Jak ustawić konto na Twitterze jako prywatne 2023: Wypróbuj tę metodę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ustawić konto na Twitterze jako prywatne 2023: Wypróbuj tę metodę

Wiodąca sieć reklam push, która dba o Twój zwrot z inwestycji! Zareklamuj dowolną ofertę i uzyskaj wysokie wyniki w ponad 185 GEO! CPC zaczyna się od 0,001 USD

Dołącz do Push House już teraz!

Czy masz dość otrzymywania aktualizacji i irytujących bezpośrednich wiadomości? Jeśli tak, możesz łatwo ustawić swoje konto na Instagramie jako prywatne, aby pozbyć się takich niechcianych powiadomień. Możesz także sprywatyzować swoje konto na Twitterze, jeśli chcesz chronić swoje konto przed podejrzanymi oczami.

Ustawianie swojego konta na Twitterze jako prywatnego w jakimś celu jest sprytną metodą zabezpieczania danych osobowych i zarządzania tym, kto może wyświetlać Twoje posty.

Rzućmy okiem na wiele możliwości ustawienia konta na Twitterze jako prywatnego.

Jak ustawić konto na Twitterze jako prywatne na Androidzie

Jeśli chcesz, aby Twoje konto na Twitterze było prywatne na urządzeniu z Androidem, nie jest to wielka sprawa. Wykonując poniższe czynności, możesz ustawić swoje konto na Twitterze jako prywatne;

 1. Przejdź do swojego konta na Twitterze na smartfonie i przejdź do swojego profilu, naciskając przycisk profilu w lewym górnym rogu ekranu lub menu hamburgera.
 2. Dotknij opcji „Prywatność i bezpieczeństwo”.
 3. Aby zachować prywatność swojego konta na Twitterze, przejdź do „Prywatność”, następnie „Odbiorcy i tagowanie” i wybierz przycisk „Chroń swoje tweety”.
 4. W tej sekcji możesz określić, kto może wspominać lub oznaczać Cię w alertach, a także określać, czy Twój profil jest dostępny na stronach internetowych.
 5. Przejdź do strony „Prywatność i bezpieczeństwo” i wybierz „Połączenia”, aby odrzucić lub potwierdzić prośby obserwujących. Będziesz także mógł akceptować lub odrzucać prośby obserwujących.

Jak ustawić swoje konto na Twitterze jako prywatne za pomocą komputera

Jeśli chcesz ustawić swoje konto na Twitterze jako prywatne za pomocą komputera, możesz to zrobić po prostu postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami;

 1. Zaloguj się na swoje konto na Twitterze i wybierz „Więcej” po lewej stronie ekranu, a następnie stuknij „Ustawienia i wsparcie”.
 2. W obszarze „Ustawienia i prywatność” wybierz opcję „Prywatność i bezpieczeństwo”.
 3. Możesz chronić swoje tweety, ograniczać treści dla dorosłych w powiadomieniach i decydować, kto może Cię oznaczać, wspominać lub wysyłać Ci wiadomości. Ponadto określa również, czy Twoje konto jest wyszukiwane przez wyszukiwarki w tej sekcji.
 4. Zaznacz pole wyboru obok przycisku „Chroń swoje tweety” w sekcji „Odbiorcy i tagowanie”, aby go aktywować. Pamiętaj jednak, że jeśli uznasz swoje konto za prywatne, tylko osoby, które Cię obserwują, będą mogły widzieć Twoje tweety i wchodzić z nimi w interakcje.
 5. Nie zapomnij zapisać aktualizacji.
🔥 Zalecana:  Czy możesz grać w Fortnite na laptopie Dell?

Metody ochrony Twojego konta na Twitterze

Oprócz zachowania prywatności konta nadal istnieją dodatkowe techniki ochrony konta na Twitterze i zachowania prywatności. Z pewnością powinieneś korzystać z tych sposobów, ponieważ niebezpieczna próba włamania ma miejsce co 39 sekund.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci zapewnić bezpieczeństwo danych.

1. Wycisz lub zablokuj

Gdy kogoś zablokujesz, ta osoba nie będzie mogła uzyskać dostępu do Twojego profilu, obserwować Cię ani odpowiadać na Twoje tweety. Co więcej, wyciszenie może również pozwolić Ci zarządzać, kto komunikuje się z Twoim kontem, usuwając ich tweety z Twojego kanału informacyjnego bez ich wiedzy.

Możesz blokować i wyciszać poprzez „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Wycisz i blokuj”, również na komputerze i telefonie komórkowym.

2. Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zapewnia dodatkowy stopień ochrony, prosząc o podanie numeru weryfikacyjnego oprócz hasła przed wejściem na Twittera. Ponadto zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych można go znaleźć w menu „Bezpieczeństwo i dostęp do konta”. Kliknij „Bezpieczeństwo” i pojawi się.

3. Bezpieczne wyszukiwanie

Opcje wyszukiwania na Twitterze umożliwiają wykluczenie potencjalnie wrażliwych danych i ekstremalnej przemocy z wyników wyszukiwania. Opcje te są dostępne zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych, w sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” na stronie „Treści, które przeglądasz”.

Ta sekcja oferuje również opcję „Wykrywalność”, która pozwala wybrać, czy osoby, które znają już Twój numer telefonu lub adres e-mail, mogą zlokalizować Cię na Twitterze, a także różne dodatkowe opcje prywatności na Twitterze.

4. Ukryj poufne informacje

Aby chronić Twoje tweety, Twitter umożliwia oznaczanie określonych tweetów jako „wrażliwych”, co powoduje wykazanie ostrożności przed przeczytaniem tweeta.

Podczas tworzenia tweeta zarówno na komputerze, jak i telefonie komórkowym, dotknij lub naciśnij opcję „Materiał wrażliwy” przed jego opublikowaniem.

5. Dodatkowe zabezpieczenie hasłem

Możesz także dostosować opcję „Dodatkowa ochrona hasłem” w części „Bezpieczeństwo i dostęp”.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na czytaniu w wolnym czasie

Możesz włączyć to ustawienie, zaznaczając pole obok „Ochrona przed resetowaniem hasła” i zapewniając dodatkowy poziom bezpieczeństwa bez konieczności ustawiania konta na Twitterze jako prywatnego.

W tym sensie częsta zmiana hasła jest zawsze dobrym pomysłem. Po prostu użyj bezpłatnego menedżera haseł, aby nowe hasło było bezpieczne.

6. Ograniczenie tagowania zdjęć

Ludzie mogą przedstawiać Cię na swoich zdjęciach, oznaczając Cię tagiem. Aby poprawić swoją prywatność w Internecie, ogranicz oznaczanie zdjęć tylko do osób, które obserwujesz. Aby całkowicie dezaktywować oznaczanie zdjęć, wybierz ostatnią opcję „Nie zezwalaj innym na oznaczanie Cię tagami na obrazach”.

Jak zmodyfikować ustawienia prywatności Twittera na iPhonie

Jeśli używasz iPhone’a, z przyjemnością dowiesz się, że uzyskanie prywatności na iPhonie jest dokładnie tak proste, jak na komputerach i urządzeniach z Androidem.

Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować ustawienia prywatności swojego iPhone’a.

 1. Na swoim iPhonie odwiedź aplikację Twitter i przejdź do swojego konta, klikając przycisk profilu w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo” z rozwijanego menu „Ustawienia i prywatność”.
 3. Aby ustawić swoje konto na Twitterze jako prywatne, odwiedź stronę „Odbiorcy i tagowanie” i włącz suwak „Chroń swoje tweety”.
 4. W tej sekcji możesz również zdecydować o ograniczeniu treści dla dorosłych w alertach, zarządzać tym, kto może o Tobie wspominać lub oznaczać Cię tagiem, oraz decydować, czy Twoje konto jest widoczne dla wyszukiwarek.
 5. Wróć do obszaru „Prywatność i bezpieczeństwo” i wybierz „Połączenia”, aby zatwierdzić lub odrzucić prośby obserwujących. Będziesz mógł akceptować lub odrzucać prośby obserwujących.

Co się stanie, jeśli przejdziesz na prywatne konto na Twitterze?

kiedy przenosisz się na prywatne konto na Twitterze, dzieją się następujące rzeczy;

 1. Twoje tweety będą widoczne wyłącznie dla obecnych odbiorców.
 2. Twoje publiczne tweety sprzed ustawienia konta jako prywatnego również zostaną zachowane.
 3. Gdy nowi użytkownicy zechcą Cię obserwować, otrzymasz powiadomienie, które możesz zaakceptować lub odrzucić.
 4. Twoi obserwatorzy nie będą mogli przesyłać dalej tweetów za pomocą przycisku Retweet.
 5. Tylko twoi obserwatorzy zobaczą twoje tweety, zawierające wieczne linki do twoich tweetów.

Często zadawane pytania (FAQ):

1. Co oznacza, że ​​Twitter staje się prywatny?

Odpowiedź: Gdy ustawisz swoje konto na Twitterze jako prywatne, tylko zweryfikowani obserwujący będą mogli uzyskać dostęp do Twoich tweetów i informacji profilowych. Może to przyczynić się do zachowania Twojej prywatności w Internecie i umożliwić Ci kontrolę nad tym, kto widzi treści, które publikujesz na Twitterze.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić „Wybrany numer nie jest rozpoznawany” (rozwiązany)

Ponadto Twoje konto nie będzie wyświetlane w publicznych wynikach wyszukiwania.

2. Dlaczego ktoś miałby zdecydować się na uczynienie swojego konta na Twitterze prywatnym?

Odpowiedź: Ludzie chcą zachować prywatność z niewielką liczbą osób, z którymi mogą się połączyć. I przez większość czasu jest to po prostu zapewnienie bezpiecznego obszaru, w którym ludzie mogą tweetować o wszelkich poglądach, jakie mogą mieć.

3. Czy można być niewidocznym na Twitterze?

Odpowiedź: Tak, możesz zachować prywatność na Twitterze, tworząc konto, które w żaden sposób nie jest podobne do Twojego. Wystarczy wybrać dziwną nazwę użytkownika, wybrać lub zrobić zdjęcie profilowe i umieścić biografię, aby stać się prywatnym na Twitterze.

Wniosek

Twitter to ważna strona internetowa dla mediów społecznościowych. Ograniczenie Twittera do 280 znaków umożliwia tweetowanie swoich myśli, pomysłów, opinii, aktualizacji i tak dalej.

Wraz ze wzrostem popularności Twittera wzrasta zainteresowanie prywatnością i bezpieczeństwem. Możesz ograniczyć, kto widzi Twoje tweety, ustawiając swoje konto na Twitterze jako prywatne.

W tym artykule omówiliśmy, jak ustawić konto na Twitterze jako prywatne zarówno w przeglądarce internetowej, jak i aplikacji na smartfony, a także wspomnieliśmy o innych sposobach zabezpieczenia konta na Twitterze.