Jak ustawić datę wygaśnięcia hasła w systemie Windows 10

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ustawić datę wygaśnięcia hasła w systemie Windows 10

W systemie Windows 10 możesz ustawić datę wygaśnięcia hasła co 72 dni i zresetować je. Ta funkcja jest dobra dla osób, które chcą zachować bezpieczeństwo swojego urządzenia i nie chcą używać tego samego hasła przez dłużej niż 3 miesiące. Wraz ze wzrostem luk w zabezpieczeniach komputerów można rozważyć kontrola Jeżeli twój aktualne hasło zostało skradzionea jeśli tak, warto rozważyć jego zmianę.

Ustawianie hasła do komputera co 72 dni to nie tylko to, co powinieneś robić, ale także upewnienie się, że te hasła są trudne do złamania. Przy silnym haśle intruz z trudem włamie się do twojego komputera. Jeśli chcesz zmieniać hasło do systemu Windows 10 co 72 dni, są dwa sposoby na obejście; Konto Microsoft i lokalne konta PC.

Ustaw datę wygaśnięcia hasła z kontem Microsoft

Firma Microsoft zawsze zaleca używanie konta Microsoft do logowania się w systemie Windows 10 zamiast konta lokalnego, które nie jest powiązane z pocztą e-mail. Korzystając z konta Microsoft, możesz ustawić datę wygaśnięcia hasła w ustawieniach zabezpieczeń konta online. Po włączeniu tej funkcji będziesz mógł ustawić nowe hasło co 72 dni.

1. Idź do swojego konto Microsoft i kliknij Zmień hasło na górze. Zostaniesz poproszony o podanie dotychczasowego hasła, a także nowego.

Kliknij „Zmień hasło”

2. Wprowadź swoje obecne hasło i wpisz nowe hasło. Kliknij pole wyboru obok „Zmuś mnie do zmiany hasła co 72 dni”, a następnie kliknij Ratować aby zastosować nowe hasło i datę wygaśnięcia.

Zaznacz „Zmuszaj mnie do zmiany hasła co 72 dni”

Po pomyślnym zresetowaniu hasła nowe hasło wygaśnie co 72 dni.

Ustaw datę wygaśnięcia hasła dla konta lokalnego

Jeśli nie korzystasz z konta Microsoft, prawdopodobnie będziesz używać konta lokalnego systemu Windows w systemie Windows 10. Aby hasło wygasło po 72 dniach na koncie lokalnym, musisz najpierw wyłączyć ustawienia, które zapobiegają wygaśnięciu hasła.

🔥 Zalecana:  Co oznacza „NFS” na Instagramie? (Zobacz inne znaczenie)

1. Aby rozpocząć, kliknij prawym przyciskiem myszy menu Start, a następnie kliknij “Uruchom” lub naciśnij Okna+R klawisze, aby otworzyć okno „Uruchom”.

2. Wpisz „netplwiz”, a następnie kliknij „OK”, aby otworzyć ustawienia konta użytkownika.

Wpisz „netplwiz”, a następnie kliknij „OK”, aby otworzyć ustawienia konta użytkownika.

3. W zakładce Zaawansowane kliknij Zaawansowany w sekcji Zaawansowane zarządzanie użytkownikami, aby otworzyć zakładkę Zarządzanie użytkownikami.

Kliknij „Zaawansowane”, aby otworzyć kartę Zarządzanie użytkownikami.

4. Kliknij „Użytkownicy” w menu po lewej stronie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy swoje konto użytkownika na komputerze.

Kliknij „Użytkownicy” w menu po lewej stronie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy swoje konto użytkownika na komputerze.

5. Kliknij Nieruchomości aby wprowadzić zaawansowane ustawienia użytkownika dla lokalnego konta użytkownika.

6. W menu Właściwości odznacz opcję “Hasło nigdy nie wygasa”, a następnie kliknij “OK”.

W menu Właściwości odznacz opcję “Hasło nigdy nie wygasa”, a następnie kliknij “OK”.

Domyślny wiek wygaśnięcia hasła do konta lokalnego to 42 dni. Możesz go zostawić i zmieniać hasło co 42 dni lub zmienić je na dowolną liczbę dni.

Ustaw datę wygaśnięcia hasła za pomocą PowerShell

W przeciwieństwie do konta Microsoft możesz ustawić wygaśnięcie hasła do konta lokalnego w dowolnym momencie.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy menu Start, a następnie kliknij „Windows PowerShell (administrator)” lub „Wiersz polecenia (administrator)” w zależności od wersji systemu Windows.

2. Wpisz „konta netto”, aby znaleźć istniejący maksymalny wiek hasła do kont lokalnych.

Wpisz „konta netto”, aby znaleźć istniejący maksymalny wiek hasła do kont lokalnych

3. Jeśli chcesz zmienić wiek hasła (w dniach) z domyślnych 42 dni na 72 lub swoje preferencje, wpisz „konta netto / maxpwage: 72” i zmień „72” na dowolną liczbę dni, których chcesz użyć.

Gdy zmiana się powiedzie, zmiana wieku hasła zostanie zastosowana na Twoim koncie lokalnym. Gdy nadejdzie czas na zresetowanie hasła, zostaniesz poproszony o jego zmianę.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie