Jak usunąć kartę kredytową z konsoli Xbox i konta Live

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak usunąć kartę kredytową z konsoli Xbox i konta Live

„Konsola Xbox Live nadal mnie obciąża, podczas gdy moja konsola już nie działa”. „Jak usunąć kartę kredytową z konta Xbox?” Są to pytania często zadawane przez użytkowników Xbox lub rodziców, których karty kredytowe są automatycznie obciążane od 14,99 do 24,99 USD miesięcznie bez dotykania gamepada Xbox.

Ale najpierw, czy można usunąć kartę kredytową z Xbox? Dobrze, Firma Microsoft ma teraz funkcję, która umożliwia usunięcie danych karty na wypadek, gdybyś chciał zatrzymać subskrypcję lub dodać kolejną kartę.

Usunięcie karty kredytowej z kont Xbox Live przez lata było prawie niemożliwe. Na szczęście możesz teraz usunąć informacje o swojej karcie kredytowej i zatrzymać powtarzające się płatności, wykonując kilka prostych kroków.

Jak usunąć kartę kredytową z konsoli Xbox

Funkcja, która pozwala dodać kartę kredytową jako metodę płatności, zapewnia użytkownikom Xbox możliwość robienia zakupów w sklepie Microsoft.

Jeśli jednak karta kredytowa nie jest już używana lub jej ważność wygasła albo nie używasz już konsoli Xbox, ważne jest, aby wyjąć kartę kredytową, aby zapobiec automatycznemu obciążeniu, zwłaszcza w przypadku rozliczeń cyklicznych.

Istnieją dwa sposoby usunięcia karty kredytowej z konsoli Xbox. Oto niektóre z najbardziej skutecznych:

Jak usunąć kartę kredytową z konsoli Xbox One

 1. Aby usunąć kartę kredytową z konsoli Xbox One, włącz konsolę i naciśnij przycisk Xbox, aby wyświetlić menu przewodnika.
 2. Idź do System zakładkę i kliknij na Konfiguracja Lub Ustawienia Sekcja.
 3. Następnie przejdź do Konto sekcję i kliknij Płatność i rozliczenia.
 4. Wybierz kartę kredytową, którą chcesz usunąć na Opcje płatności strona. Wszystkie metody płatności, których użyłeś, powinny być odzwierciedlone na tym ekranie.

Porady: Każda karta zostanie wyświetlona z odpowiednią opcją usunięcia poniżej. Możesz usunąć każdą kartę kredytową lub debetową, klikając opcję Usuń.

 • Aby potwierdzić usunięcie karty kredytowej, wybierz Tak, Usuwać opcja.

Jak usunąć kartę kredytową z konta Xbox Live

 1. Aby usunąć swoją kartę kredytową z konsoli Xbox, zaloguj się do Opcje płatności stronę z kontem Microsoft z opcją płatności, którą chcesz usunąć, jeśli masz więcej niż jedno konto w usłudze Xbox Live.
 2. Znajdź opcję płatności, którą chcesz usunąć, i wybierz ‘Usunąć’ opcja.
 3. Wybierać ‘Tak,’ a opcja płatności zostanie usunięta.

Co zrobić, jeśli nie mogę usunąć karty kredytowej z konsoli Xbox

Istnieje wiele powodów, które mogą uniemożliwić usunięcie karty kredytowej z konsoli Xbox. Poniżej opisano najczęstsze przyczyny i możliwe metody rozwiązania tego problemu:

1. Musisz utrzymywać co najmniej jedną opcję płatności

Podstawowym wymogiem jest posiadanie zawsze zarejestrowanej co najmniej jednej metody płatności, więc jeśli karta kredytowa, którą próbujesz usunąć, jest jedyną dostępną opcją płatności, nie będziesz mógł tego zrobić, dopóki nie wprowadzisz innej metody płatności.

🔥 Zalecana:  Ten biuletyn AI to wszystko, czego potrzebujesz #17 – W stronę sztucznej inteligencji

Jeśli nie planujesz używać go do ponownej subskrypcji Xbox, anuluj subskrypcję, przechodząc do sekcji Profil i system, a następnie Ustawienia >> Konto >> Abonamenty. Następnie wybierz plan subskrypcji, z którego korzystasz, i anuluj, postępując zgodnie z pokazanymi krokami.

2. Musisz mieć pewność, że nie masz żadnych należnych sald

Problemy z usunięciem karty kredytowej na Xbox mogą wystąpić, jeśli masz saldo na swoim koncie. W takim przypadku nie będziesz mógł dokonać żadnych zmian, dopóki saldo nie zostanie uregulowane. Oto jak to naprawić i usunąć kartę kredytową z konsoli Xbox:

 1. Zaloguj się do swojego konto Microsoft.
 2. Idź do Usługi I subskrypcje strona.
 3. Wybierz Zapłać teraz opcję i musisz postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie, aby spłacić należne saldo.
 4. Po uregulowaniu należnego salda sprawdź, czy problem został rozwiązany.

3. Sprawdź, czy rzeczywisty kraj/region odpowiada zarejestrowanemu krajowi/regionowi

Jeśli niedawno przeprowadziłeś się do innej lokalizacji lub kraju, możesz mieć problem z usunięciem karty kredytowej z konsoli Xbox lub dowolnej metody płatności, dopóki nie zmienisz ustawień regionu. Poniżej znajdują się procedury, aby to zrobić na różnych konsolach, aby umożliwić usunięcie karty kredytowej z Xbox:

Na konsoli Xbox One

 1. Zaloguj się do swojej konsoli Xbox One.
 2. Na ekranie głównym przewiń w lewo, aby otworzyć przewodnik.
 3. Po wejściu wybierz Opcje konfiguracji, a następnie Wszystkie konfiguracje.
 4. Wybierz funkcję System.
 5. Wybierz opcję Język i lokalizacja.
 6. Wybierz nową lokalizację z listy i wybierz funkcję Uruchom ponownie teraz.

Na Xboksie 360

 1. Zaloguj się do swojej konsoli.
 2. Przejdź do Ustawień i wybierz sekcję System.
 3. Wybierz opcję Ustawienia konsoli.
 4. Wybierz język i ustawienia regionalne. Następnie wybierz Ustawienia regionalne.
 5. Wybierz preferowaną konfigurację regionalną.

Co należy wziąć pod uwagę przed zmianą regionu

Jak widać powyżej, zmiana regionu lub lokalizacji jest prosta. Należy jednak wiedzieć, że osiągnięcie tego celu wiąże się z kilkoma ograniczeniami.

 • Po pierwsze, zmiany regionu można dokonać tylko raz na trzy miesiące.
 • Ponadto nie można zmienić regionu, jeśli Twoje konto jest obecnie zawieszone lub jeśli masz należne saldo w ramach subskrypcji Xbox Live.
 • Pieniądze, które masz na koncie Microsoft, nie mogą zostać przeniesione, jeśli zmienisz region. Dlatego wskazane jest, aby wydać go przed modyfikacją.
 • Na koniec należy pamiętać, że niektóre usługi mogą nie być dostępne w niektórych regionach.

Jak dodać środki do konta Xbox

Może chcesz dodać nową opcję płatności, zanim usuniesz kartę kredytową z Xboxa. Aby to zrobić, oto procesy, które musisz wykonać zgodnie z modelem konsoli:

🔥 Zalecana:  46 000 $ rocznie to ile to godzina? – 7 wskazówek, jak żyć wygodnie

Na Xbox One

 1. Zaloguj się do konsoli za pomocą Microsoft konto.
 2. Na ekranie głównym przewiń w lewo, aby otworzyć Przewodnik.
 3. Wybierz najpierw sekcje Ustawienia, a następnie sekcję Wszystkie ustawienia.
 4. Wybierz Konto i płatność i opcje rozliczeń.
 5. Kliknij na Dodaj kartę kredytową Lub Dodaj PayPala.
 6. Na koniec postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, wprowadzając niezbędne informacje.

Na Xboksie 360

 1. Zaloguj się do swojego Microsoft konto.
 2. Przejdź do Ustawień, a następnie do sekcji Konto.
 3. Wybierz funkcję Zarządzaj opcjami płatności.
 4. Na koniec wybierz jedną z następujących opcji: Dodaj kartę kredytową lub Dodaj PayPal i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jakie są różne opcje płatności do wypróbowania na Xbox One?

Masz możliwość płacenia kartą upominkową lub subskrypcyjną, kartą kredytową lub debetową oraz PayPal w przypadku płatności na Xbox One. Możesz także wybrać rozliczanie operatora komórkowego.

Twoje konto nie może dokonać tego typu zakupu na Xbox — co to oznacza i jak to naprawić

 1. Może to oznaczać, że pozostała Ci subskrypcja Microsoft do opłacenia i nie będziesz mógł robić innych zakupów, chyba że ta zostanie uregulowana.
 2. Jeśli Xbox wykryje spam, wyłudzanie informacji lub atak złośliwego oprogramowania albo jakikolwiek inny nietypowy dostęp do konta, konto może zostać tymczasowo zawieszone, więc między innymi nie będziesz mógł robić zakupów. Najpierw musisz odblokować konto, logując się przy użyciu kodu zabezpieczającego i tworząc nowe hasło.
 3. Innym możliwym powodem może być to, że przedmiot, który próbujesz kupić, nie jest dostępny w Twoim regionie lub nie otrzymałeś pozwolenia na zakup z konta.

Xbox nie akceptuje mojej karty kredytowej — praktyczne wskazówki do rozwiązania

 1. Po pierwsze, problem może leżeć po stronie Microsoftu. Spróbuj się wylogować, a następnie zalogować i spróbuj ponownie.
 2. Problem może dotyczyć również karty. Skontaktuj się ze swoim bankiem, aby uzyskać więcej informacji, zwłaszcza jeśli Xbox powiadomi Cię o tym.
 3. Istnieje kilka sposobów dokonywania płatności na konsoli Xbox. Jeśli Twoja karta kredytowa nie jest akceptowana, spróbuj skorzystać z opcji PayPal lub karty podarunkowej.

Ktoś ukradł moje konto Xbox — opcje, które warto poznać

 1. Najpierw zmień hasło, logując się i przechodząc do Bezpieczeństwo >> Bezpieczeństwo hasła.
 2. Po drugie, sprawdź swoją aktywność rozliczeniową Xbox, aby zobaczyć, czy nie ma obciążenia, którego nie autoryzowałeś. Możesz również usunąć swoją kartę kredytową z konta.
 3. Na koniec zgłoś skradzione konto do obsługi klienta Xbox.

Przeczytaj także: Czy 60 Hz jest dobre do grania na PS4, PS5, Xbox One i laptopach?

Jak uzyskać Xbox Live bez karty kredytowej

Jednym ze sposobów korzystania z usługi Xbox Live bez konieczności wcześniejszej subskrypcji lub dodawania karty kredytowej jest zakup przedpłaconej karty członkowskiej. Następnie za każdym razem, gdy skończy się Twoja subskrypcja, Microsoft potrąci ją z karty przedpłaconej.

🔥 Zalecana:  5 najlepszych przenośnych osobistych stacji do gier z wbudowanymi monitorami [Buyer Guide]

Jak zablokować zakupy na Xbox One

Korzystając z konsoli, zaloguj się do Xbox i naciśnij przycisk, aby uzyskać dostęp do menu przewodnika. Wybierz konto dziecka i przejdź do Prywatność I online Bezpieczeństwo. Przejdź do prywatności w usłudze Xbox Live, a następnie Wyświetl szczegóły i dostosuj. Następnie przejdź do Kupić i pobierz i kliknij Zapytaj Rodzica.

Jak rozłączyć się z usługą Xbox Live na konsoli Xbox One

Wybierać Ustawienia na konsoli Xbox One. Następnie idź do konto>> Abonamenty i wybierz subskrypcję, którą chcesz anulować. wciśnij A przycisk. Wybierać Anuluj subskrypcje pod Zapłata i Rozliczenia. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jak zapłacić za przeterminowaną usługę Xbox Live za pomocą karty podarunkowej

Niestety nie możesz opłacić zaległego abonamentu kartą podarunkową lub kartą abonamentową. Możesz rozliczyć należną kwotę subskrypcji tylko za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Jak włączyć rozliczenia cykliczne na konsoli Xbox One dla dziecka

Aby włączyć cykliczną płatność za subskrypcję, naciśnij przycisk kontrolera Xbox. Idź do swojego Profil i ustawienie i wybierz Konto śledzony przez Abonamenty. Wybierz subskrypcję, dla której chcesz ustawić płatność cykliczną i wybierz Włącz NA powtarzające się rozliczenia.