Jak stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony lub martwy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony lub martwy

Kiedy telefon jest martwy, nie zadzwonii natychmiast przekieruje Cię do poczty głosowej tej osoby, jeśli ją posiada, lub do operatora informującego, że numer, na który dzwonisz, jest niedostępny lub nieosiągalny.

Jeśli próbujesz się z kimś skontaktować przez telefon i ciągle kończysz na poczcie głosowej, skąd wiesz, czy telefon jest rozładowany?

Podczas takiego budzenia nie jest łatwo stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony, czy martwy, ale dzięki pewnym czynnikom możemy stwierdzić, czy telefon jest wyłączony.

Czasami możesz pomyśleć, że ignorują twoje połączenia, i możesz się mylić, problemem może być problem z siecią. Mogą znajdować się w niewłaściwym miejscu.

Są rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli chcesz stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony lub martwy.

Większość operatorów może powiedzieć, że numer, z którym próbujesz się połączyć, jest obecnie wyłączony. Jak skonfigurować pocztę głosową na urządzeniu iPhone.

Czasami odebranie poczty głosowej nie oznacza, że ​​telefon jest wyłączony, może to oznaczać, że dana osoba zablokowała Twój numer telefonu lub nie chce odebrać połączenia.

Może to być problem z siecią lub dana osoba skierowała wszystkie połączenia telefoniczne do poczty głosowej. Oto jak stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony lub martwy.

Jak stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony lub martwy?

Istnieją różne sposoby sprawdzenia, czy czyjś telefon jest martwy lub wyłączony. Jeśli zadzwonisz na numer, a jego telefon jest wyłączony lub numer nie jest już w użyciu, urządzenie nie zadzwoni.

A wkrótce zostaniesz przekierowany do poczty głosowej, jeśli mają jakąkolwiek konfigurację.

Operator sieci może powiedzieć, że numer, z którym próbujesz się połączyć, jest wyłączony lub niedostępny. W przypadku niedziałającego telefonu powiedzą, że numer telefonu nie jest już używany.

W niektórych przypadkach telefon nie tylko przełączy się na pocztę głosową, ale może zadzwonić raz przed przejściem do poczty głosowej danej osoby, jeśli osoba ta zablokowała Twój numer lub włączyła tryb Nie przeszkadzać.

To ustawienie blokuje połączenia i SMS-y z telefonu danej osoby, więc nic nie dostaną, zamiast tego będą wyświetlane jako nieodebrane połączenie. Operator sieci może poinformować Cię, że telefon jest nieosiągalny lub niedostępny.

1. Telefon nie zadzwoni ani razu

Jeśli telefon jest wyłączony lub martwy, nie zadzwoni, nie może zadzwonić i nie zadzwoni. To najszybszy sposób, aby dowiedzieć się, czy czyjś telefon nie działa lub jest wyłączony.

Po nawiązaniu połączenia telefonicznego z linią telefoniczną zostaniesz przekierowany bezpośrednio do poczty głosowej danej osoby lub operator sieci może powiedzieć, że numer telefonu jest niedostępny lub nieosiągalny.

2. Nie byli online na swoim koncie w sieci społecznościowej

Innym sposobem sprawdzenia, czy telefon danej osoby nie działa, jest sprawdzenie, kiedy była ona ostatnio aktywna w mediach społecznościowych, zwłaszcza w WhatsApp.

🔥 Zalecana:  Przyszłość śpiewu: jak sztuczna inteligencja umożliwia każdemu zostanie profesjonalnym piosenkarzem

Lub przejdź do sieci społecznościowej, w której są najczęściej aktywni i sprawdź ich ostatni status aktywności, jeśli jest dłuższy (godziny), istnieje duża szansa, że ​​​​jego telefon jest wyłączony.

Możesz poczekać i spróbować skontaktować się z nimi ponownie po kilku godzinach lub użyć innego telefonu, aby się z nimi skontaktować (może nigdy nie wiadomo).

Jak stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony podczas wysyłania wiadomości tekstowych?

Kiedy skończysz próbować nawiązać połączenie telefoniczne i połączenie nie zostanie zrealizowane, możesz sprawdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony lub martwy za pomocą wiadomości tekstowych i iMessage dla użytkowników iPhone’a.

Czy SMS-y są dostarczane, gdy telefon jest wyłączony?

