Jak uzyskać bezpłatną nazwę domeny 6 różnych sposobów na uzyskanie nazwy domeny dla swojego bloga w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak uzyskać bezpłatną nazwę domeny 6 różnych sposobów na uzyskanie nazwy domeny dla swojego bloga w 2023 r

Blogowanie to doskonały sposób na zarabianie pieniędzy, ale wiąże się z pewnymi kosztami — co prowadzi nas do dzisiejszego tematu: jak uzyskać darmową nazwę domeny. Jeśli chcesz założyć bloga i uniknąć jak największej liczby kosztów początkowych, być może zastanawiasz się, co możesz dostać za darmo.

Na początku rozsądne jest utrzymywanie wydatków na minimalnym poziomie. Możesz nie chcieć inwestować dużo pieniędzy, dopóki nie dowiesz się, czy jest to coś, co naprawdę lubisz, lub czy jesteś w stanie zarobić na tym prawdziwe pieniądze.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz założyć bloga bez dużego kapitału początkowego i możesz dodać więcej wydatków, gdy Twoje blogowanie zacznie się rozwijać.

Inną opcją jest znalezienie sposobów na uniknięcie kosztów, np uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny dla swojego bloga.

W tym przewodniku pokażę Ci 6 różnych sposobów na uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny. Zamierzam poprzedzić ten artykuł stwierdzeniem, że każda opcja ma zalety i wady. Znasz powiedzenie „nic nie jest naprawdę darmowe” i dotyczy to również nazwy domeny.

W tym przewodniku podzielę się tym, co moim zdaniem jest najlepszą opcją uzyskania bezpłatnej nazwy domeny, a także innymi opcjami, które warto rozważyć w oparciu o cele blogowania.

Jak uzyskać bezpłatną nazwę domeny dla swojego bloga (6 sposobów)

 1. Co to jest nazwa domeny (i dlaczego jej potrzebujesz)?
 2. (Najlepszy wybór) Uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny z Bluehost
 3. (Wyróżnienie) Uzyskanie darmowej nazwy domeny z Dreamhost
 4. (Niezalecane) Uzyskaj bezpłatną nazwę domeny za pomocą narzędzia do tworzenia witryn
 5. (Niezalecane) Uzyskaj bezpłatną subdomenę
 6. (Słaba opcja) Programy reklamowe rejestratora domen
 7. (Najgorsza opcja) Skorzystaj z bezpłatnego rejestratora nazw domen (usługi ccTLD)

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać prowizję. Kiedy kupujesz hosting strony internetowej za pomocą jednego z moich linków partnerskich, firma wynagradza mnie, co pomaga zachować wszystkie moje treści (takie jak moje ostateczne porównanie najlepszych planów hostingowych) bezpłatnie dla Ciebie. Wiedz, że polecam tylko narzędzia, z których osobiście korzystam i za którymi stoję.


Co to jest nazwa domeny i dlaczego jej potrzebujesz?

Zanim zagłębimy się w to, jak uzyskać bezpłatną nazwę domeny dla swojego bloga, omówmy najpierw, czym jest nazwa domeny i dlaczego jest ważna dla blogerów.

Nazwa domeny to adres URL, którego użytkownicy używają do znalezienia Twojego bloga. Na przykład moja nazwa domeny to .

Nikt inny nie może używać tej nazwy domeny, ponieważ jest ona zarejestrowana na mnie przez rejestratora nazw domen.

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie nazwy domeny za darmo, które omówimy poniżej. W większości przypadków uiszczasz roczną opłatę na rzecz rejestratora nazwy domeny, aby nadal mieć do niej prawa.

Jeśli dopuścisz do wygaśnięcia płatności, nazwa domeny stanie się dostępna do zakupu dla kogoś innego. (co dałoby im prawa do adresu).

Wybór nazwy domeny może być czasem trudny, biorąc pod uwagę, że wiele z tych, które przychodzą na myśl, może być już zajętych.

Dlatego warto skorzystać z generatora nazw domen, który pomoże Ci wymyślić nazwę. To narzędzie stworzyliśmy z przyjacielem za otrzymywanie propozycji nazw domen, gdy preferowana przez Ciebie nazwa jest już zajęta!


(Najlepszy wybór) Uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny z Bluehost

Moją rekomendacją numer jeden, jeśli chodzi o uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny dla swojego bloga, jest uzyskanie jej za darmo w ramach planu hostingowego. Bluehost to mój najlepszy wybór jeśli chodzi o plany hostingowe.

Idealny dla blogerów, Bluehost ma przystępne plany, bezpłatne zabezpieczenia SSL, wsparcie 24/7 i darmowa domena przez pierwszy rok.

Bluehost to jeden z niewielu planów hostingowych polecanych przez WordPressa – oferują instalację WordPressa jednym kliknięciem, dzięki czemu rozpoczęcie pracy jest bardzo łatwe.

Chcę tutaj jasno powiedzieć, że dostaniesz darmowa domena na rok, ale musisz zapłacić za plan hostingowy, aby uzyskać nazwę domeny. Więc póki to Jest za darmo, to i tak jest wydatek.

🔥 Zalecana:  [Guide] Jak korzystać z gramatyki w WordPress (metody 5)

Oto, w jaki sposób możesz otrzymać darmową nazwę domeny Bluehost.

1. Zarejestruj się, aby otrzymać plan hostingowy Bluehost

Aby otrzymać plan hostingowy, przejdź do Bluehost tutaji wybierz przycisk „Rozpocznij”.

Następnie wybierz plan hostingowy, który najbardziej Ci odpowiada. Bluehost oferuje cztery plany, ale każdy plan zapewnia bezpłatną nazwę domeny przez pierwszy rok.

Polecam plan Choice Plus, ponieważ cena obejmuje prywatność domeny, która chroni prywatne informacje, takie jak imię i nazwisko, adres i numer telefonu przed opinią publiczną.

2. Wprowadź swoją (bezpłatną) nazwę domeny

Po wybraniu preferowanego planu wybierz nazwę domeny.

Jeśli masz już na myśli nazwę, wpisz ją teraz. Jeśli Twoja preferowana nazwa jest już zajęta lub nie podjąłeś jeszcze decyzji co do nazwy domeny, możesz wprowadzić ją później.

Lub jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Twoja nazwa domeny jest dostępna zanim zaczynasz proces od Bluehost, użyj ich narzędzia do sprawdzania domen tutaj:

Sprawdź, czy Twoja nazwa domeny jest dostępna:

To narzędzie do sprawdzania pozwala sprawdzić, czy Twoja nazwa domeny (i rozszerzenie) jest dostępna. Jeśli nie jest dostępny, wyświetli się coś takiego:

Otrzymasz również listę tej samej nazwy domeny z innymi możliwymi rozszerzeniami, ale sugeruję trzymanie się .com, ponieważ jest to najpowszechniejsze i powszechnie rozpoznawane.

3. Utwórz swoje konto Bluehost

Po wybraniu nazwy domeny (lub podjęciu decyzji później), następnym krokiem jest utworzenie konta Bluehost.

Tutaj Bluehost poprosi Cię o podanie adresu e-mail, numeru telefonu i adresu. Niezwykle ważne jest podanie prawdziwego, aktualnego adresu e-mail, ponieważ jest to główny sposób, w jaki będą się z Tobą komunikować w przyszłości.

4. Wybierz swój pakiet hostingowy

Oprócz wyboru planu hostingowego, musisz także zgodzić się na długość okresu. Obecnie Bluehost oferuje umowę na 12, 24 i 36 miesięcy. Każdy kolejny krok to dłuższe zobowiązanie, ale to także tańsza miesięczna cena.

Najtańszym pakietem jest plan 36-miesięczny, który właśnie polecam. Ogólnie zapłacisz mniej, a ponadto uzyskasz niższą stawkę wstępną przez trzy lata, w przeciwieństwie do jednego roku z pakietem 12-miesięcznym.

5. Wybierz dodatki do swojego pakietu

W tym momencie prawie skończyłeś! Ostatnim krokiem przed rozliczeniem jest wybranie dodatków do pakietu, które chcesz. Spośród wymienionych polecam wybrać Ochronę prywatności domeny. Resztę możesz pominąć.

Otrzymasz to za darmo z planem Choice Plus. Więc jeśli wybrałeś ten plan, nie będziesz musiał niczego wybierać.

Jeśli chodzi o inne dodatki, istnieje wiele darmowych lub niedrogich narzędzi, których możesz użyć do optymalizacji SEO (w tym moje własne bezpłatne narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych i narzędzie do generowania tytułów blogów).

Mam też kilka przewodników, w tym ważny elementarz na temat wskazówek SEO na blogu i wskazówek, jak zoptymalizować post na blogu, które są pełne informacji o tym, jak sprawić, by Twój blog był bardziej przyjazny dla SEO po uruchomieniu.

6. Wprowadź informacje rozliczeniowe

Ostatnim krokiem jest wprowadzenie informacji rozliczeniowych. Po wprowadzeniu informacji o płatności nie zapomnij wyrazić zgody na warunki korzystania z usługi Bluehost.

Teraz skończyłeś! Gratulacje! Zapisałeś się na niesamowity plan hostingowy. Teraz możesz rozpocząć nowy blog, który możesz założyć, ponieważ a darmowa nazwa domeny przyszedł z paczką.

(Wyróżnienie) Uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny z Dreamhost

Dreamhost to kolejny plan hostingowy, który bardzo polecam. Oferują niedrogie plany, są szybkie, niezawodne i mają świetną obsługę klienta. Nie mówiąc już o tym, że Dreamhost oferuje jeden z niewielu miesięcznych planów hostingowych w branży, który pozwoli ci płacić za hosting z miesiąca na miesiąc na bieżąco.

Kolejną zaletą wyboru Dreamhost jest to, że są one neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, co plasuje je wysoko na liście zielonych firm hostingowych.

Podobnie jak Bluehost, są również polecani przez WordPress i są jednym z najdłużej działających dostawców usług hostingowych w Internecie.

Kiedy wybierzesz Dreamhost, twój nazwa domeny jest bezpłatna przez pierwszy rok, co czyni go jedną z najlepszych opcji uzyskania bezpłatnej nazwy domeny dla swojego bloga.

🔥 Zalecana:  Meta Open-Sources Holistic Trace Analysis (HTA): Skalowalne Narzędzie do Analizy Wydajności dla Najnowocześniejszych Obciążeń związanych z Uczeniem Maszynowym

(Następny najlepszy wybór — niezalecane) Uzyskaj bezpłatną nazwę domeny za pomocą narzędzia do tworzenia witryn

Innym sposobem na uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny jest opłacenie planu z witryną blogową, która oferuje nazwę domeny jako część planu pakietowego.

Kilku kreatorów stron internetowych, które zawierają bezpłatną nazwę domeny przy zakupie jednego z ich planów premium, to:

Ci twórcy stron internetowych oferują bezpłatną nazwę domeny, ale nadal będziesz płacić za plan, aby czerpać korzyści.

Chociaż jest to jeden ze sposobów uzyskania bezpłatnej nazwy domeny dla Twojego bloga, nie jest to sposób, który wybrałbym dla nowych lub doświadczonych blogerów.

Twórcy stron internetowych z pewnością mają swoje zalety — są łatwe w użyciu, zawierają wszystko i nie są potrzebne żadne umiejętności w zakresie kodowania. Wielu blogerów wybiera Wix lub WordPress.com, aby nie musieli zajmować się żadną pracą zaplecza.

Atrakcyjność kreatorów stron internetowych jest oczywista, ale osobiście nie poleciłbym ich w stosunku do WordPress.org. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, istnieją dwie wersje WordPressa.

WordPress.com to usługa hostingowa, która wykorzystuje oprogramowanie WordPress do tworzenia bloga lub strony internetowej. WordPress.org to darmowy CMS, który obsługuje blogi i strony internetowe. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w moim przewodniku Czym jest WordPress?.

Inne narzędzia do tworzenia witryn mogą być łatwiejsze do rozpoczęcia niż WordPress.orgale brakuje im dostosowania i swobody, jaką zapewnia WordPress.

WordPress jest darmowy i pozwala robić praktycznie wszystko, co chcesz ze swoim blogiem.

Dzięki tysiącom dostępnych motywów i wtyczek możesz sprawić, by Twój blog był dokładnie taki, jak chcesz, bez powstrzymywania go przez aplikację innej firmy.

Chociaż krzywa uczenia się WordPress jest nieco bardziej stroma niż Wix lub Squarespace, nadal jest bardzo dostępna dla początkującego blogera i nie musisz rozumieć kodowania ani trudnej technologii, aby zacząć.

Nie tylko to, ale istnieje ogromna ilość zasobów online, które pomogą Ci odpowiedzieć na wszelkie pytania, które możesz mieć podczas pracy z WordPress.

(Niezalecane) Uzyskaj bezpłatną subdomenę

Niektórzy twórcy stron internetowych oferują całkowicie bezpłatną wersję swojego oprogramowania.

Te bezpłatne wersje są znacznie bardziej ograniczone niż ich odpowiedniki premium, ale dają możliwość założenia bloga bez żadnych kosztów początkowych.

Niektóre narzędzia do tworzenia witryn internetowych, które oferują bezpłatną wersję, obejmują:

Te bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn oferują również bezpłatną subdomenę wraz ze swoimi planami. Uzyskanie bezpłatnego planu strony internetowej i bezpłatnej subdomeny to zaleta, ale plany te oferują bardzo niewiele w porównaniu z planami premium.

Będziesz także musiał znosić ich reklamy w swojej witrynie. Ponadto subdomena umieszcza swoją markę obok Twojego imienia i nazwiska w adresie URL.

Na przykład w typowej nazwie domeny (nie subdomenie) adres może mieć postać , tak jak tutaj w przypadku mojej:

W przypadku subdomeny wyglądałoby to mniej więcej tak:

www.ryrob.wordpress.com

Nadaje adresowi URL ogólnie mniej profesjonalny wygląd, a także utrudnia użytkownikom zapamiętanie adresu witryny w przyszłości.

(Słaba opcja) Programy reklamowe rejestratora domen

Innym sposobem na uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny są programy reklamowe. Istnieją dwa główne sposoby uzyskania darmowej nazwy domeny w ten sposób.

Pierwszym z nich jest opłacenie nazwy domeny poprzez wyświetlanie reklam rejestratora nazw domen. W zamian za darmową nazwę domeny wyrażasz zgodę na wyświetlanie reklam na swojej stronie.

Innym jest wyświetlanie reklam polecających na Twojej stronie. Możesz zdobyć darmową nazwę domeny, polecając innym osobom ich witrynę.

Głównym powodem, dla którego uważam to za złą opcję, jest niewielki zwrot z tych reklam. Tak, oszczędzasz kilka dolarów, ale miejsce na reklamę na Twoim blogu jest cenne.

Jeśli planujesz korzystać z reklam, o wiele bardziej opłaca się wybrać sieć reklamową, która płaci więcej niż 12 USD rocznie, które płacisz za nazwę domeny.

(Najgorsza opcja) Skorzystaj z bezpłatnego rejestratora nazw domen (usługi ccTLD)

W niektórych przypadkach możesz uzyskać bezpłatną nazwę domeny za pośrednictwem a ccTLD (domena najwyższego poziomu z kodem kraju) w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Kiedy ludzie rejestrują nazwę domeny, muszą to zrobić za pośrednictwem rejestratora.

🔥 Zalecana:  Cash App Polecający Kod dla MAX Bonusu [2023] NMXPRV7

Domena najwyższego poziomu (TLD) odnosi się do rozszerzenia na końcu Twojej witryny. Mój to .com, ale dostępnych jest wiele innych rozszerzeń, takich jak .org, .edu lub .net.

Istnieją również rozszerzenia z kodem kraju (cc). Być może widziałeś to, odwiedzając oficjalną witrynę rządową. Na przykład jest to witryna rządu Anglii:

Możesz zobaczyć, że rozszerzenie na końcu to „.uk”, a nie „.com”.

Niektóre rozszerzenia kodu kraju są dostępne bezpłatnie. Na tej liście znajdują się rozszerzenia:

 • .tk – Tokelau
 • .ga – Gabon
 • .ml – Mali
 • .cf – Republika Środkowoafrykańska
 • .gq – Gwinea Równikowa

Celem rozszerzeń krajów jest pokazanie położenia geograficznego niektórych stron internetowych.

Ponieważ jednak te rozszerzenia są oferowane za darmo, istnieje całkiem sporo stron internetowych, które z nich korzystają, które nie są w żaden sposób powiązane z tymi krajami.

Według usługa hostingowa Ionos firmy 1&1:

„Rozszerzenie domeny .tk jest szczególnym przypadkiem, jeśli chodzi o domeny krajowe. Ponad 30 milionów stron internetowych korzysta z tej domeny ccTLD, mimo że wyspiarskie państwo Tokelau, które oficjalnie przewodniczy temu rozszerzeniu domeny, ma mniej niż 2 miliony mieszkańców. Masową rejestrację stron internetowych .tk można sprowadzić do faktu, że w przeszłości zabezpieczenie adresu internetowego w tej domenie ccTLD było całkowicie bezpłatne. Nawet teraz właściciele witryn z TLD .tk mogą prowadzić swoje witryny bez płacenia ani grosza przez pierwsze 12 miesięcy po rejestracji”.

Dlatego uważam to za najgorszą opcję na liście. Ty Do uzyskać nazwę domeny za darmo, ale będziesz mieć rozszerzenie, którego większość ludzi nie rozpozna, i które sprawi, że Twoja witryna będzie wyglądać bardzo niewiarygodnie.

Innym powodem, aby nie używać tej bezpłatnej nazwy domeny, jest to, że osoby, które korzystały z bezpłatnego rozszerzenia, zgłaszają spontaniczne usuwanie nazwy domeny.

Istnieje również ryzyko niższej pozycji w wyszukiwarce Google, ponieważ rozszerzenie jest mniej rozpoznawalne.

To nie jest renomowany sposób na uzyskanie nazwy domeny i po prostu nie jest opłacalnym sposobem oszczędzania pieniędzy na nazwie domeny.

Jaka opcja bezpłatnej nazwy domeny jest dla Ciebie najlepsza?

Po przeczytaniu tego przewodnika, która opcja jest Twoim zdaniem najlepsza dla Twojej strategii blogowania?

Czy myślisz, że chciałbyś spróbować uzyskać bezpłatną nazwę domeny za pośrednictwem firmy hostingowej, czy wolisz wyświetlać reklamy na swoim blogu w zamian za bezpłatną nazwę domeny?

Może chcesz zapłacić zwykłą cenę za nazwę domeny i znaleźć inne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na swoim blogu.

Moim najlepszym wyborem dla rejestratora nazw domen (jeśli nie otrzymujesz nazwy domeny za darmo przez Bluehost) jest Tanio. Są niedrogie, niezawodne i bardzo łatwe w obsłudze.

Co z tobą? Czy znasz inne sposoby na uzyskanie darmowej nazwy domeny, której nie ma na mojej liście?

Czy jako bloger masz inne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy?

Czekam na wasze pomysły w sekcji komentarzy poniżej.