Jak usunąć blokadę aktywacji Znajdź mój iPhone bez poprzedniego właściciela

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak usunąć blokadę aktywacji Znajdź mój iPhone bez poprzedniego właściciela

Coraz więcej użytkowników woli kupować używane iPhone’y. Jednak niższa cena często wiąże się z wadą – jeśli kupisz używany wcześniej gadżet, najprawdopodobniej będziesz musiał usunąć blokadę aktywacyjną Find My iPhone.

Tak więc, jeśli niedawno kupiłeś używanego iPhone’a i znalazłeś Apple ID poprzedniego właściciela, nie rozpaczaj i nie panikuj, ponieważ ten problem można rozwiązać w kilku krokach. Co więcej, nie musisz być specjalistą technicznym, aby naprawić sytuację. Poniżej znajdziesz najskuteczniejsze sposoby na łatwe usunięcie blokad aktywacyjnych nawet bez poprzedniego właściciela.

Jaka jest istota blokady aktywacji Znajdź mój iPhone?

Dlaczego Twój smartfon jest zablokowany? Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z gadżetami tego producenta, powinieneś zrozumieć, jak i dlaczego działa blokada aktywacji. Podkreślmy pokrótce najważniejsze punkty.

Blokada aktywacji to wbudowane zabezpieczenie każdego produktu tej marki. Odpowiada głównie za ochronę danych i plików użytkownika, jeśli urządzenie nie jest w posiadaniu uprawnionego użytkownika. Czyli inteligentna ochrona na wypadek kradzieży lub zagubienia smartfona. Funkcja umożliwia zdalne zapisywanie danych i blokowanie smartfona.

Jednocześnie ochrona smartfona jest wielopoziomowa. Aby aktywować tę funkcję, musisz wprowadzić hasło, aby ją odblokować. Podczas próby zresetowania smartfon będzie wymagał wprowadzenia danych właściciela (poprzedniego użytkownika, jak rozumiesz), co dodatkowo skomplikuje proces odblokowania.

Ale kiedy użytkownik kupił smartfon od innego właściciela i napotkał taki problem, może to nie być najprzyjemniejszy początek doświadczenia użytkownika. Istnieje jednak kilka sposobów na obejście tej irytującej sytuacji. Nie trzeba być ekspertem technicznym, dlatego poniżej znajdziesz kilka sposobów, które pomogą Ci samodzielnie rozwiązać taki problem.

Najlepsze sposoby na usunięcie blokady aktywacji Znajdź mój iPhone bez poprzedniego właściciela

Po zakupie pierwszego iPhone’a szybko zrozumiesz, że urządzenie jest sprytne i trudne. Jednak wszystkie funkcje bezpieczeństwa zostały zaprojektowane bez denerwowania użytkowników, ale z myślą o jak najbezpieczniejszej ochronie ich danych. Oto jak ominąć blokadę aktywacyjną Znajdź mój iPhone.

🔥 Zalecana:  Czy nagroda PayPal w wysokości 750 USD jest uzasadniona, czy oszustwo?

Spróbuj skontaktować się z poprzednim właścicielem

Najszybszym sposobem na odblokowanie smartfona jest próba skontaktowania się z poprzednim właścicielem. Dlatego spróbuj poprosić poprzedniego właściciela o usunięcie odblokowania smartfona. Pozwoli Ci to pozbyć się bólu głowy i bez problemu przystąpić do konfiguracji smartfona.

Jednak nie zawsze jest to możliwe, a po zakupie smartfona trzeba szukać wyjścia z tej sytuacji. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie możesz skontaktować się z poprzednim właścicielem, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić samodzielnie. Przejdźmy do opcji, które pomogą Ci odblokować i rozpocząć korzystanie ze smartfona.

Skontaktuj się z Apple Support

Jeśli nie możesz skontaktować się z poprzednim właścicielem smartfona, możesz się z nim skontaktować Wsparcie dla iPhone’a do odblokowania tego. Jedynym warunkiem powodzenia tej metody jest potwierdzenie zakupu tego smartfona. Oznacza to, że będziesz musiał potwierdzić tę transakcję. Możesz także potrzebować dokumentu, który potwierdzi Twoją tożsamość.

To jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów. Musisz jednak posiadać wszystkie niezbędne dokumenty, aby serwis Apple był przekonany, że kupiłeś ten smartfon legalnie. Jeśli masz jakieś dokumenty potwierdzające, możesz skontaktować się z obsługą i uzyskać pomoc.

Użyj icloud

Na pewno wiesz, że każdy iPhone jest dostarczany z iCloud. Dzięki temu możesz zdalnie sterować swoim smartfonem. Możesz na przykład usunąć swoje konto lub określone urządzenie ze swojego konta. Jeśli masz możliwość skontaktowania się z poprzednim właścicielem iPhone’a, musi on usunąć smartfon ze swojego konta iCloud.

Jeśli zrobi to poprzedni właściciel, blokada aktywacji zniknie ze smartfona. Następnie możesz skonfigurować smartfon bez odniesienia do poprzedniego właściciela i, że tak powiem, zresetować smartfon. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się na swoje konto iCloud i rozpocząć zarządzanie smartfonem.

Użyj obejścia DNS

Jeśli masz stary system operacyjny, możesz spróbować użyć DNS, aby usunąć blokadę aktywacji. Istotą tej metody jest to, że za pomocą prostych manipulacji możesz sprawić, by Twój iPhone myślał, że jest odblokowany. Musisz wprowadzić kilka ustawień WiFi DNS i odblokować smartfon.

  1. Rozpocznij konfigurowanie smartfona jako nowego urządzenia.
  2. Poczekaj na stronę ustawień Wi-Fi.
  3. Podłącz swój smartfon do Wi-Fi i kliknij ikonę „i” obok sieci Wi-Fi.
  4. Następnie kliknij „Konfiguruj DNS”.
  5. Wybierz ustawienie ręczne. Wprowadź adresy IP. Listę adresów IP serwerów DNS można znaleźć w Internecie. Wystarczy skopiować adres IP i wpisać go w odpowiednim wierszu.
🔥 Zalecana:  Jak napisać post na blogu za pomocą czatu GPT (21 łatwych kroków)

Następnie smartfon powinien zostać odblokowany.

Użyj narzędzia do odblokowania aktywacji iCloud

W przypadku, gdy nie można skontaktować się z poprzednim właścicielem, możesz spróbować użyć specjalistycznego oprogramowania. Z pomocą AnyUnlock iCloud Activation Unlocker możesz usunąć blokadę aktywacyjną bez znajomości hasła lub pomocy profesjonalistów.

To oprogramowanie jest odpowiednie zarówno dla użytkowników komputerów Mac, jak i Windows. Aby usunąć odblokowanie, postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez twórców oprogramowania. Będziesz mógł pobrać oprogramowanie za darmo. Nawiasem mówiąc, oprócz funkcji odblokowania, możesz uzyskać wiele przydatnych funkcji, z których mogą korzystać użytkownicy Apple. Na przykład możesz zobaczyć Apple ID i tak dalej.

Użyj poprzedniego właściciela iCloud

Często użytkownicy mają do czynienia z faktem, że oprócz czyjegoś konta smartfon będzie miał również hasło do konta. Jest to z pewnością niezwykle rzadkie, ale nie jest wyjątkiem. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu zalogować się i usunąć iPhone’a z konta. Następnie możesz rozpocząć konfigurowanie smartfona od podstaw. Taka sytuacja to prawdziwe szczęście, ponieważ można szybko i łatwo usunąć blokadę aktywacji. Nie zapomnij wylogować się z poprzedniego profilu właściciela i użyć własnego.

Podsumowanie

Teraz znasz sposoby usunięcia blokady aktywacyjnej znajdź mój iPhone, jeśli nie możesz skontaktować się z poprzednim właścicielem. Wypróbuj te metody i zapomnij o tak nieprzyjemnej sytuacji jak blokada aktywacji. Z pewnością wspaniałe wrażenia z korzystania z iPhone’a są warte trochę czasu i niewielkiego wysiłku.

Biografia autora:

Christine Tomas jest ekspertem technicznym, konsultantem i początkującym pisarzem. Pisze dla różnych portali informacyjnych i blogów tematycznych, co pomaga jej być na bieżąco z nowinkami programistycznymi i technologicznymi. Taka praca daje jej możliwość pisania artykułów na najistotniejsze dziś tematy.