Nie, jeśli telefon danej osoby jest wyłączony lub martwy, wiadomość nie zostanie dostarczona, dotyczy to tylko użytkowników Apple iMessage, jeśli nie wysyłasz za pomocą iMessage wiadomości z przejściem, ale nie będziesz wiedzieć, czy telefon jest wyłączony .

W przypadku systemu Android wiadomości tekstowe będą wysyłane jako zwykłe wiadomości SMS. Jeśli wysłanie wiadomości trwa dłużej niż zwykle, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich telefon nie odbiera żadnej usługi.

W przypadku iMessage, jeśli dana osoba ma wiele urządzeń skonfigurowanych dla iMessage, wiadomość zostanie dostarczona i nie będziesz wiedział, czy telefon jest martwy.

Jeśli dana osoba używa tylko jednego urządzenia do iMessage, wiadomość nie zostanie dostarczona, jeśli jest martwe lub wyłączone. Po włączeniu telefonu iMessage powie, że wiadomość została dostarczona.

Co się dzieje, gdy wysyłasz wiadomość iMessage do martwego telefonu

Gdy wyślesz iMessage na telefon tej osoby i zdarzy się, że jest on wyłączony, nie zostanie dostarczony, dopóki telefon nie zostanie włączony.

Czy iMessage zmieni kolor na zielony, jeśli telefon jest wyłączony?

Nie, iMessage nie zmieni koloru na zielony, jeśli telefon tej osoby jest wyłączony. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy iMessage jest wyłączony na iPhonie tej osoby lub Twoim. iMessage może nadal zmieniać kolor na zielony, jeśli wysyłasz SMS-a do kogoś za pomocą urządzenia z Androidem.

Co się stanie, gdy napiszesz do kogoś SMS-a w trybie Nie przeszkadzać?

Kiedy piszesz do kogoś Nie przeszkadzać zarówno na iPhonie, jak i Androidzie, wszelkie połączenia przychodzące, SMS-y i inne powiadomienia będą blokowane.

Twój telefon nie będzie dzwonił ani nawet nie wydawał dźwięków dla żadnych przychodzących działań i powiadomień, ale będzie przechowywany na Twoim urządzeniu. Po wyłączeniu trybu Nie przeszkadzać zobaczysz wszystko, co przegapiłeś.

Jak stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony bez dzwonienia?

Jeśli chcesz wiedzieć, czy czyjś telefon nie działa, możesz spróbować ukryć swoje połączenia, aby dana osoba nie była w stanie stwierdzić, czy to ty dzwonisz, lub użyć danych o lokalizacji, aby ustalić, czy urządzenie tej osoby jest wyłączone. Z drugiej strony będzie wiedział, czy dana osoba jest wyłączona.

🔥 Zalecana:  Czy monitor 1440p jest dobry dla Xbox Series X?

Użyj danych o lokalizacji

Możesz użyć danych o lokalizacji, aby określić, czy czyjś telefon nie działa. Jeśli udostępnili Ci swoją lokalizację na czas nieokreślony, będziesz mógł zobaczyć ich lokalizację w swojej aplikacji Find My.

Jeśli nie był on online przez długi czas, zobaczysz jego ostatnią lokalizację w aplikacji. Możesz także śledzić ich iPhone’a za pomocą aplikacji Find My.

Spróbuj zadzwonić z innego telefonu

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy czyjś telefon jest wyłączony, jest próba zadzwonienia do niego z innego numeru telefonu, co zapewni wyłączenie telefonu.

Jeśli masz drugą linię telefoniczną, możesz z niej zadzwonić do tej osoby, jeśli jej nie masz, możesz użyć telefonu znajomego lub rodziny, aby wykonać połączenie.

Dzwonienie z innego numeru telefonu to najpewniejszy sposób, aby dowiedzieć się, że czyjś telefon jest wyłączony lub martwy, nie ma na to dwóch sposobów. A jeśli dana osoba ma drugą linię, możesz również spróbować do niej dotrzeć.

Ukryj swój numer telefonu

Innym sposobem na uniknięcie znajomości jest ukrywanie Twojego numeru telefonu. Jest to również jeden z najlepszych sposobów na sprawdzenie, czy telefon jest wyłączony.

Spróbuj zadzwonić, ukrywając swój numer telefonu, jeśli dzwoni, oznacza to, że ich telefon nie jest wyłączony i prawdopodobnie zostałeś zablokowany, ale jeśli nie, ich telefon jest wyłączony.

Jeśli chcesz ukryć swój numer telefonu, możesz użyć krótkiego kodu „*67” przed wybraniem numeru osoby, a następnie nacisnąć przycisk połączenia, aby wykonać połączenie.

Powody, dla których czyjś telefon jest wyłączony lub martwy

Istnieje wiele powodów, dla których czyjś telefon jest wyłączony i dlaczego nie możesz się z nim skontaktować za pomocą numeru telefonu komórkowego. Jeśli nie masz pewności, oto kilka powodów, które mogą spowodować, że czyjś telefon nie działa.

Telefon jest wyłączony

Prawdopodobnie najszybsze i najpierw skonkluduj, jeśli nie możesz skontaktować się z osobą. Gdy spróbujesz skontaktować się z osobą po kilku nieudanych próbach, możesz pomyśleć, że jej urządzenie jest wyłączone.

Telefon tej osoby nie działa

Nawet jeśli telefon tej osoby jest włączony, nie możesz się z nią skontaktować, jeśli jej urządzenie nie ma sygnału.

Aby mieć pewność, sprawdź konto w mediach społecznościowych, na którym jest najbardziej aktywny, i spójrz na jego ostatnią aktywność, jeśli jest dostępna.

Zostałeś zablokowany

Gdy osoba zablokuje Twój numer telefonu komórkowego na swoim urządzeniu, nie będziesz mógł się z nią skontaktować, zamiast tego zostaniesz przekierowany do poczty głosowej. I nawet jeśli spróbujesz wysłać SMS-a, nie przejdzie.

Telefon tej osoby jest włączony w trybie Nie przeszkadzać

Jeśli telefon tej osoby jest w trybie Nie przeszkadzać, nie otrzyma ona żadnego połączenia, a zamiast tego zostanie przekierowana do poczty głosowej.

Co się dzieje, gdy telefon jest włączony w trybie Nie przeszkadzać?

Gdy telefon danej osoby jest w trybie Nie przeszkadzać, nie będzie ona mogła odbierać żadnych połączeń, SMS-ów ani powiadomień. Spowoduje to wyciszenie urządzenia i zablokuje wszelkie przychodzące alerty powiadomień.

🔥 Zalecana:  Czy LLM może już służyć jako interfejs bazy danych? Poznaj BIRD: duże narzędzie do przetwarzania tekstu na SQL opartego na uziemieniu baz danych na dużą skalę

Czy telefon przechodzi bezpośrednio do poczty głosowej, gdy jest martwy?

Tak, połączenie zostanie przekierowane bezpośrednio do poczty głosowej, jeśli telefon nie działa. Jest to bezpośredni sposób, aby wiedzieć, że telefon danej osoby jest wyłączony.

Czy ich telefon jest wyłączony, czy jestem zablokowany?

Istnieją różne sposoby sprawdzenia, czy ich telefon jest wyłączony lub czy Ty zostałeś zablokowany. Jeśli dzwonisz i od razu włącza się poczta głosowa oznacza to, że telefon jest wyłączony.

A jeśli zostałeś zablokowany, Twoja wiadomość nie zostanie dostarczona, jeśli używasz iMessage na swoim iPhonie. W systemie Android spróbuj użyć innego numeru telefonu, aby potwierdzić. Skąd wiesz, czy ktoś zablokował Cię na FaceTime?

Czy telefon nadal dzwoni, jeśli jest martwy?

Nie, telefon nie zadzwoni. Jeśli jest martwy, połączenie zostanie przekierowane na pocztę głosową, jeśli jej nie ma, otrzymasz wiadomość od operatora, że ​​telefon jest niedostępny lub nieosiągalny.

Niedziałający telefon oznacza, że ​​numer telefonu jest nieczynny i nikt nie będzie mógł skontaktować się z linią.

Twój operator sieci wyśle ​​Ci odpowiedź, że nie działa, jeśli spróbujesz połączyć się z numerem telefonu.

Teraz wiesz, jak stwierdzić, czy czyjś telefon jest wyłączony lub martwy. Użyj dowolnej z metod i być może przejdzie, chyba że telefon jest wyłączony lub osoba nie chce, aby jej przeszkadzano.

Zawsze możesz zamaskować swój numer telefonu i ukryć swój identyfikator dzwoniącego, aby skontaktować się z osobą lub skontaktować się z nią za pomocą jednego z jej kont w mediach społecznościowych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie