Jak trwale usunąć konto Google na telefonie i komputerze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak trwale usunąć konto Google na telefonie i komputerze

Po usunięciu konta WhatsApp — a może po prostu tego nie zrobiłeś — chcesz teraz usunąć swoje konto Google. Jeśli chcesz wiedzieć, jak trwale usunąć konto Google, być może będziesz musiał to przemyśleć, ponieważ gdy to zrobisz, wszystkie e-maile i pliki powiązane z kontem zostaną usunięte.

Konto Google to jedna z najlepszych profesjonalnych usług kont dla osób prywatnych i firm — to coś więcej niż tylko wysyłanie e-maili w internecie.

Możesz pobrać swoje pliki, zanim usuniesz swoje konto Google, jeśli zdecydowałeś się odpuścić i skupić się na innych rzeczach — pokażemy Ci, jak możesz trwale usunąć swoje konto Google.

Zgodnie z warunkami Google po usunięciu nikt nie może ponownie zarejestrować nazwy podającej się za Ciebie. Nie panikuj, nawet ty możesz użyć adresu e-mail, jeśli stracisz dostęp do swojego konta, oto jak możesz je usunąć.

Co oznacza usunięcie konta

  • Utracisz wszystkie dane i zawartość tego konta, takie jak e-maile, pliki, kalendarze i zdjęcia.
  • Nie będziesz mieć możliwości korzystania z usług Google, na których zalogujesz się na to konto, takich jak Gmail, Dysk, Kalendarz czy Play.
  • Utracisz dostęp do subskrypcji i treści kupionych za pomocą tego konta w YouTube lub Google Play, takich jak aplikacje, filmy, gry, muzyka i programy telewizyjne.

Usunięcie konta Google nie spowoduje natychmiastowego usunięcia wszystkiego z konta, zajmie to trochę czasu — więc w tym czasie nadal możesz przywrócić konto, jeśli nie chcesz go usuwać.

Jak usunąć konto Google z telefonu

W systemie Android możesz uzyskać dostęp do konta Google z dowolnego miejsca. Możesz przejść do Ustawień, a następnie Google. Lub dowolna aplikacja Google, taka jak Gmail, Dysk itp.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć wielu znajomych na Snapchacie (The Best Way 2023)

Możesz także skorzystać z sieci. iPhone lub iPad nie ma wbudowanych ustawień Google. Dostęp do konta Google możesz uzyskać tylko przez internet lub aplikację Gmail.

1. Przejdź do „Ustawień” na urządzeniu z Androidem, przewiń w dół i dotknij Google. Kliknij listę rozwijaną adresu e-mail, aby wybrać konto Google, które chcesz usunąć, a następnie kliknij „Zarządzaj kontem Google”, aby przejść do strony głównej konta.

2. W przypadku iPhone’a przejdź do Aplikacja Gmail i kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie kliknij „Zarządzaj swoim kontem Google”, aby przejść do strony głównej konta.

3. W menu przewijania kliknij „Dane i prywatność”. Przewiń w dół do sekcji „Zaplanuj swoje cyfrowe dziedzictwo i usuń swoje konto Google” i wybierz „Usuń swoje konto Google”.

4. Na następnej stronie Google poprosi Cię o ponowne potwierdzenie hasła, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez Google, aby trwale usunąć konto. Zanim usuniesz swoje konto Google, możesz pobrać wszystkie dane swojego konta Google.

Jak usunąć konto Google z komputera

1. W przeglądarce internetowej przejdź do swojego konta Google; https://accounts.google.com i wybierz „Dane i prywatność” z panelu nawigacyjnego.

2. Przewiń w dół do sekcji „Zaplanuj swoje cyfrowe dziedzictwo i usuń swoje konto Google” i wybierz „Usuń swoje konto Google”.

3. Na następnej stronie wybierz Usuń swoje konto Google, a Google poprosi Cię o ponowne potwierdzenie hasła. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez Google.

Po trwałym usunięciu konta Google utracisz dostęp do Gmaila, Dysku, YouTube i innych aplikacji Google. Jeśli zamierzasz nadal korzystać z usług Google, możesz ponownie aktywować swoje konto przed zakończeniem usuwania.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie