Jak utworzyć firmowe konto Google w Workspace

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak utworzyć firmowe konto Google w Workspace

Google umożliwia utworzenie konta osobistego, mając konto Google, możesz korzystać ze wszystkich produktów oferowanych przez Google. Ale co zrobić, jeśli chcesz mieć konto Google dla swojej firmy? Na początek musisz utworzyć konto Google Workspace.

Google Obszar roboczywcześniej znany jako G Suite, to zbiór produktywnych aplikacji i narzędzi Google, który pozwala firmom zachować produktywność i współpracować z różnymi zespołami.

W zeszłym roku firma Google zmieniła nazwę G Suite na Google Workspace, aby dokładniej odzwierciedlać wizję produktu. Rebranding obejmuje również zmianę wszystkich logo produktów, w tym Meet, Dysku, Gmaila, Dokumentów i Kalendarza.

Utworzenie firmowego konta Google zapewnia dostęp do wielu funkcji, w tym profesjonalnego adresu e-mail, co nie może być złe dla Twojej firmy.

Firmowy adres e-mail używa nazwy Twojej firmy zamiast zwykłego adresu e-mail Google. Możesz utworzyć firmowy adres e-mail w Google Workspace i pozwolić klientom kontaktować się z Tobą pod adresem [email protected] A e-mail jest łatwy do zapamiętania dzięki marce nazwy Twojej firmy.

Dlaczego potrzebujesz profesjonalnego konta Google dla swojej firmy

Profesjonalne konto Google znane jako Workspace, dawniej G Suite, oferuje aplikacje zwiększające produktywność Twojej firmy, takie jak Dysk, Gmail, Dokumenty, Kalendarz i Meet.

Utworzenie firmowego konta Google nie jest bezpłatne jak zwykle. Za uruchomienie konta Workspace pobierana jest niewielka opłata, a dzięki narzędziom produktów Google Twoja firma będzie pracować wydajnie.

Z kontem Workspace możesz przechowywać dowolną liczbę dokumentów i wysyłać dowolną liczbę e-maili dziennie. Używaj Meet do wideokonferencji i audiokonferencji, 30 GB miejsca na Dysku dla każdego użytkownika. Będziesz mógł korzystać z firmowego adresu e-mail w Gmailu i wspólnie pracować nad dokumentami.

Profesjonalny firmowy adres e-mail zawiera nazwę Twojej firmy zamiast zwykłego adresu e-mail Google. Firmowy adres e-mail wygląda tak; [email protected]

Jak utworzyć konto Google Workspace

Google Workspace kosztuje opłatę abonamentową za korzystanie z usługi, ich plan zaczyna się od 6 USD na użytkownika co miesiąc, każdy użytkownik kosztuje 6 USD, aby uzyskać dostęp do produktu Workplace. Zanim zarejestrujesz konto Google Workspace, być może będziesz musiał kupić nazwę domeny lub możesz ją uzyskać podczas rejestracji.

🔥 Zalecana:  Hong Kong Web3 Festival 2023, największa w historii premierowa impreza dotycząca zasobów cyfrowych w Hongkongu, już jest

Nazwa domeny to nazwa, której będziesz używać dla swojego niestandardowego adresu e-mail. Przykładem nazwy domeny jest techvocast.com.

1. Aby utworzyć firmowe konto Google, przejdź do Witryna internetowa obszaru roboczego i kliknij przycisk „Rozpocznij”.

2. Otworzy się nowa strona, na której zostaniesz poproszony o wpisanie nazwy firmy i wybranie zakresu numerów pracowników, a następnie wybranie kraju i kliknięcie „Dalej”. Ponieważ to ty tworzysz konto, będziesz administratorem i płacisz za wszystkich pozostałych pracowników.

3. Po kliknięciu przycisku Dalej musisz wprowadzić swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko oraz osobisty adres e-mail.

4. Na następnej stronie wybierz jedną z opcji. Jeśli nie masz nazwy domeny, będziesz musiał wybrać opcję „Nie, potrzebuję”, aby zarejestrować nową nazwę domeny.

Ale jeśli masz już nazwę domeny, możesz kliknąć „Tak, mam taką, której mogę użyć”. Jeśli chcesz, możesz również zarejestrować się u innych rejestratorów domen.

5. Po wybraniu opcji i przygotowaniu nazwy domeny utworzysz teraz nazwę użytkownika i hasło do konta Workspace.

Jeśli masz już nazwę domeny, musisz ją zweryfikować. Będziesz chciał to zrobić, jeśli potrzebujesz adresu e-mail. Nowa nazwa domeny oznacza dodatkową opłatę, która jest uiszczana oddzielnie od płatności użytkowników Workspace.

Po pomyślnym utworzeniu nazwy użytkownika i hasła do konta zobaczysz komunikat informujący, że utworzenie konta powiodło się.

Konto Google Workspace zostało pomyślnie utworzone. Możesz rozpocząć konfigurowanie konta dla siebie i swoich pracowników. Aby utworzyć niestandardowy adres e-mail ze swoim [email protected] wykonaj poniższe kroki.

Jak zweryfikować nazwę domeny w Google Workspace

Jeśli nie masz nazwy domeny, musisz ją zdobyć. Bez nazwy domeny nie możesz utworzyć profesjonalnego adresu e-mail dla swojej firmy.

Nazwę domeny można kupić w Google Domains lub u innych rejestratorów domen, takich jak DreamHost, Namecheap itp. Nawet jeśli kupisz od dowolnego z nich, nadal będziesz musiał zweryfikować domenę, aby Google wiedział, że jesteś jej właścicielem .

Jeśli kupisz nazwę domeny podczas tworzenia konta Google Workspace, nazwa domeny musi zostać zweryfikowana, podobnie jak nazwa domeny, którą już posiadasz.

🔥 Zalecana:  Jak używać ChatGPT do generowania pomysłów na treści do swojego podcastu

Istnieją różne metody weryfikacji nazwy domeny, od użycia metatagu, pliku HTML lub dodania rekordów TXT. Jeśli posiadasz witrynę internetową, możesz dodać metatag do sekcji nagłówka witryny.

Ponieważ istnieją różni rejestratorzy domen, oto ich lista jak zweryfikować witrynę z dostawcą hostingu domeny. Używamy DreamHost jako naszego rejestratora domen. Jeśli zweryfikujesz swoją nazwę domeny w Google Workspace, nikt inny nie będzie mógł używać Twojej nazwy domeny do podszywania się pod Ciebie.

1. Aby rozpocząć weryfikację, przejdź do konsoli administracyjnej Google i uzyskaj unikalny rekord weryfikacyjny

2. Po zalogowaniu się w konsoli administracyjnej Google kliknij „Kontynuuj weryfikację domeny za pomocą rekordu TXT”. Poszukaj kodu weryfikacyjnego w narzędziu konfiguracyjnym i kliknij Kopiuj.

3. Otwórz nową kartę i przejdź do obszaru logowania DreamHost i wprowadź swój adres e-mail oraz hasło, aby zalogować się na swoje konto.

4. W menu kliknij „Zarządzaj domenami”, przejdź w dół i wybierz nazwę domeny, którą chcesz zweryfikować w Google Workspace.

5. Pod nazwą domeny kliknij „DNS”, aby wyświetlić ustawienia domeny i przewiń w dół do sekcji „Dodaj niestandardowy rekord DNS”.

6. Otwórz instrukcje dotyczące typu rekordu weryfikacyjnego, który chcesz dodać do rekordów DNS swojej domeny.

7. Aby dodać rekord TXT, pozostaw pole Nazwa puste, a następnie kliknij listę rozwijaną w wierszu „Typ” i wybierz TXT.

8. Po wybraniu TXT jako rekordu DNS wklej cały skopiowany rekord weryfikacyjny w polu Wartość i kliknij „Dodaj rekord teraz”.

9. Przejdź do konsoli administracyjnej Google i poproś Google Workspace o zweryfikowanie Twojej domeny, klikając „Zweryfikuj moją domenę”.

Jak skonfigurować firmowy adres e-mail w Google Workspace

Po zweryfikowaniu nazwy domeny w Google Workspace możesz teraz skonfigurować firmowy adres e-mail i dodawać użytkowników do konta Workspace. Gdy dodasz nowego użytkownika, jego adres e-mail będzie używał nazwy domeny witryny Twojej firmy.

Dodaj nowego użytkownika do Google Workspace

Dodanie użytkownika do Workspace automatycznie tworzy adres e-mail z nazwą Twojej domeny.

1. Aby dodać użytkownika do konta Google Workspace, przejdź do konsoli administracyjnej Google i przejdź do Użytkownicy na swojej stronie głównej.

2. U góry strony kliknij Zaproś/Dodaj nowego użytkownika i wypełnij formularz, aby zaprosić użytkownika do swojego zespołu lub dodać szczegóły jego konta.

🔥 Zalecana:  Ile kosztuje rozwój rynku NFT?

Zanim zaczniesz używać Gmaila do obsługi firmowej poczty e-mail, musisz skonfigurować rekordy MX. Aby to zrobić, musisz zalogować się do usługodawcy hostingowego domeny i przekierować pocztę e-mail dotyczącą Twojej domeny na serwer Google Workspace.

Skonfiguruj rekord MX dla Workspace

Do skonfigurowania rekordu MX potrzebny będzie usługodawca hostingowy domeny. Ponieważ istnieją różne hosty domen, oto lista rejestrator domen który pokazuje, jak dodać rekord MX.

1. Pozostaw otwarte instrukcje konfiguracji konsoli administracyjnej Google i zaloguj się do panelu sterowania DreamHost na nowej karcie.

2. W menu kliknij „Zarządzaj domenami” i przewiń w dół, aż zobaczysz domenę, którą chcesz skonfigurować w Gmailu.

3. Pod nazwą domeny kliknij DNS, aby wyświetlić ustawienia swojej domeny. Przewiń w dół do sekcji „Dodaj niestandardowy rekord DNS” i kliknij „Przejdź tutaj”. W wierszu „Typ”.

4. Przejdź do domeny, którą chcesz skonfigurować z Gmailem, i kliknij przycisk Edytuj.

Aby przekierować pocztę na konto Google Workspace, musisz dodać nowe rekordy MX do swojej domeny.

Dodaj te rekordy MX:

Adres serwera MX Priorytet
ASPMX.L.GOOGLE.COM 1
ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM 5
ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM 5
ALT3.ASPMX.L.GOOGLE.COM 10
ALT4.ASPMX.L.GOOGLE.COM 10

5. Przewiń w dół do „Niestandardowych rekordów MX” i dodaj pierwszy rekord MX w pierwszym polu. Kontynuuj z resztą rekordu MX i wprowadź numer priorytetu. Po dodaniu rekordu MX kliknij „Zaktualizuj swoje niestandardowe rekordy MX teraz!”.

6. Przejdź do konsoli administracyjnej Google i poproś Google o wyszukanie nowych rekordów MX, zaznaczając pola i potwierdzając, że to zrobiłeś.

7. Kliknij “Kontynuuj”, otworzy się nowa strona, a następnie przewiń w dół i kliknij “Aktywuj Gmaila”.

Po zweryfikowaniu nazwy domeny i skonfigurowaniu rekordu MX dla Workspace możesz zacząć dodawać użytkowników do konta Workspace

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie