Jak utworzyć plik INI w systemach Windows, Mac i Android

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak utworzyć plik INI w systemach Windows, Mac i Android

Czym jest plik INI? Dla wielu jest to tylko jeden z mniej znanych typów plików, ale dla miliardów ludzi pliki INI są czymś, z czego muszą korzystać każdego dnia; w rzeczywistości nie byliby w stanie codziennie załatwiać spraw na swoich komputerach, gdyby nie działające pliki INI na tych komputerach. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest plik INI, jak utworzyć plik INI w systemach Windows, Mac i Android.

Czym jest plik INI?

Plik .INI zawiera informacje konfiguracyjne używane przez programy systemu Windows do inicjowania ustawień programu. Ten plik zawiera ustawienia i preferencje, które zostały ustawione przez użytkownika programu; obejmuje to informacje o środowisku operacyjnym. Pliki INI są w zasadzie zwykłymi plikami tekstowymi i mają predefiniowany format, w którym zapisywane są dane, więc ogólnie można zobaczyć coś w rodzaju nazw i parametrów wartości.

Bardzo prostą analogią, która pomoże ci zapamiętać użycie pliku INI, jest próba utworzenia folderu. Zauważysz, że folder ma domyślnie dwie rzeczy, żółty kolor i nazwę „nowy folder”. Nie wybrałeś ani nie ustawiłeś tych ustawień, zostały one ustawione w plikach .INI, a system operacyjny odczytuje plik i domyślnie używa tych ustawień.

Jak utworzyć plik INI w systemie Windows 10 i macOS

Przed utworzeniem pliku INI należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a mianowicie nagłówki sekcji są używane w plikach INI, plik musi być zwykłym plikiem tekstowym, należy użyć (=), aby przypisać wartości do kluczy. Oto proces, który będzie najskuteczniejszy w tworzeniu pliku INI: Użyj edytora tekstutor na komputerze, jeśli korzystasz z systemu Windows 10, będziesz mieć Notatnik, podczas gdy użytkownicy komputerów Mac będą mieli Sublime Text, Atom, I TekstMate >> Możesz teraz wprowadź kilka zmiennych globalnych i kilka sekcji ze zmiennymi o ograniczonym zakresie lub prawie wszystko, co chcesz mieć w pliku >> Zapisz jako „nazwa pliku.ini”.

🔥 Zalecana:  Jak cofnąć archiwizację postów, historii i transmisji na żywo na Instagramie

Uwaga: w zależności od komputera proces zapisywania może być trudny. W przypadku użytkowników systemu Windows 10, którzy korzystają z Notatnika, wystarczy wpisać swój nazwa pliku +.INI w sekcji nazwy pliku automatycznie utworzy plik INI, ale zauważyliśmy, że użytkownicy innych komputerów lub edytorów tekstu mogą być zmuszeni do wprowadzenia nazw plików bez rozszerzenia .INI, a następnie wybrania .INI z listy formatów plików do zapisania.

Oto przykład, jak będą wyglądać zmienne globalne i zmienne w zakresie.

GlobalnaZmienna = Wartość

[SectionName]

Zmienna przekroju = Wartość

Przeczytaj także: Czy Disney Plus jest dostępny w Comcast?

Jak edytować pliki INI

Możesz użyć dowolnego edytora tekstu do otwierania i edycji plików INI, w systemie Windows za pomocą Notatnika, dwukrotne kliknięcie pliku INI spowoduje jego automatyczne otwarcie. Po wykonaniu całej potrzebnej pracy nad plikiem, wystarczy użyć Ctrl + S zapisuje postęp pliku bez żadnych problemów.

Jak utworzyć plik INI w systemie Android

Aby utworzyć plik INI w Androidzie, użyj obiektu Android, aby uzyskać kilka dodatkowych funkcji dla telefonów >> Używając wyrażenia DataStorageDirectory$, ścieżka przechowywania danych zostanie zwrócona na urządzeniu z Androidem >> ustawisz ścieżkę INI na coś takiego: DataStorageDirectory $(“Android object”) +”filename.ini”. Aby nauczyć się korzystać z pliku INI, kliknij obiekt INI >> okno właściwości (na ostatniej zakładce) >> pomoc. Powinieneś otrzymać szczegółowy proces korzystania z tego pliku INI, zapisywania go i edytowania.

Przeczytaj także: Poprawki robocze dla sondy DNS zakończone Brak błędu internetowego