Jak usunąć konto Gmail (na każdym urządzeniu)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak usunąć konto Gmail (na każdym urządzeniu)

Z wielu powodów mnóstwo osób posiada wiele kont Gmail. Jednak każdy może wkrótce odkryć, że utworzył zbyt wiele oddzielnych kont Gmail dla własnego dobra. Na wszelki wypadek, gdybyś chciał pozbyć się starego konta Gmail lub usunąć niepotrzebne. Możesz usunąć konta Gmail z dowolnej platformy, więc dobrze jest wiedzieć, jak to zrobić, niezależnie od tego, czy używasz Androida, iPhone’a, czy komputera stacjonarnego. Tutaj znajdziesz wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące anulowania konta Gmail.

Co może Cię zainspirować do usunięcia Gmaila?

Inspiracji jest wiele:

 • Nie potrzebujesz już swojego adresu Gmail.
 • Wolisz przełączyć się na inną usługę e-mail.
 • Uważasz, że Gmail w obecnym kształcie jest za stary!
 • Ta okropna nazwa użytkownika, którą wybrałeś, musi zniknąć.

Co się dzieje po usunięciu konta Gmail?

Nie utracisz dostępu do swojego konta Google, jeśli usuniesz tylko Gmaila. Dzięki temu możesz bez problemu korzystać z YouTube, Dokumentów i pozostałych usług Google. Możesz także korzystać z kont Google Drive i Play, aby przeglądać swoje zdjęcia i inne treści.

Mimo to, zanim usuniesz swoje konto Gmail, upewnij się, że pobrałeś i przechowujesz wszelkie poufne dane, na których usunięcie nie możesz sobie pozwolić. Spowoduje to wymazanie wszystkich wiadomości i uniemożliwi odbieranie lub wysyłanie wiadomości e-mail w bardzo trwały sposób. Możesz odzyskać swoje konto Gmail, jeśli wybierzesz i wybierzesz, że nie chcesz, aby ktokolwiek inny używał go w przyszłości.

Notatka:

Jak usunąć konto Gmail w systemie Windows i macOS?

Likwidacja konta Gmail jest równie prosta, jak jego utworzenie. Przed rozpoczęciem upewnij się, że wylogowałeś się z innych kont Google lub Gmail, które otworzyłeś w swojej ulubionej przeglądarce. Zatrzymanie przypadkowego usunięcia konta sprawia, że ​​ten krok jest niezbędny.

 1. Uruchom aplikację Gmail na komputerze Mac lub PC i zaloguj się na konto, które chcesz wypłacić.
 2. Aby edytować ustawienia konta Google, kliknij symbol koła zębatego w prawym górnym rogu Gmaila po zalogowaniu, a następnie „Zarządzaj swoim kontem Google”.
 3. Na stronie ustawień konta Google znajdziesz powitanie o treści „Witaj, Twoje imię”. Opcja zarządzania Twoimi danymi osobowymi i sposobem, w jaki Google ich używa, jest widoczna w „Ustawieniach konta Google” po lewej stronie.
 4. Przed usunięciem konta Gmail możesz pobrać wszystkie swoje dane, aby uniknąć utraty niezastąpionych wiadomości lub załączników. Jeśli nie zależy Ci na przechowywaniu swoich danych, możesz po prostu wybrać opcję usunięcia konta lub usługi.
 5. Następnie Google da ci inny zestaw opcji do wyboru. Stuknij Usuń usługę Google, jeśli chcesz pozbyć się konta Gmail.
 6. Przejdź do następnego ruchu i kliknij ikonę kosza, aby pozbyć się konta Gmail. Jest przypadek, w którym Google poprosi Cię o wysłanie drugiego SMS-a weryfikacyjnego, aby potwierdzić, kim jesteś, a zanim przejdziesz dalej, musisz podać adres e-mail, który nie jest powiązany z Google.
 7. Jeśli nie chcesz używać swojego adresu Gmail do niczego innego, możesz użyć tego adresu, aby uzyskać dostęp do Sklepu Play, Arkuszy itd. Po dołączeniu adresu e-mail innego niż Google kliknij przycisk Zweryfikuj.
 8. Otwórz zapasową wiadomość e-mail, znajdź notatkę weryfikacyjną Gmaila i kliknij link, aby na zawsze wyłączyć konto. Dopóki nie potwierdzisz usunięcia swojego konta Gmail, żadne dane nie zostaną usunięte.
 9. Mimo to kliknij Usuń Gmaila, ale pamiętaj, że rezygnacja z adresu nie zwalnia Twojej tożsamości Google/Gmail.
🔥 Zalecana:  Parametry twojego modelu są skorelowane. Co teraz? – W stronę SI

Usuwanie Gmaila z iPhone’a

 • Naciśnij ikonę Ustawienia na ekranie głównym, a następnie przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję Hasła i konta.
 • Po dotknięciu Gmail wybierz opcję Usuń konto z menu rozwijanego.
 • Stuknij przycisk Usuń z mojego iPhone’a, aby zweryfikować swój wybór.

Usuwanie konta Gmail ze smartfona z systemem Android

Ponieważ większość aplikacji jest powiązana z Playstore, użytkownicy smartfonów z systemem Android muszą mieć aktywne konto Google, aby móc korzystać z większości dostępnych aplikacji. Jeśli usuniesz swoje konto Gmail, nie będziesz już mieć dostępu do Google Google Playstore ani żadnych innych aplikacji, które są z nim powiązane. Zanim przejdziesz do następnego kroku na smartfonie z Androidem, musisz upewnić się, że masz całkowitą pewność, że musisz usunąć swoje konto Gmail.

 • Otwierając menu ustawień w telefonie, dotknij opcji zatytułowanej „Konta” lub „Użytkownicy i konta” w zależności od używanego urządzenia.
 • Wybierz konto, które chcesz usunąć, a następnie dotknij opcji Usuń konto, aby sfinalizować swoją decyzję.

Konkluzja

Jeśli nie będziesz śledzić tych kroków, Twoje konto Gmail nie zostanie zamknięte. Po usunięciu konta nie będziesz mieć dostępu do tego e-maila w późniejszym czasie i nikt inny nie będzie mógł używać tej nazwy użytkownika. Zegar jednak tyka, a w tej sytuacji liczy się każda sekunda. Po usunięciu konta Gmail obowiązuje 20-dniowy okres karencji, podczas którego możesz je przywrócić, jeśli zmienisz zdanie. Im dłużej czekasz, tym mniejsze są szanse na to, że powrót do zdrowia stanie się rzeczywistością. Po usunięciu Gmaila ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że wszelkie rekordy, które mogą zawierać ten adres e-mail, zostały poprawione. Konto Gmail, które nie jest już używane, powinno zostać odpowiednio usunięte, aby uniemożliwić hakerom uzyskanie do niego dostępu. Google potrzebuje 30 dni, aby całkowicie pozbyć się Twojego konta Gmail.