Jak stwierdzić, czy twój procesor jest zły [Signs Of Failing or Fried CPU]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak stwierdzić, czy twój procesor jest zły [Signs Of Failing or Fried CPU]

Procesory są w zasadzie mózgiem komputera, a wadliwy procesor jest w wielu przypadkach jednym z najbardziej frustrujących problemów, z jakimi borykają się użytkownicy komputerów. Dlatego łączymy ten artykuł, aby pokazać, jak stwierdzić, czy twój procesor jest zły.

Oprócz udostępnienia oznak złego procesora, w tym artykule znajdziesz również informacje o oznakach, że procesor zaczął się psuć, abyś mógł podjąć niezbędne kroki w celu naprawienia usterki, a także opcje, które masz, jeśli twój procesor jest smażony lub po prostu źle.

Jak stwierdzić, czy twój procesor jest zły [Signs Of Failing or Fried CPU]

  • Jeśli komputer włącza się i natychmiast wyłącza, istnieje prawdopodobieństwo, że procesor jest uszkodzony.
  • Innym objawem wadliwego procesora jest to, że wentylatory pracują na najwyższych obrotach, gdy komputer włącza się bez ładowania systemu operacyjnego.
  • Twój procesor jest prawdopodobnie uszkodzony, jeśli ekran komputera zawiesza się po kilku minutach od włączenia. Zamrożenie może w niektórych przypadkach wystąpić podczas ładowania systemu operacyjnego podczas uruchamiania komputera.
  • Zobaczysz także śmierć na niebieskim ekranie. Jest to jedna z najbardziej oczywistych oznak, że twój procesor jest zły.
  • W niektórych przypadkach, gdy komputer się przegrzewa, wentylatory są słabe lub zapchane kurzem, należy działać szybko, ponieważ nie zawsze oznacza to, że coś jest nie tak, ale często oznacza to, że procesor narażony na uszkodzenie.
  • Jeśli zauważysz ciągły sygnał dźwiękowy, możesz chcieć sprawdzić procesor. Sygnał dźwiękowy jest wynikiem działania systemu BIOS, który przegląda komputer i skanuje w poszukiwaniu problemów ze sprzętem. Kiedy tak się dzieje, generuje różną liczbę sygnałów dźwiękowych, gdy zauważysz pięć lub siedem sygnałów dźwiękowych, oznacza to, że procesor jest uszkodzony.
  • Wracając do przegrzania, kiedy otworzysz płytę główną, zauważysz, że procesor wygląda na zwęglony lub obwód wokół procesora ma ślady spalenizny, w tym momencie cała płyta główna i/lub procesor zniknęły i możesz chcieć wymienić całą płytę główną.
  • Jeśli przez komputer przepłyną niezdrowe ilości energii elektrycznej lub wyładowania atmosferyczne, a zasilacz słabnie, a następnie komputer nie włącza się, istnieje szansa, że ​​​​przepięcie zasilania uczyniło procesor bezużytecznym. Nie musisz się jednak o to martwić, jeśli masz zapasową baterię podłączoną do komputera.
🔥 Zalecana:  Z łatwością popraw wydajność w TensorFlow przy użyciu trybu wykresu — w stronę sztucznej inteligencji

Przeczytaj też: Najlepsze Chromebooki i laptopy z odłączaną klawiaturą i ekranem

Dlaczego procesory się psują?

  • Jednym z powodów, dla których procesor może zacząć powodować problemy, jak widzieliście, jest ciepło. Gdy przewód procesora się przegrzewa, istnieje ryzyko uszkodzenia procesora. Więc działaj szybko, jeśli mechanizm chłodzenia komputera jest zły.
  • Wiek to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. 5 lat lub więcej korzystania z komputera automatycznie wprowadza go w okres karencji, co oznacza, że ​​zauważysz więcej problemów i może on umrzeć w każdej chwili.
  • Przetaktowanie procesora może również spowodować jego awarię. Nie dawaj procesorowi dwurdzeniowemu zadania procesora ośmiordzeniowego. Nie ma nic złego w podkręcaniu, ale bądź realistą. Jeśli gra ma minimalne wymagania, które musi uruchomić, lub oprogramowanie lub edytor wideo i zdjęć, nie uruchamiaj oprogramowania na poziomie niższym niż minimalne wymagania.

Czytaj także: Najlepsze laptopy z kartą graficzną Nvidia

Jak naprawić martwy procesor

Jeśli wyczujesz, że procesor jest martwy, nigdy nie zalecamy prób jego naprawy. Ale możemy udostępnić wskazówki dotyczące naprawy, które pomogą Ci w przypadku wystąpienia tego problemu. W takim przypadku zalecamy całkowitą wymianę martwego procesora.

Aby wymienić martwy procesor (CPU), zacznij od odłączenie wentylatora procesora >> Odblokuj zatrzaski mocujące wentylator procesora i radiator >> Znajdziesz poziome ramię, które zabezpiecza procesor, zwolnić dźwignię blokującą, podnosząc ją >> chwyć procesor po bokach kciukiem i palcem wskazującym i unieś go prosto w górę, aby go wyjąć >> Upewnij się, że nowy procesor jest taki sam jak stary, i delikatnie, ale stanowczo umieść go na swoim miejscu i ustaw dźwignię blokującą w poziomym położeniu zablokowania >> nałóż niewielką ilość pasty termoprzewodzącej na środek procesora >> przywróć połączenia radiatora i wentylatora i użyj zacisków blokujących.

Czytaj też: Najlepsze laptopy z czytnikami kart pamięci