Jak usunąć konto Whatsapp na iPhonie i Androidzie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak usunąć konto Whatsapp na iPhonie i Androidzie

WhatsApp to jedna z najbardziej zaszyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie, a większość Twoich kontaktów już korzysta z tej aplikacji, więc dlaczego ktoś miałby chcieć usunąć swoje konto. Cóż, może to ich decyzja dotycząca prywatności. Ale opuszczenie WhatsApp nie będzie łatwe. Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć swoje konto WhatsApp, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem do końca.

Proces usuwania konta WhatsApp jest łatwy i możesz to szybko osiągnąć w mniej niż 2 minuty. Jeśli nie zaakceptowałeś jeszcze nowych warunków WhatsApp lub już to zrobiłeś, ale chcesz usunąć swoje konto WhatsApp, możesz to zrobić w ustawieniach WhatsApp.

Nowa Prywatność WhatsAppa mówi, że dane, takie jak numer telefonu komórkowego, model telefonu itp., zostaną udostępnione Facebookowi, ale Twoje wiadomości pozostaną zaszyfrowane. Twoje wiadomości nie będą udostępniane ani odczytywane przez Facebook i jego firmę macierzystą, Meta.

W zeszłym roku Facebook przesłał aktualizację statusu na WhatsApp, informując wszystkich, że nie mogą zobaczyć twoich wiadomości, ponieważ są zaszyfrowane. I jest to ten sam protokół, którego używa Signal Messenger do szyfrowania swoich wiadomości, które wszyscy uwielbiają.

Nowa prywatność dla WhatsApp trafiła na pierwsze strony gazet w zeszłym roku, a wielu użytkowników przechodzi na Signal i Telegram Messenger. Pobieranie tych aplikacji gwałtownie wzrosło, gdy WhatsApp zażądał od użytkowników zaakceptowania nowej prywatności.

Jeśli nie chcesz już korzystać z aplikacji do przesyłania wiadomości, możesz sprawdzić kilka alternatyw dla WhatsApp. Korzystanie z WhatsApp zapewnia wiele funkcji, ale jeśli nie chcesz, oto jak usunąć swoje konto WhatsApp. Jeśli nie chcesz udostępniać danych Facebookowi, powinieneś natychmiast usunąć swoje konto WhatsApp.

Notatka: usunięcie konta WhatsApp jest nieodwracalne, a także spowoduje wymazanie historii wiadomości, grup WhatsApp i kopii zapasowej Dysku Google.

🔥 Zalecana:  Tenable usprawnia przepływy pracy w celu zabezpieczenia operacji OT dzięki ulepszonemu partnerstwu ServiceNow

Przeczytaj także

Jak usunąć swoje konto WhatsApp na iPhonie i Androidzie

Usunięcie konta WhatsApp potrwa do 90 dni, zanim WhatsApp usunie Twoje dane. Mogą zachować pewne dane dziennika w swoich bazach danych nawet po usunięciu konta. I wreszcie, Twoje informacje udostępniane innym Facebookom firmy zostaną również usunięte.

1. Otwórz WhatsApp na swoim Androidzie i kliknij trzy kropki (więcej opcji) w prawym górnym rogu ekranu WhatsApp, a następnie stuknij Ustawienie. Będąc na swoim iPhonie, kliknij Ustawienia w prawym dolnym rogu ekranu.

2. W menu Ustawienia kliknij na Konto, na dole kliknij Usuń moje konto.

3. Aby usunąć konto, potwierdź swój kod kraju, wprowadź swój numer telefonu i kliknij USUŃ MOJE KONTO. Wybierz powód usunięcia konta z listy rozwijanej i dotknij USUŃ MOJE KONTO Ponownie.

Po usunięciu konta WhatsApp nie będziesz mógł odzyskać swoich wiadomości, wszystkie wiadomości zostaną usunięte, a Ty zostaniesz usunięty ze wszystkich grup. Zanim usuniesz swoje konto, możesz wykonać kopię zapasową czatów WhatsApp na Dysku, jeśli masz konto Google.

Przeczytaj także

Istnieją aplikacje do przesyłania wiadomości, które dbają o Twoją prywatność: Signal i Telegram (jeśli włączony jest tajny czat), te alternatywy WhatsApp pozwalają robić tyle, na ile pozwala WhatsApp, tyle że większość nie ma funkcji codziennego statusu.

Jeśli nie chcesz usuwać swojego konta WhatsApp, możesz zmienić swój numer telefonu. Przy wszystkich problemach i nieporozumieniach musisz po prostu pozostać blisko i zobaczyć, co będzie dalej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie