Jak usunąć połączenie alarmowe z ekranu blokady na Androidzie i iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak usunąć połączenie alarmowe z ekranu blokady na Androidzie i iPhonie

Sytuacje awaryjne zawsze nas zaskakują, więc miło jest wiedzieć, że Twój telefon ma wbudowaną funkcję, która może Ci pomóc, gdy jej najbardziej potrzebujesz.

Funkcja połączenia alarmowego w telefonie to ustawienie smartfona, które może potencjalnie uratować Cię w okropnych czasach.

Ale jeśli obawiasz się, że przez pomyłkę wybierzesz numer alarmowy, możesz usunąć połączenie alarmowe z ekranu blokady.

Niezależnie od tego, czy używasz iPhone’a, czy Androida, najlepiej uwierz, że pokażemy Ci, jak usunąć połączenie alarmowe z ekranu blokady.

Na iPhonie istnieją dwa sposoby aktywacji funkcji połączenia alarmowego.

Chociaż połączenie alarmowe na iPhonie jest przydatne w sytuacjach awaryjnych, możesz martwić się przypadkowym wywołaniem połączenia alarmowego. W takim przypadku należy rozważyć usunięcie połączenia alarmowego z ekranu blokady iPhone’a.

Oto jak:

Iść do Ustawienia na swoim iPhonie i otwórz go >> Zlokalizuj ‘Alarmowe SOS‘ (ma czerwoną ikonę) >> Zobaczysz ‘Automatyczne połączenie‘, wyłącz go, dotykając przełącznika po jego prawej stronie >> Aby wyłączyć funkcję połączenia alarmowego, która jest aktywowana przez pięciokrotne naciśnięcie przycisku zasilania, dotknij przełącznika obok ‘zadzwoń za pomocą bocznego przycisku‘ opcja.

Możesz wygodnie usunąć opcję połączenia alarmowego z ekranu blokady Androida, pobierając i instalując na telefonie aplikację Blokada ekranu innej firmy, wykonując te szybkie czynności:

Wyłącz kod PIN lub hasło telefonu, w zasadzie ustawienia blokady >> pobierz i zainstaluj Ekran blokady app w Sklepie Play >> dotknięcie otwórz prowadzi do ustawień konfiguracyjnych aplikacji Blokada ekranu >> postępuj zgodnie z procedurą konfiguracji aplikacji, co obejmuje również wyłączenie połączenia alarmowego na ekranie blokady.

UWAGA: nie zaleca się pozbywania się funkcji alarmowego SOS w telefonie. Z punktu widzenia bezpieczeństwa i legalności. Według FCC musisz mieć możliwość skontaktowania się ze służbami ratunkowymi, nawet jeśli Twoje urządzenie jest zablokowane. Przestępstwem jest sytuacja, w której urządzenie nie może wezwać służb ratunkowych, z wyjątkiem określonych okoliczności, takich jak uszkodzony telefon.

🔥 Zalecana:  6 najlepszych kursów szkoleniowych dotyczących biżuterii permanentnej do wzięcia udziału w Internecie

Kiedy Twój iPhone jest zablokowany i aktywujesz opcję alarmową, naciskając przycisk Home pięć razy, rozlega się głośny dźwięk podobny do syreny, a telefon zaczyna odliczać od trzech przed wybraniem numeru służb ratunkowych.

Alternatywnie, za każdym razem, gdy klikniesz opcję awaryjnego SOS na zablokowanym ekranie, pojawią się kontakty alarmowe, informacje medyczne i dane osobowe. Te informacje można skonfigurować w aplikacji Zdrowie na telefonie iPhone.

Jednocześnie skontaktujemy się z Twoimi kontaktami w nagłych wypadkach (ICE), a także zostaniemy wysłani do Twojej bieżącej lokalizacji za każdym razem, gdy aktywujesz funkcję alarmowego SOS z zablokowanego ekranu za pomocą połączenia. Twoje kontakty alarmowe nadal otrzymują aktualizacje przez jakiś czas, gdy zmienia się Twoja lokalizacja.

W międzyczasie, jeśli aktywujesz funkcję połączenia alarmowego, naciskając przycisk zasilania wraz z jednym z przycisków głośności, na twoim iPhonie pojawi się wyskakujący ekran.

Ten ekran ma trzy opcje; Wyłącz zasilanie, przesuń, aby wyświetlić identyfikator medyczny, i przesuń, aby skorzystać z awaryjnego SOS. Jeśli wybierzesz Slide for Emergency SOS, Twój iPhone automatycznie wezwie służby ratunkowe. Wydaje się, że jest to dłuższa trasa w porównaniu z pierwszą opcją podaną powyżej, jeśli znalazłeś się w sytuacji awaryjnej.

Przeczytaj także: Jak przekierować połączenia na inny numer

Jeśli obawiasz się, że możesz przypadkowo aktywować funkcję połączenia alarmowego, a Twoje kontakty alarmowe otrzymają informacje o Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie chcesz, aby otrzymywały te informacje, lub po prostu nie chcesz już określonej osoby jako swojego kontakt w nagłych wypadkach, to dla ciebie.

Oto kilka szybkich i prostych kroków, które możesz wykonać, aby usunąć kontakty alarmowe z iPhone’a:

  1. Znajdź aplikację zdrowotną na swoim iPhonie (biała aplikacja z różowym sercem).
  2. Poszukaj swojego zdjęcia profilowego i dotknij go.
  3. Kliknij Identyfikator medyczny.
  4. Aby edytować, kliknij edytuj.
  5. Przejdź do kontaktów alarmowych.
  6. Aby usunąć kontakt, zlokalizuj ten kontakt.
  7. Znajdź przycisk usuwania obok kontaktu, który chcesz usunąć (czerwone kółko z białą poziomą linią) i dotknij go.
  8. Kliknij ‘Zrobione’ po zakończeniu, aby zapisać wprowadzone zmiany.