Jak stworzyć witrynę biznesową [Tutorial For The Non-Tech-Savvy]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak stworzyć witrynę biznesową [Tutorial For The Non-Tech-Savvy]

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz nową działalność, czy wprowadzasz istniejącą firmę do świata online, ten samouczek nauczy Cię, jak utworzyć witrynę biznesową.

Dzięki darmowym szablonom, przystępnym cenowo rozwiązaniom hostingowym i przykładowym witrynom dla małych firm nie ma niespodzianek, jeśli chodzi o tworzenie witryny biznesowej.

Nawet mała lokalna firma może skorzystać na zbudowaniu biznesowej strony internetowej w celu promowania jej wśród lokalnych i okolicznych klientów. Korzystając z lokalnych technik SEO, małe firmy mogą łatwo pozyskiwać odwiedzających online za darmo, kierując reklamy na lokalne frazy wyszukiwania.

Jeśli należysz do tych, którzy mówią: „Chcę mieć witrynę internetową dla mojej firmy”, czytaj dalej ze mną. Wyjaśnię dokładnie, jak stworzyć bezpłatną witrynę biznesową, a także bardziej profesjonalną płatną witrynę dla firm, które są gotowe zainwestować w piękną witrynę.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

  • 10 $ premii za rejestrację
  • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
  • 100 innych płatnych zadań
  • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
  • Dołącz i otrzymaj 10 $
  • 5 $ premii za rejestrację
  • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
  • 100 innych płatnych zadań
  • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
  • Dołącz i otrzymaj 5 $

Bezpłatna witryna biznesowa

Stworzenie strony internetowej dla Twojej firmy za darmo jest prostym, ale nie zawsze najlepszym rozwiązaniem. Jeśli witryna, którą tworzysz, jest przeznaczona dla małej, lokalnej firmy, często możesz utworzyć witrynę biznesową za darmo, nie martwiąc się o profesjonalny wygląd.

Bezpłatna witryna biznesowa może być piękna, w pełni funkcjonalna i spełniać wszystkie Twoje potrzeby online, ale jest jedno ograniczenie, które sprawia, że ​​bezpłatna witryna wydaje się klientom „tania”. Bezpłatne witryny firmowe nie mogą mieć unikatowej domeny internetowej ani adresu URL.

Na przykład nazwa mojej firmy to The Pay At Home Parent, a adres mojej strony internetowej (URL) to thepayathomeparent.com. Moi czytelnicy mogą mnie łatwo znaleźć (co jest jeszcze ważniejsze dla lokalnych klientów).

Gdybym zdecydował się utworzyć witrynę biznesową za darmo, nazwa domeny brzmiałaby: thepayathomeparent.wordpress.com. Nie tylko składa się z liter do wpisania, ale także nie jest tak czysty ani profesjonalny jak thepayathomeparent.com.

Zacznij tutaj jeśli chcesz zarejestrować się w bezpłatnej witrynie internetowej. Po prostu wiedz, że jeśli później zdecydujesz się przejść na płatną witrynę, będziesz musiał rozpocząć cały proces od nowa i stracić dużo zainwestowanego czasu.

Powiązany: Jak założyć sklep Shopify: samouczek krok po kroku (ze zdjęciami)

Jak stworzyć witrynę biznesową (krok po kroku)

Jeśli tworzysz bezpłatną witrynę biznesową, musisz zacząć od WordPress.com. Aby stworzyć profesjonalną płatną stronę internetową, musisz zacząć od WordPress.org. Choć na początku jest to mylące, nie martw się, przeprowadzę Cię przez kolejne kroki tworzenia profesjonalnej witryny dla małych firm!

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać pieniądze jako dziecko w 2023 r. (45 łatwych i szybkich sposobów)

Krok 1: Wybierz nazwę domeny

Nazwa Twojej domeny to ciąg słów/liter/cyfr, które odwiedzający witrynę będą wpisywać, aby znaleźć witrynę Twojej firmy online. Najlepiej wybrać nazwę domeny, która zapada w pamięć, jest łatwa do zapamiętania i/lub pasuje do nazwy Twojej firmy.

W powyższym przykładzie wybrałem thepayathomeparent.com, ponieważ moja nazwa firmy to The Pay At Home Parent. Moja nazwa domeny odpowiada nazwie mojej firmy, dzięki czemu moi czytelnicy mogą bardzo łatwo znaleźć mnie online.

Wyszukaj nazwę domeny na NazwaTanie i wybierz taki, który pasuje do Twojego budżetu i Twojej firmy. NameCheap przeprowadzi Cię przez proces płatności po wyszukaniu i wybraniu ulubionej nazwy domeny. Większość unikalnych adresów URL kosztuje zaledwie 8,88 USD rocznie, ale bardziej popularne frazy mogą być znacznie droższe.

Powiązany: 100 najlepszych pomysłów na nazwy blogów kulinarnych

Krok 2: Wybierz hosta witryny

„Host” witryny działa dokładnie tak, jak się wydaje – hostuje Twoją witrynę i łączy ją z siecią WWW, aby inni mogli ją znaleźć. Pomyśl o hostingu witryny jako o jednostce pamięci online. Nikt nie może przechowywać informacji w Internecie bez płacenia za „wynajmowaną” przestrzeń. Gospodarz kupuje duże nieruchomości online i podnajmuje przestrzeń małym firmom za przystępną opłatą.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest host i dlaczego jest potrzebny, musisz go wybrać. Używam i kocham SiteGround tak, że kogo używam w tym samouczku. Są niedrogie, ale nadal oferują całodobową pomoc techniczną i doskonałą obsługę klienta.

Kliknij tutaj, aby otworzyć SiteGround i utwórz witrynę swojej firmy.

Upewnij się, że ten samouczek jest otwarty w osobnej karcie, aby móc dalej postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami!

Po pierwsze, otwórz SiteGround i wybierz pomarańczowy przycisk „Rozpocznij” pod wybranym planem. Po prostu wybierz plan, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zacząć od najtańszej opcji. Zawsze możesz uaktualnić później, gdy zwiększy się ruch.

Po drugie, wprowadź nazwę domeny, którą wcześniej kupiłeś i wybierz przycisk radiowy obok „Mam już domenę”.

*Uwaga: chociaż jest to możliwe, nie zaleca się kupowania obu nazw domeny hostingowej za pośrednictwem tej samej firmy. Dlatego gorąco polecam wybór NazwaTanie dla Twojej domeny.

Wybierz „PROCEED” po wprowadzeniu informacji.

Teraz będziesz musiał skonfiguruj swoje konto w SiteGround. Wypełnij wszystkie informacje całkowicie i dokładnie. Przejrzyj wybór pakietu. Istnieją plany od 12 miesięcy do 36 miesięcy.

Chwyć firmową kartę kredytową/debetową i podaj informacje dotyczące płatności.

Wybierz opcję „zapłać teraz”, gdy chcesz zobowiązać się do zakupu hostingu dla swojej nowej witryny internetowej dla małej firmy!

SiteGround jest absolutnie najlepszym gospodarzem dla małych firm i pomoże Ci we wszelkich problemach lub pytaniach dotyczących pomocy technicznej.

Powiązany: 51 pomysłów na małe firmy do rozważenia

🔥 Zalecana:  Anonimowe blogowanie: zalety i wady tworzenia tajnego bloga

Krok 3: Wybierz platformę internetową

Twój host wynajmuje Ci „przestrzeń” online, podczas gdy Twoja platforma to fizyczna rama, z której składa się Twoja witryna. Na szczęście absolutnie najlepsza platforma dla witryny biznesowej jest bezpłatna!

Używam i gorąco polecam WordPress.org. Możesz znaleźć wszystkie rodzaje bezpłatnych szablonów biznesowych do wyboru, a następnie dostosować je do potrzeb swojej firmy.

Zarejestruj bezpłatne konto WordPress.org, aby utworzyć witrynę biznesową.

Krok 4: Wybierz szablon/motyw dla małej firmy

WordPress.org ma ogromny wybór darmowych motywów stron internetowych. Wpisz wyszukiwane hasło lub kategorię firmy i wyszukaj taką, która ma wygląd, który Ci się podoba. Poniżej wymieniłem również kilka popularnych motywów dla małych firm, na wypadek gdybyś chciał po prostu skorzystać z jednego z nich. Zawsze możesz zmienić swój motyw później, jeśli uznasz, że nie ma on potrzebnej funkcji.

Powiązany: 115 pomysłów na biznes w domu, który zarabia do 150 000 USD rocznie

Przykłady witryn internetowych dla małych firm

1. Motyw Astry

Astra to darmowy, lekki przykład motywu WordPress, który działa dla wszystkich rodzajów firm.

2. Motyw biznesowy Rara

Rzadki biznes to kolejny świetny motyw witryny dla małych firm, który jest idealny dla każdego rodzaju biznesu online.

3. Motyw OceanWP

OceanWP to kolejny popularny motyw witryny biznesowej, który oferuje doskonałe ramy do rozpoczęcia witryny biznesowej.

Powiązany: Lista najbardziej dochodowych pomysłów na usługi biznesowe

Zainstaluj swój motyw

Jeśli podążałeś za mną do tego momentu i wybrałeś motyw strony internetowej do użycia, zainstalujmy go i przygotujmy do dostosowania.

Odwiedź panel administratora swojej witryny. Jest to obszar, do którego możesz się udać tylko ty (i inni programiści, których zatrudniasz). Zaloguj się do swojego konta WordPress.org Lub załóż darmowe konto jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Po dotarciu do panelu administracyjnego musisz najechać kursorem na „Wygląd”, a następnie wybrać „Motywy”, aby zainstalować wybrany motyw.

Wybierz „Dodaj nowy”.

Wybierz „Prześlij motyw” (być może wcześniej pobrałeś plik) lub wyszukaj wybrany motyw według nazwy.

Jeśli znajdujesz się w wyszukiwaniu, po prostu wybierz „Zainstaluj motyw”.

Możesz teraz powrócić do swoich motywów (w panelu administracyjnym: Wygląd > Motywy), aby aktywować motyw.

Krok 5: Dostosuj swój szablon/motyw biznesowy

Teraz, gdy Twój motyw jest aktywowany, będziesz chciał dostosować wszystkie informacje, aby pasowały do ​​Twojej firmy. Ta część może być zarówno satysfakcjonująca, jak i nużąca. Im bardziej złożona jest Twoja firma, tym więcej czasu zajmie dostosowanie szablonu do własnych potrzeb.

Aby rozpocząć dostosowywanie motywu, przejdź do Wygląd > Motywy i wybierz Podgląd na żywo wybranego motywu.

Przejdź przez każdy wybór, aby dodać informacje o swojej firmie, zmienić kolory i utworzyć różne obszary widżetów (takie jak stopka lub pasek boczny). Zawsze możesz wrócić do tego obszaru, aby jeszcze bardziej dostosować. Wybierz pozycję Aktywuj i opublikuj, gdy wszystko będzie gotowe.

🔥 Zalecana:  [Guide] 12 sposobów na wybór odpowiednich słów kluczowych dla SEO

Krok 6: Opublikuj swoją nową witrynę biznesową

Gdy Twoja witryna firmowa będzie wyglądać tak, jak lubisz, możesz połączyć swoją nazwę domeny i opublikować swoją witrynę, aby inni mogli ją znaleźć.

W tym kroku gorąco polecam otwarcie czatu na żywo z SiteGround aby mogli pomóc Ci prawidłowo podłączyć domenę witryny. Dla właściciela firmy, który nie jest obeznany z technologią, eliminuje to wszelkie domysły.

Jeśli podoba Ci się podejście do majsterkowania, NameCheap zawiera samouczek wyjaśniający krok po kroku jak połączyć nazwę domeny z witryną.

Z pomocą SiteGround i/lub NameCheap Twoja witryna małej firmy zostanie opublikowana! Możesz wpisać nazwę swojej domeny i sprawdzić swoją działającą witrynę.

Promuj witrynę swojej firmy

Twoja praca nie kończy się na opublikowaniu witryny biznesowej. Stworzenie strony internetowej dla Twojej małej firmy to dopiero początek. Klienci nie będą mogli znaleźć witryny Twojej firmy, jeśli nie będą wiedzieć, że ona istnieje.

W tym miejscu pojawia się promocja Twojej firmy. Wiele firm odnosi sukcesy w promowaniu się na Pintereście, Facebooku i/lub Twitterze i odnosi ogromne korzyści, wdrażając SEO i budując listę e-mailową, aby sprzedawać.

Poinformowanie klientów o tym, że Twoja mała firma ma teraz stronę internetową, jest bardzo ważne. Możesz mieć duże nadzieje, że klienci będą zalewać w momencie, gdy opublikujesz swoją witrynę, ale niestety tak nie jest. Budowanie obecności w sieci wymaga czasu i autorytetu w danym temacie. Tworzenie przydatnych treści dla każdego sprzedawanego produktu lub usługi to świetny sposób na zwiększenie ruchu w witrynie i zdobycie nowych klientów.

Powiązany: Jak zostać partnerem marketingowym

Kreator witryn dla małych firm na WordPress

Stworzenie witryny internetowej dla małej firmy wymaga czasu, poświęcenia i przynajmniej niewielkiej inwestycji pieniężnej, jeśli zostanie wykonane we właściwy sposób.

Ale jeśli zdecydujesz się stworzyć witrynę biznesową, możesz to zrobić w ciągu tygodnia – mniej czasu, jeśli poświęcisz kilka godzin na jej skonfigurowanie i opublikowanie.

Jeśli masz jakieś pytania podczas tworzenia witryny biznesowej, daj mi znać w komentarzach! chętnie Ci pomogę!

Powiązany: Jak założyć sklep Shopify