Jak utworzyć silniejsze hasło, które zabezpieczy Twoje konto

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak utworzyć silniejsze hasło, które zabezpieczy Twoje konto

Twoje konto zależy od tego, jak dobrze je zabezpieczysz i jak dobrze hakerzy są dobrzy. Ominięcie 2FA nie jest czymś, czego nie można zrobić, ale zależy to od tego, jak dobrze twoje konto jest utrzymywane i jak szczelne jest hasło.

Utwórz silniejsze hasło, aby chronić swoje konto; nie używając imienia dziecka, daty urodzin ani niczego, co znajduje się blisko linku.

Ale nie tylko twórz silne hasło z podobnymi, problem polega na tym, czy pamiętasz to długie hasło — założę się, że nie możesz.

A nawet jeśli możesz; jak możesz je wszystkie zapamiętać. Ponowne używanie tego samego hasła do wszystkich kont jest fajne, dopóki twoje konto nie zostanie zhakowane, wtedy wiesz, że to nie jest fajne.

Strona, którą próbujemy tutaj stworzyć, służy do stworzenia silniejszego hasła, które nie jest związane z Twoim życiem.

Jeśli zdecydujesz się utworzyć silne hasło do swojego konta, będziesz potrzebować generatora haseł, aby je utworzyć, możesz użyć przeglądarki lub menedżera haseł.

Oto zabawna część, nawet jeśli używasz menedżera haseł lub 2FA, Twoje dane mogą zostać naruszone, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy wiele naruszeń, z wyjątkiem tego, że robisz dodatkowy krok w ochronie swojego konta.

Jednak utworzenie silnego hasła może nie całkowicie pozwolić hakerom pójść jego drogą, ale przy użyciu innych środków, aby uniemożliwić im dostęp do twojego życia. I ostateczna wskazówka, która może ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy Problemy z bezpieczeństwem.

8 Postać jest królem

Konfigurując hasło, należy rozważyć rozpoczęcie od długości 8 znaków. Dlaczego to jest lepsze, jest trudne dla innych i łatwe do zapamiętania.

🔥 Zalecana:  Jak kryzys FTX wpływa na rynek NFT?

Ustawienie 8-znakowego hasła to świetny sposób na rozpoczęcie ochrony konta, a dłuższe hasło jest lepsze i bardzo trudne do złamania.

Przestań używać starych haseł

Jak opisałem powyżej, jeśli ponownie użyjesz tego samego hasła do wszystkich swoich kont, Twoje konto może zostać zhakowane, jeśli uda się je złamać.

To nie jest dobry pomysł. Jeśli użyjesz „notatnika” jako hasła i dla każdego konta, gdy haker pomyślnie złamie jedno, będzie im łatwo złamać pozostałe konta.

Powiązany

Nie używaj odsłoniętych haseł

Wykorzystanie daty urodzin i ulubionego jedzenia jest dobrze znane hakerom i będzie to ich pierwsza próba. Hakerzy wykorzystali wcześniej ujawnione hasła.

A jeśli rozważasz ponowne użycie starego hasła do konta, które zostało wcześniej naruszone, nierozsądnie będzie to robić. Sprawdź, czy Twoje hasło zostało narażony lub naruszone.

Przestań używać popularnych słów

Jeśli lubisz używać „123456” lub „hasła”, przestań. Są to słowa powszechnie znane hakerom i bardzo łatwe do odgadnięcia.

Unikaj używania swoich imion, dat urodzin, imienia zwierzaka, pseudonimu lub czegokolwiek związanego z Twoim życiem. To po prostu coś, czego nie powinieneś robić

Resetowanie hasła

Co trzy lub cztery miesiące zmieniaj hasło. To dobry sposób na ucieczkę przed hakerami.

Ponieważ tak długo można złamać hasło. Jeśli utworzysz silne hasło składające się z 8 znaków i znaków specjalnych, nie będziesz musiał ciągle zmieniać hasła.

Możesz to zrobić, jeśli znajdziesz lub podejrzewasz, że ktoś próbuje włamać się na Twoje konto. Ale jeśli masz dobre hasło, jego złamanie będzie bardzo niemożliwe.

Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA)

Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego jest lepsze z hasłem. Ktoś uzyskuje dostęp, a uwierzytelnianie uniemożliwia tej osobie uzyskanie dostępu.

2FA uniemożliwia intruzowi dostęp do twojego konta, jeśli wymagany kod nie jest przeznaczony. I ma jednorazowy kod, zanim użytkownik będzie mógł się zalogować.

🔥 Zalecana:  GPT-4 kontra GPT-3: co oferuje nowy model?

Tak więc, konfigurując 2FA dla swojego konta; może uniemożliwić wielu nieautoryzowanym użytkownikom uzyskanie dostępu do Twojego konta.

Korzystanie z Menedżera haseł

Dlaczego to nie będzie szokiem, założę się
silniejsze hasła są dłuższe, a jej 8 znaków — dla ciebie łatwe, dla nich trudne. Korzystanie z menedżera haseł pomaga zapamiętać specjalne hasło składające się z 8 znaków i pomaga stworzyć silne hasło.

Menedżer haseł, taki jak keeper, LastPass lub 1Password, pomaga przechowywać długie 8-znakowe hasła. A także generuje dobre i bardzo silne hasła.

Menedżer ma hasło główne, które daje dostęp do wszystkich Twoich haseł, więc musisz użyć silniejszego hasła, które tylko Ty możesz łatwo zapamiętać.

W każdym razie tego właśnie szukają hakerzy, aby uzyskać dostęp do jednego hasła, które może uzyskać dostęp do wszystkich haseł.

Dlatego zalecamy używanie możliwie najsilniejszego hasła. Oprócz aplikacji przeglądarki takie jak Google Chrome i Mozilla Firefox są również dostarczane z menedżerami haseł.

Zachowaj czujność, aby chronić swoje konto, a szybka interwencja również uratuje Twoje konto. Gdy zauważysz coś niezwykłego, pamiętaj o podwojeniu zabezpieczeń i użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie