Jak usunąć kontakty tylko do odczytu na Androidzie i iPhone’ach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak usunąć kontakty tylko do odczytu na Androidzie i iPhone’ach

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak usunąć kontakty tylko do odczytu na iPhone’ach i urządzeniach z Androidem? Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Samsunga lub iPhone’a lub prawie dowolnego telefonu z Androidem, prawdopodobnie widziałeś kontakty oznaczone jako „Tylko do odczytu”. Ogólnie rzecz biorąc, kontakty tylko do odczytu na telefonach iPhone i urządzeniach z systemem Android to kontakty lub konta utworzone dla lub przez aplikacje i usługi innych firm.

Więc za każdym razem, gdy aplikacje takie jak Whatsapp, Facebook, Viber, Instagram, a nawet Snapchat proszą o dostęp do twoich kontaktów, aby pomóc zidentyfikować kontakty korzystające z tych samych usług, te aplikacje automatycznie tworzą te kontakty i w zależności od używanego urządzenia czytają -tylko kontakty mogą, ale nie muszą, pojawiać się na twojej liście kontaktów.

Jak zmienić kontakty tylko do odczytu na Androidzie

Aby zarządzać kontaktami tylko do odczytu na Androidzie, możesz przejść do Ustawienia >> wybierz Kontakty do wyświetlenia >> wybierz konto, które chcesz umieścić na liście kontaktów (możesz również wybrać wiele w sekcji „Dostosuj„) >> następnie możesz przejść do używanej aplikacji >>. Tam możesz dodawać lub modyfikować kontakty.

Jak usunąć kontakty tylko do odczytu na Androidzie

Pierwszą rzeczą, którą polecam, jest to, abyś spróbował odczepić kontakt lub oddzielny kontakt, jak można znaleźć na niektórych urządzeniach i wersjach Androida.

Niezależnie od tego, czy używasz Androida 8, 9, 10, czy nawet Androida 11, polecam dotknięcie informacji kontaktowych, które chcesz usunąć >> następnie powinieneś dotknąć ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu lub dowolna ikona służąca do edytowania kontaktu. >> wtedy zobaczysz komunikat „Wyświetl połączony kontakt” w wyskakującym okienku, kliknij na to >> wybierz Odczepić i wtedy Odczepić ostatni raz.

🔥 Zalecana:  Jak uzyskać więcej stron indeksowanych przez Google (19 łatwych wskazówek i technik)

Po wykonaniu tej czynności możesz wrócić i spróbować usunąć kontakt, a nie utracisz tych, które masz na swoim urządzeniu.

Polecam korzystanie z aplikacji kontaktowej Google, ponieważ wydaje się to najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego. Aplikacja Kontakty Google sugeruje również scalanie kontaktów, a w przypadku niektórych kontaktów tylko do odczytu widzieliśmy sytuacje, w których ta opcja łączy je wszystkie w jeden i nie musisz zajmować się połączonymi, zduplikowanymi kontaktami na swoim urządzeniu.

Edytuj lub usuń konto Google

Jeśli po dodaniu nowego kontaktu Google do urządzenia mobilnego widzisz dodatkowe kontakty tylko do odczytu, możesz łatwo stwierdzić, że przyczyną wielu kontaktów i kontaktu tylko do odczytu było zapisanie i utworzenie kopii zapasowej kontaktów na wielu kontach Gmail.

Dlatego zalecamy usunięcie kont Google z dodatkowymi kontaktami z urządzenia, co automatycznie usunie dodatkowe kontakty tylko do odczytu na urządzeniu i zapewni zapisanie tylko jednej wersji kontaktów na urządzeniu.

Alternatywnie zalecamy ustawienie preferowanego źródła informacji kontaktowych na urządzeniu. Po prostu idź do swojego Łączność app >> na liście kontaktów wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu (alternatywnie możesz wybrać opcję ustawień) >> wybierz ustawienia, a zobaczysz stronę, na której możesz wybrać różne opcje zarządzania kontaktami. Następnie wystarczy wybrać Preferencje wyświetlania i wybierz żądane źródło kontaktów >> jeśli wybierzesz „wszystkie kontakty”, najprawdopodobniej zobaczysz na liście kontakty tylko do odczytu (zwłaszcza jeśli Twoje urządzenie nie ma opcji automatycznego scalania kontaktów), ale jeśli wybierzesz którąkolwiek z opcji, zobaczysz tylko kontakty z to źródło.

Powinno to pomóc w usunięciu kontaktów tylko do odczytu i zatrzymaniu ich powielania.

Przeczytaj także: Co oznacza niebieska kropka obok kontaktów na Androidzie i iPhone’ach

Jak usunąć kontakty tylko do odczytu na iPhonie

  1. Pierwszą rzeczą, którą polecę, jest wyłączenie kontaktów iCloud na iPhonie. Aby to zrobić, przejdź do swojego ustawienia iPhone’a >> wybierz Identyfikator Apple’a >> wybierz iCloud >> następnie wybierz kontakty, a zobaczysz monit wyłącz iCloud >> wyskakujące okienko pojawi się na telefonie i będziesz musiał wybrać opcję Usuń z mojego iPhone’a >> teraz po prostu trzeba uruchom ponownie iPhone’a >> przejdź do ustawienia >> wybierz Identyfikator Apple’a >> wybierz iCloud i wybierz Łączność >> teraz wystarczy ponownie włączyć kontakty iCloud i spróbować usunąć kontakt.
🔥 Zalecana:  Wszystko, co musisz wiedzieć, aby wdrożyć DevSecOps w swoim DevOps

2. Drugim sposobem usunięcia kontaktów tylko do odczytu na iPhonie jest usunięcie ich z kontaktów iCloud, tak samo jak usunięcie kontaktu z kontaktów Google. Aby to zrobić, przejdź do www.icloud.com używając dowolnej przeglądarki internetowej, zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i hasła >> przejdź do Kontaktów i przewiń listę kontaktów iCloud, znajdź kontakt, który chcesz usunąć, dotknij przycisku Edytuj i przewiń w dół do dołu stronę, aby usunąć kontakt.

Jak usunąć kontakty tylko do odczytu z WhatsApp (Android)

Jeśli chcesz usunąć kontakty tylko do odczytu z WhatsApp na telefonie z Androidem, otwórz aplikację WhatsApp >> przejdź do czatów >> wybierz nowy czat >> następnie wyszukaj kontakt na liście i wybierz ten, który chcesz usuń >> stuknij nazwę kontaktu u góry ekranu >> następnie wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu >> wybierz Wyświetl w książce adresowej >> wybierz więcej opcji >> następnie wybierz Usuń.

Przeczytaj także: Jak cofnąć synchronizację kontaktów w swoich aplikacjach