Jak trwale zamazać nieruchomość w Mapach Google Street View

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak trwale zamazać nieruchomość w Mapach Google Street View

Google Maps Street View zapewnia widok z poziomu ulicy wielu miast na całym świecie. Nie ma znaczenia, w jakim kraju się znajdujesz, Twój dom może być dostępny w Google Street View. Obejmuje nawet ludzi chodzących po ulicy i tablice rejestracyjne.

Możesz zamazać swój dom w Google Street View, jeśli chcesz zachować prywatność. Każdy chce prywatności, a jeśli dołożysz wszelkich starań, aby to zrobić, nie mogę się z tym nie zgodzić.

Gdy Google Street View zagląda bezpośrednio do Twojego domu/domu, prawdopodobnie wiesz, że ujawni więcej Twojej nieruchomości. Wiem, że nie pisałeś się na to. Ale jeśli po prostu umieścisz teraz adres swojego domu w Mapach Google, możesz uzyskać obraz swojego domu.

Ale mimo to możesz położyć kres Street View, aby przestać oglądać swój dom, rozmywając go. Możesz poprosić Google o rozmycie Twojego domu, a kiedy już to zrobi, nie będzie można tego cofnąć. Jeśli twój dom jest rozmazany, będzie to oznaczać, że w tym miejscu znajduje się budynek.

Google wprowadził sposób, dzięki któremu Twój dom, twarz i tablice rejestracyjne nie będą wyświetlane w Mapach Google. Jeśli uważasz, że jest to naruszenie Twojej prywatności, możesz zamazać swoją własność i inne informacje identyfikujące, które Cię reprezentują.

Jeśli nie chcesz, aby ludzie śledzili twoje życie i szukali cię w Internecie, a nawet posuwali się tak daleko, że używali Google Maps do wyszukiwania twojego domu, możesz zamazać swój dom.

Dla osoby, która chce prywatności i nie chce, aby jakakolwiek jej własność była dostępna w Mapach Google, możesz po cichu poprosić Google o trwałe zamazanie twojego domu w Street View.

Przeczytaj także

Jak zamazać swój dom w Mapach Google Street View

Zanim w ogóle zamażesz swój dom na Mapie Google Street View, najpierw musimy sprawdzić, czy Twój dom znajduje się na Mapach Google.

🔥 Zalecana:  Artysta NFT dzieli się wskazówkami, jak wyróżnić swoją pracę na rynku

Sprawdź, czy Twój dom jest na Mapie Google

Aby sprawdzić, czy Twój dom znajduje się w Mapach Google, musisz najpierw otworzyć aplikację Mapy Google i wprowadzić adres swojego domu.

  1. Otwórz Mapy Google na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS.
  2. Wyszukaj swój adres domowy, a Twoja ulica może zostać wyświetlona.
  3. Możesz wybrać miejsce na mapie, aby sprawdzić, czy Twoja ulica ma funkcję Street View.

Czytaj więcej

Jak zamazać swoją nieruchomość w Google Street View

1. Przejdź do Map Google na urządzeniu z systemem Android lub iOS i wprowadź swój adres domowy, gdy zostanie wyświetlony.

2. Kliknij obraz przed ekranem, aby przejść do trybu Street View.

3. Mając dom w trybie Street View, kliknij flagę ?️ w prawym górnym rogu ekranu.

4. Na stronie raportu wyśrodkuj czerwone pole na swojej nieruchomości i wybierz element, który chcesz zamazać w polu „Poproś o zamazanie”.

5. Wpisz w polu raportu, dlaczego chcesz, aby obraz był rozmyty. Wpisz swój adres e-mail i kliknij „Prześlij”.

Google poprosi Cię o dokładne określenie obszaru, który chcesz zamazać. Ponieważ jeśli tego nie zrobisz, być może będziesz musiał ponownie wykonać wszystkie procesy w innych, aby zamazać swoją nieruchomość w Google Street View.

Aby upewnić się, że podejmujesz właściwą decyzję, Google informuje, że zamazanego domu lub nieruchomości nie można cofnąć – jest to trwałe.

Jeśli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu, możesz rozważyć, aby tego nie robić (nie obrażaj właściciela), z wyjątkiem oczywiście tego, że jesteś właścicielem nieruchomości.

Po „przesłaniu” prośby o zamazanie domu otrzymasz od Google wiadomość e-mail z informacją, że sprawdzamy zgłoszone przez Ciebie zdjęcie, i wyślemy Ci wiadomość e-mail, gdy Twoja prośba zostanie rozpatrzona.

Nie jest jasne, jak długo to trwa. Google może się z Tobą skontaktować, aby uzyskać dodatkowe informacje lub zaktualizować status Twojego zgłoszenia. Powinieneś się zastanowić przed rozmyciem swojego domu i rób to tylko wtedy, gdy masz bardzo dobry powód. (Może kwestia prywatności). Zamazywanie Twojej nieruchomości może zwrócić na Twój dom niechcianą uwagę.

🔥 Zalecana:  Jak używać ChatGPT do przewidywania wyników gier sportowych

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie