Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak stworzyć strukturę postów na blogu, która angażuje czytelników4 Praktyczne kroki do ustalenia struktury treści (i dlaczego ma to dziś większe znaczenie)
Chcesz solidnego dowodu na to Struktura postów na blogu ma znaczenie? Zróbmy mały eksperyment myślowy… czy przeczytałeś post na blogu i po prostu poczułeś się trochę zagubiony? Być może pomyślałeś… „pospiesz się i przejdź do rzeczy!”
A może zastanawiałeś się, czy bloger po prostu przez pomyłkę nie zapomniał zamieścić połowy artykułu, bo tak nagle się skończył?
Wszystkie te problemy wskazują na wyraźny problem z obecną strukturą postów na blogu.
Struktura Twojego posta na blogu jest jak ściany i dach domu — ważne jest, aby uwzględnić te funkcje od momentu założenia bloga. Bez solidnego i bezpiecznego montażu ścian i dachu można mieć fantazyjne tapety i ładne dekoracje… ale tak naprawdę nikt nie będzie chciał tam mieszkać. Tak samo jest z wpisem na blogu. Możesz mieć genialne pomysły i niesamowity sposób posługiwania się słowami… ale bez skutecznej struktury postów na blogu wszystko się zawali.
Jak stworzyć strukturę postów na blogu, która angażuje czytelników w 4 prostych krokach
- Dlaczego struktura postów na blogu jest tak ważna?
- Proste struktury postów na blogu, które działają za każdym razem
- Pisanie potężnych wstępów i wniosków
- Sprytne sposoby na bardziej zaawansowane struktury postów na blogu
Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i przechowywać wszystkie moje szczegółowe treści bezpłatnie dla czytelników (takich jak Ty).
Chcesz mój kompletny szablon posta na blogu?
Skorzystaj z mojego bezpłatnego szablonu posta na blogu i już dziś stwórz atrakcyjną treść.
Teraz połóżmy fundamenty, rozmawiając o tym, jak nauczyć się tworzyć strukturę postów na blogu — która odpowiada oczekiwaniom czytelników — jest warta Twojego czasu i uwagi w tym roku.
1. Dlaczego struktura postów na blogu jest tak ważna?
Właściwe wybranie struktury postów na blogu (dla docelowych odbiorców) ma wiele zalet na dłuższą metę dla przyszłego rozwoju Twojego bloga. To znaczy, że:
- Twój post zapewni znacznie lepsze wrażenia podczas czytania: Twoi czytelnicy zostaną do końca, zamiast błądzić w połowie
- Twój post będzie naprawdę wartościowy: będzie oferować dobrze zorganizowane, dokładne treści, którymi czytelnicy będą chcieli się dzielić i do których będą wracać
- Nie będziesz musiał spędzać tyle czasu zastanawiając się, co napisać: Jeśli często siedzisz wpatrując się w ekran (lub przez okno) podczas pisania posta i zastanawiasz się, dokąd iść dalej, to poświęcenie kilku minut na poznanie struktury może mieć ogromne znaczenie
- Nie będziesz musiał dużo edytować: Zamiast wycinać całe akapity, a nawet sekcje, które po prostu nie pasują do Twojego posta, będziesz pisać materiał, który będzie działał w kontekście Twojego posta jako całości
- Będziesz w stanie zapewnić swoim czytelnikom więcej szczegółów i spostrzeżeń: dobra, szczegółowa struktura postów zachęci Cię do tworzenia jak najbardziej użytecznych i wartościowych treści, co nieoczekiwanie sprawia, że czytelnicy wracają po więcej – i daje im to pewność, że Twoje płatne oferty będą równie dobrze zorganizowane
Istnieje wiele wypróbowanych i przetestowanych struktur postów na blogu, których można użyć do ułożenia artykułów. Gdy już wiesz, czym one są, zobaczysz, że są używane na innych blogach — w kółko.
Wskazówka: Niektórzy blogerzy obawiają się, że przestrzeganie określonej struktury postów na blogu ograniczy ich kreatywność. W rzeczywistości, gdy od samego początku spróbujesz dobrze uporządkować swoje posty, przekonasz się, że uwalnia cię to od bycia bardziej kreatywnym. Może się nawet okazać, że określone struktury pomogą Ci znaleźć nowe pomysły na Twojego bloga.
Najpierw przyjrzymy się dwóm prostym, ale niezwykle skutecznym strukturom postów na blogu, z których możesz czerpać inspirację w procesie pisania. Następnie zagłębimy się w kilka łatwych, skutecznych sposobów rozszerzenia tych prostych struktur na bardziej dopracowany wynik. Na koniec porozmawiamy o tym, jak gustownie zapożyczyć inspirację z funkcji, które możesz podziwiać na moim blogu tutaj… aby z czasem włączyć je do własnej struktury postów na blogu.
2. Proste struktury postów na blogu, które działają za każdym razem
W swojej najbardziej podstawowej formie każdy tekst ma początek, rozwinięcie i zakończenie (a przynajmniej z pewnością powinien). W postach na blogach często nazywamy te podstawowe komponenty strukturalne wstęp, część główna i zakończenie.
Zwykle wstęp i zakończenie będą dość krótkie. W przypadku posta zawierającego 1000 słów trzy części mogą wyglądać mniej więcej tak:
- Wstęp: 100 – 200 słów
- Część główna: 700 – 850 słów
- Zakończenie 50 – 100 słów
Każda struktura wpisów na blogu, którą omówimy w tym przewodniku, wykorzystuje te trzy podstawowe komponenty, ponieważ zdecydowana większość czytelników jest już przyzwyczajona do tych elementów strukturalnych. Jeśli interesuje Cię tworzenie kuszących nagłówków, zapoznaj się z moim najlepszym przewodnikiem: Jak napisać nagłówek (który przykuwa uwagę).
Łatwa struktura postów na blogu nr 1: Post z listą
Rzućmy okiem na jeden z najpopularniejszych obecnie rodzajów struktur postów na blogach — list post (lub listicle), który jest formatem, który bardzo dobrze sobie radzę na moim blogu. Oto na przykład zrzut ekranu z mojej listy najlepszych programów partnerskich dla blogerów:
Oto jak ta struktura treści rozkłada się z perspektywy wykorzystania naszych trzech podstawowych elementów strukturalnych:
- Wstęp: We wstępie do wpisu z listą wyjaśniasz problem lub temat, który omawiasz. Jest to również miejsce, w którym chcesz przyciągnąć czytelnika, wzbudzając jego zainteresowanie. (Wkrótce przejdziemy do konkretnych wskazówek dotyczących przedstawiania się.) Na końcu wprowadzenia będziesz potrzebować wiersza wprowadzającego listę. Na przykład, “
- Główny korpus: Główna część wpisu z listą powinna mieć ponumerowane punkty. Zwykle zaczynają się one od numeru 1 (chociaż możesz napisać post „top X”, który zaczyna się od najwyższego numeru i odlicza do numeru 1). W idealnym przypadku każdy z ponumerowanych punktów powinien mieć taką samą strukturę. Jeśli masz liczbę punktów, możesz napisać listę, aby każdy punkt był tylko jednym lub dwoma zdaniami. Jeśli jednak masz mniejszą liczbę punktów, zwykle sensowne jest utworzenie podtytułu dla każdego punktu, po którym następuje akapit lub dwa wyjaśnienia.
- Wniosek: Na końcu listy warto umieścić akapit lub dwa podsumowujące. Bardzo często zdarza się, że nowi blogerzy nie wyciągają wniosków z postów na liście. Jeśli nie masz konkluzji, a Twój post po prostu kończy się ostatnią pozycją na liście, może to być irytujące dla czytelników – tak, jakbyś przypadkowo zapomniał dokończyć post. Twój wniosek może być tak prosty, jak zdanie „Który z tych pomysłów najbardziej Ci się podobał?” lub „Którego z nich wypróbujesz w tym tygodniu?”
Nie obawiaj się, w dalszej części tego przewodnika przejdziemy do bardziej szczegółowych spostrzeżeń i praktycznych kroków, które pozwolą Ci napisać przydatne wnioski.
4 różne typy struktur wpisów na blogu, które możesz śledzić
Jedną wielką zaletą struktury wpisów na blogu opartej na listach jest to, że jest nieskończenie wszechstronna. Możesz go użyć do takich rzeczy jak:
- Lista 10 najlepszych narzędzi lub zasobów na określony temat związany z Twoją niszą
- Cotygodniowe podsumowanie Twoich ulubionych ostatnich postów na blogu, odcinków podcastów lub filmów
- Lista pomysłów lub wskazówek na określony temat, z których czytelnik może wybierać
- Post „jak to zrobić”, który zawiera instrukcje, jak wykonać coś konkretnego, które należy uporządkować chronologicznie (w kolejności, w jakiej czytelnik będzie musiał wykonać kroki)
Na niektórych blogach prawie każdy post jest postem na liście… a mimo to wciąż mają dużą różnorodność.
Łatwa struktura postów na blogu nr 2: Post w stylu eseju
Inną popularną (i bardzo skuteczną) strukturą treści jest post w stylu eseju. Jest to post, który zazwyczaj zawiera jeden kluczowy punkt lub omawia jeden temat, czasem podzielony na sekcje. Oto przykład niedawnego posta na blogu w stylu eseju, autorstwa płodnego autora i marketera, Setha Godina:
Ta prosta struktura wpisów na blogu może być bardzo przydatnym narzędziem do kilku różnych typów celów, w tym:
- Osobiste blogowanie, w którym możesz pisać o konkretnym wydarzeniu w swoim życiu
- Napisanie posta „dlaczego” (np Pułapka zajęty przez płodnego autora i marketera, Setha Godina)
- Pisanie posta „czym jest” (np. Czym jest blog? tutaj w sekcji moich własnych zasobów blogowych)
Post na blogu w stylu eseju ma następującą strukturę:
- Wstęp: W tym miejscu przedstawiasz swój kluczowy temat lub zadajesz czytelnikowi pytanie
- Główny korpus: Aby uzyskać strukturę posta na blogu w stylu eseju, będziesz chciał podzielić główną treść treści na kilka sekcji. Zwykle potrzebujesz od 2 do 4 podtytułów. Powinny one podzielić główny punkt na mniejsze części, abyś mógł omówić różne jego aspekty. Idealnie chcesz, aby każda sekcja była mniej więcej tej samej długości. Nie ma znaczenia, czy różnią się one nieco, ale będziesz chciał uniknąć 2 naprawdę krótkich odcinków i 2 naprawdę długich. W przypadku posta z listą powinieneś spróbować uporządkować każdą sekcję w ten sam sposób. Nie jest to konieczne w przypadku posta w stylu eseju, w którym każda sekcja może wyglądać zupełnie inaczej. Na przykład jedna lub dwie sekcje mogą zawierać listy lub instrukcje krok po kroku.
- Wniosek: Na zakończenie powtórz główny punkt lub kluczową rzecz, którą chcesz, aby czytelnik zapamiętał, i daj mu coś do zrobienia w następnej kolejności
Jedną z najlepszych cech struktury posta na blogu w stylu eseju, w przeciwieństwie do artykułu z listy, jest to, że naturalnie pozwala on na bardziej kreatywny przepływ własnych pomysłów jako pisarza.
Nie oznacza to jednak, że Twój post na blogu w stylu eseju nie może skorzystać z niewielkich ulepszeń struktury wokół krawędzi. Jestem głównym orędownikiem wykorzystywania narzędzi formatowania na swoją korzyść w całym układzie, aby utrzymać zaangażowanie czytelników i zwrócić ich uwagę na ważne wnioski zawarte w artykule.
3. Pisanie mocnych wstępów i wniosków
Niezależnie od tego, jaki typ struktury postów na blogu wybierzesz, będzie on wymagał jasnego wstępu i zakończenia.
Zaufaj mi, wiem, że może to być trudne do naprawienia. Nawet doświadczeni blogerzy spędzają czasem dużo czasu, zadręczając się nimi. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w pisaniu skuteczniejszych wstępów i wniosków (w celu ulepszenia zawartości bloga):
Pisanie wstępów, które przyciągają czytelnika (i wciągają go)
Pierwsze kilka zdań każdego posta na blogu powinno dążyć do wykonania dwóch kluczowych zadań:
- Przykuj uwagę czytelnika
- Skonfiguruj post, aby czytelnik wiedział, czego się spodziewać
Oto kilka łatwych, ale bardzo skutecznych sposobów rozpoczęcia wprowadzenia:
- Z pytaniem: Na przykład artykuł Jak założyć blog o jedzeniu zaczyna się od słów „Chcesz dowiedzieć się, jak założyć blog o jedzeniu, ale nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać?”
- Z ciekawym lub słynnym cytatem: może to być dobry sposób na rozpoczęcie posta, jeśli nie wiesz, jak zacząć, lub jeśli piszesz coś, co ma być inspirujące lub motywujące.
- Z przyciągającymi wzrok statystykami lub faktami: 10 blogów Strategii SEO rozpoczyna się słowami: „Teraz, gdy jesteśmy w 2021 r., aż 93% doświadczeń online zaczyna się od wyszukiwarki, a dla 92,04% tych użytkowników Google jest wyszukiwarką z wyboru”.
- Ze zrozumieniem głównego problemu, przed którym stoi Twój czytelnik: 7 najlepszych darmowych planów hostingowych zaczyna się od: „Jeśli chodzi o znalezienie najlepszych darmowych planów hostingowych, dzięki którym Twój blog będzie całkowicie darmowy, istnieje kilka mylących opcji”.
Reszta twojego wprowadzenia powinna przygotować grunt pod kluczowe punkty, które pojawią się w pozostałej części twojego posta, co jest prawdziwą magią przemyślanego zarządzania strukturą twojego posta na blogu. Możesz wyjaśnić znaczenie tematu lub wczuć się w wyzwanie czytelnika (który w pierwszej kolejności sprowadził go do Twojego posta).
Często dobrym pomysłem jest użycie wstępu, aby powiedzieć czytelnikowi, czego się nauczy w trakcie danego posta, lub namalować jasny obraz tego, co będzie w stanie osiągnąć, zanim go przeczyta .
Pisanie wniosków, które zachęcą czytelnika do działania
Zakończenie Twojego postu nie musi podsumowywać wszystkiego, co napisałeś. W rzeczywistości niektóre z najskuteczniejszych wniosków z postów na blogu są krótkie i zwięzłe.
Zamiast tego oprzyj się na strukturze posta na blogu, która wykorzystuje konkluzję jako miejsce docelowe do powtórzenia kluczowych punktów, które chcesz przekazać swoim czytelnikom. Twój wniosek powinien również idealnie sugerować bardzo wyraźny następny krok do wykonania – często określany jako „wezwanie do działania”.
Oto kilka świetnych strategii napisania bardzo skutecznego podsumowania posta na blogu:
- Zachęć czytelników do podjęcia działań w związku z tym, co właśnie przeczytali: Jest to szczególnie przydatne, jeśli ta czynność pomoże ci w jakiś sposób. Jak założyć bloga o jedzeniu kończy się słowami: „Zacznij pisać bloga o jedzeniu już dziś, a przy zdrowej dawce ciężkiej pracy, kreatywności i chęci eksperymentowania szybko zobaczysz rezultaty”.
- Zaproś czytelników do pozostawienia komentarza: Możesz po prostu napisać coś w stylu: „Którą z tych wskazówek wypróbujesz jako pierwszą? Daj nam znać w komentarzach.” Lub „Czy masz jakieś wskazówki, które można dodać do naszej listy? Podziel się nimi w komentarzach.”
- Zaproponuj inny post na swoim blogu, który może spodobać się czytelnikom: Jak założyć blog podróżniczy kończy się słowami „Potrzebujesz więcej wskazówek na temat zwiększania liczby czytelników bloga. Koniecznie zapoznaj się z moim przewodnikiem: 10 strategii marketingowych na blogach (szybko się rozwijaj)…”, który zawiera przydatny, odpowiedni drugi artykuł dla zainteresowanych czytelników sprawdź dalej.
- Zachęć czytelników do zakupu jednego z Twoich produktów lub skorzystania z usług. Działa to szczególnie dobrze, jeśli Twój post dotyczy tego samego tematu. Na przykład, jeśli Twój post jest listą wskazówek dotyczących samodzielnego edytowania własnego tekstu, możesz go zakończyć słowami: „Potrzebujesz dodatkowej pary oczu na swoje pisanie? Sprawdź moje usługi edycji i korekty.”
4. Sprytne sposoby na ulepszenie struktury postów na blogu
Zanim posuniesz się za daleko z jakąkolwiek konkretną strukturą postów na blogu, zachęcam Cię do upewnienia się, że opanowałeś wszystkie podstawy. Obejmuje to te najlepsze praktyki:
- Sprawdzanie, czy artykuł ma mocne wprowadzenie, które nie trwa zbyt długo: Ważne jest, aby zainteresować czytelnika, ale nie chcesz skończyć na stycznej, zanim naprawdę przejdziesz do głównej części swojego postu.
- Upewnij się, że masz wniosek dla swojego postu: To może być tylko zdanie lub dwa, ale dla każdej inteligentnej struktury postów na blogu ważne jest, aby coś tam było. Twoja konkluzja pozwoli Ci zakończyć post i dać czytelnikowi coś do zapamiętania. To także świetna okazja, aby zachęcić czytelnika do działania — możesz zachęcić go do zapisania się na swoją listę e-mailową, pobrania darmowego materiału, udostępnienia posta w mediach społecznościowych, sprawdzenia jednego z płatnych produktów, umówienia się na niezobowiązujące wprowadzenie zadzwonić z tobą, lub cokolwiek chcesz, żeby zrobili.
- Uwzględnianie podtytułów w strukturze postów na blogu: W przypadku struktury w stylu listy powinny one być ponumerowane, ale w przypadku postu eseju generalnie nie powinny. Podtytuły są jak drogowskazy dla czytelnika, informujące go, co się wydarzy. Są naprawdę pomocne dla czytelników, którzy przeglądają strony, aby znaleźć odpowiedź na konkretne pytanie, a także dla czytelników, którzy w przeciwnym razie mogliby czuć się zagubieni w wielu gęstych akapitach tekstu.
Gdy masz już pewność, że dobrze sobie radzisz z podstawami, śmiało zwiększ złożoność struktur treści. Struktury list postów i postów w stylu esejów są cudownie wszechstronne i możesz zrobić wiele, aby rozszerzyć użyteczność swoich postów za pomocą tych struktur.
Oto kilka świetnych miejsc, w których możesz zacząć dodawać nieco więcej niuansów do struktury postów na blogu – i przy okazji przynieść czytelnikom ogromne korzyści:
Dodaj dodatkową wartość i spójność do swojej struktury postów, włączając podsekcje
Jednym z bardzo łatwych sposobów na dodanie dodatkowej wartości do struktury postów na blogu jest włączenie jednej (lub więcej) podsekcji w każdej z głównych sekcji lub listy elementów w całym artykule.
Oto przykład z 15 najlepszych planów hostingowych dla blogerów, z podsekcjami oznaczonymi czerwonymi strzałkami:
W przypadku wielu postów możesz łatwo dodać „szybką wskazówkę” na końcu każdej sekcji, aby wprowadzić trochę dodatkowej wartości do struktury postów na blogu. Inną prostą opcją jest zaznaczenie opcji „Dalsze czytanie” lub zaoferowanie klikalnego łącza do „Idź dalej”, co daje gotową możliwość umieszczenia linków do innych postów na blogu, płatnych produktów lub ofert partnerskich.
W poście z listą, który udostępnia Twoje ulubione oprogramowanie lub narzędzia, przydatne dodatkowe sekcje obejmują „Ceny”, „Zalety”, „Wady” lub „Alternatywy”, aby pomóc czytelnikom w znalezieniu ważnych informacji.
Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, sprawdź te przykłady artykułów (tutaj na moim blogu), które wykorzystują sprytne nagłówki w całej strukturze postów na blogu, aby zwrócić uwagę czytelników na najważniejsze wnioski, na których należy się skupić w każdym artykule:
Pamiętaj, że tego rodzaju sekcje ułatwiają czytelnikom zapoznanie się z udostępnianymi przez Ciebie informacjami i ustalenie, które wskazówki lub narzędzia będą dla nich najlepsze. Jako dodatkowy bonus, te funkcje struktury postów na blogu pomagają również uczynić Twoje treści bardziej interesującymi wizualnie i atrakcyjnymi.
Dodaj wizualną intrygę do swoich postów, umieszczając obraz w każdej podsekcji
Innym świetnym sposobem na uatrakcyjnienie struktury postów na blogu jest dodawanie obrazów w całej treści. Prawdopodobnie już umieszczasz obraz na górze swojego posta, aby przyciągnąć czytelnika. Ale szczególnie długie posty korzystają z większej liczby obrazów, które dzielą treść.
Prostym sposobem na to jest dodanie obrazu na początku każdej podsekcji lub elementu listy w poście. Oto przykład z 27 najlepszych kursów blogowania dla wszystkich blogerów, aby mogli się rozwijać:
Niekoniecznie musisz jednak dodawać obrazy na początku każdej podsekcji, możesz wykazać się kreatywnością. Możesz wybrać najpierw akapit wprowadzający, potem obraz, a następnie zagłębić się w resztę podsekcji.
Omów temat dogłębnie, dzieląc post z listą na osobne części
Czasami możesz mieć temat, który nie działa jako pojedyncza lista. Możesz stworzyć bardziej złożoną strukturę posta, używając podtytułów, aby podzielić post na dwie lub więcej oddzielnych części.
W najbardziej podstawowej formie ta technika może oznaczać posiadanie sekcji „Dlaczego”, zanim przejdziesz do listy, tak jak robi to 29 najlepszych motywów WordPress dla blogerów z sekcją „Dlaczego motywy WordPress?”
Jeśli masz listę, którą można naturalnie podzielić na grupy, możesz pójść dalej z tą techniką i podzielić samą listę na różne części.
Oto przykład z mojej niedawno zaktualizowanej kompilacji 40 wskazówek dotyczących blogowania, aby zwiększyć grono odbiorców, która jest podzielona na cztery główne sekcje:
Każda część posta ma podtytuł, wprowadzenie, a następnie zestaw wskazówek, takich jak ten:
Podział długiej listy w taki sposób pomaga czytelnikowi przyswoić sobie pomysły, ponieważ wskazówki dotyczące tego samego obszaru blogowania są pogrupowane razem. Nadal jest to ciągła lista, ponieważ numeracja jest kontynuowana za każdym razem (tj. sekcja przedstawiona na powyższym zrzucie ekranu zaczyna się od pozycji nr 28 na liście).
Innym sposobem na podzielenie wpisu z listą jest utworzenie dwóch osobnych list i ponowne uruchomienie numeracji. Możesz zobaczyć tę technikę w działaniu w Jak nazwać bloga (inteligentny sposób), gdzie znajduje się lista 10 szybkich i łatwych wskazówek, po których następuje oddzielna lista sześciu szczegółowych technik, a następnie ostateczna lista 40 przykładów
Pomóż czytelnikom znaleźć to, czego potrzebują (ze spisem treści)
Jeśli masz długi post, innym świetnym sposobem na dodanie go do struktury jest utworzenie spisu treści WordPress przed przejściem do elementów listy. Pomaga to czytelnikom przejść bezpośrednio do części, które najbardziej ich interesują, lub wrócić do miejsca, w którym przerwali w długim poście instruktażowym.
Oto przykład z mojego ostatecznego przewodnika o tym, jak założyć bloga (i zarabiać pieniądze):
Absolutnie najlepszym argumentem przemawiającym za włączaniem spisu treści do domyślnej struktury postów na blogu jest to, że czytelnicy będą mogli kliknąć dowolne z tych linków (podsekcji), aby przejść bezpośrednio do właściwej części posta, na której najbardziej im zależy. zainteresowany poczytaniem o.
Możesz użyć prostej wtyczki WordPress (np Autolista), aby utworzyć spis treści, który porządkuje główne punkty Twojego posta na blogu — lub możesz go utworzyć samodzielnie za pomocą linków zakotwiczonych, jeśli nie masz nic przeciwko używaniu na swoim blogu niewielkiego, lekkiego kodu HTML. Sprawdź ten mój samouczek, aby zobaczyć, jak zrobić go dla siebie w zaledwie kilka minut.
Podsumowanie: już dziś użyj bardziej przemyślanej struktury postów na blogu
Jeśli nadal zastanawiasz się nad wszystkim, co przychodzi wraz z wyborem przemyślanego zarządzania strukturą postów na blogu, cofnijmy się o krok…
Zacznijmy od podstaw ulepszania struktury jednego artykułu:
- Najpierw wybierz istniejący post na swoim blogu: Upewnij się, że zawiera wprowadzenie, kilka przydatnych podtytułów i zakończenie, które można podjąć
- Następnie wybierz jeden ze sposobów dodania dodatkowej struktury do tego posta: Być może dodasz „najważniejszą wskazówkę” do każdej sekcji, dodasz obraz bezpośrednio pod każdym podtytułem lub wstawisz spis treści, aby czytelnicy mogli łatwiej poruszać się po najważniejszych wywodach w całym artykule
Przy następnym artykule, który napiszesz na swoim blogu, poświęć trochę czasu na zastanowienie się, które funkcje tutaj mogą przyczynić się do najskuteczniejszej struktury postów na blogu do przekazywania twoich pomysłów i wniosków na wynos, zanim zaczniesz.
Z mojego doświadczenia wynika, że wykonując tę pracę z góry, przekonasz się, że pisanie przychodzi łatwiej (i szybciej), Twoje treści będą bardziej spójne i będą miały większy wpływ na czytelników.
Aby uzyskać więcej wskazówek na temat pisania świetnych treści, które pomogą zmienić czytelników, zapoznaj się z moim najlepszym przewodnikiem pisania: Jak napisać post na blogu (+ mój darmowy szablon posta na blogu).
Ten przewodnik jest pełen praktycznych wskazówek, jak ulepszyć swoje posty na blogu i sprawić, by były jak najbardziej skuteczne dla czytelników.
Chcesz mój kompletny szablon posta na blogu?
Skorzystaj z mojego bezpłatnego szablonu posta na blogu i już dziś stwórz atrakcyjną treść.