać przewodowy dostęp do Internetu w innym pokoju w domu, przeprowadzając kable Ethernet przez ściany:

KROK 1: Utwórz punkt dystrybucji

Przed poprowadzeniem kabli Ethernet przez ściany należy utworzyć punkt dystrybucji Ethernet. Zalecamy WYŁĄCZENIE domowego źródła zasilania przed utworzeniem punktu dystrybucji.

To zagwarantuje Ci bezpieczeństwo, gdy zaczniesz wiercić w ścianach, aby stworzyć miejsce na punkt dystrybucji.

Jeśli po raz pierwszy przeprowadzasz kable Ethernet przez ściany, zdobądź odpowiednie kołki, aby zbudować panel okablowania. Gdy kołki są na miejscu, wywierć otwór inspekcyjny o wymiarach około 4 na 4 cale.

Użyj otworu inspekcyjnego, aby potwierdzić, że w ścianie, którą wybrałeś jako punkt dystrybucji, nie ma żadnych przeszkód. Jeśli za ścianami nic nie ma, użyj piły do ​​płyt kartonowo-gipsowych, aby odciąć płytę gipsowo-kartonową do punktu dystrybucji.

Pozwól, aby stworzone przez Ciebie punkty ćwieków poprowadziły Cię, abyś mógł uzyskać idealne wycięcie. Następnie użyj uporządkowanego panelu okablowania, aby uporządkować kable, gdy skończysz.

KROK 2: Utwórz otwory na kabel Ethernet

Zidentyfikuj pomieszczenia, które wymagają okablowania. Następnie musisz określić najlepsze miejsca, przez które kable Ethernet mogą łatwo przejść, aby połączyć się z punktem dystrybucji.

Po zlokalizowaniu tych miejsc możesz zacząć wycinać dziury w ścianach, podłogach lub sufitach, jeśli zajdzie taka potrzeba. Po wycięciu wszystkich niezbędnych otworów przeprowadź przez nie kable.

KROK 3: Oznacz swoje kable Ethernet

Jeśli planujesz poprowadzić wiele kabli przez różne ściany do różnych pomieszczeń, musisz oznaczyć kable. Musisz oznaczyć kable zgodnie ze ścianami, przez które będą przechodzić.

🔥 Zalecana:  Jak odblokować kogoś w Duo

Na przykład możesz oznaczyć je jako „sypialnia”, „pokój gościnny” lub „biuro” – jeśli masz takie w domu.

Kiedy już to zrobisz, poprowadź kable przez ściany. Przeciągnij je przez wymaganą długość, aż dotrą do wymaganego miejsca. Zobaczmy teraz, jak uzyskać przewodowy dostęp do Internetu w innym pokoju bez routera.

Jak podłączyć router WIFI do innego routera WIFI bez przewodów

Przede wszystkim musisz sprawdzić kompatybilność obu routerów. Oba powinny obsługiwać tryb klienta AP lub tryb mostka WDS.

Upewnij się również, że masz odpowiedni dostęp do ustawień routera, aby je skonfigurować.

KROK 1: Uzyskaj dostęp do routera (przez Wi-Fi)

Aby uzyskać dostęp do routera, musisz wpisać adres IP routera WiFi.

Sprawdź tył routera, aby uzyskać adres IP. Jeśli nie ma tam adresu IP routera, sprawdź jego instrukcję. W większości przypadków domyślny adres IP routera WiFi to zwykle 192.168.0.1, więc równie dobrze możesz spróbować go użyć.

KROK 2: Skonfiguruj pierwszy router dla mostka bezprzewodowego

Będziesz musiał skonfigurować routery jeden po drugim. Począwszy od pierwszego, będziesz potrzebować trybu Access Point (AP).

Będziesz także musiał zmienić jego kanał, nazwę sieci bezprzewodowej i hasło. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 • Iść do “Tryb działania” Lub “Tryb pracy
 • Na następnej stronie wybierz „Punkt dostępu” i naciśnij przycisk zapisu. Podłączona sieć przewodowa zmieni się na bezprzewodową
 • Teraz przejdź do „Ustawienia sieci bezprzewodowej
 • W “Nazwa sieci bezprzewodowej”, wpisz wybraną nazwę
 • W “Region”, wybierz swój kraj
 • Dla “Kanał“, wybierz numer kanału od 1 do 13 (Możesz użyć analizatora bezprzewodowego, aby sprawdzić poziom zakłóceń dla każdego kanału)
 • Kliknij na “Ratować”, aby zastosować ustawienia
 • Teraz przejdź do „Ochrona bezprzewodowa” Sekcja. Aby się tam dostać, nawiguj z „Bezprzewodowy” Do “Ochrona bezprzewodowa
 • W tej sekcji wybierz opcję zabezpieczeń WPA/WPA2-Personal (zalecane).
 • Wprowadź preferowane hasło sieci bezprzewodowej
 • Kliknij na “Ratować”, aby zastosować ustawienia

W tym momencie zakończyłeś pierwszą konfigurację routera. Pozostaw to włączone, gdy przejdziesz do drugiego routera.

KROK 3: Konfiguracja drugiego routera

Najpierw musisz skonfigurować drugi router jako tryb klienta, aby połączyć się bezprzewodowo z pierwszym routerem WIFI. Następnie zresetuj jego adres IP do wartości domyślnej.

Zmiana adresu IP jest konieczna, aby uniknąć konfliktu sieciowego.

Wykonaj poniższe kroki, aby skonfigurować drugi router.

 • Zaloguj się do drugiego routera. Dane logowania do routera oraz jego adres IP znajdują się z tyłu.
 • Następnym krokiem jest przejście do „Sieć“, Następnie “LAN
 • Wprowadź adres IP routera. Domyślny adres IP routera TPLink to 192.168.0.254
 • Kliknij na “Ratować” przycisk
 • Uruchom ponownie urządzenie, aby nowy adres IP zaczął obowiązywać
 • Następnie musisz zmienić tryb pracy drugiego routera na tryb klienta. Możesz to zrobić, przechodząc do „Tryb działania” Lub “Tryb pracy”, a następnie wybierając opcję „Tryb klienta” opcja
 • Kliknij “Ratować” gdy skończysz

KROK 4: Skanowanie urządzeń i łączenie się z nim

 • Iść do “Ustawienia bezprzewodowe
 • Wciśnij “Ankieta” przycisk
 • Po zakończeniu ankiety znajdziesz wszystkie wymienione urządzenia w swojej sieci
 • Znajdź swoją pierwszą nazwę routera WIFI
 • Kliknij na “Łączyć” przycisk
 • Wprowadź hasło pierwszego routera WIFI skonfigurowanego jako tryb punktu dostępowego
 • Kliknij na “Ratować” przycisk
 • Aby w pełni zastosować ustawienia, musisz ponownie uruchomić urządzenie
🔥 Zalecana:  Przewodnik po Predictive Lead Scoring za pomocą Machine Learning – Towards AI

Jak podłączyć Internet na stałe

Oto jak zainstalować przewodowy dostęp do Internetu:

 • KROK 1: Określ rodzaj konfiguracji Internetu, którą chcesz
 • KROK 2: WYŁĄCZ swoje Wi-Fi
 • KROK 3: Określ liczbę potrzebnych portów
 • KROK 4: Zdobądź przełącznik Ethernet
 • KROK 5: Skonfiguruj stację bazową dla swojego połączenia internetowego
 • KROK 6: Poprowadź kable Ethernet

Jak przedłużyć kabel Ethernet

Może zaistnieć sytuacja, w której nie będziesz mógł uzyskać przewodowego internetu w innym pokoju w domu z powodu krótkich kabli Ethernet. W takich przypadkach możesz zastosować jeden z pięciu sposobów przedłużenia kabla ethernetowego.

Łączniki liniowe

Możesz przedłużyć kabel ethernetowy za pomocą wbudowanych złączy. Musisz połączyć oba końce kabli Ethernet, które chcesz podłączyć, ze złączami męskimi RJ45.

Po wykonaniu tej czynności możesz teraz używać wbudowanych łączników ethernetowych z żeńskimi / żeńskimi złączami RJ45.

Przełącznik sieciowy

Inną metodą, której możesz użyć, jest przełącznik sieciowy. Przełącznik sieciowy to urządzenie, które pomaga zapewnić dodatkowe połączenia Ethernet z siecią.

Przełącza pakiety, aby odbierać i przekazywać dane do urządzenia. Są przydatne do tworzenia dodatkowych połączeń ethernetowych.

Umieszczając urządzenie między dwoma kablami, możesz użyć przełączników sieciowych do pokonywania odległości mniejszych niż 200 metrów.

Przedłużacze kabli koncentrycznych

Dzięki starszemu okablowaniu koncentrycznemu przedłużacze koncentryczne mogą rozszerzyć połączenie Ethernet o 1000 metrów.

Przedłużacze koncentryczne mogą być jeszcze lepszym rozwiązaniem, jeśli połączysz je z przełącznikami koncentrycznymi. Urządzenie może pomieścić do 8 urządzeń sieciowych, pod warunkiem korzystania z łączy koncentrycznych.

Rozszerzenie komórkowe (komórkowa sieć danych)

Bezprzewodowe routery komórkowe zapewniają bezprzewodowe rozszerzenia Ethernet podobne do mostów bezprzewodowych. Jednak w przeciwieństwie do mostów bezprzewodowych rozszerzenie komórkowe przesyła sygnały przez sieć wież komórkowych.

Dzięki routerom komórkowym możesz rozszerzyć sygnały Ethernet do dowolnego miejsca, w którym jest możliwy odbiór sygnału z telefonu komórkowego.

Bezprzewodowe rozszerzenie Ethernet (radio bezprzewodowe rozszerzenie)

Możesz utworzyć rozszerzenie sieci bezprzewodowej Ethernet, używając dwóch bezprzewodowych punktów dostępowych (WAP) w celu utworzenia mostka bezprzewodowego. Do wdrożenia tej sieci potrzebne będą dwa punkty WAP.

Spośród dwóch punktów dostępowych WAP jeden należy skonfigurować jako punkt dostępowy SDS (źródło). Jeśli chodzi o drugi, skonfigurujesz go jako tryby klienta SDS (docelowego).

Rozszerzenie Wireless Ethernet oferuje przywilej pozbycia się kabli sieciowych. Co więcej, tego rodzaju sieć może rozciągać się na kilka mil, pod warunkiem, że duże struktury jej nie utrudniają.

Należy jednak pamiętać, że są one podatne na zakłócenia elektromagnetyczne, takie jak przeszkody w liniach energetycznych.

Jak skonfigurować połączenie przewodowe na konsoli Xbox One

Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować połączenie przewodowe na konsoli Xbox One.

 • KROK 1: Podłącz kabel Ethernet do portu Ethernet konsoli
 • KROK 2: Podłącz drugi koniec kabla Ethernet do portu Ethernet routera
 • KROK 3: Na tym etapie konsola automatycznie wykryłaby twoją sieć
 • KROK 4: Aby zweryfikować połączenie, przejdź do „Dom
 • KROK 5: Wybierać “Ustawienia”, a następnie przejdź do „Wszystkie ustawienia
 • KROK 6: Kliknij “Sieć” i przejdź do „Ustawienia sieci” na pulpicie nawigacyjnym konsoli. Zobaczysz swoje „Bieżący stan sieci” jest wyświetlany jako „Przewodowy
 • KROK 7: Wybierać “Przetestuj połączenie sieciowe”, aby połączyć się z usługą Xbox Live
🔥 Zalecana:  EQ Bank vs. Alterna Bank 2023: Jak się porównują?

Jak podłączyć kabel Ethernet do telewizora bez portu Ethernet

Jeśli twój telewizor nie ma portu Ethernet, będziesz musiał wybrać bezprzewodowe połączenie internetowe dla swojego telewizora. Telewizor można podłączyć do Internetu za pomocą złączy Powerline.

Korzystając z kompatybilnego z Wi-Fi zestawu HomePlug i adaptera Powerline, możesz wykonać tę procedurę, aby podłączyć telewizor do Internetu.

 • KROK 1: Podłącz jedną przejściówkę Homeplug do gniazdka elektrycznego znajdującego się blisko routera
 • KROK 2: Połącz kablem Ethernet
 • KROK 3: Podłącz adapter Powerline zgodny z Wi-Fi do gniazdka elektrycznego znajdującego się blisko telewizora
 • KROK 4: Przejdź do „ustawienia sieci bezprzewodowej” na telewizorze
 • KROK 5: Znajdź odpowiedni identyfikator SSID sieci bezprzewodowej i wprowadź hasło. Dane logowania często można znaleźć na Powerline

Przeczytaj także: Jak podłączyć PS5 i PS4 do hotelowej sieci WIFI

Jak podłączyć komputer do sieci Ethernet, gdy router jest daleko

Możesz używać sieci Ethernet za pośrednictwem adaptera linii zasilającej. Po prostu podłącz adapter Powerline do gniazdka w pobliżu routera i podłącz go do routera za pomocą kabla Ethernet.

W pomieszczeniu, z którego korzystasz z komputera, podłącz adapter Powerline do gniazdka w pobliżu komputera i podłącz go do komputera za pomocą kabla Ethernet.

Jaka jest najlepsza lokalizacja dla routera bezprzewodowego, na górze lub na dole?

Niekoniecznie ma znaczenie, czy router jest umieszczony na górze, czy na dole. Sygnał WiFi jest emitowany w sposób przypominający kulę wokół routera.
Oznacza to, że najlepszym miejscem do umieszczenia routera byłby sufit, jeśli instalujesz go na dole. Z drugiej strony, jeśli instalujesz go na górze, umieść go blisko podłogi.
Innymi słowy, router musi znajdować się w centralnej lokalizacji, aby emitować silny sygnał WiFi.

Czy możesz uzyskać przewodowy dostęp do Internetu w innym pokoju bez routera? – czy to w ogóle możliwe?

Nie można uzyskać przewodowego dostępu do Internetu w innym pokoju bez użycia routera. Wszystkie metody, których możesz użyć do uruchomienia przewodowego Internetu w innym pokoju, będą wymagały użycia routera.

Wniosek

Biorąc pod uwagę konsekwencje zdrowotne ciągłego korzystania z bezprzewodowego połączenia internetowego, równie dobrze może być lepiej z połączeniem przewodowym. Jeśli jednak zdecydujesz się na przewodowe połączenie z Internetem, możesz skorzystać z metod opisanych w tym artykule.